Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παρενθετη μητερα????


Recommended Posts

Ειμαστε ενα παντρεμενο ζευγαρι που ζει στην Αθηνα,αναζητουμε παρενθετη κοπελα Θα χαρουμε να επικοινωνησεις μαζι μας Ευχαριστουμε το μαιλ μας ειναι:[email protected]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 439
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαστε ενα παντρεμενο ζευγαρι απο αθηνα θα μας ενδιεφερε να βρουμε παρενθετη κοπελα.το μαιλ μας ειναι [email protected] Μη διστασεις να επικοινωνησεις μαζι μας

ευχαριστομε

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε ενα παντρεμενο ζευγαρι απο αθηνα θα μας ενδιεφερε να βρουμε παρενθετη κοπελα.το μαιλ μας ειναι [email protected] Μη διστασεις να επικοινωνησεις μαζι μας

ευχαριστομε

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε ενα παντρεμενο ζευγαρι απο αθηνα θα μας ενδιεφερε να βρουμε παρενθετη κοπελα.το μαιλ μας ειναι [email protected] Μη διστασεις να επικοινωνησεις μαζι μας

ευχαριστομε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κοριτσια,

συνεχιζω να ψαχνω για κοπελα που θα μας βοηθησει να αποκτησουμε παιδακι...

Εαν υπαρχει καποια εδω ή εαν καποια γνωριζει που μπορουμε να ψαξουμε ας μου γραψει η εδω η στο e mail μου [email protected]

Σας ευχαριστω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια,

συνεχιζουμε να ψαχνουμε κοπελα που θα μας βοηθησει να αποκτησουμε παιδακι...

Εαν υπαρχει καποια εδω ή εαν καποια γνωριζει που μπορουμε να ψαξουμε ας μου γραψει η εδω η στο e mail μου [email protected]

Σας ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Υπαρχει μήπως κάποια που να εχει εμπειρία σε θέματα παρένθετης μητρότητας; όπως για παράδειγμα πως βρισκεις παρενθετη μητέρα..ποσο κοστίζει κ οτι αλλη Πληροφορία μπορει να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπαρχει μήπως κάποια που να εχει εμπειρία σε θέματα παρένθετης μητρότητας; όπως για παράδειγμα πως βρισκεις παρενθετη μητέρα..ποσο κοστίζει κ οτι αλλη Πληροφορία μπορει να βοηθησει;

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έτυχε μια μέρα σε επνα ραντεβού με τον εξωσωματικό μου να ανοίξουμε αυτή τη κουβέντα γιατι μόλις είχε ξεγρννήσει μια παρένθετη. Αυτά που θυμάμαι πολύ καλά είναι ότι

είναι απαραίτητο πριν ακόμη γίνει η εξωςωματική να έχει εκδοθεί δικαστική άδεια η οποία κατοχυρώνει τα δικαιώματα των βιολογικών γονέων. Η παρένθετη μητέρα πρέπει να είναι Ελληνίδα κ να ζει εδώ, μπορεί να είναι συγγενικό ή φιλικό πρόσωπο ή και άγνωστη στο ζευγάρι και λαμβάνει μία "αποζημίωση" -και καλά δεν το θεωρούν αμοιβή οπως και στη δωρεά ωαρίου- που ορίζει η νομοθεσία. Η αποζημίωση αυτή καλύπτει εννοείται ολα τε ιατρικά έξοδα (φαρμακα, εξωσωματική, τοκετός κλπ)αλλά και κάποια μεροκάματα/μισθούς αν χρειαστεί να λείψει από την εργασία της. Ωστόσο άτυπα σίγουρα θα λάβει κάποια αμοιβή για την όλη διαδικασία ακόμη κι αν συνεχίζει να εργάζεται. Απο ότι είχα διαβάςει λένε ότι μπορεί να φτάσει εως και 10.000?. Λογικό αν σκεφτείς ότι μάνι μάνι με μια εξωσωματική κι εναν τοκετό σου φεύγουν γύρω στα 6000?.

 

Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποια κοπέλα!

