Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες σας δίνει περιθώριο ο γιατρός μετά την ΠΗΤ πριν σας βάλει με πρόκληση;


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας. Θα ήθελα να μάθω τι περιθώριο σας δίνει ο γυναικολόγος σας αφού συμπληρώσετε την 40η εβδομάδα για να γεννήσετε, πριν σας βάλει με πρόκληση. Έχω ακούσει ότι δίνουν το πολύ μία εβδομάδα. Είμαι στην 40w + 1d και τίποτα ακόμα. Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι γιατί δεν θέλω να μπω με τεχνητούς πόνους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας. Θα ήθελα να μάθω τι περιθώριο σας δίνει ο γυναικολόγος σας αφού συμπληρώσετε την 40η εβδομάδα για να γεννήσετε, πριν σας βάλει με πρόκληση. Έχω ακούσει ότι δίνουν το πολύ μία εβδομάδα. Είμαι στην 40w + 1d και τίποτα ακόμα. Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι γιατί δεν θέλω να μπω με τεχνητούς πόνους.

απο οτι ξερω δινουν γυρω στην μια εβδομαδα....με το καλο!!!!:D

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα κι έχω κι εγώ απορίες.... Εμένα ο γιατρός μου κορίτσια είπε οτι την επόμενη απο την ΠΗΤ μπαίνουμε για πρόκληση.. Ούτε εγώ το ήθελα.. Νόμιζα οτι θα περιμέναμε κι εγώ αλλά λέει όχι.. Μάλλον επειδή ο μπεμπούλης είναι μεγαλούτσικος και δεν θέλει να γεννηθεί πάνω από 4 κιλά..

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα κι έχω κι εγώ απορίες.... Εμένα ο γιατρός μου κορίτσια είπε οτι την επόμενη απο την ΠΗΤ μπαίνουμε για πρόκληση.

κι εμενα μου ειχε πει αποτην αρχη πως δεν αφηνει πανω απο 40 εβδ. γιατι ηδη το μωρο ζοριζεται λογω χωρου θα ζοριστουμε και οι 2 επιπλεον λογω τοκετου, μας εξηγησε τι μπορει να συμβει σαν ενδεχομενο. εννοειται πως μου ελεγε δε μου ελεγε εγω δεν υπηρχε περιπτωση να περιμενω! γεννησα 2 εβδομαδες πριν την 1η (ειχα περιεργα πονακια που δεν αντεχα και επεμενα να παω να με δει....και ευτυχως γιατι εχανα νερα λογω ρηξης σακου ψηλα)

γεννησα επισης 2 μερες πριν την πητ τη 2η φορα. ημουν σε φαση που επι μια εβδομαδα νομιζα πως το παιδι θα μου φυγει στα ξαφνικα! (ηταν 3800)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Το βάρος νομίζω οτι είναι ο λόγος!!! Στον τελευταίο υπέρηχο ο μπέμπης ήταν 3200!! 14/10!!! και ειχε παρει 400 γρ σε 10 μερες!!! Άρα μεχρι τις 2/11 που ειναι η ΠΗΤ θα έχει φτάσει σίγουρα τα 3800.. Ουφ!!!!! Με αγχώνει λίγο αυτό....

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το βάρος νομίζω οτι είναι ο λόγος!!! Στον τελευταίο υπέρηχο ο μπέμπης ήταν 3200!! 14/10!!! και ειχε παρει 400 γρ σε 10 μερες!!! Άρα μεχρι τις 2/11 που ειναι η ΠΗΤ θα έχει φτάσει σίγουρα τα 3800.. Ουφ!!!!! Με αγχώνει λίγο αυτό....

 

Να θυμάσαι ότι οι μετρήσεις βάρους με τον υπέρηχο έχουν απόκλιση έως και 250- 300 γραμμάρια και προς τα πάνω και προς τα κάτω......

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου δεν δίνει καμία μέρα. Αν δεν γεννήσω στην ΠΗΤ, την επόμενη το πρωί μπαίνω για πρόκληση.

 

Έτσι ακριβώς κι ο δικός μου!!! Σου εξήγησε το λόγο???

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου μου έδωσε μια βδομάδα! Με ρώτησε αν θέλω να γεννήσω Τρίτη ή Τετάρτη (δηλ. την 6η κ 7η μέρα μετά την ΠΗΤ). Αποφασίσαμε για Τετάρτη οπότε Τρίτη βράδυ θα έμπαινα για τα διαδικαστικά! Τελικά Δευτέρα βράδυ με έπιασαν οι πόνοι κ Τρίτη πρωί γέννησα τη μπουμπού μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Το να μη δίνει καθόλου περιθώριο μετά την ΠΗΤ υπερβολικό μου ακούγεται γιατί η ΠΗΤ είναι ο μέσος όρος και μόνο το 50% των εγκύων έχουν γεννήσει μέχρι τότε (αν δεν έχουν γίνει παρεμβάσεις).

