Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόση δύναμη να έχω?


Φαίη06

Recommended Posts

Καλημέρα,πραγματικά τώρα που γράφω δεν ξέρω πόση υπομονή να κάνω ακόμα....όλος ο Ιανουάριος μας τάραξε στις αρρώστιες.Αρχικά εγώ με ίωση η οποία με χτύπησε στα αυτιά και μου το γύρισε σε ίλιγγο.Φανταστείτε τώρα με δύο παιδιά και να γυρίζουν όλα γύρω μου.Να είμαι μια κρεβάτι μια τουαλέτα για εμετούς.Μετά τα ζουζούνια μου με 39 πυρετό για μία εβδομάδα,μετα φυσικά ο καλός μου.

Τώρα όμως πραγματικά νιώ8ω οτι κάποιος μας έχει μουτζώσει!Η μάνα μου στο νοσοκομείο με πνευμονία,τα ανήψια μου 2 βδομάδες με πυρετό αντιβίωση βήχα.το ίδιο η αδερφή μου και ο αντρας της!στο κρεβάτι όλοι!Και όλες τις δουλείες εγώ .4 παιδιά στο κεφάλι μου(δεν παραπονιέμαι τα λατρεύω) με πυρετό και γκρίνια γιατί τώρα έχουν και τα δικά μου πυρετό,να ανησυχώ για την μάνα μου να τρέχω στο νοσοκομείο να κάνω 1 ώρα να πάω 1 να γυρίσω να πηγαίνω και τα 4 παιδιά στον γιατρό και ο γιατρός να μου λέει οτι καλό είναι να τα πάμε νοσοκομείο για εξετάσεις για τον νέο ιό:?!η αδερφή μου να χειροτερεύει ο βήχας αλλα να μην 8έλει να πάει νοσοκομείο.Πραγματικά τα νεύρα μου έχουν σπάσει!Σκεφτείτε το βράδυ να φτίαχνετε 4 γάλατα,να ετοιμάσετε 4 αντιβιώσεις 4 εισπνοες,να ξυπνάτε στη μέση τις βραδιάς να βάλετε 8ερμόμετρο και στα 4 να σηκώσω τα 2 μεγάλα για τουαλέτα και αντιπυρετικό,να δώ αν έχει πυρετό και η αδερφή μου και να έχω την έννοια της μάνας μου στο νοσοκομείο....

Καταρρέω σαν τη Μανωλίδου λίγο λίγο...το πρωί με όση δύναμη απο την αυπνία να μαγειρέψω για 9 άτομα(και τον μπαμπά μου μαζί)να δώσω πάλι αντιβιώσεις και δεν συμαζεύεται...ουφ.

Η ψυχολογία μου έχει φτάσει στα τάρταρα.δεν την παλεύω άλλο.Τι να κάνω,ποιόν να πρωτοκοιτάξω?Πόσες μέρες έχω να κάνω ένα μπάνιο σαν άν8ρωπος η να κοιμη8ώ.Δεν έχω άλλες δυνάμεις,τα πόδια μου δεν με κρατάνε και με πιάνει το παράπονο γιατί όλο αυτό?τώρα 8α μου πείτε υπάρχουν και χειρότερα,αλλά και μόνο στην ιδέα για τον νέο ιό με λούζει κρυος ιδρώτας!τα πα και ηρέμησα!:oops:

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι όμως Φαίη μου ο άνθρωπος είναι θηρίο... κάθε μέρα δοκιμάζονται οι δυνάμεις μας και οι αντοχές μας...αν πιστεύεις σε αυτά, κάνε ένα ευχέλαιο. Φιλιά και περαστικά σε όλους σας!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Να ευχεσαι να μην σου δωσει ο Θεος οσα μπορεις να αντεξεις... λεει ο σοφος μας λαος.

Πραγματικα εχουμε πολυ περισσοτερες δυναμεις και αντοχες απο οσες φανταζομαστε.

