Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ηλεκτρικη σκουπα και σιδερο


Recommended Posts

Κοριτσια μου χαλασαν και τα δυο και πρεπει να τα αντικαταστησω συντομα. Εχετε να μου προτεινετε κατι που ειστε ευχαριστημενοι? η σκουπα μου ηταν miele και το σιδερο europro(μακρια .....το εχω επισκευασει 3 φορες και παλι χαλασε και μου ζητανε 60 ευρω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Juropro ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Πρεπει να ειχα δωσει πανω απο 200 ευρω για απισκευες του μεχρι που αποφασισα να το σουταρω

Εγω εχω ενα Philips και ειμαι πολυ ευχαριστημενη,με μποιλερ στη βαση του

Οσο για σκουπα...περιμενω πως και πως να χαλασει η παναθλια Cobra της delonghi να παρω μια Miele

 

Πριν λιγο ειχα βαλει σκουπα και εβριζα την ωρα και τη στιγμη που την αγορασα:evil:

4

Link to comment
Share on other sites

παρε οτι θελεις, μονο Siemens μην παρεις (χαχα)

 

Τι να σου πω εγω δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη με το Euro pro...

 

Γιατί όχι Siemens; Εγώ έχω το σύστημα σιδερώματος Siemens professional 1500 και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Χάλασε μια φορά στα 6 χρόνια (τα δύο χρόνια πολύ συχνή χρήση) και το επισκεύασα με €25. Δεν έχω όμως μέτρο σύγκρισης γιατί δεν είχα κάτι άλλο πριν. Για σκούπα θα επανέλθω γιατί έχω μια πολύ καλή αλλά δεν τη θυμάμαι....

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites

σιδερο προτεινω με κλειστα ματια tefal . μοντελο 8330 απο 230-250 ευρω η 9360 απο 299-350 ευρω. εχουν απιστευτη ποιοτηατα γαλλικη προελευση 120γρ ατμου/λεπτο με ρυθιστη ατμου ζεσταινονται σε 2' αυτοματο σβησιμο εαν το ξεχασεις στην πριζα μετα απο 8' αποσπωμενο δοχειο νερου και το πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ συστημα καθαρισμου αλατων.εγω εχω το 9360 3 χρονια και ειανι σουπερ αλλα και λογω δουλειασ παρε καπιο απο αυτα θα σωθεισ.

 

σκουπα τωρα...για να σου χαλασε η miele θα της αλλαξες τα φωτα. απο τισ κορυφαιες siemens Z6 2500 watt 5 lt σακκουλα.(+/-230 ευρω) http://www.siemens-home.gr/προϊόντα/ηλεκτρικές-σκούπες/ηλεκτρικές-σκούπες/list.html rowenta νομιζω 4623 (απο 200 ευρω) http://www.rowenta.gr/rowenta/frame.aspxphilips αν βρεισ απο τη σειρα 9000 γιατι καταργειται αλλα ειναι οι πιο απορροφητικεςμ με 3 χρονια εγγυηση στο μοτερ και αθορυβη.επισης της bosch σειρα eco energy http://www.bosch-home.gr/προϊόντα/ηλεκτρικές-σκούπες/ηλεκτρικές-σκούπες/list.html?filter=εξοικονόμηση-ενέργειας~92309 με τουρμπινα για εξοικκονομιση ρευματος γιατι τα watt ειναι καταναλωση και οχι αποδοση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκουπα δαγκωτό Miele....ειναι αθάνατες και γομάρια! Σιδερο εχω ενα της Stirella SX430 σιδερο με ατμο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!! Δεν εχει παθει τιποτα εως τωρα κοντα τρια χρονια!!

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας, οντως τη miele της αλλαξα τα φωτα , αλλα δεν ημουν και πολυ ευχαριστημενη... οσο για το juropro μακρια δεν αξιζει...εχει κοριτσια καμια σας σκουπα με πλενομενο καδο χωρις σακουλες ? θελω να βρω και κατι οικονομικο...οσο για το σιδερο εχω μπερδευτει να παρω ενα καλο ατμοσιδερο η να μπλεξω παλι με συστημα σιδερωματος και να κλαιω τα λεφτα μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αν θυμαμαι καλα η nikol1981 δουλευει σε καταστημα ηλεκτρικων.

θα συμφωνησω μαζι της για τα πρεσσοσυστηματα.

τα tefal ειναι καταπληκτικα, πολυ δυνατα και με πολυ αντοχη.

επισης θα σου προτεινα και τo rowenta DG 8760 γυρω στα 230? με 5 bar και 120γρ/λεπτο.

 

οσο για σκουπα δεν ξερω αν η συναδελφος εννοει την VS08G2511 της siemens, αλλα αν ειναι αυτη ειναι πολυ ακλυτερη και απο miele.

13 μετρα καλωδιο

6 lt σακουλα

αθορυβη

την εχω και εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενη, χωρις υπερβολες ειναι καταπληκτικη, γυρω στα 200?.

 

καλη επιλογη!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας, οντως τη miele της αλλαξα τα φωτα , αλλα δεν ημουν και πολυ ευχαριστημενη... οσο για το juropro μακρια δεν αξιζει...εχει κοριτσια καμια σας σκουπα με πλενομενο καδο χωρις σακουλες ? θελω να βρω και κατι οικονομικο...οσο για το σιδερο εχω μπερδευτει να παρω ενα καλο ατμοσιδερο η να μπλεξω παλι με συστημα σιδερωματος και να κλαιω τα λεφτα μου?