Από την άλλη όμως κορίτσια και αυτή η αναμονή δεν παλεύεται. Νομίζω ότι θα είμαι έγκυος για πάντα. Επίσης, όσο περνάνε οι μέρες εννοείται ότι ανεβαίνουν και τα κιλά. Μεγάλη απογοήτευση...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά το μωρό δε λέει να βγει. Μάλιστα πριν 1 βδομάδα που ο γιατρός με εξέτασε κολπικά μου είπε ότι ο τράχηλος ήταν κλειστός και οπίσθιος. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Η ψυχολογία μου πάντως κάθε μέρα πέφτει όλο και πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο δικός μου μου έδωσε μια βδομάδα! Με ρώτησε αν θέλω να γεννήσω Τρίτη ή Τετάρτη (δηλ. την 6η κ 7η μέρα μετά την ΠΗΤ). Αποφασίσαμε για Τετάρτη οπότε Τρίτη βράδυ θα έμπαινα για τα διαδικαστικά! Τελικά Δευτέρα βράδυ με έπιασαν οι πόνοι κ Τρίτη πρωί γέννησα τη μπουμπού μου! :)

 

Να τη χαίρεσαι τη μπουμπού σου!!!!!! Αχ τι καλά που ήρθε από μόνο του.. Δεν ξέρω γιατί αλλά θέλω πολύ να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά.. Να μη χρειαστεί να μπώ με πρόκληση....

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

Το να μη δίνει καθόλου περιθώριο μετά την ΠΗΤ υπερβολικό μου ακούγεται γιατί η ΠΗΤ είναι ο μέσος όρος και μόνο το 50% των εγκύων έχουν γεννήσει μέχρι τότε (αν δεν έχουν γίνει παρεμβάσεις).

Από την άλλη όμως κορίτσια και αυτή η αναμονή δεν παλεύεται. Νομίζω ότι θα είμαι έγκυος για πάντα. Επίσης, όσο περνάνε οι μέρες εννοείται ότι ανεβαίνουν και τα κιλά. Μεγάλη απογοήτευση...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά το μωρό δε λέει να βγει. Μάλιστα πριν 1 βδομάδα που ο γιατρός με εξέτασε κολπικά μου είπε ότι ο τράχηλος ήταν κλειστός και οπίσθιος. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Η ψυχολογία μου πάντως κάθε μέρα πέφτει όλο και πιο πολύ...

 

Κι εγώ έτσι νόμιζα οτι θα μου δώσει μερικές μέρες.. τι να πω κάτι θα ξέρει.. αν και νομλιζω οτι είναι θέμα βάρους του μπέμπη στην περίπτωσή μου.. Σε ποια εβδομάδα είσαι? Κοντεύεις???

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι νόμιζα οτι θα μου δώσει μερικές μέρες.. τι να πω κάτι θα ξέρει.. αν και νομλιζω οτι είναι θέμα βάρους του μπέμπη στην περίπτωσή μου.. Σε ποια εβδομάδα είσαι? Κοντεύεις???

 

Είμαι 40w & 3d. Δεν βλέπω να τη γλυτώνω την πρόκληση. Και αμφιβάλλω και αν θα πετύχει δεδομένου ότι ο τράχηλος είναι κλειστός. Ο δικός μου μπέμπης δεν είναι πολύ μεγάλος πάντως. Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Να θυμάσαι ότι οι μετρήσεις βάρους με τον υπέρηχο έχουν απόκλιση έως και 250- 300 γραμμάρια και προς τα πάνω και προς τα κάτω......

 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η γιατρός που είχα τότε έλεγε οτι η κόρη μου πλησίαζε τα 4 κιλά και μπορεί και να τα ξεπερνούσε όταν γεννιόταν. Τελικά γέννησα και η κόρη μου ήταν 3160 και όχι 4 και που υπολόγιζε με τον υπέρηχο. Οταν την ρώτησα "καλά βρε τάδε εσύ έλεγες οτι το μωρό θα γεννιόταν 4 και πάνω, μήπως συμβαίνει κάτι με το μωρό?" Η απάντηση της ήταν "ε καλά κι εσύ πως κάνεις έτσι κάνουν καμιά φορά λάθη και οι υπέρηχοι"

Αργότερα έμαθα οτι λάθος ήταν ο υπολογισμός της διότι ο υπέρηχος δεν μπορεί να έχει την απόκλιση ενός κιλού. Βέβαια την γιατρό ήδη την είχα αλλάξει γιατί μου είχε φανεί εν τέλει ελλειπής και ανεύθυνη και αυτό ήρθε να επισφραγίσει την απόφαση μου.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 40w & 3d. Δεν βλέπω να τη γλυτώνω την πρόκληση. Και αμφιβάλλω και αν θα πετύχει δεδομένου ότι ο τράχηλος είναι κλειστός. Ο δικός μου μπέμπης δεν είναι πολύ μεγάλος πάντως. Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι;

 

38w+5d!!!!!!!!!

