Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χωροι για παιδικα παρτυ η εκδηλωσεις


Recommended Posts

γεια σας! ψαχνω να βρω μερος να κανω το παρτυ του παιδιου μου αλλα δε θελω ουτε στο σπιτι ουτε να ειναι παιδοτοπος. εχετε ιδεα που θα μπορουσα να τοκανω? να ειναι εγαλος χωρος, να παιξουν κτλ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα μπορουσες να το κανεις στο playmobil park, σου δινουν δικο σας χωρο για 3 ωρες, εχουν δικο τους catering κλπ και δινουν και δωρακια. Το σκεφτομουν και εγω για τα γενεθλια του δικου μου αλλα ξεφευγω πολυ οικονομικα οποτε θα το κανω σπιτι. Δυστυχως εχει και κρυο για να το κανεις σε εξωτερικο χωρο, αλλιως θα ηταν ωραια και σε καποιο παρκο.

Επισης δες και σε θεατρα ή κεντρα δημιουργικης απασχολησης, θεατρικου παιχνιδιου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες διευκρίνισε ηλικία, φύλο και περιοχή που σε ενδιαφέρει.

Δεν θες παιδότοπο λόγω ηλικίας? Αν ναι, τότε μια καλή ιδέα είναι ένας χώρος bowling ή rollers ή καί τα δύο.

Αν η πλειοψηφία των καλεσμένων είναι κορίτσια, τότε καλή ιδέα είναι και η παιδική ντίσκο.

Αν το budget σου το αντέχει, πολύ ωραία προγράμματα για πάρτι έχει και το Ίδρυμα Μείζωνος Ελληνισμού. Ειδικά για Τρίτη -Τετάρτη Δημοτικού. Επίσης το Village διαθέτει την αίθουσα της Golden Class για πάρτι. Αλλά είπαμε, αυτά είναι για μεγαλύτερα βαλάντια!!

Τώρα για εξωτερικό χώρο, είναι λίγο επίφοβο τέτοια εποχή, αλλά αν είσαι διατεθειμένη να το ρισκάρεις, γίνονται πάρτι σε 5x5, σε καφετέριες μέσα σε πάρκα, (ας πούμε στην περιοχή Νίκαια - Κορυδαλλός - Κερατσίνι, υπάρχει το Σελεπίτσερι, ή η Μηχανική Καλλιέργεια).ι

Για δώσε πιο πολλά στοιχεία!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω εκ των προτερων!! και για τη βοηθεια σας! λοιπον ειναι δευτερα δημοτικου και αγορι.. εξωτερικο χωρο δεν σκεφτομαι τωρα, αλλιως θα το κανα σε παρκο. θελω ενα χωρο κλειστο και μεγαλο, που να εχω την ελευθερια να διαλεξω αν θελω κατι απο τα δια τους προγραμματα (που θα κανουν στο χωρο) η αν θα μπορω να φερω το δικο μου παιδαγωγο για να παιξουν. δηλαδη να εχω επιλογη. δε θελω να κανουν μια δραστηριοτητα τυπου σινεμα, η μποουλινγ η μπαλα. επειδη θα ειναι και κοριτσια και αγορια, 25 παιδια! θελω καποιος να τα απασχολησει ειτε με μουσικοκινητικο ειτε δεν ξερω πολυ κινητικο παιχνιδι και λιγο καναθησαυρο, αλλα να μπορω αυτο ειναι για μενα σημαντικο να διαλεξω στο προγραμμα του εκαστοτε χωρο στον δικο μου παιδαγωγο. δηλαδη αν δεχονται καποιοι χωροι εξωτερικο παιδαγωγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ψάχνω κι εγώ για χώρο. Θέλω να κάνω πάρτυ για αγοράκι 3 ετών. Αν βρω παιδότοπο, θέλω να είναι όμορφος. Το πάρτυ είναι Απρίλιο και ιδανικά θα γινόταν σε κήπο αλλά φέτος θα επιλέξουμε κλειστό χώρο. Για τους χώρους δημιουργικής απασχόλησης, κάποιους μου πρότειναν πέρσι αλλά όπως τους είδα στα site θύμιζαν πολύ παιδικό σταθμό. Το playmobil είναι ωραία ιδέα, αλλά είπαμε να έχουμε κάτι για αργότερα!!!! Δώστε καμιά ιδέα!!Και να μην ξεφεύγει και πολύ στο οικονομικό. Υπολογίζω 15 παιδιά και 25 ενήλικες!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

εσυ τι χωρο θες? με καποιον εμψυχωτη η απλως ενα χωρο? δηλαδη θα ηθελες χωρο χωρις παιχνιδια και τετοια αλλα με καποιον εμψυχωτη, η θα ηθελες χωρο με παιχνιδια πχ παιδοτοπο, η πλειμομπιλ φαν παρκ και τετοια.?

Link to comment
Share on other sites

απλα ο παιδοτοπος δεν ειναι κατι διαφορετικο... απλως τα παιδια αμολονται στα φουσκωτα και τελος.. ισως θα μπορουσες να κλεισεις εναν ομορφο χωρο και να φερεις καποιον εμψυχωτη που θα μπορουσε να ψυχαγωγησει τα παιδια διαφορετικα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...