Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσυνη και λασπη στην χολη (32w+4d)


Recommended Posts

Κάτσε βρε Annathi, αυτά δεν μας τα είπες. Εκεί που συζητούσαμε για τη χολή τώρα μας λες για νευρικό κλονισμό. Μήπως πρέπει να μιλήσεις στο γιατρό σου; Ή αν δεν έχεις γιατρό, να πας στο νοσοκομείο να σε δουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανω υπομονη και απο γιατρους στο νοσοκομειο δεν θελω να ξερω κανεναν οπως και δεν ξερω κανεναν απλα παω να γεννησω εκει. Οταν εγραφα αυτο το ποστ δεν ειχε γινει ακομη τπτ απο αυτα που σας λεω τωρα και σιγα σιγα το εχω ξεχασει απλα μου μεινε η αυπνια που εγινε αγρυπνια και κλαιω με το παραμικρο.

Μην δινεται σημασια θα περασει πιστευω με την γεννα.

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παει ο μικρος κοριτσια 14/9 εγινε αγγελακι

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

παει ο μικρος κοριτσια 14/9 εγινε αγγελακι

 

 

 

τι εννοεις annathi παει ο μικρος??μπηκα για να να διαβασω το θεμα με την χολη γιατι ειχα και εγω θεμα και ηθελα να βοηθησω αλλα ειδα οτι τα μυνηματα ηταν παλια και το καινουργιο αυτο....παει ο μικρος εγινε αγγελουδι?πως εγινε αυτο.λυπαμαι παρα πολυ πραγματικα:-(

Link to comment
Share on other sites

Κεντρικη ρηξη πλακουντα, εγινε αγγελακι. Βασικα δεν ειναι λασπη αλλα πετρα και εχω κανονισμενο χειρουργιο 23 Μαρτιου να την βγαλω. Μεχρι τωρα επαθα 6 κολικους σαν να μην εφτανε ο πονος για την απωλεια του μωρου. Δεν εφταιγε η χολη. Ο γιατρος ειπε πως το ποιο πιθανο να ταν ενα τυχαιο γεγονος.

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλα ειμαι εχω την μικρη και ειμαι καλα χαρις σε αυτην

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

:confused:Κοριτσια θελω την βοηθεια σας οποια γνωρίζει ειμαι 6μιση μηνών και εχω πετρα και λάσπη στη χολή. Ο Γιατρός μου είπε οτι δεν περνει τιποτα τωρα μόνο να προσεχω την διατροφή μου προς το παρον γιατί οι πόνοι ειναι ανυπόφοροι με επιασαν μια φορα και ηταν πολυ δυσκολο στην κατάσταση μου. Θελω να σας ρωτησω αν ξερει καποια αυτο που λενε για τα σημάδια πως αν θελησεις κατι πρεπει να το φας γιατι το παιδι θα βγάλει σημαδι οπου ξυστης.. ισχύει αυτό;;; ανησυχω πολύ. Λόγο της χολής δεν μπορω να φαω οτι θελω και εχω και φαγουρα και φοβαμαι πολυ μηπως βγει με κανενα σημαδι... σας παρακαλω βοηθηστε με...εχω πανικοβληθεί ...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, sia1995 είπε:

:confused:Κοριτσια θελω την βοηθεια σας οποια γνωρίζει ειμαι 6μιση μηνών και εχω πετρα και λάσπη στη χολή. Ο Γιατρός μου είπε οτι δεν περνει τιποτα τωρα μόνο να προσεχω την διατροφή μου προς το παρον γιατί οι πόνοι ειναι ανυπόφοροι με επιασαν μια φορα και ηταν πολυ δυσκολο στην κατάσταση μου. Θελω να σας ρωτησω αν ξερει καποια αυτο που λενε για τα σημάδια πως αν θελησεις κατι πρεπει να το φας γιατι το παιδι θα βγάλει σημαδι οπου ξυστης.. ισχύει αυτό;;; ανησυχω πολύ. Λόγο της χολής δεν μπορω να φαω οτι θελω και εχω και φαγουρα και φοβαμαι πολυ μηπως βγει με κανενα σημαδι... σας παρακαλω βοηθηστε με...εχω πανικοβληθεί ...