Και επειδή από χθές έχει αρχίσει να κατεβαίνει βλέννη στο εσώρουχο, αισθάνομαι οτι δεν θα χρειαστει να κάνουμε πρόκληση.. Νομίζω οτι σε λίγες μέρες θα έρθει μόνο του.. Πάντως πολλές περιπτώσεις πάνε για πρόκληση!! Τεράστιο ποσοστό!!! Ο γιατρός σου τι λέει που είναι κλειστός ο τράχιλος?????

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

38w+5d!!!!!!!!!

Και επειδή από χθές έχει αρχίσει να κατεβαίνει βλέννη στο εσώρουχο, αισθάνομαι οτι δεν θα χρειαστει να κάνουμε πρόκληση.. Νομίζω οτι σε λίγες μέρες θα έρθει μόνο του.. Πάντως πολλές περιπτώσεις πάνε για πρόκληση!! Τεράστιο ποσοστό!!! Ο γιατρός σου τι λέει που είναι κλειστός ο τράχιλος?????

 

Δεν μου χει πει κάτι μέχρι στιγμής ως προς τον τράχηλο. Ως και "σκάλισμα" που μου έγινε χθες (πολύ επώδυνο) δεν είδα να προκάλεσε τοκετό μέχρι στιγμής, όπως λένε ότι συχνά έχει συμβεί άλλες κοπέλες εδώ.

Είσαι τυχερή. Εγώ δεν έχω καθόλου βλένες παρά μόνο πονάκια τα οποία μετά το "σκάλισμα" πολλαπλασιάστηκαν αλλά δεν ειναι και για να τους δώσω σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χει πει κάτι μέχρι στιγμής ως προς τον τράχηλο. Ως και "σκάλισμα" που μου έγινε χθες (πολύ επώδυνο) δεν είδα να προκάλεσε τοκετό μέχρι στιγμής, όπως λένε ότι συχνά έχει συμβεί άλλες κοπέλες εδώ.

Είσαι τυχερή. Εγώ δεν έχω καθόλου βλένες παρά μόνο πονάκια τα οποία μετά το "σκάλισμα" πολλαπλασιάστηκαν αλλά δεν ειναι και για να τους δώσω σημασία...

 

Εμείς σήμερα φευγουμε για Αθήνα και θα περιμένουμε εκεί πια από εδώ και πέρα.. Ήταν κανονισμένο μιας και μένουμε Πάτρα.. Όταν επιστρέψω θα σας γράψω κάθε λεπτομέρεια... Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και το ίδιο εύχομαι και για όλες τις άλλες κοπέλες... Φιλιά πολλά!!!:P:p:p:p:p:p

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς κι ο δικός μου!!! Σου εξήγησε το λόγο???

Για αποφυγή επιπλοκών (γήρανση πλακούντα κ.λπ.).

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, και με ένα πόνο! Και εννοείται ότι περιμένουμε λεπτομέρειες όταν με το καλό επιστρέψετε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Το πιο τραγικό από όλα είναι να μην γεννάς ενώ έχεις όλες τις καλές προυποθέσεις! Συνήθως μπαίνεις με πρόκληση επειδή είναι κλειστός ο τράχηλος,το μωρο ψηλα και τα λοιπα και τα λοιπά!

 

Πριν δυο εβδομαδες ειδαμε εμεις εξαλειψη τραχηλου 50%! Πριν μια εβδομαδα,στο επομενο ραντεβου δηλαδη,ειδαμε μαλακο τραχηλο και το μωρο αρκετα χαμηλα! Ε κι ομως δεν εγινε τιποτα ακομα!! Ειμαι ακομα εδω! Δεν γεννησα!!!!και εμειναν 3 μερες μεχρι την ΠΗΤ. Δηλαδη αν ειχα ακριβως τα αντιθετα,σκληρο τραχηλο και μωρο ψηλα μεχρι που θα εφτανα?:P:p:p

vpCFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απορία(κατά πάσα πιθανότητα ηλίθια): σε ποια ΠΗΤ αναφέρεστε, την ημερολογιακή ή την υπερηχογραφική;; Γιατί αυτές οι δύο σπάνια ταυτίζονται! Για παράδειγμα εμένα έχουν άνω από 10 μέρες διαφορά! Οι γιατροί ποια λαμβάνουν υπόψη τους ώστε αν μέχρι τότε δεν έχει προκύψει γέννα να πάνε για πρόκληση;

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.

