Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπερδεμα με το φυλο


Recommended Posts

κορίτσια θα ηθελα την βοηθεια σας.οταν πηγαμε για την αυχενικη διαφανεια (ευτυχως όλα καλα) μας ειπε ο γιατρος του μαιευτηριου ότι μαλλον είναι αγορακι.ειδαμε καθαρα το εξόγκωμα ξεχωριστα από τον ομφαλιο λωρο.φαινοταν που βρισκοταν ο ομφαλιος.ακομα και προφιλ φαινοταν το πουλακι και η γωνια που σχηματιζε.πριν από 2 μερες 15εβδομαδων πια ο γιατροσ μου ,μου ειπε πως μαλλον είναι κοριτσακι.ειχε συνεχεια σταυρωτα τα ποδαράκια αλλα ετσι πιστευει.κοριτσια ποιον να εμπιστευτω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτόν που σου έκανε την αυχενική διαφάνεια, από ότι κατάλαβα δεν είναι ο ίδιος γιατρός.

 

αυτος που μου εκανε την αυχενικη ηταν ο γιατρος του μαιευτηρίου.με εστειλε εκει ο γιατρος μου για την αυχενικη διαφανεια.πριν από 2 μερεσ που το εμβρυο ειχε σταυρωτα τα ποδια του εκανε υπερηχο ο γιατροσ μου.ποια είναι η γνωμη σου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτος που μου εκανε την αυχενικη ηταν ο γιατρος του μαιευτηρίου.με εστειλε εκει ο γιατρος μου για την αυχενικη διαφανεια.πριν από 2 μερεσ που το εμβρυο ειχε σταυρωτα τα ποδια του εκανε υπερηχο ο γιατροσ μου.ποια είναι η γνωμη σου???

 

Καλύτερα να εμπιστευτείς αυτόν που σου έκανε την αυχενική διαφάνεια. Εκτός από το ότι είναι μια πολύ αναλυτική εξέταση, είναι πολύ πιθανόν να είναι καλύτερο και πιο ακριβές και το μηχάνημα που χρησιμοποίησε γιατί θα πρέπει ο γιατρός να μπορεί να διακρίνει και να εξετάζει όλες τις λεπτομέρειες.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κορίτσια για τις απαντησεις σας.καταρχας θελω να ξεκαθαρισω ότι με ενδιαφερει πανω από όλα να είναι υγιες.περασα πολύ δυσκολη περιοδο με την προηγουμενη κυηση που δεν πηγε καλα και μεχρι να ξαναμείνω εγκυος μιλουσα συνεχεια για προβλήματα για δυσκολες καταστασεις διαβαζα σπανιες περιπτωσει κτλ κτλ... αποφασισα λοιπον να ξεφυγω επιτελους και να μιλησω επιτελους για πιο ανάλαφρα θεματα όπως είναι αυτό που ανοιξα..λοιπον ας επανελθω...βλεπω και ξαναβλεπω τον υπερηχο των 16 εβδομάδων και επειδή εχει ψιλοκλειστα τα ποδια δεν προεξεχει κατι...και βλεπω την αυχενικη 13 εβδομάδων και είναι τοσο ξεκαθαρο λες και βλεπω 2 διαφορετικα εμβρυα...να σας πω την αληθεια θα ηθελα να είναι αγορακι σαν κι αυτό που εχασα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχαν πει στην αυχενικη ότι ειναι αγορι κατά 99%, αλλα στην β επιπεδου φανηκε ότι ηταν κοριτσι. Τις εΒδομαδες που γινεται η αυχενικη δεν εχει ολοκληρωθεί η μορφολογια σε σημειο που να φαινεται καλα. Υπαρχει ένα εξόγκωμα ιδιο για αγορια και κορίτσια, το οποιο αργοτερα μπαινει προς τα μεσα αν είναι κοριτσι η βγαινει προς τα εξω αν είναι αγορι. καπως απλοικα το γραφω αλλα ετσι μου ειχε πει και ο γιατρος. Γι αυτο και στις αυχενικες δεν είναι σωστες παντα οι προβλεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στις δύο μου εγκυμοσύνες μου είπαν από την αυχενική ότι ήταν αγοράκι και το επιβεβαιώσαμε στην β'επιπέδου. Συμφωνώ με την jellyfishch ότι λογικά εκεί που έκανες την αυχενική θα είχαν καλύτερο και πιό εξελιγμένο μηχάνημα και αφού στον υπέρηχο του γιατρού σου είχε και μισόκλειστα τα ποδαράκια θα ήταν πιό δύσκολο να δει το φύλο.

