Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ


τζινα

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ 9.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΓΕ 6 ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ 3 ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑ...ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ 2 ΜΕΡΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό το τελευταίο "εχω να κοιμηθώ 2 μέρες" μην το διατυμπανίζεις κ πολύ γιατι οι περισσότερες εδώ έχουμε να κοιμηθούμε ΜΉΝΕΣ!τα μωρα αλλάζουν συνεχώς.εκεί που νομίζεις ότι έχεις βρει την χρυσή τομή σε όλα...ξαφνικά το μωρό σου γίνεται ένας άγνωστος.

Εκεί που συνηθίζεις μια κατάσταση γίνετε ένα ΤΣΑΚ κ ανατρέπονται ΌΛΑ!

Ο δικός μου από τότε που γεννήθηκε έως 3 μηνών δεν κοιμόταν παρά λίγες ώρες τα ξημερώματα.από 3 έως 5 κοιμόταν όλη νύχτα.από 5 έως 8 είχαμε πάλι βραδινα ξυπνήματα.για 2-3 βδομάδες έστρωσε κ τώρα ζω πάλι ένα δράμα με 2-3-4 μπορεί κ 5 ξυπνήματα την νύχτα.

Απλά η λύση είναι μια!υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι και τα δοντακια ισως ειναι και απο την πολυ ζεστη....και εμενα εκανε εμφανιση η γκρινια και η αυπνια απο τα δοντακια απο 3 μηνων (ασχετως που ακομα δεν εσκασε κανενα) και οι ωρες που κοιμαμαι ειναι μετρημενες...πιστευω περνανε διαφορες φασεις τα μωρα - εμενα αλλοτε ξυπναει 2 φορες (αυτη ειναι η καλυτερη μου) και αλλες 22 φορες..!!!!οπως ειπε και η mariantinos ΥΠΟΜΟΝΗ....:-P:razz:

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον τίτλο "ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ" που έχεις βάλει, αυτό που μου ήρθε στο μυαλό να σου γράψω είναι "Γιατί προγραμματισμένο ρομπότ είναι;" ή μήπως εσύ - εγώ και όλοι μας κοιμόμαστε στάνταρ την ίδια ώρα κάθε βράδυ;

 

Πάντως η απάντηση της mariantinos με κάλυψε πλήρως, μην αγχώνεσαι έτσι είναι τα μωρά!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εβαλε ένα 'πρόγραμμα' τώρα που είναι 9 μηνών και πάλι δεν μπορώ να το πιστέψω. Δύο μηνών είναι πολύ μικρούλι. Δεν υπάρχει πρόγραμμα σε αυτή την ηλικία, οπότε κάνε λίγο υπομονή, θα αλλάξει πάλι σε λίγο. Ο σκοπός είναι να καλύπτονται άμεσα οι ανάγκες του παιδιού και ... υπομονή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ 9.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΓΕ 6 ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ 3 ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑ...ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ 2 ΜΕΡΕΣ

:-P:-P:-P

Προφανώς είναι το πρώτο σου μωράκι, να σου ζήσει!

Σου εύχομαι να είσαι γερή να το μεγαλώσεις και να κάνεις και πολλά ακόμα!

Τότε θα καταλάβεις γιατί το "Βοήθεια πάλι χάλασε το πρόγραμμα του ύπνου" για ένα παιδάκι 3 μηνών είναι το καλύτερο ανέκδοτο που έχω διαβάσει εδώ και καιρό :mrgreen:.

 

Καλή υπομονή!

 

Μια μαμά με δύο παιδάκια 5,5 και 3 χρονών και με το τρίτο καθ'οδόν που έχει ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ καιρό να κοιμηθεί με την ησυχία της...