Είμαι στην 33η +4 εβδομάδα και προχθές πήγαμε για την καθιερωμένο υπέρηχο ρουτίνας στο γιατρό μου, όπου ενώ όλα πάνε μια χαρά, έχω Π.Η.Τ. 4 Απριλίου, και το βάρος του μωρού το εκτίμησε 2.055 kg, μου είπε ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ότι αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τέλη Μαρτίου, θα με προετοιμάσει για πρόκληση, διότι κατά τα λεγόμενά του, αν μια εβδομάδα πριν την Π.Η.Τ. δεν υπάρχει καμία ένδειξη για έναρξη του τοκετού, θα πρέπει να σταθμίζει κανείς τα οφέλη αφενός και τους κινδύνους από την άλλη, πριν αφήσει να εξαντληθεί και η 40η εβδομάδα.Φυσικά αυτό μου φάνηκε παράξενο ως και παράλογο, δεδομένου ότι με τις μέχρι τώρα ενδείξεις δεν έχουμε κανένα λόγο να μην εξαντλήσουμε την 40η εβδομάδα.Εξάλλου, κατά την εκτίμησή του, όπως λέει, ο μπέμπης μας θα βγει με φυσιολογικό μέγεθος 3-3,2 kg,και όχι υπερβολικά μεγάλος ώστε να μου προκαλέσει πρόβλημα και δυσκολία στον τοκετό (έχω σχετικά στενή περιφέρεια και είμαι πρωτοτόκος).

Είμαι λίγο αγχωμένη με αυτό το θέμα και θα ήθελα τη γνώμη όσων είχαν παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζουν κάτι σχετικό.

Και είναι κρίμα, γιατί από τη μέχρι τώρα πορεία δεν είχα κανένα λόγο να αμφισβητήσω το γιατρό μας, απεναντίας έχουμε πολύ καλή σχέση και σε όλη την εγκυμοσύνη ποτέ δεν ένιωσα περίεργα... και τον επέλεξα μέσω συστάσεων επειδή προάγει πολύ τον φ.τ., σε αντίθεση με πολλούς άλλους... Τώρα με όλο αυτό το σκηνικό με την πιθανότητα πρόκλησης νιώθω ότι προγραμματίζει κανονικά τον τοκετό μου (δλδ, αυτό που άλλοι κάνουν με τις προγραμματισμένες-δήθεν απαραίτητες- καισαρικές). Όχι τίποτα άλλο δηλαδή, αλλά δεν είμαστε να τρέχουμε αλλού τώρα στον 8ο μήνα....

Παρακαλώ ενημερώστε με αν είχατε παρόμοια εμπειρία.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.

Είμαι στην 33η +4 εβδομάδα και προχθές πήγαμε για την καθιερωμένο υπέρηχο ρουτίνας στο γιατρό μου, όπου ενώ όλα πάνε μια χαρά, έχω Π.Η.Τ. 4 Απριλίου, και το βάρος του μωρού το εκτίμησε 2.055 kg, μου είπε ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ότι αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τέλη Μαρτίου, θα με προετοιμάσει για πρόκληση, διότι κατά τα λεγόμενά του, αν μια εβδομάδα πριν την Π.Η.Τ. δεν υπάρχει καμία ένδειξη για έναρξη του τοκετού, θα πρέπει να σταθμίζει κανείς τα οφέλη αφενός και τους κινδύνους από την άλλη, πριν αφήσει να εξαντληθεί και η 40η εβδομάδα.Φυσικά αυτό μου φάνηκε παράξενο ως και παράλογο, δεδομένου ότι με τις μέχρι τώρα ενδείξεις δεν έχουμε κανένα λόγο να μην εξαντλήσουμε την 40η εβδομάδα.Εξάλλου, κατά την εκτίμησή του, όπως λέει, ο μπέμπης μας θα βγει με φυσιολογικό μέγεθος 3-3,2 kg,και όχι υπερβολικά μεγάλος ώστε να μου προκαλέσει πρόβλημα και δυσκολία στον τοκετό (έχω σχετικά στενή περιφέρεια και είμαι πρωτοτόκος).

