Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

άδεια ανατροφής παιδιού


mininie

Recommended Posts

Γειά σας..επειδή έχω μπερδευτεί λίγο από τα τόσα που διάβασα στο δίκτυο..θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσετε κάτι..

Οπως φαίνεται, η μπουμπού μου, μου έφερε πολύ τύχη (!!αχ μωράκι μου ) και θα διοριστώ επιτέλους..οπως το υπολογίζω θα διοριστώ αφού γεννήσω..ίσως και μερικούς μήνες αργότερα..Λογικά αδεια κυήσεως και λοχείας δεν θα δικαιούμαι..Ωστόσο, ξέρετε αν δικαιούμαι άδεια ανατροφής?? Διάβασα γι αυτη την άδεια (max 9 μηνες ή μειωμένο ωράριο), όμως δεν είμαι σίγουρη ότι ισχύει για όλους τους δημόσιους υπαλλήλους ή μόνο για εκπαιδευτικούς. Και φυσικά δεν ξέρω αν ισχύει για τους νεοδιορίστους?? Μπορείτε να μου πείτε? Διορίζομαι σε νομαρχία.

σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όσα ισχύουν για τους εκπαιδευτικούς όσον αφορά την άδεια ανατροφής ισχύουν για όλους τους δημοσίους υπαλλήλους.Για παιδί ως τεσσάρων ετών 9 μήνες άδεια ή μειωμένο ωράριο.Με το καλό το μωράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας..επειδή έχω μπερδευτεί λίγο από τα τόσα που διάβασα στο δίκτυο..θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσετε κάτι..

Οπως φαίνεται, η μπουμπού μου, μου έφερε πολύ τύχη (!!αχ μωράκι μου ) και θα διοριστώ επιτέλους..οπως το υπολογίζω θα διοριστώ αφού γεννήσω..ίσως και μερικούς μήνες αργότερα..Λογικά αδεια κυήσεως και λοχείας δεν θα δικαιούμαι..Ωστόσο, ξέρετε αν δικαιούμαι άδεια ανατροφής?? Διάβασα γι αυτη την άδεια (max 9 μηνες ή μειωμένο ωράριο), όμως δεν είμαι σίγουρη ότι ισχύει για όλους τους δημόσιους υπαλλήλους ή μόνο για εκπαιδευτικούς. Και φυσικά δεν ξέρω αν ισχύει για τους νεοδιορίστους?? Μπορείτε να μου πείτε? Διορίζομαι σε νομαρχία.

σας ευχαριστώ πολύ!

Είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση, μια χαρά δικαιούσαι, τη μία μέρα ορκίστηκα και την επόμενη πήρα άδεια ανατροφής τέκνου.

Εγώ συγκεκριμένα πήρα αντί για 9μηνο 5 μήνες και το υπόλοιπο σε δίωρα αλλά ήταν επιλογή μου

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...