Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαμπαδα


revythaki

Recommended Posts

Κοριτσια θελω να φτιαξω τη λαμπαδα για τη βαπτιση της μικρης μου μονη μου και το θεμα ειναι κορωνιτσα.Καμια ιδεα πως να τη στολισω?Δεν μου αρεσει το πολυ πολυ τουλι σκεφτομαι κατι πιο λιτο(να ειναι κ πιο ευκολο!).Επισης μηπως ξερετε που μπορω να βρω κορωνα αρκετα μεγαλη σε ροζ για να στολισω τη λαμπαδα μου?

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι,βρισκω υλικα (εκτος την κορωνα που ψαχνω!)το θεμα ειναι πως να τα ταιριασω ολα μαζι.Με μπερδευουν λιγακι τα τουλια,μηπως να τυλιξω τη λαμπαδα με γαζα κ να κανω μεγαλο φιογκο?

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

δώσε μου λίγο χρόνο να κάνω μια αναζήτηση και ξαναμιλάμε!

ρίξε μια ματιά αν θες εδώ, στο θέμα μου για τη βάφτιση του μικρού μου, να δεις τη δική μας λαμπάδα (στη φωτό χάνει, αλήθεια σου λέω!)

 

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=1523

Link to comment
Share on other sites

Καλα μου αρεσε πααααρα πολυ,σοβαρα!Μη μου πεις οτι την εφτιαξες εσυ!Και πολυ ομορφα χρωματακια διαλεξες για αγορακι και το προσκλητηριο πραγματικα μοναδικο!Να τον χαιρεστε τον Ιασονα σας!

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστώ πολύ!

είμαι σίγουρη ότι και εσύ θα κάνεις μία ονειρεμένη βάφτιση στη μικρή σου! (εννοείται περιμένουμε φωτό!)

 

θα σου βάλω μία φωτό, να δεις πώς μπορείς να δέσεις την κορώνα στη λαμπάδα

(φαντάζομαι η συγκεκριμένη κορώνα δε θα σε τρελάνει)

 

http://www.an-agapas.gr/baptisi/lampades/lampada-yfasmatini-korona-karo-roz

 

Πέννυ, Πέννυ είσαι εδώωωω???

Cristinaaaaaaaaa!!!!

φωνάζω τις φιλενάδες να μας δώσουν καμιά ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

φιλενάδαααααααα

μίλα με την κοπέλα που έχει το blog

 

http://mikres-dimiourgies.blogspot.com/

 

Μου έφτιαξε κάτι τέλεια γούρια με κορώνες για τα μικρά μου

ίσως μπορέσει να σου βρει αυτό που ψάχνεις!

περιμένουμε φωτό από τις δημιουργίες σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω το τζαμπο μπηκα να σου γραψω!!!!! και οχι μονο ξυλινες !!! Α!!! ειδικα τωρα τις αποκριες μπορεις να βρεις κορωνες σε ειδη με αποκριατικα και λοιπα, παρα πολλες....μη χασεις την ευκαιρια!!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Α!Και τωρα που σας βρηκα,μηπως εχει παρει το ματι σας πουθενα τσαντουλες που βαζουν και βαπτιστικα μεσα και ειναι υφασματινες και μπροστα σαν βελουτε με χρωματακια?

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγεις τα πολλά τούλια,αφού την θέλεις και πιο λιτή,θα μπορούσες να την στερεώσεις με κάποιον τρόπο και από κάτω να κρέμεται ένα πλούσιο κορδελομάνι.

Έχω δει μια καταπληκτική λαμπάδα στην γειτονιά μου,που έχει πάνω μια μεγάλη ομπρελίτσα από αλουμίνιο.Θα μπορούσες να κάνεις το ίδιο και να στολίσεις όλη την κορώνα περιμετρικά με χάντρες ή πέρλες ή ακόμα και μικρά swarovski(δεν κοστίζουν πολύ,τα χρησιμοποιώ στα κοσμήματα που φτιάχνω και έπειτα δεν θα χρειαστείς και μεγάλη ποσότητα).