Είμαι λίγο αγχωμένη με αυτό το θέμα και θα ήθελα τη γνώμη όσων είχαν παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζουν κάτι σχετικό.

Και είναι κρίμα, γιατί από τη μέχρι τώρα πορεία δεν είχα κανένα λόγο να αμφισβητήσω το γιατρό μας, απεναντίας έχουμε πολύ καλή σχέση και σε όλη την εγκυμοσύνη ποτέ δεν ένιωσα περίεργα... και τον επέλεξα μέσω συστάσεων επειδή προάγει πολύ τον φ.τ., σε αντίθεση με πολλούς άλλους... Τώρα με όλο αυτό το σκηνικό με την πιθανότητα πρόκλησης νιώθω ότι προγραμματίζει κανονικά τον τοκετό μου (δλδ, αυτό που άλλοι κάνουν με τις προγραμματισμένες-δήθεν απαραίτητες- καισαρικές). Όχι τίποτα άλλο δηλαδή, αλλά δεν είμαστε να τρέχουμε αλλού τώρα στον 8ο μήνα....

Παρακαλώ ενημερώστε με αν είχατε παρόμοια εμπειρία.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχουμε διαφορα μιας ημερας ,εχω πητ 5/4.εμενα ειναι το δευτερο παιδακι μου,η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν μου εχει αναφερει κατι τετοιο ο γιατρος μου.εχουμε συμφωνησει κιολας οτι το παιδι θα βγει οποτε θελει εκεινο χωρις παρεμβολες απο τη στιγμη που εχω μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα.μου κανει εντυπωση που καπως βιαζεται ο γιατρος σου.στη θεση σου θα τον ρωτουσα για ποιο λογο βιαζεται ενω τελη Μαρτιου δεν θα εισαι καν μετα την πητ και επισης θα τον ρωτουσα κανοντας προκληση εαν γνωριζει να μου πει τα ποσοστα καισαρικης...γιατι εισαι και πρωτοτοκος.του εχεις εξηγησει οτι εσυ θελεις φυσιολογικο τοκετο και οτι δεν βιαζεσαι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχουμε διαφορα μιας ημερας ,εχω πητ 5/4.εμενα ειναι το δευτερο παιδακι μου,η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν μου εχει αναφερει κατι τετοιο ο γιατρος μου.εχουμε συμφωνησει κιολας οτι το παιδι θα βγει οποτε θελει εκεινο χωρις παρεμβολες απο τη στιγμη που εχω μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα.μου κανει εντυπωση που καπως βιαζεται ο γιατρος σου.στη θεση σου θα τον ρωτουσα για ποιο λογο βιαζεται ενω τελη Μαρτιου δεν θα εισαι καν μετα την πητ και επισης θα τον ρωτουσα κανοντας προκληση εαν γνωριζει να μου πει τα ποσοστα καισαρικης...γιατι εισαι και πρωτοτοκος.του εχεις εξηγησει οτι εσυ θελεις φυσιολογικο τοκετο και οτι δεν βιαζεσαι?

 

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση....

Του έχω εξηγήσει γενικώς από την αρχή ότι δεν θέλω παρεμβάσεις αν όλα πάνε φυσιολογικά...δεν ξέρω γιατί αλλά μέχρι την τελευταία επίσκεψη, ποτέ δεν είχα νιώσει άβολα ή ότι ''με παίζει", όπως με τον παλαιότερο γυναικολόγο μου, προ εγκυμοσύνης, που βέβαια τον άλλαξα μόλις έμεινα έγκυος...

Να σου πω την αλήθεια, παρά το ότι είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, θα του κάνω μια σοβαρή κουβέντα στο ραντεβού που έχουμε σε 10 ημέρες, θα πάρω και άλλη γνώμη και αν δω ότι επιμένει, θα είμαι το παράδειγμα επιτόκου που άλλαξε γιατρό στην 35η εβδομάδα! Δεν αστειεύομαι καθόλου..Φαντάζομαι ότι ιδιώτες σωστοί υπάρχουν άπειροι....

 

Με το καλό το μωρό σου!

Link to comment
Share on other sites

καλα θα κανεις να το συζητησεις μαζι του,πιστευω αν καταλαβει τις προθεσεις σου θα συμμαζευτει...οσο για το περιθωριο της πητ παντου διαβαζω οτι ειναι οι 42 εβδομαδες αναλογως της περιπτωσεως παντα.αν δεν σε καλυψει με αυτα που θα σου πει τοτε τι να πω ,ισως ειναι καλυτερα να τον αλλαξεις :shock:,γιατρο θα βρεις .με το καλο και σε σενα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...