Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ!


MIRIAM

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΝΑ ΣΑΣ "ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ" ΓΙΑ ΚΑΤΙ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ.

ΤΟ 2006 "ΕΣΚΑΣΕ" Ο ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 23 ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ. ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΤΗΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΟ ΚΙ ΜΕ ΒΟΥΤΗΞΑΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ. "ΝΟΣΟΣ GRAVES" ΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ. ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΖΩΗΣ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΙΣΩΣ ΠΕΣΩ ΣΕ ΚΩΜΑ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΒΛΕΠΑ "ΠΗΓΑΔΑΚΙΑ" ΚΑΙ ΚΛΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΜΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ. ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝΕ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ. 23:00 ΜΕ ΔΕΧΤΗΚΕ.

ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΗΓΟΡΩ ΠΟΛΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ 24 ΧΑΠΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΑ 6 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΤΟΥ 2008.ΜΟΥ ΠΕΣΑΝΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ, ΜΟΥ ΦΥΓΑΝΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ, ΕΒΓΑΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΠΥΡΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΗΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΕΣ. ΕΚΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ "ΕΜΕΙΝΑ" ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΑΝΑΦΕΡΑΝΕ ΜΕ ΑΠΙΝΙΔΩΤΗ (ΡΕΥΜΑΤΑ).ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ 6 ΜΕΡΕΣ. ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ - ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ - ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΩ! ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΑΡΗ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ (ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕΣ)ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΑΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΟΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ !ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ε Τ Ε ΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΜΕΛΕΙΤΕ. ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ! ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΛΙΓΟ.

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ!

 

(ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ HASHIMOTO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ HASHIMOTO ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ “ΚΡΥΦΑ” ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ. Ο HASHIMOTO ΔΕΝ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ. GRAVES ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΚΑΙ ΖΩΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ!)

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΥΡΙΑΜ σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες αυτή την (απαίσια ομολογουμένως) εμπειρία σου μαζί μας. Σου εύχομαι να βρεθείς γρήγορα με ένα μωρουλινι στην αγκαλιά σου και να μείνουν πίσω όλα αυτά που πέρασες...

 

Δυο απορίες μόνο.

τι ειναι ο Hashimoto? και πώς αντιλαμβάνεσαι τον graves?? Μόνο με εξετάσεις ή έχει και συμπτώματα??

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΗΑSHIMOTO ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ Η ΟΠΟΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΙΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΡΙΑ Ή ΥΠΟΥΛΗ.

Ο GRAVES ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ. ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ GRAVES ΕΙΝΑΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ,ΔΥΣΦΟΡΙΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ, ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΑΛΛΙΩΝ ΚΑΙ ΝΥΧΙΩΝ (ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΦΛΙΔΕΣ ΣΑΝ ΤΩΝ ΒΡΕΦΩΝ), ΚΟΜΜΑΡΕΣ, ΤΡΕΜΟΥΛΟ, ΝΕΥΡΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΤΟΜΗ, ΦΩΝΑΖΑ, ΕΒΡΙΖΑ, ΕΣΠΑΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ "ΒΙΑΙΗ" ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΕΙ ΑΜΕΣΑ.

 

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ. ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΦΛΕΒΕΣ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μύριαμ, πραγματικά έχω συγκλονιστεί από την ιστορία σου. Έδωσες έναν αγώνα και βγήκες νικήτρια. Σου εύχομαι από δω και στο εξής ο θεός να σου δώσει τα πάντα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα εκανες και τα ειπες!

 

Εγω το πηρα χαμπαρι μετα απο 2 αποβολες, πολλες ταχυκαρδιες, πτωση μαλλιων, κοπωση, νευρα.

Ευτυχως ετυχε να αλλαξω γυναικολογο μετα την 2η αποβολη και ο νεος το καταλαβε αμεσως και το προλαβαμε σε πολυ αρχικο σταδιο.

