Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΟ Γ' ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!Θα ήθελα να θίξω ένα θέμα που φαντάζομαι απασχολεί πολλές από εμάς.Τι γίνεται με τις σεξουαλικές επαφές τώρα που η κοιλίτσα παραφούσκωσε;;;Ο γιατρός δέν είναι αρνητικός αλλά κ πάλι αγχώνομαι!Επιθυμία υπάρχει αλλά ακούω τόσα για συσπάσεις κ πρόωρο τοκετό που κολλάω.Για πείτε κ εσείς τις γνώμες κ τις εμπειρίες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!Θα ήθελα να θίξω ένα θέμα που φαντάζομαι απασχολεί πολλές από εμάς.Τι γίνεται με τις σεξουαλικές επαφές τώρα που η κοιλίτσα παραφούσκωσε;;;Ο γιατρός δέν είναι αρνητικός αλλά κ πάλι αγχώνομαι!Επιθυμία υπάρχει αλλά ακούω τόσα για συσπάσεις κ πρόωρο τοκετό που κολλάω.Για πείτε κ εσείς τις γνώμες κ τις εμπειρίες σας!!!!

 

ΑΓαπητή FRIDA νομίζω πως οι συσπάσεις και ο πρόωρος τοκετός έρχονται ίσως και όχι απαραίτητα, αν ο συντρόφος σου ολοκληρώνει μέσα σου. Επίσης η επαφή πρέπει να γίνεται πιο "ηπια" (καταλαβαίνεις νομίζω τι θέλω να πω). Δε μπορείς να κάνεις ό,τι έκανες. Και φυσικά όλα αυτα μπορούν να γίνονται όταν μιλάμε για μια κύηση δίχως προβλήματα...

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΓαπητή FRIDA νομίζω πως οι συσπάσεις και ο πρόωρος τοκετός έρχονται ίσως και όχι απαραίτητα, αν ο συντρόφος σου ολοκληρώνει μέσα σου. Επίσης η επαφή πρέπει να γίνεται πιο "ηπια" (καταλαβαίνεις νομίζω τι θέλω να πω). Δε μπορείς να κάνεις ό,τι έκανες. Και φυσικά όλα αυτα μπορούν να γίνονται όταν μιλάμε για μια κύηση δίχως προβλήματα...

 

Ampeligi ευχαριστώ για την απάντηση!!!Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς με την ''ήπια'' επαφή......άλλωστε δεν είμαστε για ''ακροβατικά σε αυτήν την κατάσταση :oops:!Προβλήματα δεν έχω στην εγκυμοσύνη....αν εξαιρέσεις την έντονη κόπωση που νιώθω πλέον κ για να γυρίσω πλευρό όταν είμαι ξαπλωμένη στριφογυρίζω σαν το βαρελάκι ;)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!Θα ήθελα να θίξω ένα θέμα που φαντάζομαι απασχολεί πολλές από εμάς.Τι γίνεται με τις σεξουαλικές επαφές τώρα που η κοιλίτσα παραφούσκωσε;;;Ο γιατρός δέν είναι αρνητικός αλλά κ πάλι αγχώνομαι!Επιθυμία υπάρχει αλλά ακούω τόσα για συσπάσεις κ πρόωρο τοκετό που κολλάω.Για πείτε κ εσείς τις γνώμες κ τις εμπειρίες σας!!!!

 

προς το τελος της κυησης(σε μια εγκυμοσυνη χωρις προβληματα)δεν υπαρχει κανενα προβλημα και ενδεικνυεται κιολας μου ειχε πει ο γυναικολογος μου.οπως ειπε και η φιλη χαλαρα και οχι αεροπλανικα:D.επισης ειχα ρωτησει τον γιατρο μου αν υπαρχει προβλημα εαν τελειωσω εγω απο τις συσπασεις που γινονται εκεινη την στιγμη και μου ειχε δεν υπαρχει.παντα ολα αυτα σε μια εγκυμοσυνη χωρις προβληματα που λογικα δεν εχεις αφου σου εδωσε ο γιατρος σου το οκ.παντως να σου πω εγω δεν πολυφοβομουν αλλα ο αντρας μου φοβοτανε πολυ,ε δεν ειναι και λιγο να σε βλεπει με τετοια κοιλια και να μην αγχονεται.με το καλο το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δυσκολευομαστε λιγο γιατι οι περισσοτερες στασεις ειναι αβολες και νιωθω λιγο σαν φαλαινα στη στερια με την κοιλια. Ο αντρας μου κλασσικα φοβαται οτι θα αναστατωσουμε το μωρο κι ετσι κανουμε σπανια και εξπρες (για να μην "τρομαξει" πολυ το μωρο :confused:)

Παντως το σπερμα θεωρητικα μπορει να προκαλεσει συσπασεις οποτε αν εσεις κανετε συχνα, καλυτερα να χρησιμοποιειτε προφυλαξεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμάς έτσι μας είπε, δεν απαγορεύεται αλλά χωρίς "αγριάδες". Το ψυχολογικό βέβαια είναι άλλο θέμα - εγώ αγχώνομαι πολύ μη γίνει καμιά "ζημιά" απο απροσεξία-πάνω-στη-φούντωση του συζύγου και μου κόβεται η πολλή όρεξη.

