Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η αυχενικη δειχνει με βεβαιοτητα το φυλο του μωρου?


Recommended Posts

Καλησπερα!!!και καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη σε ολες μας!!!μολις σημερα εκανα την αυχενικη..ειμαι στην 13η εβδομαδα..ο γιατρος μας ειπε οτι κατα 90% ειναι αγορακι :D:D!!!αλλα να μην το δεσουμε και κομπο.υπαρχει περιπτωση να εχει κανει λαθος?λιγο μεγσλο ποσοστο δεν ειναι το 90% για τοσο νωρις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!και καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη σε ολες μας!!!μολις σημερα εκανα την αυχενικη..ειμαι στην 13η εβδομαδα..ο γιατρος μας ειπε οτι κατα 90% ειναι αγορακι :D:D!!!αλλα να μην το δεσουμε και κομπο.υπαρχει περιπτωση να εχει κανει λαθος?λιγο μεγσλο ποσοστο δεν ειναι το 90% για τοσο νωρις?

 

Κοπελα μου καλησπερα σου εδωσε αρκετα μεγαλο ποσοστο σε μενα δεν είπε τιποτα στην αυχενικη..συνηθως τα αγορακια φαινονται πολυ καλυτερα και ξεκαθαρα απο οτι τα κοριτσακια εγω με σιγουρια εμαθα πριν λιγο καιρο στην β επιπεδου μου ειχε δωσει 16 βδομαδα 90 της εκατο κοριτσι χωρις να το δενω και κομπο μου ειχε πει..γι αυτο ακομα μην κανεις αγορες και περιμενε τον επομενο υπερηχο να σου πει πιο σιγουρα αν και θεωρω αγορακι ειναι αλλα μην έχει δει λαθος γιατι υπαρχουν και εξαιρεσεις..πανω απο ολα γερο και τελειομηνο να ναι το μωράκι σου και αργα η γρηγορα θα μαθεις

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου καλησπερα σου εδωσε αρκετα μεγαλο ποσοστο σε μενα δεν είπε τιποτα στην αυχενικη..συνηθως τα αγορακια φαινονται πολυ καλυτερα και ξεκαθαρα απο οτι τα κοριτσακια εγω με σιγουρια εμαθα πριν λιγο καιρο στην β επιπεδου μου ειχε δωσει 16 βδομαδα 90 της εκατο κοριτσι χωρις να το δενω και κομπο μου ειχε πει..γι αυτο ακομα μην κανεις αγορες και περιμενε τον επομενο υπερηχο να σου πει πιο σιγουρα αν και θεωρω αγορακι ειναι αλλα μην έχει δει λαθος γιατι υπαρχουν και εξαιρεσεις..πανω απο ολα γερο και τελειομηνο να ναι το μωράκι σου και αργα η γρηγορα θα μαθεις

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!:Dη αληθεια ειναι οτι αγορακι ηθελα:Dο αντρας μου παλι το πηγαινε για κορη...χσχαχαχα;)εννοειται πανω απο ολα να ειναι γερο!!!!!!!κ σε εσενα ευχομαι μια πολυ καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!:Dη αληθεια ειναι οτι αγορακι ηθελα:Dο αντρας μου παλι το πηγαινε για κορη...χσχαχαχα;)εννοειται πανω απο ολα να ειναι γερο!!!!!!!κ σε εσενα ευχομαι μια πολυ καλη τελειομηνη εγγυμοσυνη:D

 

Κοριτσι μου καταλαβαινω ακριβως τι λες πανω απο ολα γερά αλλα αν ερθει και το φυλο που προτιμαμαι ακομα καλυτερο..εγω ηθελα πολυ κοριτσακι ο αντρας λιγο περισσότερο αγορι και τελικα οταν μαθαμε οτι ειναι μπουμπου πεταξαμε και οι δυο το ιδιο θα χαιρομουν και για αγορακι αλλα αφου μου εκανε την χαρη θα χω την κορακλα που παντα ονειρευομουν..με το καλο και σε σενα ερχονται τα καλύτερα απο δω και περα και ειδικα οταν θα νιωσεις τον παιδαρο σου...

