Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απο frezylac σε φρέσκο γάλα


Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω τις μαμάδες που τα μωράκια τους πίνανε frezylac....με ποιο φρέσκο γάλα το αντικατέστησαν?Έχω αργήσει αρκετά για το μικρό, ο οποίος είναι 31/2, και θέλω να βρω ένα φρέσκο που να μην βρει τεράστια διαφορά. Σήμερα το μεσημέρι του έδωσα το όλυμπος το φρέσκο το βιολογικό αλλά δεν του άρεσε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ την μετάβαβαση την έκανα με το βιολογικό φρέσκο γάλα του Ολυμπος, εμένα το ήπιε πολύ ευχάριστα και συνεχίζει να το πίνει. Δώσε του λίγο χρόνο μήπως το συνηθίσει, η αλήθεια είναι ότι η γεύση του φρέσκου είναι τελείως διαφορετική. Αν θέλεις να δοκιμάσεις άλλη μάρκα, η αδερφή μου δίνει ένα της αμερικάνικης σχολής (δεν είναι bio), το βρίσκεις μόνο στον βασιλόπουλο και είναι πολύ εύγεστο. Δεν είναι αμερικάνικο, παράγεται εδώ αλλά με τα πρότυπα της αμερικάνικης σχολής.

Link to comment
Share on other sites

Λες το αμερικάνικης γεωργικής σχολής?Βασικά συνέχιζα τη σκόνη γιατί ο μικρός δεν μου τρώει φρούτα, οπότε προσπάθησα τουλάχιστον να πίνει το frezylac 3 το οποίο έχει και φρούτα....Φοβάμαι μήπως το σταματήσει και από το συγκεκριμένο πίνει πάρα πολύ....Βασικά είναι δικός μου φόβος. Επίσης, από όσο ξέρω δεν πρέπει να ανακατεύουμε το γάλα σκόνη με το φρέσκο, τουλάχιστον να το πάω σιγά σιγά....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, της αμερικάνικης γεωργικής σχολής λέω. Μην σε ανησυχεί αν δεν πίνει πολύ γάλα, μεγάλωσε πλέον, εγώ μόνο το πρωί της δίνω πλέον και καμιά φορά το βράδυ γιατί προτιμώ να της δίνω γιαούρτι. Και έχεις δίκιο, δεν ανακατεύουμε φρέσκο με σκόνη. Μήπως να του το έδινες όταν είναι μειωμένες οι αντίδράσεις του? Πχ λίγο πριν τον ύπνο που θα είναι νυσταγμένος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...