Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γυναικολόγος στο Έλενα για φυσιολογικό τοκετό


ginger1

Recommended Posts

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Γεια σας! Αναζητώ κ εγώ γιατρό υπέρμαχο του Φ.τοκετού, γεννάμε Ιούλιο και έχουμε ακούσει για τον Λαδόπουλο. έχει κάποιος εμπειρία μαζί του? άλλους που πιθανών γνωρίζετε και λειτουργούν μη παρεμβατικά και είναι γενικώς συνεργάσιμοι?

Επίσης, έχουμε πρόσφατη εμπειρία (Δεκέμβριο 2014) από φιλικό πρόσωπο με τον κ. Καπελάκη (Δ/ντης) ο οποίος προχώρησε σε καισαρική, σε πρωτοτόκο που επιθυμούσε Φ.Τ. με ήρεμη εγκυμοσύνη, μια εβδομάδα πριν την ΠΗΤ και με ολική νάρκωση, χωρίς προσπάθειας πρόκλησης με τεχνητούς. Η αιτία ήταν ότι δεν είχε διαστολή.

Link to comment
Share on other sites

Siderenia κι εγώ στον Σούλο ξεκίνησα είναι το τρίτο μου και γεννάω τέλος Αυγούστου....

 

πας μόνο απόγευμα ή και πρωί?

 

απαντάει στο κινητό?

γιατί εγώ 2 φορές που τον πήρα δεν με πήρε πίσω...

 

επίσης είναι πολύ νέος...

πας για φυσιολογικό?

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλλοτε πρωι αλλοτε απογευμα αναλογα το προγραμμα μου. Εκεινος προτεινει πρωι για να μην πληρωνουμε. Απανταει στο τηλεφωνο. Τον ειχα παρει και σε ακαταλληλη ωρα και με πηρε μετα απο λιγο. μου ειπε να τον ξανακαλεσω για ενα θεμα που ηθελα και επειδη ειχε την απαντηση νωριτερα με πηρε νωριτερα εκεινος. Ειναι νεος αλλα φαινεται εμπειρος. Επειδη εχω θεματα με θυροειδη και ζαχαρο ειδα οτι ειναι ενημερωμενος και ξερει τι του γινεται. Η γνωστη που μου τον συστησε εμεινε πολυ ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα και εγω με τον Αλεξατο γεννησα και θα σου πω και τα θετικα και τα αρνητικα που αντιμετωπισα. Στα θετικα του ειναι οτι θα σε παει για καισαρικη μονο αν ειναι απαραιτητο. (Οχι οτι ειμαι κατα τησ καισαρικησ εχει σωσει χιλιαδεσ μανουλεσ και παιδακια αλλα χειρουργειο χωρις λογο?) Δεν ειναι φιλαργυρος δε μας ζητησεε χρηματα ο ανθρωπος, εμεισ του δωσαμε απο μονοι μας αυτο που μπορουσαμε. Κατα τη διαρκεια του τοκετου (τουλαχιστον του δικου μου) ηταν παρων την περισσοτερη ωρα και γεννησα καθημερινη πρωι πραγμα που σημαινει οτι ειχε ιατρειο. Ημουν για καραμπινατη καισαρικη το μωρο ψηλα και διαστολη κολλημενη στο 2 και με παλευε ποσες ωρα με την αγριογκαριδα μου στα αυτια του! Και τελος δεν ειναι καθολου αγχωτικος! Και τωρα τα αρνητικα: Στα πρωινα ιατρεια που σου προτεινει εχει τυχει να περιμενω και 3 ωρες, δεν καει υπερηχουσ, ακουει μονο την καρδια και μπορει να περιμενεισ οπως ειπα 3 ωρες για να σε δει για 2 λεπτα. Να ρωτησω ρε κοριτσια και εγω τωρα κατι τι ειναι αυτο με τον ομφαλιο λωρο που τον κοβει αργοτερα και ποια η σημασια του?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
elenatb σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου και τις πληροφορίες! αν θα ήθελες να μου πεις παραπάνω πληροφορίες για τον τοκετό σου, θα χαιρόμουν πολύ. σε ποια εβδομάδα γέννησες; σου έκανε πρόκληση; μπορώ να του ζητήσω να μη μου βάλει καθόλου φάρμακα στον ορό; δέχεται να να κόψει τον λώρο όταν σταματήσει να πάλλεται; (αν είχες σχετική εμπειρία) και μια ακόμα αρκετά σημαντική ερώτηση: ζήτησε χρήματα;

Καλησπέρα κορίτσια έχω και εγώ γιατρό τον Αλεξάτο και θα ήθελα εμπειρίες φυσιολογικού τοκετού και επίσης αν μπορω να του ζητήσω να κόψει τον ομφάλιο μόλις σταματήσει να πάλλεται. Επίσης αν γνωρίζετε αν κάνει επισκληρίδιο. Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα! Τελικά ξέρετε κάποιον γιατρό στο Έλενα που να δέχεται να κόψει το λώρο όταν σταματήσει να πάλλεται; Θα το εκτιμούσα αν ξέρει κάποια και με πμ έστω! Σας ευχαριστώ!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...