Κανεις δεν ξερει τη σοβαροτητα της καταστασης, δεν ενημερωσα καν τους δικους μου, γιατι το προλαβαμε και δεν ηθελα να ζησουν αυτη την αγωνια. Βεβαια αν ηταν σε προχωρημενο σταδιο θα ηταν διαφορετικα και θα τους ενημερωνα.

Παντως και εγω με την σειρα μου θελω αν εφιστησω την προσοχη σας στον θυροειδη και στη συχνη επαναληψη των εξετασεων του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν διαβάσεις στο topik καφέ θα δεις πως έπεσα από τα σύννεφα χθες που είδα τα αντισώματα αυξημένα και΄σήμερα με τον υπέρηχο βρήκαμε όζους και μου ξεκίνησε θεραπεία Τ4. Και πραγματικά αυτά τα συμπτώματα που λες, αδυναμία μαλλιών, νύχια που ξεφλουδίζουν στην μέση, φλούδες μιλάμε, νεύρα πολλά, φωνές πολλές, ψυχολογικές μεταπτώσεις, κούραση ανεξήγητη..... αυτά όλα τα έχω αλλά δεν ξέρω αν φταίει ο θυρωειδής...

Δεν κατάλαβα αυτά που λες για τις μορφές GRAVES κλπ τι έιναι? Και που ξέρουμε τι μορφή έχουμε?

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σε καταλαβαινω απολυτα καπως ετσι ημουν και εγω με το θυροειδη,οχι τοσο βαρια βεβαια,εγω εκανα ενχειρηση σε ηλικια 19 χρονων αφαιροντας τον θυροειδη μου,νοσο Graves ειχα και εγω και με ταλαιπωρησε πολλα πολλα χρονια (η διαγνωση εγινε στα 13).Νοσος Graves εχουν οσοι εχουν υπερθυρεοειδισμο οχι υπο..υπαρχουν πολλες παθησεις του θυροειδη θελει προσοχη μεγαλη γιατι ειναι πολυ υπουλη παθηση κοριτσια προσοχη!!!!

DsRyp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΟΡΦΗ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ. ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΤΥΧΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ, Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ "ΕΣΚΑΣΕ" ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ. ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ. ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΟ ΣΥΚΩΤΙ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΣΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΥΠΟΘΥΡΟΕΙΔΙΣΜΟ HASHIMOTO, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ...ΔΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΟΡΓΑΝΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΟ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ...ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ...ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΕΛΙΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ήρωας! Μπράβο κοπέλα μου! Κοίτα πρώτα την δικιά σου υγεία και τα μωρά ή ότι άλλο θέλεις θα έρθουν. Νομίζω η δικιά σου ιστορία πρέπει να γινει γνωστή σε όλους από εδω μέσα. Κοιτα την ύγεία σου και επικεντρώσου μόνο σε αυτή. Σου στέλνω τον θαυμασμό μου και σκύβω το κεφάλι μου με σεβασμό προστά στο μήνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο για τη δυναμη και το κουραγιο σου.Ως ποτε θα υπαρχουν γιατροι που θα παιζουν με τις ζωες μας.ΕΛΕΟΣ :evil:

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο για την δυναμη σου και το κουραγιο σου .Μερικοι γιατροι θελουν να τους παιρνεις την αδεια.

Επετρεψε μου μονο να συμπληρωσω κατι ,μια που εδω ειναι πολυ γονεις μην αμελειτε να κανετε εξεταση θυροειδη και στα παιδια σας καθε χρονο μαζι με τις γενικες αιματος .Ο μικρος μου παρουσιασε στα δυο του χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια MIRIAM.. για το κουράγιο σου.