 

Αφήστε που καμια φορά πάνω στα ... μέλια κουνιέται ο μικρός και με πιάνουν οι τύψεις και οι ντροπές, τι σόι μάνα είμαι εγώ κτλ... :oops:

 

Για τον 9ο μήνα ειδικά ξέρετε τι προβλέπεται; έχω ακούσει ότι δεν κάνει, μήπως και προκληθεί πρόωρος τοκετός..

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς έτσι μας είπε, δεν απαγορεύεται αλλά χωρίς "αγριάδες". Το ψυχολογικό βέβαια είναι άλλο θέμα - εγώ αγχώνομαι πολύ μη γίνει καμιά "ζημιά" απο απροσεξία-πάνω-στη-φούντωση του συζύγου και μου κόβεται η πολλή όρεξη.

 

Αφήστε που καμια φορά πάνω στα ... μέλια κουνιέται ο μικρός και με πιάνουν οι τύψεις και οι ντροπές, τι σόι μάνα είμαι εγώ κτλ... :oops:

 

Για τον 9ο μήνα ειδικά ξέρετε τι προβλέπεται; έχω ακούσει ότι δεν κάνει, μήπως και προκληθεί πρόωρος τοκετός..

 

το εγραψα και πιο κατω.εμενα για τον 9ο ειδικα μου ειπε οτι ενδεικνυται για τον τοκετο κτλ.παντα σε μια εγκυμοσυνη χωρις προβληματα το τονιζω.οσο για προωρο τοκετο αφου μπαινεις στον 9 παει να πει οτι μπαινεις στον μηνα σου που λεμε και το μωρακι μπορει να ερθει ανα πασα στιγμη.το ιδιο ειχαν πει και στην νυφη μου που η γιατρος της ηταν στο ελενα.αυτο για τον προωρο τοκετο στο εχει αναφερει ο γιατρος σου?δεν το εχω ξανακουσει γι αυτο ρωταω να ξερουμε για την επομενη:D

Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και πιο κατω.εμενα για τον 9ο ειδικα μου ειπε οτι ενδεικνυται για τον τοκετο κτλ.παντα σε μια εγκυμοσυνη χωρις προβληματα το τονιζω.οσο για προωρο τοκετο αφου μπαινεις στον 9 παει να πει οτι μπαινεις στον μηνα σου που λεμε και το μωρακι μπορει να ερθει ανα πασα στιγμη.το ιδιο ειχαν πει και στην νυφη μου που η γιατρος της ηταν στο ελενα.αυτο για τον προωρο τοκετο στο εχει αναφερει ο γιατρος σου?δεν το εχω ξανακουσει γι αυτο ρωταω να ξερουμε για την επομενη:D

 

Δεν μπαίνω ακόμα στον ένατο, πληροφοριακά ρωτάω-ξέχασα και να ρωτήσω τον γιατρό προχτές, μας προκύψαν άλλα θέματα πιο σημαντικά..

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κάναμε κανονικά και μάλιστα στον 9ο τον παρακαλαγα τον άντρα μου να τελειώνει μέσα, μήπως και μαλακώσει ο τράχηλος και γεννήσω μια ώρα αρχίτερα. Το προηγούμενο διάστημα, εννοείται κάνουμε ήπια και με διακοπτόμενη επαφή. Εγώ πάντως δεν είχα κανένα άγχος, ίσα ίσα επειδή οι ορμόνες έκαναν πάρτυ, είχα πολύ όρεξη και το ευχαριστιόμουν κιόλας (άτιμη μάνα...)!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω ακόμα στον ένατο, πληροφοριακά ρωτάω-ξέχασα και να ρωτήσω τον γιατρό προχτές, μας προκύψαν άλλα θέματα πιο σημαντικά..

 

ελπιζω ολα καλα και να ξεπεραστει ευκολα οτι προεκυψε.αλλωστε εισαι ενα Supergirl:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελπιζω ολα καλα και να ξεπεραστει ευκολα οτι προεκυψε.αλλωστε εισαι ενα Supergirl:)

 

Ναι, τρομάρα μου, χαχα...

Δεν είναι κάτι σοβαρό ευτυχώς, σ' ευχαριστώ όμως για τη σκέψη-ό,τι καλύτερο και σ' εσένα εύχομαι! :)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...