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ 1)ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΝΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ΑΠΟ ΚΑΠΙΑ ΜΑΜΑ Η ΠΕΘΕΡΑ 2)ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ...ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΩΡΑ...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ....ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΗΡΩΝΙΚΕΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ Κ ΑΙ ΠΑΛΙ

Link to comment
Share on other sites

Τζίνα δεν έψαξες καλά εδώ μέσα νομίζω.υπάρχουν μαμάδες με 2 κ με 3 κ με 4 παιδιά,υπάρχουν μαμάδες με δίδυμα,υπάρχουν μαμάδες που δουλεύουν συγχρόνως κ προσπαθούν να καταφέρουν όλα αυτα που προσπαθείς εσυ ενώ τρώνε κ ένα 8ωρο EKTOΣ σπιτιού.

Δεν ειρωνεύτηκαμε.απλά φάνηκε πολύ αστείο μπροστά σε πολύ μεγαλύτερα ζόρια που τραβάνε οι περισσότερες εδώ.

Να σου πω για μένα;ξυπνάω φεύγω δουλειά γυρίζω 2 κρατάω το μωρό(αν κοιμηθεί καλώς αν όχι...δεν ξεκουράζομε)στις 7 ξανάφεύγω κ γυρίζω 10.του κάνω μπάνιο τον ταΐζω τον κοιμίζω κ μετά ξεκινάω δουλειές σπιτιού.κ άντε καλά να κοιμηθεί στις 10.30.πολλές φορές κοιμάται 12 παρά ή 12 ή 12 κ κατι.την νύχτα με ξυπνάει αρκετές φορές.κ πάμε πάλι απ την αρχή!

Κι όπως είπα μην ξεχνάς ότι κ να μαγείρεψω για μας εχω κ να μαγείρεψω ξεχωριστά για το παιδί εχω κ να κάνω δουλειές κ να βάλω πλυντήρια και και και. Ε μετά αυτό που περιγραφείς εσυ δεν φαίνεται σαν να μας κανείς πλάκα;

Link to comment
Share on other sites

....ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΗΡΩΝΙΚΕΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ Κ ΑΙ ΠΑΛΙ

 

καταρχήν οι περισσότερες εδώ βράζουμε στο ίδιο ζουμί, άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο, επουδενί δεν σε ειρωνεύτηκε καμιά μας. Λυπάμαι αφάνταστα αν το είδες έτσι και στεναχωρήθηκες.

 

Υπάρχουν κοπέλες που ζουν σε άλλη πόλη μακριά από όλους τους συγγενείς, κοπέλες μονογονεϊκές, φοιτήτριες, εργαζόμενες, με 2-3-4 παιδιά, με οικονομικά προβλήματα, με προβλήματα με τους συζύγους.

Δυστυχώς δεν είναι όλα ρόδινα, ούτε ένα μωρό λύνει όλα τα προβλήματα που υπάρχουν.

 

Ένα μωρό μπορεί στην καλύτερη να σταματήσει να ξυπνάει την νύχτα στις 40 μέρες ή στη χειρότερη 2,5 χρονών.

π.χ η κόρη μου μόλις σαράντησε σταμάτησε (ήμουν πολύ τυχερή το ξέρω), ο μπέμπης μου είναι 10 μηνών και εξακολουθεί να ξυπνάει, τις ξαδέρφης μου είναι σχεδόν 2 χρονών (δίδυμα) και ακόμα ξυπνάνε, από 2 φορές και σε διαφορετικές ώρες. Το ζευγάρι σέρνεται.

 

αλλά να ξέρεις στο πρώτο είναι τα ζόρια, μετά συνηθίζεις....

 

όσο για την δικιά μου απάντηση "περί προγραμματισμού" ήμουν λίγο επηρεασμένη από το μάθημα που έδινα στο πανεπιστήμιο και ναι θα ήθελα ένα "προγραμματισμένο" μωρό.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Τζινάκι, το μωρό σου είναι πολύυυυυ μικράκι ακόμα για πρόγραμμα σταθερό σε οτιδήποτε... Θα αλλάξει προγράμματα πολλές φορές ακόμα σε όλα. Ο δικός μου έχει μια βδομάδα τώρα που αλλάζει ξανά το πρόγραμμα του ύπνου του... Μάλλον κόβει τον ύπνο μεταξύ πρωινού και μεσημεριανού, και έχουμε γίνει μπάχαλο με τα ωράρια... Υπομονή!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας ειμαι μητερα διδυμων 14 μηνων σημερα

