Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποιο θηλαστρο κανει για τη περιπτωση μουSOS ΑΓΛΑΙΑ


am13

Recommended Posts

εχω αποριες σχετικα με θηλαστρα.

εχω το ηλεκτρικο της avent απο το πρωτο μου γιο .βεβαια εκεινο δε το χρησιμοποιησα στη δουλεια μιας και δεν επστρεψα επειδη ξαναμεινα εγκυος.ειχα κανει τοτε μια τραπεζα αλλα λιγα πραματα.θα λειπω απτις απτις εξιμιση μεχρι τις τεσσερις περιπου. ο μικρος πλεον τρωει τα φρουτα του το πρωι και το μεσημεριανο του.οχι τρελλες ποσοτητες αλλα δε μενει και νηστικος.το θεμα ειναι οτι θηλαζει πριν και μετατο φαγητο και ενδιαμεσα για να παρει τον υπνακο του. σκεφτηκα λοιπον να του αφηνω γαλα ιατι δε ξερω αν θα τρωει ολο του το φαγητο και θελω να μαι καλλημενη οτι θα τρωει. το θεμα ειναι πιο θηλαστρο να παρω - νοοικιασω. (συγκεκριμενα σκεφτομουν για της medela τα νεα γεννιας πουχουν διπλη φαση αντλησης)επειδη ξερω οτι θελει κανα δυο βδομαδες για να ανταποκριθει το στηθος στη διαδικασι ελεγα να νοικιασω μεχρι να παω το symphonie που ναι νοσοκομειακο (ειναι βαρυ αλλα θατοχω σπιτι οποτε δε με καιει) ουτοσωστε να εξοικιωθω και σενα μηνα σχεδον που γυρνω να δω τι θα κανω. μου προτειναν το swing αλλα ειναι μονης .εμενα τωρα νου χρειαζεται διπλης η οχι. και αν με το διπλης τελειωνω πιο γρηγορα?και βγαινει και περισσοτερη ποσοτητα? και πως θα κοιμαται ο καημενος μου πουχει μαθει να θηλαζει και να αποκοιμιεται.βασικα με καει και για τις βαρδιες που θαχω που ειναι απτις οχτω το πρωι μεχρι τις τρεισιμιση ταλλο μεσημερι. πως θα κοιμαται τα βραδυα που χει μαθει με cosleeping ο αντρας μου θα φοβαται να το παρει στο κρεββατι μην και δε το παρει πρεφα και του φυγει και θα πινει γαλα εν εχει δοκιμασει ποτε απο μπιμπερο και τωρα ειμαστε στη φαση που προσπαθω να τον μαθω να πινει νερο απο εκπαοσδυτικο ποτηρακι αλλα προτιμα απο κανονικο ποτηρι..αχ εχω πελαγωσει.....................αχ θα τα παρατησω ολα και τη δουλεια και ολα για ναμαι με τα ζουζουνακια μου. δε μπορω να γυρισω και δε θελω η αναγκες ομως τρεχουν.... ξεχασα να πω οτι ειμαστε επταμιση μηνων

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...