 

Πραγματικά θα πρέπει να δείχνουμε μεγάλη υπευθυνότητα σχετικά με την υγεία μας. Την επόμενη εβδομάδα θα κάνω επέμβαση στο θυρεοειδή. Θα γίνει αφαίρεση της δεξιάς μεριάς διότι υπάρχει εκεί μία κύστη. Θα έπρεπε και θα μπορούσα να είχα τρέξει για αυτό νωρίτερα.. Αν δε γλίτωνα την επέμβαση με φαρμακευτική αγωγή, αν μη τι άλλο θα ήταν μια επέμβαση πιο εύκολη καθώς το μέγεθος της κύστης και οι κίνδυνοι όσο παρέμενε εκεί, μεγάλωναν... με αποτέλεσμα τώρα η επέμβαση να είναι πιο δύσκολη, η τομή της μεγαλύτερη κ.ο.κ.

 

Μεγάλη προσοχή.. Να είμαστε συνεπείς σε θέματα υγείας. Να μην αμελούμε το σώμα μας και να το αφουγκραζόμαστε.

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ.

 

ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΔΙΑΓΝΩΣΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η ΣΤΟ ΕΞΟΦΘΑΛΜΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΖΩΗ!(ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΣΤΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΒΓΟΥΝ ΕΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ..)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΙΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ(ΣΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ).ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΚΟΒΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝΕ ΜΟΛΙΣ 1 ΜΕΡΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΜΕΝΗ!ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΣΕ 3 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ!

 

ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΡΙΑΜ.

Link to comment
Share on other sites

MIRIAM πραγματικά αισιόδοξο το post σου... Μακάρι να μπορώ να περπατάω και να νιώθω καλύτερα από την ίδια μέρα κιόλας, γιατί εγώ να κάτσω σε ένα κρεβάτι ακίνητη... δεν το αντέχω! Ευχαριστώ που απάντησες...

 

Φιλιά πολλά.

 

mitsi... εύχομαι τα καλύτερα κι εγώ με τη σειρά μου...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΨΕΜΜΑΤΑ!

 

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΙP.. TO "ΚΟΛΙΕΔΑΚΙ" ΠΟΥ ΘΑ ΦΟΡΑΣ :wink: (ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ..ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ) ΠΑΡΤΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΣΚΩΛΗΚΟΕΙΔΗΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΓΑ ΓΙΑ 2,5 ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΦΥΡΟΕΙΔΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ.(ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ :lol: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MIRIAM σου υπόσχομαι ότι μόλις βγω... με την πρώτη ευκαιρία θα μπω να σου πω εντυπώσεις... Μακάρι να είναι όπως τα λες... :D Αλλά μου κίνησες το ενδιαφέρον με το κολιεδάκι... τί κολιεδάκι είναι τούτο.. ? Αααα θέλω λεπτομέρειες! :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΤΟ 1ο 24ΩΡΟ ΚΙΟΛΑΣ!

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.

 

ΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

MIRIAM μου σου έστειλα και πμ για λεπτομέρειες...

 

Σωληνάκι ? Υγρά? Στο λαιμό μου ??? Λιαξξξξξξξξ! Λιαξ λιαξ λιαξ!!! :cry: Τουλάχιστον βγαίνει σύντομα :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΛΙΑΞΞΞΞΞ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ! :lol::lol::lol:

 

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΚΟΙΤΑΓΑΝΕ ΣΑΝ U F O ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ....ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ! ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΕΦΤΑΝΕ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΔΟΧΕΙΑΚΙ... ΔΕΝ ΠΕΦΤΑΝΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Ή ΚΑΤΩ..

 

ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΠΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!

 

ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ΄ΕΥΧΗΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!

Link to comment
Share on other sites

Okay λοιπόν, θα συμφωνήσω. Μακρυά από τον καθρέφτη όσο έχω αυτό το πράγμα :lol: Για να σου απαντήσω και σε αυτό που ρώτησες πριν θα είμαι στην Κλινική Άγιος Λουκάς (Θεσσαλονίκη είμαι), θα μπω την Τετάρτη και η επέμβαση θα γίνει την Πέμπτη το πρωί. Σε ευχαριστώ και πάλι... :wink:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

MIRIAM ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΒΕΒΛΗΜΕΝΟ...ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο, ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΘΕΝΟΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΗΓΕΙΣΑΙ. ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ...ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ...ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...