Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διπλή ωορρηξία;


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

Δώστε μου τα φώτα σας, κορίτσια! Είχα ωορρηξία την 11η ημέρα του κύκλου και σήμερα είναι η 22η. Από χτες το βράδυ παρατήρησα κάτι διάφανα κολλώδη υγρά και σήμερα το πρωί έγιναν περισσότερα. Σήμερα έχω και κάτι τσιμπηματάκια χαμηλά στα δεξιά.

Εν τω μεταξύ αυτά τα mexican yam και οι ισοφλαβόνες σόγιας που παίρνω ένα μήνα τώρα διάβασα ότι λειτουργούν σαν φυσικό clomid και μπορούν να προκαλέσουν πολλαπλή ωορρηξία.

Όταν πέρυσι έκανα υπέρηχο ωορρηξίας φαινότανε και ένα δεύτερο ωάριο μικρότερο απ' το πρώτο, αλλά δεν μου είπε τίποτε ο γιατρός.

Περιμένω τα φώτα σας, κορίτσιαααα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου,ήθελα να μάθω που μπορώ να προμηθευθω τα σκευάσματα που αναφέρεις;συγγνώμη δεν μπορώ να βοηθήσω σ αυτό που με ρωτάς αλλα για πλάκα πιο πολυ υπάρχει στο διαδίκτυο μια θεωρία Lunar fertility μπορείς να την ψάξεις που υποστηρίζει ότι μια γυναίκα μπορεί να έχει δυο φορές ωορρηξια μέσα στον μήνα.έχει να κάνει λίγο με αστρολογια ,όχι ότι το πιστεύω αλλα δεν χάνεις τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου,ήθελα να μάθω που μπορώ να προμηθευθω τα σκευάσματα που αναφέρεις;συγγνώμη δεν μπορώ να βοηθήσω σ αυτό που με ρωτάς αλλα για πλάκα πιο πολυ υπάρχει στο διαδίκτυο μια θεωρία Lunar fertility μπορείς να την ψάξεις που υποστηρίζει ότι μια γυναίκα μπορεί να έχει δυο φορές ωορρηξια μέσα στον μήνα.έχει να κάνει λίγο με αστρολογια ,όχι ότι το πιστεύω αλλα δεν χάνεις τίποτα .

 

Χιχιχι! Το είχα βρει κι εγώ αυτό και καθόμουνα και κοίταζα το φεγγάρι σαν το λύκο. Πώς δεν άρχισα να ουρλιάζω κιόλας!

Τα σκευάσματα αυτά τα πήρα από ένα κατάστημα ειδών υγιεινής διατροφής, αφού πρώτα ρώτησα κάποιους γιατρούς με τους οποίους συνεργάζεται. Αυτοί οι γιατροί θα είναι διαθέσιμοι από Σεπτέμβρη. Το τηλέφωνο του καταστήματος είναι 210 7018153. Πάρε και θα σε κατατοπίσει η κυρία που το έχει. Λέγεται Λάζαρη Χρυσούλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!!και εγω λέω δεν χανω τίποτα,η θεωρία είναι να έχεις επαφές και εκείνες τις μέρες που το φεγγάρι είναι στην ίδια φάση με αυτή που ήταν την ημέρα γέννησης σου,δηλ για εμένα κοντά στην πανσέληνο .Ε δεν μου κοστίζει και τίποτα χα χα,σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα έχω καταλάβει. Μέρα παρά μέρα αγκαλίτσες από τα καθαρίσματα μέχρι την επόμενη περίοδο. Τι στο καλό, θα μας κάτσει το Προπό!

Άσε που έχω παραγγείλει ό,τι λιπαντικό ενισχυτικό σπέρματος κυκλοφορεί στο διαδίκτυο. Μόνο κατακόρυφο δεν μπορώ να κάνω, γιατί δεν μου πάει το κολλάρο στον αυχένα καλοκαιριάτικα! Από χειμώνα, βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αστα και εγω προσπαθω να το δω πιο χαλαρά το θέμα και ας έρθει αν έρθει οπότε θέλει!έχω κάνει τρελή διερεύνηση στο διαδίκτυο για βοηθητικά γονιμοτητας! Πάντως η μέθοδος μέρα παρα μέρα καθ όλο τον κύκλο είναι η καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Αστα και εγω προσπαθω να το δω πιο χαλαρά το θέμα και ας έρθει αν έρθει οπότε θέλει!έχω κάνει τρελή διερεύνηση στο διαδίκτυο για βοηθητικά γονιμοτητας! Πάντως η μέθοδος μέρα παρα μέρα καθ όλο τον κύκλο είναι η καλύτερη!

 

Να μην τους ξελιγώσουμε κιόλας! Θα κάνουν απεργία μετά και θα' χουμε θέμα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα τους λέμε: Κλείσε τα μάτια και κάντο για την πατρίδα!:cool:

 

Χτες βρήκα στο ίντερνετ ένα λιπαντικό ενισχυτικό σπέρματος, το actisperm, πιο φτηνό από το preseed. Αυτά λένε τα χρησιμοποιούν και στις σπερματεγχύσεις και στην προετοιμασία για εξωσωματική. Για να δούμε...

Είναι που δεν επιτρέπεται να κάνω ούτε μια ένεση ορμόνης, γι' αυτό παλεύω με τα φυσικά. Είμαι γεμάτη όζους στο στήθος και στο θυρεοειδή και έχω κληρονομικότητα καρκίνου μαστού και ήπατος. Ο γιατρός που χειρούργησε τον πατέρα μου μού είχε πει να μην πάρω ποτέ αντισύλληψη ούτε ορμονοθεραπεία. Η αντισύλληψη δεν χρειάστηκε, ευτυχώς. Τώρα το άλλο...:cry:

Πάντως η αλλαγή διατροφής και τα συμπληρώματα ηρέμησαν το στήθος μου. Κάθε μήνα μετά την ωορρηξία άλλαζα νούμερο στηθόδεσμου και παρακάλαγα να αδιαθετήσω, για να σταματήσει ο πόνος. Τώρα ούτε που το καταλαβαίνω. Πρέπει να έχουν κάποια βάση αυτά για τη διατροφή.

Τώρα αν προκάλεσε αυτή η αλλαγή τη δεύτερη ωορρηξία, τι να πω. Μακάρι να κάνει η Παναγία το θαύμα της!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα κοριτσια,

 

Ξερει καμια απο σας να μου πει αν ειναι καλα τα wellman conception kai to Addyzoa,einai βιταμινες για την καλυτερη ποιοτητα του σπερματος,λογω το οτι εχουμε θεματακι με το σπερμα του πα του συζυγου μου να τα παιρνει,ειναι ομως οντως καλα?εχουν αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...