 

Τώρα αν εσύ δε γνωρίζεις κάποια γυναίκα που να επιθυμεί να γινει παρένθετη ίσως έχουν άκρες τα πολύ καλά οργανωμένα κέντρα εξωσωματικής να βρίσκουν άτομα όπως συμβαίνει και με τις δότριες.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από τη καρδιά μου!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έτυχε μια μέρα σε επνα ραντεβού με τον εξωσωματικό μου να ανοίξουμε αυτή τη κουβέντα γιατι μόλις είχε ξεγρννήσει μια παρένθετη. Αυτά που θυμάμαι πολύ καλά είναι ότι

είναι απαραίτητο πριν ακόμη γίνει η εξωςωματική να έχει εκδοθεί δικαστική άδεια η οποία κατοχυρώνει τα δικαιώματα των βιολογικών γονέων. Η παρένθετη μητέρα πρέπει να είναι Ελληνίδα κ να ζει εδώ, μπορεί να είναι συγγενικό ή φιλικό πρόσωπο ή και άγνωστη στο ζευγάρι και λαμβάνει μία "αποζημίωση" -και καλά δεν το θεωρούν αμοιβή οπως και στη δωρεά ωαρίου- που ορίζει η νομοθεσία. Η αποζημίωση αυτή καλύπτει εννοείται ολα τε ιατρικά έξοδα (φαρμακα, εξωσωματική, τοκετός κλπ)αλλά και κάποια μεροκάματα/μισθούς αν χρειαστεί να λείψει από την εργασία της. Ωστόσο άτυπα σίγουρα θα λάβει κάποια αμοιβή για την όλη διαδικασία ακόμη κι αν συνεχίζει να εργάζεται. Απο ότι είχα διαβάςει λένε ότι μπορεί να φτάσει εως και 10.000?. Λογικό αν σκεφτείς ότι μάνι μάνι με μια εξωσωματική κι εναν τοκετό σου φεύγουν γύρω στα 6000?.

 

Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποια κοπέλα!

 

Τώρα αν εσύ δε γνωρίζεις κάποια γυναίκα που να επιθυμεί να γινει παρένθετη ίσως έχουν άκρες τα πολύ καλά οργανωμένα κέντρα εξωσωματικής να βρίσκουν άτομα όπως συμβαίνει και με τις δότριες.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από τη καρδιά μου!!!

Καλημερα και σ ευχαριστω που μπήκες στον κόπο να γραψεις ολα αυτα τα στοιχεια. Εχω ψάξει παρα πολυ κ όσον αφορα το νόμο ξερω τι πρεπει να γινει. Μακάρι το ποσο που χρειαζόταν να ηταν αυτο που αναφέρεις...αλλα δυστυχώς ειναι πολυ πολυ πολυ πολυ μεγαλύτερο αν η όλη διαδικασία γινει μέσω κέντρου εξωσωματικής. Εγω αναρωτιέμαι αν υπαρχει κάποιος αλλος τρόπος να βρεθεί μια παρενθετη μητερα χωρις να μεσολαβούν κέντρα εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σ ευχαριστω που μπήκες στον κόπο να γραψεις ολα αυτα τα στοιχεια. Εχω ψάξει παρα πολυ κ όσον αφορα το νόμο ξερω τι πρεπει να γινει. Μακάρι το ποσο που χρειαζόταν να ηταν αυτο που αναφέρεις...αλλα δυστυχώς ειναι πολυ πολυ πολυ πολυ μεγαλύτερο αν η όλη διαδικασία γινει μέσω κέντρου εξωσωματικής. Εγω αναρωτιέμαι αν υπαρχει κάποιος αλλος τρόπος να βρεθεί μια παρενθετη μητερα χωρις να μεσολαβούν κέντρα εξωσωματικής.

 

Ψάξε στο φόρουμ στην ενότητα "παρένθετη μητρότητα" γιατί μερικές φορές κάποιες γυναίκες γράφουν ότι επιθυμούν να γίνουν παρένθετες. Μπορείς επίσης να κάνεις εσύ μια δημοσίευση και να δηλώσεις το ενδιαφέρον σου. Γράψε και σε άλλα forums.

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ψαχνουμε επειγον γυναικα να μας βοηθησει ος παρενθετη μητερα.Εχουμε ηδη εμβριακια στην καταψυξη στο κεντρο Μαστρομηνα.Δινεται αμοιβη.

E mail [email protected] η στο τηλ 6934861364

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνουμε επειγον γυναικα να μας βοηθησει ος παρενθετη μητερα.Εχουμε ηδη εμβριακια στην καταψυξη στο κεντρο Μαστρομηνα.Δινεται αμοιβη.

E mail [email protected] η στο τηλ 6934861364

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας 

 

Γραφω για να ζητησω βοηθεια για παρενθετη μητερα. Εχω κανει 2 εγχειρησεις για ενδομητριωση κ οινομυωματα η μια λαοαροσκοπηση κ η αλλη ανοιχτη. Εκανα ολες τις εξετασεις κ τωρα εχω υδροσαλπιγγες. Θα χρειαστει να κανω κ τριτη εγχειρηση για υδροσαλπιγγες αν θελω να δοκιμασω για IVF. Το ρισκο ειναι μεγαλο για 3η εγχειρηση κ καταληξαμε με τον αντρα μου σε παρενθετη. 