Σαφώς και αυτό που θέλουμε όλες πρώτα από όλα είναι ένα γερό μωρό αλλά είναι λογικό να έχεις περιέργεια να μάθεις τί είναι. Υπομονή μέχρι την β'επιπέδου, τότε θα σου πούνε σίγουρα. Με το καλό το μωράκι!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πιστεύω πάντως ότι ο γιατρός που σου έκανε την αυχενική διαφάνεια έχει δίκιο και είναι αγοράκι το νινί σου. Και μένα στην αυχενική μου βρήκε το φύλλο και μάλιστα όχι με ορθάνοιχτα πόδια σαν το δικό σου. Ο γιατρός αν είναι γάτος, όλα τα βλέπει. Ειδικά και αν είναι πιστοποιημένος, δεν του ξεφεύγει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μενα...εγω θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την β επιπεδου να εισαι και σιγουρη..εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις σαν την δικια σου και μια ειχε δικιο ο γιατρος και την αλλη αυτος που εκανε την αυχενικη...οποτε μην δενεις τιποτα κομπο γνωμη μου!!!!Εγω εκανα την αυχενικη στην 11 εβδομαδα και ο γιτρος μου ειπε οτι δεν βλεπει τιποτα,αλλα μου ειπε επειδη ειναι ακομα μικρουλη δεν θα ηθελε να μου κατι και μετα να το αλλαξει....Αν και οι περισσοτεροι που με βλεπουν μου λενε <κορη>...Η αληθεια μου δεν με νοιαζει καθολου οτι και να ναι να ειναι γερο αυτο με νοιαζει μονο...στο κατω κατω δεν μεινω στο πρωτο οποτε εχει ο θεος!!!!Εσεις παντως ποτε κανατε την αυχενικη και σας ειπε το φυλλο?

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα...εγω θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την β επιπεδου να εισαι και σιγουρη..εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις σαν την δικια σου και μια ειχε δικιο ο γιατρος και την αλλη αυτος που εκανε την αυχενικη...οποτε μην δενεις τιποτα κομπο γνωμη μου!!!!Εγω εκανα την αυχενικη στην 11 εβδομαδα και ο γιτρος μου ειπε οτι δεν βλεπει τιποτα,αλλα μου ειπε επειδη ειναι ακομα μικρουλη δεν θα ηθελε να μου κατι και μετα να το αλλαξει....Αν και οι περισσοτεροι που με βλεπουν μου λενε <κορη>...Η αληθεια μου δεν με νοιαζει καθολου οτι και να ναι να ειναι γερο αυτο με νοιαζει μονο...στο κατω κατω δεν μεινω στο πρωτο οποτε εχει ο θεος!!!!Εσεις παντως ποτε κανατε την αυχενικη και σας ειπε το φυλλο?

 

ημουν 12 εβδομάδων και 2 ημερων αλλα το εμβρυο είναι 1 εβδομαδα μεγαλυτερο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα.στις 16 βδομάδες δε είχα καλη θεση άνοιξε τα ποδαράκια αλλά ήταν λίγο πλάι οπότε δε είδαμε γεννήτικο όργανο.αλλα δε έδειξε τίποτα.δε ανεμιζε τίποτα.οποτε είπαμε μάλλον κοριτσακι. ετυχε σε καμία παρομοιο κ τελικά να ταν Αγοράκι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.στις 16 βδομάδες δε είχα καλη θεση άνοιξε τα ποδαράκια αλλά ήταν λίγο πλάι οπότε δε είδαμε γεννήτικο όργανο.αλλα δε έδειξε τίποτα.δε ανεμιζε τίποτα.οποτε είπαμε μάλλον κοριτσακι. ετυχε σε καμία παρομοιο κ τελικά να ταν Αγοράκι;

Καλημέρα, εχει τύχει σε φίλη μου να της πουν κοριτσι στην αυχενικη και το επιβεβαίωνε ο γιατρος σε κάθε επίσκεψη μετα και τελικά στην β επιπέδου αποδείχτηκε αγοραρος! ΣΟΚ έπαθαν γιατι είχαν και ψιλο ψωνίσει τα ροζ! Και σε εμενα είπαν κοριτσι μάλλον στην αυχενικη και μεχρι τωρα εκει εχουμε μείνει αλλα δεν το εχω λάβει υπόψη μου μεχρι τη β επιπέδου, μην την πατήσω και εγω...