και οντως τα προγραμματα των μωρων αλλαζουν πολλεσ φορεσ και απο μερα σε μερα

ΠΧ. ο γιος μου ενω μεχρι πριν 10 μερες ειχε προγραμαμ στον υπνο εδω και 10 μερες ξυπναει καθε βραδυ στις 4 και αρχιζει και κλαιει ...............εκανε το λαθος και του εδωσα γαλα και εκτοτε καθε βραδυ στισ 4 ( ουτε ρολοι να ηταν ) ξυπναει , κλαει και εαν δεν του δωσεις γαλα δεν ηρεμει.......ωστοσο εχει ξυπνησει και την ΚΟΡΗ ΜΟΥ.........

 

 

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με κάλυψε η miariantinos. Δεν βρήκα ειρωνικές τις απαντήσεις, μάλλον αυτοειρωνικές θα έλεγα, γιατί λίγο πολύ όλες περάσαμε τη φάση που περνάς και ειρωνευόμαστε λίγο τον καιρό που είχαμε εξωπραγματικές προσδοκίες :)

 

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ

 

Για το σπίτι, καλύτερα κατέβασε τον πήχυ. Πρώτα το παιδί, μετά εσύ, η σχέση με το σύζυγο, και τελευταίο το σπίτι. Δεν λέω να γίνει αχούρι, αλλά πολλά απ΄αυτά που σιδερώνουμε, π.χ., κάνουν και ασιδέρωτα. Φαγητό μπορείς να μαγειρεύεις μεγαλύτερες ποσότητες και να βάζεις στην κατάψυξη για άλλες μέρες. Όταν βλέπω τις φωτογραφίες από την πρώτη εγκυμοσύνη, αυτό που μου κάνει πιο πολλή εντύπωση απ΄όλα είναι πόσο συμμαζεμένο ήταν το σπίτι κάποτε :roll:

 

Έχεις δοκιμάσει μάρσιππο; Την κόρη μου την βόλεψε πάρα πολύ και σχεδόν όλες τις δουλειές του σπιτιού τις κάναμε έτσι. Μάλιστα την έπαιρνε ο ύπνος στο μάρσιππο ενώ συμμάζευα, οπότε την έβαζα στο κρεββάτι και κοιμόνουν, ή κοιμόμουν καθιστή στην πολυθρόνα με το μάρσιππο για να μην την ξυπνήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον από το σπίτι κοιτάω να είναι άψογος ο νεροχύτης και το μπάνιο μου, και τέλος να είναι σφουγγαρισμένο, επειδή πατάει η μικρή ξυπόλητη και βάζω και τον μπέμπη κάτω.

 

Από εκεί και πέρα σε όποιον αρέσει, σε όποιον δεν αρέσει να μην ξαναέρθει σπίτι μου

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΝΟ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ .....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΝΟ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ .....

 

Εννοείται πως θα φτιάξει, εννοείται πως σου φταίνε όλα, εννοείται πως νομίζεις ότι για το υπόλοιπο της ζωής σου θα αλλάζεις πάνες, εννοείται πως δεν θυμάσαι πότε πέρασες τις 5 ώρες συνεχόμενο ύπνο, εννοείται πως έχεις να κάνεις μπάνιο με την άνεσή σου μήνες τώρα.

 

.....εννοείται πως όλες την περνάμε αυτή την φάση....

 

και φυσικά δεν κρατάει για πάντα, αλλά δεν μπορούμε να το πιστέψουμε τότε!!!!!!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίσως να ανέθετες κ καμία δουλίτσα στον σύζυγό να ξεκουράζεσε;έστω να κρατάει το μωρό 1 ώρα κάποια στιγμή της ημέρας να κοιμάσαι;

Αν φοβάται να το κρατήσει να το βγάζει μια βόλτα;γιατί στην βόλτα όλα είναι πιο ήσυχα.