 

Σου ευχομαι ολοψυχα καλο κουραγιο, κοπελα μου... μπορα ειναι και θα περασει...

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σε όλους σας.

Δεν έχεις καμία φίλη να της πεις να σου μαγειρέψει καμία κοτόσουπα να ξενιάσεις έστω 1-2 μέρες από το μαγείρεμα?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο υπομονή εχω να σου πω οσο κοινότυπο κ αν ακούγεται. εισαι τυχερή που δεν δουλεύεις κιόλας...

παντως ταλαιπωρούντε πολλές οικογένειες με μικρα αυτο το διαστημα απο ιώσεις. Περαστικα κ αγυριστα!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το κουράγιο που μου δίνεται.Δεν ξέρω αν με κουράζουν τόσο οι δουλειές όσο το άγχος για το τι ακριβώς έχουν τα παιδιά και η αδερφή μου,οι γιατροι μας λένε βρογχίτιδα άλλοι λόιμωξη αναπνευστικού και άλλοι μας στέλνουν νοσοκομείο.Όντως δεν είναι και κάτι τραγικό όλο αυτό αλλά νιώ8ω εξαντλημένη.Δυστηχώς Ηarlow είμαι σχετικά μικρή και όλες μου οι φίλες έχουν εξεταστικη στις σχολές τους.Salomi μου έχω πάρει άδεια απο τον παιδικό που δουλεύω ευτυχώς έχω βοη8ώ στην τάξη μου οπότε είμαι κάπως καλυμμένη.Ελπίζω να είναι γρήγορα περαστικά γιατί απο αρχές της χρονιάς αυτό λέμε αλλά ακόμα να περάσει!

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες ευτυχως που υπαρχεις κι εσυ; Αλλιως τι θα εκαναν τα παιδια, τα ανηψια, η μαμα, η αδελφη και ολοι οι λοιποι; Υπομονη! Κι εγω με 38.5 ειμαι αλλα εχω μονο ενα παιδακι να φροντισω, το οποιο, ετσι κουκουλωμενη που με βλεπει, εχει κανει την ιωση μου παιχνιδι..Και παλι, δοξα τω Θεω να λεμε και μη χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ας με βοηθήσει κάποια όποια ξέρει η έχει τύχει κάτι παρόμοιο.Η ανηψιά μου η μεγάλη είναι 4 χρονών,έχει λοιπόν μία φορά τη μέρα πυρετό.Την πήγαμε στον γιατρό και μας είπε βρογχίτιδα και λοίμωξη αναπνευστικού.Ειχε βήχα έντονο.Προχθές είχε ένα 38.4 την κάναμε ντουζ έπεσε,εχ8ές μία χαρά δεν είχε τίποτα σήμερα έκανε ένα 38,2.Δεν έχει όμως ούτε βήχα ούτε μυξούλες τίποτα.Τι μπορεί να είναι?να την πειράζει το aerolin επειδή κάνει μέρες?Δεν έχει συμπτώματα γρίπης.μεαντιπυρετικό πέφτει αμέσως ο πυρετός.Βοηθήστε με γιατί έχω τρομοκρατηθεί κάπως!!!!

