Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΦΈ ΥΓΡΑ!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Τα φώτα σας! Θηλαζω την κορούλα μου εδώ και 7 μήνες αποκλειστικά και μέχρι τώρα δεν είχα περίοδο! Εχθές ξαφνικά είχα ΚΑΦΈ υγρα και είπα ότι μάλλον ερχεταιιιι. Αλλα σήμερα είχα πάλι απειροελαχιστα ΚΑΦΈ υγρα και για περίοδος ούτε λόγος. Παρεμπιπτόντως πριν περίπου δυο εβδομάδες είχαμε επαφή με τον άνδρα μου αλλα δεν εκσπερματισε μεσα μου δηλ. Ίσως εν μέρει δεν ήταν και φουλ προσεκτικός γνωρίζοντας και για την αντισυλληπτικη δράση του θηλασμου. Ερώτηση: έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε εσάς? τι είναι αυτά τα ΚΑΦΈ υγρα τελοσπαντων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ που θηλάζω αποκλειστικά εδώ και 4 μήνες σχεδόν,πριν 2-3 εβδομάδες είχα καφέ και που και που λεκέδες αίματος που ερχόταν και έφευγαν...Ίσως θα σου έρθει η περίοδος όπου να'ναι...Πάντως αν δεν θέλεις αυτή τη στιγμή κι άλλο παιδάκι,καλό είναι να προσέχετε,πολλοί την πάτησαν έτσι!!!Να χαίρεσαι το μικρό σου!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Θα μου έρθει περίοδος δηλ μάλλον απο ότι φαίνεται... Για να δούμε... Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση! Έχει τύχει σε καμία άλλη κοπέλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Τα φώτα σας! Θηλαζω την κορούλα μου εδώ και 7 μήνες αποκλειστικά και μέχρι τώρα δεν είχα περίοδο! Εχθές ξαφνικά είχα ΚΑΦΈ υγρα και είπα ότι μάλλον ερχεταιιιι. Αλλα σήμερα είχα πάλι απειροελαχιστα ΚΑΦΈ υγρα και για περίοδος ούτε λόγος.

 

δωροθεα, τελικα σου ηρθε περιοδος, γιατι ειμαι ακριβως στην ιδια φαση!

με αποκλειστικο θηλασμο της 7,5 μηνων κορης μου και ειχα χθες κατι ροζ και καφε υγρα και πανω που ειπα οτι ερχεται σταματησαν κι αυτα! τι γινεται ?

t0m4p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ακριβως τα ιδια και εγω,θηλαζω αποκλειστικα τον 3ων μηνων γιοκα μου και πριν μια εβδομαδα ειχα αυτα τα συπμτωματα οπου τελικα πριν 4 μερες μου ηρθε περιοδος,καλα ησυχασα 1 χρονο τι ηθελε και ηρθε και αυτη..:(

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Επαναφερω αυτο το θεμα.θηλαζω 4 μηνες μου ηρθε περιοδος (μαλλον) μετα τα λοχεια και απο τοτε τιποτα.εκανα και τεστ για να ειμαι σιγουρη και βγηκε αρνητικο.εχθες ομως ειδα στο σερβιετακι λιγο αιμα και καφε υγρα και θεωρησα οτι ηρθε αλλα μετα τιποτα απολυτως δεν εβγαλα αλλο και ειμαι πεντακαθαρη!τι μπορει να συμβαίνει?ειναι προεορτια περιοδου?καποια κοπελα που να εχει αντιμετωπισει το ιδιο?

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θηλάζεις (και μάλιστα αποκλειστικά) η περίοδος σου μπορεί να έρθει ανά πάσα στιγμή και ακανόνιστα. Αυτό σημαίνει ότι λόγω των ορμονών μπορεί να έχεις λίγο αίμα και μετά τίποτα, μπορεί ένα μήνα να σου έρθει και μετά να ξαναέρθει μετά από δύο ή τρεις μήνες. Κάποιες φορές χρειάζεται χρόνος για να αποκατασταθεί η ορμονική ισορροπία και αντίστοιχα ο κύκλος.

 

Αν ωστόσο ανησυχείς κάλεσε τον γιατρό σου, ενημέρωσέ τον και αυτός θα κρίνει αν πρέπει να σε δει.

 

Να ξέρεις πάντως ότι δεν υπάρχει κανόνας. Σε άλλες γυναίκες έρχεται αμέσως, σε άλλες μπορεί να κάνει και 2 χρόνια (εφόσον συνεχίζουν το θηλάσμό).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από τη στιγμή που θηλάζεις (και μάλιστα αποκλειστικά) η περίοδος σου μπορεί να έρθει ανά πάσα στιγμή και ακανόνιστα. Αυτό σημαίνει ότι λόγω των ορμονών μπορεί να έχεις λίγο αίμα και μετά τίποτα, μπορεί ένα μήνα να σου έρθει και μετά να ξαναέρθει μετά από δύο ή τρεις μήνες. Κάποιες φορές χρειάζεται χρόνος για να αποκατασταθεί η ορμονική ισορροπία και αντίστοιχα ο κύκλος.

 

Αν ωστόσο ανησυχείς κάλεσε τον γιατρό σου, ενημέρωσέ τον και αυτός θα κρίνει αν πρέπει να σε δει.

 

Να ξέρεις πάντως ότι δεν υπάρχει κανόνας. Σε άλλες γυναίκες έρχεται αμέσως, σε άλλες μπορεί να κάνει και 2 χρόνια (εφόσον συνεχίζουν το θηλάσμό).

Δηλαδη μπορει να ηταν μονο αυτο και να μη ξαναδω τιποτα αλλο μεχρι να σταματησω να θηλαζω?σου εχει τύχει κατι παρομοιο?ο γιατρος με εχει δει πριν 2 μηνες περιπου και τα ειχε βρει ολα καλα αλλα κι αυτος μου λεει οτι λογω θηλασμου δε μπορει να κρινει τετοιες ανωμαλιες!γενικα με το θηλασμο δε τα παει καλα ολο το χαπι μου προτεινει οποτε δε μπορω να του εχω εμπιστοσύνη!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...