Κρατά μια επιφύλαξη...

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ελένη. Ο γιατρός της φίλης σου είδε πιπι κ είπε κορίτσι;;;γτ εμείς δεν είδαμε ούτε το ένα ούτε το άλλο. Οπότε υποθέσουμε κορίτσι μιας κ με ανοιχτά πόδια δε είδαμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ελένη. Ο γιατρός της φίλης σου είδε πιπι κ είπε κορίτσι;;;γτ εμείς δεν είδαμε ούτε το ένα ούτε το άλλο. Οπότε υποθέσουμε κορίτσι μιας κ με ανοιχτά πόδια δε είδαμε τίποτα

Της ειπε"μάλλον κορίτσι" επειδή δεν ειδε κατι να ανεμιζει! Κάπως ετςι μας το ειπε και εμας! Εμείς μετα απο αυτο που έπαθε η φίλη μου δεν λάβαμε υπόψη την πρόβλεψη του γιατρού. Σε 3μιση εβδομαδε στη β επιπέδου θα ειμαστε σίγουροι. Δεν θελουμε να περιμένουμε αλλο και να βγει αλλο. Το φύλο δεν παίζει ρολο βέβαια αλλα ειναι σοκ να στο αλλάζουν.

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Της ειπε"μάλλον κορίτσι" επειδή δεν ειδε κατι να ανεμιζει! Κάπως ετςι μας το ειπε και εμας! Εμείς μετα απο αυτο που έπαθε η φίλη μου δεν λάβαμε υπόψη την πρόβλεψη του γιατρού. Σε 3μιση εβδομαδε στη β επιπέδου θα ειμαστε σίγουροι. Δεν θελουμε να περιμένουμε αλλο και να βγει αλλο. Το φύλο δεν παίζει ρολο βέβαια αλλα ειναι σοκ να στο αλλάζουν.

 

 

Μάθατε Ελένη τελικά τι εχεις;εγώ κοριτσάκι τελικα:-P

Link to comment
Share on other sites

Μάθατε Ελένη τελικά τι εχεις;εγώ κοριτσάκι τελικα:-P

Αντεεεεεε τελειαααα!!! Με το καλο η μπουμπούυυυυ σας!!! Εγω δεν εχω παει ακομα στο γιατρο απ οταν τα είπαμε! Στις 10/6 στη β επιπέδου! Περιμενω πως και πως!!! Εςεις στην β επιπέδου το είδατε ή στο ιατρείο τελικά;

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην αυχενική διαφάνεια μου είχαν πει πως κοριτσοφέρνει (12η εβδομαδα την ειχαμε κανει) και μεχρι και την 19η εβδομαδα ο γιατρος μου μου είχε πει πως μάλλον είναι κοριτσάκι κατά 90% αλλά να περιμένω την β επιπέδου. Εγώ βέβαια το είχα δεδομένο πλέον το φύλο του παιδιού. Και παμε 22 εβδομάδων στην β επιπέδου και μας λένε αγοράκι!!!! Πάθαμε ενα σοκ είναι η αλήθεια!!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην αυχενική διαφάνεια μου είχαν πει πως κοριτσοφέρνει (12η εβδομαδα την ειχαμε κανει) και μεχρι και την 19η εβδομαδα ο γιατρος μου μου είχε πει πως μάλλον είναι κοριτσάκι κατά 90% αλλά να περιμένω την β επιπέδου. Εγώ βέβαια το είχα δεδομένο πλέον το φύλο του παιδιού. Και παμε 22 εβδομάδων στην β επιπέδου και μας λένε αγοράκι!!!! Πάθαμε ενα σοκ είναι η αλήθεια!!!

Oops!!!!!! Λογικό το σοκ! Ακομα και προτίμηση να μην εχεις, το δένεις κόμπο και μετα παθαίνει ενα σοκ!!! Με το καλο να ερθει το μωράκι, γερό και δυνατό!!!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάθατε Ελένη τελικά τι εχεις;εγώ κοριτσάκι τελικα:-P

Και εμείς κοριτσάκι τελικα! Το είδαμε καθαρά στη β επιπέδου!!!!! Άρα έπεσε μεσα ο γιατρούλης στην αυχενικη!!!! Ξεκινάω πλέξιμο( ολα ροζ) χεχεχεχε!!!!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...