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση βρε κοπελα μου.οι αντρες σας που ειναι?γτ ολο αυτο ετσι οπως το περιγραφεις το περνας μονη σου.μου θυμηζεις πολυ ασχημες εποχες παντος που εγω κατεληξα ενα βημα πριν την φυματιωση γτ οι γιατροι δεν μου βρησκαν τπτ παραπανω απο εναν ιο.απο τοτε εχουν περασει10 χρονια και βαλε εχω καταλοιπο αλεργια που εμφανιστηκε μετα την αρρωστια μου σπαστικη κολιτιδα γτ ρημαχτηκε ολη η χλωριδα του εντερου.τα δυο μου μεγαλα παιδια ειχαν περασει οτι 1ημερη 2ημερη 3ημερη 4-5-6-7 ιωση υπηρχε με διαλειμα μερικων ημερων,μεχρι και στοματιτιδα κολησαν και ηταν το ενα στα νηπια οχι λεχουδια.αφου μια φορα που τα πηγαινα για πολοστη φορα στο νοσοκομειο σταματησα σε μια εκκλησια και ειπα στον παπα να μου τα διαβασει τα χα δει ολα,και εγω εκανα 2 μηνες να γινω καλα.υπομονη σιγουρα θα θυμασε αυτο που περνας καποιες σπανιες φορες(οπως εγω τωρα)αλλα να παρακαλας απλα να περνανε τπτ παραπανω.και αν σου δινει κουραγιο αυτο να ξες ξανα τετοιο πραγμα δεν μας επιασε ετσι σε τοσο μεγαλη κλιμακα.περαστικα σε ολους σας.και ταχεια αναρωση

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ας με βοηθήσει κάποια όποια ξέρει η έχει τύχει κάτι παρόμοιο.Η ανηψιά μου η μεγάλη είναι 4 χρονών,έχει λοιπόν μία φορά τη μέρα πυρετό.Την πήγαμε στον γιατρό και μας είπε βρογχίτιδα και λοίμωξη αναπνευστικού.Ειχε βήχα έντονο.Προχθές είχε ένα 38.4 την κάναμε ντουζ έπεσε,εχ8ές μία χαρά δεν είχε τίποτα σήμερα έκανε ένα 38,2.Δεν έχει όμως ούτε βήχα ούτε μυξούλες τίποτα.Τι μπορεί να είναι?να την πειράζει το aerolin επειδή κάνει μέρες?Δεν έχει συμπτώματα γρίπης.μεαντιπυρετικό πέφτει αμέσως ο πυρετός.Βοηθήστε με γιατί έχω τρομοκρατηθεί κάπως!!!!

σε τι γιατρο το χετε παει το παιδι?οπσδηποτε σε παιδοπνευμονολογο και οσο το δυνατον συντομα.και να απαιτησετε ακτινες

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την κοιταξε παιδιατρος για πνευμονια?Δεν θελω να σε τρομαξω απλα θυμαμαι εντονα απο μενα οταν ημουν στο λυκειο ειχα περασει ελαφρια πνευμονια και θυμαμαι πολυ εντονα οτι καθε βραδυ ανεβαζα πυρετο γυρω στο 38 και το πρωι περδικι!!Αυτο κρατησε 10 μερες μεχρι να παω στον γιατρο γιατι που να φανταστει η μαμα μου οτι ειχα πνευμονια οτανχοροπηδουσα ολη μερα.Το θμαμαι ακομα ενονα γιατι καθε μερα μου ελεγε η μαμα μου αυριο σχολειο και το βραδυ τα ιδια.Ειχα πολυ λιγο βηχα αλλα θυμαμαι οτι λαχανιαζα ευκολα.Μετα απο 10 μερες λοιπον πηγα παθολογο οπου με το που με ακουσε με εσειλε για ακτινογρφια και μετα αρχισα θεραπεια.Δεν στα λεω για να τρομαξεις απλα θυμαμαι πολυ εντονα τον πυρετο μονο το βραδυ.αν εχεις παει ομως παιδιατρο ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

evadim αυτο ακριβως πιστευω οτι ειναι.μου διναν εμενα οι γιατροι αντιβηχικα με το που τα επερνα ενιωθα να βγαζω τα πνευμονια μου εξω απο τον βηχα ειχα 10τα ολη μερα ανεβασα πυρετο το απογευμα προς βραδυ και λαχανιασμα φυσικα στο τελος ημυον ημικαθηστη γτ δεν μπορουσα να παρω αναπνοη και να ναι καλα ενας πνευμονολογος και μια γιαγια που με ακουσε να αναπνεω και με ειπε για πνευμονολογο οχι τα αντε μη πω παθολογακια της κακιας ωρας