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου καταλαβαινω ακριβως τι λες πανω απο ολα γερά αλλα αν ερθει και το φυλο που προτιμαμαι ακομα καλυτερο..εγω ηθελα πολυ κοριτσακι ο αντρας λιγο περισσότερο αγορι και τελικα οταν μαθαμε οτι ειναι μπουμπου πεταξαμε και οι δυο το ιδιο θα χαιρομουν και για αγορακι αλλα αφου μου εκανε την χαρη θα χω την κορακλα που παντα ονειρευομουν..με το καλο και σε σενα ερχονται τα καλύτερα απο δω και περα και ειδικα οταν θα νιωσεις τον παιδαρο σου...

Σε ευχαριστω πολυυυ και σε εσενα ευχομαι τα κσλυτερα!!εγω ηθελα αγορακι:Dκ απο οτι φενεται ετσι κ εγινε!!;)ο αντρας μ παλι ηθελε κοριτσακι αλλα εχει ενθουσιαστει κ με το αγορακι γιατι θελει να παιζουν μαζι ποδοσφαιρο κλπ..κλασικοι αντρες!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυυυ και σε εσενα ευχομαι τα κσλυτερα!!εγω ηθελα αγορακι:Dκ απο οτι φενεται ετσι κ εγινε!!;)ο αντρας μ παλι ηθελε κοριτσακι αλλα εχει ενθουσιαστει κ με το αγορακι γιατι θελει να παιζουν μαζι ποδοσφαιρο κλπ..κλασικοι αντρες!!!!:P

Χα χα Ποδόσφαιρο καρατε θα βλεπουν μπαλα ολα μαζι το καθε ενα εχει την χαρη του..αχχ να περασει ο καιρος να δουμε τα μωρα μας εγω την αλλη βδομαδα θα βαψω το δωματιο και αρχιζω να ετοιμαζομαι σιγα σιγα δεν βλεπω την ωρα..

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Χα χα Ποδόσφαιρο καρατε θα βλεπουν μπαλα ολα μαζι το καθε ενα εχει την χαρη του..αχχ να περασει ο καιρος να δουμε τα μωρα μας εγω την αλλη βδομαδα θα βαψω το δωματιο και αρχιζω να ετοιμαζομαι σιγα σιγα δεν βλεπω την ωρα..

 

Ναι ναι εννοειται το καθε ενα εχει τη χαρη του;)εσυ σε ποιον μηνα εισαι??εγω λεω γυρω στον 6ο να αρχισω να ετοιμαζω δωματιο κλπ.καλα δεν ειναι??ενταξει ο αντρας μου συνηθησε στην ιδεα του αγοριου χαχαχα αλλα μου λεει ""μωρο μου μολις γεννησουμε μετα μην αργησουμε να βαλουμε μπρος για το δευτερο θα προσπαθησουμε για κοριτσακι""κ του λεω κ αμα βγει ξανα αγορακι??κ μου λεει""ενταξει γερο να ειναι θα εχω 2 αντρακλες"":lol::D

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoulles kai apo emena egw pistevo oti einai poli grigora gia na eimaste sigoures gia to fylo .kalitera na perimenis me mexri tin b epipedoy😉😉😉

 

Ναι κραταω μια πισινη αν και ολοι μου ειπα οτι στο αγορακι τα περιθωρια λαθους ειναι μικρα γιατι κατι φενεται!!:lol:εγω να πω την αληθεια ηθελα αγορακι,ο αντρας μ παλι ηθελε κοριτσακι αλλα τωρα συνηθησε στην ιδεα του αγοριου κ ολο κοιταμε αυτοκινητακια:lol:;);)λες ν μας το αλλαξουν;θα χαζεψει μετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα κι απο εμένα,

Πιστεύω πως ειναι αρκετά νωρις για να σου πει ο γιατρός το φύλλο του παιδιού. Μόνο πιθανότητες μπορεί να σου δώσει..

Απο μια γνωστή μου παντως ξέρω οτι τους ειχε πει για κορίτσι και ετσι θα το βάφτιζε η φίλη μου αν ήταν κορίτσι  και μετα απο καιρό τους είπε πως ειναι αγόρι τελικα.. Που υποτίθεται πως αμα ειναι αγόρι θα φαινόταν πιο καθαρά απο πιο νωρις.. 

Οποτε καλύτερα να μην το δένουμε κόμπο! Προσωπικά η αυχενική δεν ήταν μια τυπική εξέταση στην περίπτωση μας, παρολο που ήταν οκ γιατι εχουμε κ άλλη εξέταση που περιμενουμε μπροστα μας, απλά το αναφέρω για όσες ανυπομονουνε για το φύλλο!! 

Τις καλύτερες ευχες μου σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...