Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥ-ΓΕΝΝΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα εγώ πριν 2 χρόνια έδωσα μόνο για τη γέννα 900 ευρώ και δεν είχε διαφορά αν ήταν καισαρική ή φυσιολογικός τοκετός.

Αν σ΄ αυτά βάλεις περίπου 10 επισκέψεις μέχρι τη γέννα είναι ακόμη 300 ευρώ

+αναισθησιολόγο+κλινική τα οποία τότε ήταν περίπου 1500 αν και γι αυτό δεν είμαι απολύτως σίγουρη

Φυσικά όλες οι ενδιάμεσες εξετάσεις ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα.

Γεναω μεσα στις επομενες 2 εβδομαδες στη ΓΕΝΙΚΗ Κλινικη. Η αμοιβη του γιατρου ειναι 1500 ευρω χωρις να εχει αμοιφθει καθολου για τις επισκεψεις στη διαρκεια της κυησης. Φυσικα να αναφερω οτι η αποδειξη που θα παρω θα ειναι της ταξης των 150 ευρω.(Καλο ε??)

 

Για την κλινικη εχουμε υπολογισει γυρω στο 2500αρι για ενα δικλινο+παιδιατρο +αναισθησιολογο.

car150pb___.png

 

catcatabu20080306_-8_My+precious+is.png

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν 3 χρονια που γεννησα πηρε η γιατρος μου 1200 για καισαρικη και 800 επαιρνε τοοοτ4ε για φυσιολογικο τοκετο. επισκεψη ηταν 30 ευρω συν ολα τα αλλα...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο μενα!!!

 

Εγω το 2006 που γεννησα την κορη μου πληρωσα στον τότε γιατρό μου 2000ευρω!!!!!(1800 ο ιδιος και 200 ενας βοηθος). Φυσικα σε καθε επισκεψη πληρωνα 50 ευρω και δεν μου χαρισε ουτε μια!!! Ο τωρινος υπολογιζω να παρει 1500 και επισης δεν πληρωνουμε καμμια επισκεψη ως το τελος!!!

line_test_beg_39_time_1166504400_text_d4ef20c5f5effdebe920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ γέννησα πριν 6 μήνες στη Γενική - δηλαδή τέλη 10/2009.

Αμοιβή ιατρού: 1500 (1200 + 300 ο βοηθός γιατί ήτανε καισαρική), χωρίς απόδειξη και 50 κάθε επίσκεψη στο ιατρείο

Κλινική: περίπου 2700, μονόκλινο/καισαρική που είναι πιο πολλές οι ημέρες.

 

Δεν συμπεριλαμβάνω φυσικά όλα τα έξοδα της παρακολούθησης, υπέρηχους, ντόπλερ, αιματολογικές... αααχ, σαν πολλά μαζεύτηκαν τελικά, θα φανεί τώρα στη δήλωση!

Link to comment
Share on other sites

πολλα λεφτα ρε κοριτσια

και οι τιμες παιζουν πολυ, αλλο 1000 αλλο 2000!!!

δεν το συζηταμε για την κλινικη...ούτε δωματιο στο χιλτον

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω οτι απόδειξη μας έκοψε αφού τη ζητήσαμε και μόνο για 600 ευρώ!!! Στις επισκέψεις που ήταν 1 το μηνα εκτός απο το πρώτο δίμηνο που πήγαινα δυο φορές έπαιρνε 40 ευρώ χωρίς απόδειξηφυσικά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

 

Σχετικά με τις αποδείξεις στον γυναικολόγο μου η γραμματέας του έχει το μπλοκάκι πάνω στο γραφείο και μας την δίνει και από μόνη της.

Παλιότερα στην 1η εγκυμοσύνη μου την ζητούσαμε εμείς. Όταν δεν ζητούσαμε δεν έδινε.

Αρχισαν να φοβούνται μην του τσακώσουν να μην κόβουν απόδειξη.

 

line_m121_beg_40_time_1214971200_text_cf20f0f1dfe3eae9f0e1f220eceff520e5dfede1e9.gif

dev250bp___.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα με Φ.Τ. το Φεβρουάριο του 2009 στη Γενική κλινική, δίκλινο , 1.750 € με τα πάντα μέσα (φάρμακα , παιδίατρος κλπ).