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ο άντρας της αδερφής μου στο κρεβατι κι αυτός με πυρετό.ο δικός μου απόγευμα σπίτι να βοηθήσει όσο μπορεί.την πήγαμε σε παιδίατρο και μασ είπε αν μετά την 3 μέρα έχει πυρετό την πάμε νοσοκομείο.για πνευμονία το σκεφτήκαμε αλλά δεν θα είχε βήχα ρε κορίτσια.έστω λίγο?το παιδί βήχει λίγο αλλά ακούγετε κα8αρός ο βήχας της.πήραμε τηλέφωνο στο 166 να δούμε πιο παίδων εφημερεύει και μας είπαν καλό είναι να μην την πάμε ακόμα γιατί σε περίπτωση που έχει ακόμα βρογχίτιδα με τέτοιο καιρό μπορεί να τησ το γυρίσει σε πνευμονία και μπορεί μέσα στο νοσοκομείο να κολλήσει χωρίς λόγο άλλες ιώσεις.8α δούμε και αύριο που είναι η 3μέρα αντιβίωσης και μετά αν συνεχίσει ο πυρετός παίδων!ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

Σε πνευμονολόγο όλοι ;) Κι εγώ με αυτόν βλέπω καλυτέρευση... να μην σου πω τι είπε ο πνευμονολόγος για την αγωγή που μου είχε δώσει ο παθολόγος που ήταν και ειδικός μη #έσω!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Φαίη Περαστικά και Αγύριστα.

Ετσι κι εγώ από τις 03/01, με δύο παιδιά κι έναν άντρα όμως... Σήμερα ξεκίνησε κι ο μικρός αντιβίωση και θέλω να πιστεύω ότι τελειώνουμε. Καταλαβαίνω την κούρασή σου, την αϋπνία σου, το σπάσιμο των νεύρων. Να γίνετε όλοι καλά γρήγορα.

Πάντως ο "νέος ιός" δεν είναι κάτι φοβερό, οι περισσότεροι το έχουμε ή θα το περάσουμε...

 

Αερικό με τρομάζεις! Εγώ καθυστερημένα πήγα σε παθολόγο, μου διέγνωσε τραχειοβρογχίτιδα και μου έδωσε μια τούρμπο αντιβίωση. Λάθος κίνηση λες?

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη μου ελπίζω να είσαι τυχερή! Ο παθολόγος ο δικός μας έχει κάνει "λάθος" διάγνωση και σε εμένα και στη βαφτιστήρα μου... ο πνευμονολόγος μας έβαλε και βγάλαμε ακτινογραφίες θώρακος και μύτη για να μπορέσει να κάνει διάγνωση (κάτι που ο παθολόγος δεν το θεώρησε απαραίτητο και απλά μας ακροόαστηκε)!

 

Εμένα μου είχε διαγνώσει οξεία ασθματική βρογχίτιδα και τελικά το πρόβλημά μου είναι στα ιγμόρια! Τι να λέμε;

 

Πνευμονολόγος και στην χειρότερη ωρυλάς! Αλλά οπωσδήποτε με ακτινογραφία έτσι ώστε να μπορεί να γίνει σωστή διάγνωση!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα η αδερφή μου πήγε σε πνευμονολόγο και δεν δέχτηκε να την κοιτάξει και την έστειλε σε ωρλ και αυτός της έδωσε φάρμακα και μικρόβιο στο αναπνευστικό,μπορώ να πω πως είναι αρκετα καλύτερα και απύρετη αλλά με έντονο βήχα γιατί κα8αρίζει.βασικά δεν 8έλουμε και πολλές ακτίνες στο παιδί αλλά αναγκαστικά προκειμένου να βρούμε τι φταίει 8α το κάνουμε.

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...