Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρώτες μέρες με υιοθετημένο παιδί


Recommended Posts

kalispera se oles sas prota apo ola zitao signomi giati grafo apo ipologisti filis ke den ehi elinika.

ime se diadikasia iothesias pediu tha ithela an iparhi kapia ikogenia pu iothetise pedaki ohi vrefos 2 - 2.5 hronon na mu pi pos ine i protes meres sto spiti. pos to dektike to pedaki itan efkola me to programa? to idrima sas edose kapies simvules? gnorise tus sigenis? pote vgikate ekso? signomi an sas fenode hazes i erotisis mu alla eho megalo anhos ti tha adimetopisume molis me to kalo erthi to pedaki mas

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ δεν ξέρω, δεν έχω εμπειρία, απλά θέλω να σου πω συγχαρητήρια και με το καλό να έρθει σπίτι το παιδάκι σας!!!! Ευλογημένη η πράξη σας! Ολα θα γίνονται εύκολα όταν υπάρχει αγάπη και ασφάλεια και τα παιδιά τη νιώθουν και ανταποδίδουν με τις πράξεις τους!!! Είμαστε εδώ για κάθε άλλη απορία που μπορεί να έχεις σχετικά με την φροντίδα του!!! Και πάλι με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ένα καλό βιβλίο, τέλος, για τους θετούς γονείς είναι το Μιλώντας με μικρά παιδιά για την υιοθεσία τους, των Mary Watkins (κλινική ψυχολόγος) και Susan Fisher (ψυχίατρος), θετές μητέρες και οι δυο, από τις εκδόσεις GEMA. Περιέχει θεωρητικές προσεγγίσεις αλλά και δεδομένα, καταγραφές διαλόγων παιδιών με γονείς ή με άλλα μικρά παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...