Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελαφρύς πόνος στο τραχηλο


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλα! Εχω μια απορία... Ειμαι στην 22η βδομαδα και εδώ και 1 βδομαδα εχω έναν ελαφρύ πόνο στα χείλη του κόλπου να το πω και λιγο πιο μέσα... Τι να ειναι αυτό; Είχε καμια κατι παρόμοιο;;;;δεν ειναι τσουξιμο ειναι πόνος και ειναι πιο έντονος οταν πάω τουαλέτα που ανοίγει λιγο και εκει το σημείο και φυσικα οταν σφιγγομαι... Συγνώμη για την περιγραφή...:oops:

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, χρόνια πολλά. Άρα αν κατάλαβα καλά δεν μιλάμε για τράχηλο,στο αιδοίο είναι το πρόβλημα...

 

Όταν αγγίζεις την περιοχή τη βρίσκεις πρησμένη πουθενά; Αν είναι εξωτερικά πρησμένη θα μπορούσε να είναι ο βαρθολίνειος αδένας, ή κιρσός εσωτερικά. Τα έψαξα κι εγώ πρόσφατα λόγω πρηξίματος, όχι πόνου όμως, και ήταν κιρσός. Καλό είναι να σε δει ο γιατρός σου πάντως, ό,τι είναι να αντιμετωπιστεί. :)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Ακριβώς αυτό ειπα κ εγώ χθες στον γιατρό μου και γέλαγε οτι ξερω και κανω αυτοεξεταση....εχω ενα εαφρυ πόνο, βαρος να το πω εξω στον κολπο.Να σημειώσουμε οτι εδω κ εναμιση μηνα λαμβανω 3 κολπικα utrogestan/μερα.Μηπως με ενοχλησαν κατα την εισαγωγή να το πω? δεν εχω βγαλει ακρη:confused:

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fine με βοηθάς λίγο. Τα utrogestan κολπικά πως τα τοποθετείτε σωστά? Εννοώ για να είμαι συγκεκριμένη πόσο μέσα πρέπει , ίσα να μπει είναι οκ?

Επίσης σου εξήγησε ο γιατρός ποιά η διαφορά κολπικά ή απο το στόμα στο αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Ferby πιο μέσα θυμάμαι ειχε πει η μαία. Εγω το παω οσο το δακτυλο. Απο οτι εχω διάβασει στο ιντερνετ γίνεται καλυτερη απορροφηση κολπικα.εγω επειδή μου την έδινε το θενα υποθέτο ειχα αρχίσει απο στόμα αλλά πεθανα στις παρενέργειες ενω απο κολπο τπτ

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...