Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανωμαλια κυκλου η μηπως εγκυμοσυνη?


Recommended Posts

Καλησπερα παρακολουθω εδω και πολυ καιρο τις συζητησεις και τωρα πια θα ηθελα και εγω την δικια Σας βοηθεια..πριν Σας πω ομως παρακαλω μην με κρινεται που ακομα δεν εχω τσακιστει να παω στον γιατρο:confused::confused:.λοιπον τελευταια περιοδος 14.3 και απο τοτε μονο 14.4 ειχα 2 μερες λιγες ροζ σταγονες στο σκουπισμα και 15.5 πλεον εως σημερα εχω λιγες καφε παλι στο σκουπισμα ..δεν λερωνω εσωρουχο...συμπτωματα περιοδου δεν εχω κανενα απολυτως λες και δεν υπαρχει αυτη η λεξη...πρεπει να αναφερω οτι απτα 19 μου εχω διαγνωστει με πολυκυστικες αλλα το τελευταιο διαστημα ειχα εναν κυκλο 40 -42 μερες...τωρα τι εγινε? εχει τυχει σε καποια απο Σας κατι παρομοιο..?αν ημουν εγκυος πιστευω πως τοσο καιρο κατι θα καταλαβαινα ενω εγω δεν νιωθω τπτ ..συγνωμη αν Σας ζαλισα και θα εκτιμουσα πολυ να μου λεγαται τις αποψεις Σας..οι γιατροι με εχουν κουρασει πια...:shock::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου λιλι88!δεν θα σε κρινω που δεν πηγες στο γιατρο μονο,αλλα και γιατι δεν εκανες χοριακη ακομα??δεν θελω να σε πανικοβαλω αλλα πολλες γυναικες ενω ειναι εγκυες εχουν ροζ η καφε υγρα τις μερες που αν δεν ηταν θα ειχαν περιοδο!εσενα αυτο σου συναιβει για 2η φορα και ακομα δεν το εψαξες?αφενος για να δεις μηπως εισαι εγκυος(και αν εισαι,θα εισαι πολυ)και αφετερου για να ηρεμησεις ακομα και να μην εισαι!!και εγω εχω μια κυστη και πολυ αστατο κυκλο,να φανταστεις εχω να αδιαθετησω απο 18 μαρτιου,απο τοτε δεν ειχα τιποτα!αυτο που λες εσυ δεν μου ετυχε ποτε,αν και εχω συνεχεια ανωμαλιες!αλλα φυσικα και το εψαξα για εγκυμοσυνη και φυσικα ειχα παει στο γιατρο,αλλα αφου δεν ημουν τελικα μου ειχε πει να περιμενω λιγο και θα ξαναπαω!εχω συμβιβαστει με την ιδεα του αστατου κυκλου,αλλα παντα οταν μου ερχεται και μετα εχω καθυστερηση το ψαχνω για εγκυμοσυνη εφοσον εχω ελευθερες επαφες!!εσυ εχεις?συγνωμη αν σε κουρασα και εγω,αλλα γνωμη μου ειναι να κανεις χοριακη συντομα και μετα να πας στο γιατρο σου για παν ενδεχομενο!!σου ευχομαι καλα αποτελεσματα οτι και αν ειναι!!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με εχουν κουρασει οι γιατροι βρε κοριτσακι μου και ειδικα οταν παω και αποτελεσμα δεν βλεπω και σε καταλαβαινω εν μερη,αλλα δυστυχως αφου εχουμε προβλημα σε αυτους μονο μπορουμε να απευθυνθουμε,γιατι η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!και αυτο που λες αν ησουν εγκυος κατο θα καταλαβαινες,αυτο δεν ειναι απολυτο,πολλες δεν εχουν κανενα συμπτωμα στην αρχη!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δικια μου παραληψη εχω κανει 5 τεστ εγκυμοσυνης σε στικακια γιατι εχουμε ελευθερες επαφες οχι ομως τακτικες και δυστυχως ολα αρνητικα...ολο τον αναβαλλω τον γιατρο γιατι σκεφτομαι οτι ισως ειναι απτο αγχος και οπου να ναι θα ερθει...αν ημουν εγκυος ομως με τοσο καιρο καθυστερηση καποιο απο τα τεστ δεν επρεπε να εδειχνε κατι?ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση σου!!

Link to comment
Share on other sites

ε,αφου εκανες ενταξει,αλλα ξερω και εγω με τα τεστ ποτε δεν εισαι σιγουρη!!μπορει επειδη εχεις μεγαλυτερο κυκλο,να εγινε αργα η συληψη και να μη δειχνει το τεστ!το καλυτερο ειναι να πας στο γιατρο και κανε μια χοριακη πρωτα κοστιζει οσο το τεστ, ετσι για να το σιγουρεψεις,σκεψου αν εισαι κριμα δεν ειναι να μην το ξερεις και να μην προσεχεις?παντως αν δεν εισαι αυτες οι ανωμαλιες ειναι απο τις κυστες πιστευω!!τουλαχιστον εσενα σου ερχεται εστω και ροζ,εγω ενα μηνα καθυστερηση,ελεος θα σκασω οπου να'ναι :-(

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι διαβασα το θεμα Σου και σε καταλαβαινω απολυτα..σκεψου μονο οτι πριν κανα 4 μηνο παλι ειχα καθυστερηση και τοτε εκανε τεστ που βγηκε θετικο και χοριακη αρνητικη σκετη απογοητευση...παντως μην το βαζουμε κατω .. Εσυ πηγαινε (γνωμη μου) στον γιατρο σου να δειτε τι γινεται και στον επομενο κυκλο ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια αλλη κοπελα με παρομοια ιστορια...πειτε μου τις γνωμες Σας ,απο χθες εχω και πολυ συχνοουρια,μαλλον το απογευμα θα παω στον γιατρο αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μου πει οτι εχω παλιιι κυστες...οι αποψεις Σας ειναι πολυ ενθαρυντικες για μενα:oops::P...ααα σημερα μετα απο τοσο καιρο επιτελους νιωθω συμπτωματα περιοδου...να ρωτησω και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση καθυστερημενης συλληψης με τοσο μεγαλο κυκλο και για αυτο να μην εδειξαν τιποτα τα τεστ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα!δεν ηξερα σε ποιο θεμα; επρεπε να γραψω και αποφασισα σε αυτο...αδιαθετησα στις 3/5(2-3 μερες πριν ειχα λιγο αιμα στο σκουπισμα)..επειδη ειχα κατι πονακια χαμηλα ολο το μηνα πηγα κι εκανα ενα υπερηχο για τυχον κυστες.ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα.ημουν στη αναπαραγωγικη φαση ειπε...το θεμα ειναι οτι ημουν στην 20 μερα του κυκλου.και σημερα τσουπ αρχισε να μου ερχεται η ακατανομαστη!δεν υποτιθεται οτι μετα την παραγωγικη φαση ειναι η εκκριτικη που διαρκει και 14 μερες;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Λιλη τελικα αδιαθετησες; Πηγες στο γιατρο;

Ω ναι ,αδιαθετησα και μαλιστα στης 10.6 και ακομα και τωρα που μιλαμε ειμαι αδιαθετη...δεν ξερω πως τι και γιατι αλλα μολις καθαρυσω θα παω για ολες τις απαιτουμενες εξετασεις..ουτε για ενα μπανακι στη θαλασσα δεν μπορω να παω πφφφφ...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...