 

Mα τι λες τώρα; Δε ζούμε στο μεσαίωνα... όποιος σου λέει τέτοιες σαχλαμάρες έχει μείνει στο 1400 ;)

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, sia1995 είπε:

:confused:Κοριτσια θελω την βοηθεια σας οποια γνωρίζει ειμαι 6μιση μηνών και εχω πετρα και λάσπη στη χολή. Ο Γιατρός μου είπε οτι δεν περνει τιποτα τωρα μόνο να προσεχω την διατροφή μου προς το παρον γιατί οι πόνοι ειναι ανυπόφοροι με επιασαν μια φορα και ηταν πολυ δυσκολο στην κατάσταση μου. Θελω να σας ρωτησω αν ξερει καποια αυτο που λενε για τα σημάδια πως αν θελησεις κατι πρεπει να το φας γιατι το παιδι θα βγάλει σημαδι οπου ξυστης.. ισχύει αυτό;;; ανησυχω πολύ. Λόγο της χολής δεν μπορω να φαω οτι θελω και εχω και φαγουρα και φοβαμαι πολυ μηπως βγει με κανενα σημαδι... σας παρακαλω βοηθηστε με...εχω πανικοβληθεί ...

τωρα αυτο με τα σημαδια το ρωτας σοβαρα?????? υπαρχει περιπτωση να το πιστευεις?? ειμαστε 2019 τελειωσαμε το γυμνασιο εστω πιστευω εχουμε υπολογιστες διαβαζουμε βιβλια ακομα κ σε χωριο να μενουμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

τωρα αυτο με τα σημαδια το ρωτας σοβαρα?????? υπαρχει περιπτωση να το πιστευεις?? ειμαστε 2019 τελειωσαμε το γυμνασιο εστω πιστευω εχουμε υπολογιστες διαβαζουμε βιβλια ακομα κ σε χωριο να μενουμε. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, sia1995 είπε:

:confused:Κοριτσια θελω την βοηθεια σας οποια γνωρίζει ειμαι 6μιση μηνών και εχω πετρα και λάσπη στη χολή. Ο Γιατρός μου είπε οτι δεν περνει τιποτα τωρα μόνο να προσεχω την διατροφή μου προς το παρον γιατί οι πόνοι ειναι ανυπόφοροι με επιασαν μια φορα και ηταν πολυ δυσκολο στην κατάσταση μου. Θελω να σας ρωτησω αν ξερει καποια αυτο που λενε για τα σημάδια πως αν θελησεις κατι πρεπει να το φας γιατι το παιδι θα βγάλει σημαδι οπου ξυστης.. ισχύει αυτό;;; ανησυχω πολύ. Λόγο της χολής δεν μπορω να φαω οτι θελω και εχω και φαγουρα και φοβαμαι πολυ μηπως βγει με κανενα σημαδι... σας παρακαλω βοηθηστε με...εχω πανικοβληθεί ...

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο κοπέλα μου,εγώ είχα πέτρα στη χολή και διαβήτη κύησης η διατροφή μου ήτανε πολύ περιορισμένη πολλές φορές ήθελα να φάω διαφορά πράματα που απαγορευόταν το παιδί μου Ούτε σημάδια έχει Ούτε τίποτα αυτα είναι αηδίες 

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2019 at 3:24 ΠΜ, Mamaloulou είπε:

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο κοπέλα μου,εγώ είχα πέτρα στη χολή και διαβήτη κύησης η διατροφή μου ήτανε πολύ περιορισμένη πολλές φορές ήθελα να φάω διαφορά πράματα που απαγορευόταν το παιδί μου Ούτε σημάδια έχει Ούτε τίποτα αυτα είναι αηδίες 

Σε ευχαριστω πολυ για την ενημέρωση.. ελπίζω να μην ισχυει κατι τετοιο... εσυ είχες φαγουρες και τέτοια;;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, sia1995 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την ενημέρωση.. ελπίζω να μην ισχυει κατι τετοιο... εσυ είχες φαγουρες και τέτοια;;;

Όχι δεν  είχα φαγούρα πότε.αν έχεις φαγούρα να ξυνεσαι δεν βγαινουν σημαδια στα μωρα απο τετοια πραματα αν ειναι δυνατον,δεν ξέρω ποιος τα λέει αυτά αλλά μην τα ακούς και με απλη λογικη να το δεις αν ήταν έτσι όλα τα βρέφη θα ήταν σημαδεμένα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/8/2019 at 1:21 ΠΜ, Mamaloulou είπε:

Όχι δεν  είχα φαγούρα πότε.αν έχεις φαγούρα να ξυνεσαι δεν βγαινουν σημαδια στα μωρα απο τετοια πραματα αν ειναι δυνατον,δεν ξέρω ποιος τα λέει αυτά αλλά μην τα ακούς και με απλη λογικη να το δεις αν ήταν έτσι όλα τα βρέφη θα ήταν σημαδεμένα 

Δεν ξερω τι να πω. Μου το ειπε μια γνωστή μου και απο τοτε εχω τρομοκρατηθει λιγο... γιατι εγω εχω και φαγουρα λογικα λογω της χολής και φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...