Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

AΘΛΙΕΣ ΚΟΥΝΙΕΣ


Recommended Posts

Κοντά στο σπίτι μας, οι κούνιες είναι το λιγότερο άθλιες, βρώμικες, σπασμένες κτλ είναι κρίμα να μένουμε σε εξοχική περιοχή της Αθήνας και να πρέπει να μπούμε στο αυτοκίνητο για κανένα τέταρτο για να βρούμε αξιοπρεπείς κούνιες. Θέλω να το κυνηγήσω το θέμα, και απορώ που κάνεις στην περιοχή μας που είναι και πυκνοκατοικημένη δεν κάνει τίποτα για αυτό, θυμάμαι κάποτε είχα διαβάσει και ένα σχετικό νόμο εδώ στο forum απλά δεν ξέρω ποιος είναι ο υπεύθυνος φορέας ο δήμος ή κάτι άλλο κρατικό; έχω βγάλει και φώτο και είμαι ικανή να πάω πόρτα πόρτα αν χρειαστεί να μαζέψω υπογραφές……:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι παιδικες χαρες ανηκουν στους δημους, υπαρχει ειδικη υπηρεσια, εκει θα πρεπει να απευθυνθεις. Αν θελεις μαζεψε και υπογραφες , αν και προσωπικα δεν το θεωρω αναγκαιο. Το οτι δεν ενδιαφερονται ολοι,ειναι γιατι δεν πανε ολοι στις κουνιες , ειναι σε αλλη φαση της ζωης τους και οι ασχολιες τους διαφορετικες.

Link to comment
Share on other sites

εδω στο κεντρο της Αθηνας που παμε στο πεδιο του Αρεως απο την μια παιδικη χαρα τις εκλεψαν!ελεος δηλαδη!εχουμε που εχουμε προβλημα στο κεντρο που δεν εχουμε καποιο μερος της προκοπης να παμε τα παιδακια τωρα γινονται και τετοια...αστα να πανε....

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε εμάς, Λούτσα, βανδαλισμένες όλες, την τελευταία φορά που είχαμε πάει ήταν ένας πιτσιρικάς 16άρης με την φίλη του και έσπασε μία σανίδα απ την τσουλήθρα απ΄τα προστατευτικά.

Μας έβρισε κι όλας που του μιλήσαμε. Ε... τι να πεις απο κει και πέρα και τι να σου κάνει ο δήμος κι ο κάθε δήμος...

 

Ο ίδιος πιτσιρικάς σε μια δεκαετία θα ψάχνει να βρει που θα πάει το παιδί του να κάνει κούνια.... κρίμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοντά στο σπίτι μας, οι κούνιες είναι το λιγότερο άθλιες, βρώμικες, σπασμένες κτλ είναι κρίμα να μένουμε σε εξοχική περιοχή της Αθήνας και να πρέπει να μπούμε στο αυτοκίνητο για κανένα τέταρτο για να βρούμε αξιοπρεπείς κούνιες. Θέλω να το κυνηγήσω το θέμα, και απορώ που κάνεις στην περιοχή μας που είναι και πυκνοκατοικημένη δεν κάνει τίποτα για αυτό, θυμάμαι κάποτε είχα διαβάσει και ένα σχετικό νόμο εδώ στο forum απλά δεν ξέρω ποιος είναι ο υπεύθυνος φορέας ο δήμος ή κάτι άλλο κρατικό; έχω βγάλει και φώτο και είμαι ικανή να πάω πόρτα πόρτα αν χρειαστεί να μαζέψω υπογραφές……:-P

 

Κοίταξε το τώρα που έρχονται εκλογές....γιατί πολλά έργα γίνονται τώρα έστω & αρπα-κόλλα... :confused: :confused: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Νέα Σμύρνη μένω,και παλιά κάθε φορά που πηγαίναμε με την βαφτισιμιά μου στις κουνιες, υπήρχε και από ένα καινούριο πρόβλημα!Όχι μόνο κούνιες και έφηβοι που άλλο δεν έχουν τι να κάνουν από ακροβασίες που τις χαλάνε...

Τώρα οι κούνιες που πηγαίναμε συνήθως εμείς έχουν βελτιωθεί,μετά από διαμαρτυρίες στο δήμο όμως,δική του ιδιοκτησία είναι.Τα παιδάκια δυστυχώς, ειδικά όσα μένουν στις πολύ αστικές περιοχές,που καλά καλά δεν βλέπεις πράσινο και δεν έχεις χώρο να παρκάρεις,που να παίξουν κ αυτά τα κακόμοιρα?

Δυστυχώς πρέπει να υπάρχουν κ κάποιοι κανόνες στις παιδικές χαρές,όπως πχ στις πισίνες (όχι ότι τηρούνται βέβαια!),γιατί μέχρι να μεγαλώσει η δική μου η μπέμπα,θα έχουν σπάσει΄και θα έχουν ξαναφτιαχτεί άλλες 8 φορές!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Sας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ρώτησα στο δήμο αλλά οι κούνιες αυτές είναι τελικά κρατικές....τώρα(σωθήκαμε:-() μηπως ξέρει κανείς που πρέπει να κάνω παράπονα...ποιος φορέας είναι υπεύθυνος;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...