Αν θες πες μας πως έχει η κατάσταση κ λύσεις θα σου βρούμε.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οντος δεν εχω απο κανενα βοηθεια η μαμα μου εχει παιθανει απο τοτε που ημαουν μικρη η πεθερα μου μεγαλωνει τα ανηψια και για μενα τιποτα...ο αντρασ μου προσπαθει να με βοηθεισει αλλα γυρναει αργα το αποτελεσμα μονη μου ολαααα...ευτυχως δεν εχει απαιτησεις ο αντρασ μου

Link to comment
Share on other sites

Απλά όπως είπαν κ τα κορίτσια παραπάνω δεν χρειάζετε να κανείς συνεχώς δουλειές!οποία μαμα πει ότι το σπίτι τηΣ είναι πάντα στην εντέλεια λέει ψέμματα.EKTOΣ κι αν έχει καθημερινά γυναίκα να καθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά περνάνε φάσεις και ανάλογα αλλάζουν το πρόγραμμά τους. Μπορεί να είναι σε φάση ανάπτυξης και να πεινάει τη νύχτα, οπότε να ξυπνάει εκεί που νομίζεις ότι έστρωσε. Όταν βγάζουν δόντια πάλι ξυπνάνε.

Ο δικός μου ο μικρός είναι λίγο ζόρικος στο θέμα του ύπνου, 11 μηνών και ξυπνάει ακόμα σχεδόν κάθε νύχτα, έχω την εντύπωση ότι απολαμβάνει αποκλειστικότητα με τη μαμά, κάτι που δεν το έχει όλη την ημέρα.

Όταν όμως ξυπνάει νύχτα, δεν ανάβω φώτα, δεν του πολυμιλάω, μόνο ένα γάλα στα γρήγορα και χαδάκια να ξανακοιμηθεί.

Όπως και να 'χει, κάποια στιγμή, ΟΛΑ τα μωρά στρώνουν, υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Απόψε τη νύχτα... Ξυπνήσαμε γύρω στις 4 από φωνές απελπισίας και κλάματα... Δεν ήταν το μωρό ήταν ο 4χρονος που είχε χάσει την πιπίλα του (την έχει μόνο στον ύπνο), του την βρίσκω ησυχάζει. Μετά από δέκα λεπτά γατοκαβγάς στο καθιστικό, ένας γάτος της αυλής έπαιζε σφαλιάρες με τη γάτα μας. Ε φυσικά μετά από όλα αυτά ξύπνησε και το μωρό, αλλά ευτυχώς σηκώθηκε ο άντρας μου. Τι ύπνο να κάνει κανείς με τόσους αστάθμητους παράγοντες?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΡΩΜΕ Κ ΞΥΠΝΑΜΕ 6....ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ μικρή για να μην κοιμάται μέσα στην ημέρα. Θα έπρεπε να κοιμάται τουλάχιστον λίγο το πρωί γύρω στις 10 και το μεσημέρι.

Κάτι τέτοια μου τα έκανε ο μεγάλος, που ακριβώς επειδή ήταν ένας, ήμουν συνέχεια από πάνω του και τελικά μάλλον εγώ δεν τον άφηνα να ησυχάσει, ενώ οι άλλοι δύο που ήταν παρατημένοι στο ρηλάξ μια χαρά κοιμόντουσαν και χωρίς πολλά νανουρίσματα.

Αν την πας βόλτα δεν κοιμάται έστω στο καρότσι?

Link to comment
Share on other sites

παλια με το που βγαιναμε απο το σπιτι κοιμοταν και με το που γυριζαμε ξυπναγε αλλα οπος ειπα παλια...τωρα προσπαθω να την κοιμησω εγω εγω μες την μερα αλλα μην φανταστεις κοιμαται το πολι κανα τεταρτο..σημερα ξυπνησαμε 4 φορες το βραδυ στις 6 εφαγε τις αλλες απλα γκρινιαζε μολις εβαλα την πιπιλα κοιμηθηκε.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...