 

Εχει καποιος χρησιμοποιησει παρενθετη απο καποιο κεντρο κ ποια ηταν η εμπειρια του; 

 

Εμας μας εχουν πει οτι πρεπει να βρουμε την παρενθετη εμεις κ να παμε αλλα δεν εχουμε καποια γνωστη 25-45 με δικο της παιδι και λιγοτερο απο 2 καισαρικες. 

 

Εχω διαβασει απειρα blogs και αρθρα χωρις να μπορω να βγαλω ακρη. 

 

Βλεπω το ονειρο να γινω μαμα να σβηνει, σιγα σιγα κ σταθερα. 

 

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη... 

 

Ειμαι νεο member στο site αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
On 14/9/2016 at 1:34 ΜΜ, ελινα σ είπε:

εχω δυο δικα μου και εχω κανει και παρενθετη πριν ενα χρονο γεννησα,θελω να το ξανακανω για οικονομικους λογους οπως και την πρωτη φορα γιατι μεγαλωνω μονη μου τα παιδια μου,το μεηλ μου ειναι [email protected]

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...


Αδυνατώ  λογω υγειας να κυοφορησω έχω κάνει μεταμοσχευση μυελου των οστών και ψάχνω για κοπέλα ως παρένθετη.
Σας παρακαλώ αν γνωριζετε οτιδηποτε  καποια γυναικα που το εχει ξανακανει που θα μπορούσα να απευθηνθώ θα ήταν μεγάλη βοήθεια.
Σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλες σας. 

Πριν από μερικά χρόνια άρχισα να γράφω σ αυτό το φόρουμ μιας και ήμουν και εγώ από της γυναίκες που πάλεψαν 7 ολόκληρα χρόνια για να αποκτήσουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους. Ο Θεός ειναι μεγάλος και μας χάρισε αυτήν την ευτυχία , μετά από πολύ μεγάλο αγώνα. Σήμερα έχω ένα πανέμορφο κοριτσάκι που μας χαρίζει μόνο ευτυχία. Δυστυχώς την ημέρα του τοκετού αναγκάστηκαν οι γιατροί να μου αφερεσουν την μήτρα. Από τότε πέρασαν 4 χρόνια και δεν σας κρύβω πως σήμερα θα ήθελα να αποκτήσω και ένα δεύτερο παιδάκι για μας σαν οικογένεια αλλά και για το ίδιο μου το παιδί. Ο δρόμος δύσκολος αλλά τελικά η ίδια  η ζωή δεν ειναι δύσκολη ? Ας βλέπουμε τα θετικά πράγματα που έχουμε καταφέρει στη ζωή μας που δεν ειναι και λίγα. Ψάχνω για παρενθετη μητέρα εδώ και μερικούς μήνες αλλά τελικά δεν ειναι εύκολη απόφαση. Πιστεύω πως θα χρειαστεί να παλέψω για ακόμη μια φορά προκειμένου να αποκτήσω το θαύμα της ζωής... Θα τα καταφέρουμε ... Μιλάω σε όλες εμάς της γυναίκες που θελουμε να αποκτήσουμε ένα μωράκι... Υπομονή... Επιμονή... και πίστη. Θα ήθελα να βρω γυναίκες που βρίσκονται σ αυτήν την διαδικασία , ώστε να μπορούμε να  ανταλλάξουμε της γνώμες μας και της εμπειρίες μας και φυσικά αν κορίτσια έχετε κερδίσει αυτόν τον αγώνα ελάτε να το μοιραστείτε μαζί μας , αυτό θα μας έδινε ακόμα πιο μεγάλη δύναμη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οσες ειστε σε αναζητηση παρενθετης αλλα κ οσες θέλετε να γινετε παρενθέτες, επικοινωνηστε μαζι μου. Εχω δημιουργησει μια ομαδα για αυτον τον σκοπο κ μονο. Την αλληλεγγυη. Δεν εχω κανενα οικονομικό οφελος.  Αν με βοηθήσετε ελπιζω σε πολυ λιγο καιρο να βοηθηθουν πολλα ζευγαρια. [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας,ονομάζομαι Έλσα είμαι 33 χρονών ελληνίδα και μ' ενδιαφέρει να γίνω παρένθετη μητέρα,αν κάποια κυρία χρειάζεται βοήθεια παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...