Αντί για αλουμίνιο,θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και ορείχαλκο ή χαλκό,αναλόγως τα χρώματα της βάφτισης.Και έπειτα την βγάζεις και την κρεμάς στον τοίχο του δωματίου του μωρού.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδεα!Θα ψαξω λιγο να βρω σχετικες εικονες για να δω πως θα μπορουσα να το κανω και κυριως αν θα μπορεσω!Παντως ειναι κατι ξεχωριστο και πρωτοτυπο

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραια ιδεα!Θα ψαξω λιγο να βρω σχετικες εικονες για να δω πως θα μπορουσα να το κανω και κυριως αν θα μπορεσω!Παντως ειναι κατι ξεχωριστο και πρωτοτυπο

 

 

Αν μένεις Θεσσαλονίκη,μπορούμε να την κάνουμε μαζί,αν θέλεις.Δεν είναι και τίποτα το δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα μενω,ελαααααααα!!!!

Σε ευχαριστω παντως και μονο που το λες με υποχρεωνεις:)

 

Κι εσύ???Αμάν βρε κορίτσια,όλες Αθηναίες πια???

Revythaki,πριν 2 εβδομάδες ήμουν κάτω και θα ξαναέρθω σε 1-2 μήνες μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη λαμπαδα πηρα στη βαφτιστηρα μου. εαν σου αρεσει στειλε μου πμ να σου πω απο που!

http://i972.photobucket.com/albums/ae209/mommy_christina/057.jpg

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ???Αμάν βρε κορίτσια,όλες Αθηναίες πια???

Revythaki,πριν 2 εβδομάδες ήμουν κάτω και θα ξαναέρθω σε 1-2 μήνες μάλλον.

Καλημέρα:)

χαχαχα Cristina μόνο Αθηναία δεν με λες εμένα.Μένω 3 χρόνια εδώ και η καταγωγή μου είναι πιο βόρεια κι απο τη Θεσσαλονίκη!Πάνω θα γίνει και η βάπτιση,το Πάσχα.Σε προσκαλώ!

Η λαμπάδα που μου δείχνεις είναι πολύ πρωτότυπη,μου αρέσει πολύ όμως δεν πιάνουν με τίποτα τόσο τα χέρια μου:oops:

beloved σου στελνω πμ,ωραία και ρομαντική η λαμπάδα της βαφτιστήρας σου;)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο με το θέμα?Αυτά τα εσωρουχάκια με τα φρου φρου που φοράνε τα μικρά μας στη βάπτιση,μετά τα βγάζουμε για να τους φορέσουμε τα βαπτιστικά τους ρουχάκια ή τα φοράνε από πάνω?Ρωτάω γιατί νομίζω θα φαίνονται τα εσώρουχα κάτω από το φόρεμα...(αν ρωτάω βλακείες σορι,πρώτο παιδάκι μου είναι στο επόμενο,θα ξέρω!)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο με το θέμα?Αυτά τα εσωρουχάκια με τα φρου φρου που φοράνε τα μικρά μας στη βάπτιση,μετά τα βγάζουμε για να τους φορέσουμε τα βαπτιστικά τους ρουχάκια ή τα φοράνε από πάνω?Ρωτάω γιατί νομίζω θα φαίνονται τα εσώρουχα κάτω από το φόρεμα...(αν ρωτάω βλακείες σορι,πρώτο παιδάκι μου είναι στο επόμενο,θα ξέρω!)

 

δεν τα βγάζεις φοράς απο πάνω τα ρουχα του....θα έχει πολυ λάδι το μωρό...... και δεν τα πλένεις κατευθειαν στο πλυντηριο.....μετα την βάπτιση αφου περάσουν οι 3 μέρες θα τα ξεπλύνεις με ζεστο νερο.....και αυτο το νερο θα πετάξεις στα λουλουδια.....ανάλογα βέβαια και τα έθιμα και τι θα σου πει και ο παππάς....άλλοι λένε να το πάς στην εκκλησία άλλοι να το πετάξεις στην αποχετευση θα το δεις.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...