 

εγω σου προτεινω να μην παρεισ σκουπα με καδο.εκτος του οτι κανουν σαματα θελουν αρκετη φροντιδα.να πλενεις συχνα τον καδο και τα φιλτρα που εχουν γιατι αφου δεν εχουν σακκουλα καπου πρεπει να συγκεντρωνουν την σκονη που ξεφευγει. επισης συμφωνω και για το πρεσοσιδερο της rowenta απλα εχει καποιες μικροδιαφορες μετο τεφαλ και ειναι πιο φθηνο.

 

επισης 2 συμβουλες για τισ σκουπες

1.ειναι σκονης και οχι να τραβαμε μπαζα σταχτες απο τοτζακι και οτιδηποτε μπορει να περασει στο μοτερ και να κολλησει.εχει παει σκουπα με καμμενο μπτερ στο σερβισ που ηταν αγορασμενη 48 ωρες γιατι τραβηξαν roli και φυσικ δεν το καλυπτε η εγγυση

2.να χρησιμοποιητε παντα γνησιες σακκουλες γιατι μπορει να γλιτωσετε 2 ευρω στο πακετο θα τα δωσετε στον τεχνικο στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ συμφωνώ για το σίδερο Τεφάλ! Το έχω ήδη 7 χρόνια κι έχει βγει σκυλί! Η σκούπα μου είναι Μίλε, αλλά δεν είχα ποτέ άλλη για να συγκρίνω και δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά της. Πάντως, προς το παρόν δεν έχει χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν αποφασισετε ποιο μοντελο θελετε, ρίξτε μια ματια και στο amazon.co.uk Για παράδειγμα το tefal 9360 το έχει 230 λίρες και στέλνει ελλάδα! Τώρα δεν ξερω τι γίνεται με service αλλα εμεις αγοράσαμε φορητο, beaba κ.α. απο αγγλία. καλές αγορες

 

Α! όποια ενδαφέρεται στο ίδιο καταστημα έχει wmf χύτρες και μαχαιροπήρουνα σε εξευτελιστικές τιμές (πήρα δωρο 24τεμ wmf σετ μαχαιροπήρουνα με 40 λίρες!!!)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν αποφασισετε ποιο μοντελο θελετε, ρίξτε μια ματια και στο amazon.co.uk Για παράδειγμα το tefal 9360 το έχει 230 λίρες και στέλνει ελλάδα! Τώρα δεν ξερω τι γίνεται με service αλλα εμεις αγοράσαμε φορητο, beaba κ.α. απο αγγλία. καλές αγορες

 

Α! όποια ενδαφέρεται στο ίδιο καταστημα έχει wmf χύτρες και μαχαιροπήρουνα σε εξευτελιστικές τιμές (πήρα δωρο 24τεμ wmf σετ μαχαιροπήρουνα με 40 λίρες!!!)

.

 

το 9360 στην ελλαδα εχει VIP SERVICE.δηλαδη εαν χαλασει καλεις σε μια γραμμη εξυπηρετησεις το παραλαμβανουν και ειτε το επισκευαζουν ειτε το αλλαζουν στην περιπτωση που η επισκευη ειναι ασυμφορη. και αυτο δεν ξερω εαν γινεται σε αυτη την εταιρεια με αγορες που εχουν γινει απο το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα απο το amazon θα σου βγει το σιδερο 280 ευρω στην ελλαδα αν κανεις καλη ερευνα αγορασ θα το βρεισ και 300.οποτε γτ να μπεισ σε αυτη την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Sto internet

Το δίνεις 249 ο κοτσοβολος ρίξτε μια μάτια http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=47451ʼ

 

Εγω κόλλησα με αυτό εδώ

Πληροφορίες Προϊόντος

 

SINGER ROMANCE

 

Οικιακές Συσκευές »

 

Συστήματα Σιδερώματος »

 

Ατμοσίδερα με Μπόϊλερ

 

Πληροφορίες Προϊόντος

 

2566ctlg.jpg

[μεγέθυνση]

 

shptagCorn01.gifspacer.gifshptagCorn02.gifspacer.gif τιμή: 150,00 ?

(123,97 + Φ.Π.Α. 21%)

.submit();"]ctlgAddToShoppingCart.gif

Διαθέσιμο άμεσα

spacer.gifshptagCorn03.gifspacer.gifshptagCorn04.gif Κωδικός: 102566

Refill μποιλερ ατμου με ατμοσιδερο SINGER

-Ισχύς: 2400W

-Αποσπώμενο δοχείο νερού χωρητικότητας 1,1 λίτρα

-Παραγωγή ατμού 90 γρ./λεπτό

-Ρυθμιζόμενη παραγωγή ατμού

-Φωτεινή ένδειξη έλλειψης νερού

-Επαγγελματικό σίδερο με καινοτομική πλάκα αλουμινίου

-Διακόπτες λειτουργιών με φωτεινές ενδείξεις

-Φίλτρο κατά των αλάτων

-Φωτεινή ένδειξη αντικατάστασης φίλτρου κατά των αλάτων

-Επιλογή σκληρότητας νερού

-Αποσπώμενη θερμομονωτική βάση τοποθέτησης σίδερου

-Αυτόματη διακοπή λειτουργίας

-Στεγνό σιδέρωμα

-Κάθετο σιδέρωμα

 

Εγγύηση 2 έτη

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο καρφουρ το έχει 118 ευρώ

Στον κοτσοβολο 162 ευρώ

Σε κατάστημα στην γειτονία μου 159 με δώρο ραπτομηχανή

 

Από πού θα το παίρνατε ?

.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...