Στο γιατρό μου έδωσα 1.000 € (χωρίς απόδειξη) , και σε κάθε επίσκεψη στο ιατρείο του 30 €. Από την 32η εβδομάδα που πήγαινα κάθε εβδομάδα δεν μου έπαιρνε χρήματα. Μου είχε πει πως τα ίδια χρήματα θα έπαιρνε και σε καισαρική. Επίσης 180 € στην αναισθησιολόγο , εννοείται χωρίς απόδειξη κι αυτά. Και 100 € στις μαίες με πολύ χαρά (αν δεν ήταν αυτή η χοντρούλα πάνω μου να σπρώχνει , καλή της ώρα , κι εγώ δεν ξέρω πως θα έβγαινε ο μπέμπης !)

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα με Φ.Τ. πριν λιγες μερες και μας βγηκε : 1000 ο εξαιρετικος γιατρος μου (που ηταν ολες τις ωρες εκει διπλα μου) και 900 η σουιτα στην Βιοκλινικη με το προγραμμα 2days. +100 ο παιδιατρος +150 ο αναισθησιολογος. Αυτα.τιποτα παραπανω.

Θα ηθελα πολυ να αναφερω το ονομα του γιατρου αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται η θεωρηθει διαφημηση.Οποτε οποια θελει να μαθει ασ με ρωτησει προσωπικα.Διοτι εγω στην εγκυμοσυνη μου αλλαξα 3 γιατρους και ευτυχως βρεθηκε στον δρομο μου ο συγκεκριμενος!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς στείλε μου τα στοιχεία του!

Τι είναι το πρόγραμμα 2days? φαντάζομαι τι είναι δηλαδή, αλλά δεν το γνωρίζω... πες μας τις εντυπώσεις σου από αυτό.. ίσως κάνουμε και δεύτερο, δεν ξέρεις ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα με Φ.Τ. πριν λιγες μερες και μας βγηκε : 1000 ο εξαιρετικος γιατρος μου (που ηταν ολες τις ωρες εκει διπλα μου) και 900 η σουιτα στην Βιοκλινικη με το προγραμμα 2days. +100 ο παιδιατρος +150 ο αναισθησιολογος. Αυτα.τιποτα παραπανω.

Θα ηθελα πολυ να αναφερω το ονομα του γιατρου αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται η θεωρηθει διαφημηση.Οποτε οποια θελει να μαθει ασ με ρωτησει προσωπικα.Διοτι εγω στην εγκυμοσυνη μου αλλαξα 3 γιατρους και ευτυχως βρεθηκε στον δρομο μου ο συγκεκριμενος!!:D

 

Θελω και εγω πμ !!!! οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ γέννησα πριν από 1 χρόνο στο Γένεσσις με καισαρική. ο γιατρός μου μου πήρε 850 συν 150 επειδή είχα επιπλοκή στον τοκετό και χρειάστηκε 2ος αναισθησιολόγος στην ουσία τα 150 γιαυτόν ήταν. κάθε φορά που πήγαινα για εξέταση 40 ευρώ τώρα που τα ξαναβλέπω σαν πολλά δεν μου πήρε?:(

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα το 2010 τον γεναρη στην Γενικη Κλινικη, εμεινα σε δικλινο στην πισω πλευρα της κλινικης (πιο οικονομικο) και εδωσα περιπου 2000 ευρω,μεσα στην τιμη ηταν και 140 για την συλλογη βλαστοκυτταρων,200 ευρω στην αναισθησιολογο με αποδειξη .Ο γιατρος μου πηρε συνολικα (παρακολουθηση εγκυμοσυνης,υπερηχοι και τοκετος) 1500 ευρω.

 

δες σοφια ποσο αλλαξαν οι τιμες απο το 2006...

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Γεννησα το 2010 τον γεναρη στην Γενικη Κλινικη, εμεινα σε δικλινο στην πισω πλευρα της κλινικης (πιο οικονομικο) και εδωσα περιπου 2000 ευρω,μεσα στην τιμη ηταν και 140 για την συλλογη βλαστοκυτταρων,200 ευρω στην αναισθησιολογο με αποδειξη .Ο γιατρος μου πηρε συνολικα (παρακολουθηση εγκυμοσυνης,υπερηχοι και τοκετος) 1500 ευρω.

 

δες σοφια ποσο αλλαξαν οι τιμες απο το 2006...

 

Αστα να πανε...Απο ολες τις κλινικες της Θεσσαλονικης, η πιο φιλικη (οικονομικα αλλα και ως προς το ανθρωπινο σκελος) ειναι η Βιοκλινικη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεννησα με Φ.Τ. πριν λιγες μερες και μας βγηκε : 1000 ο εξαιρετικος γιατρος μου (που ηταν ολες τις ωρες εκει διπλα μου) και 900 η σουιτα στην Βιοκλινικη με το προγραμμα 2days. +100 ο παιδιατρος +150 ο αναισθησιολογος. Αυτα.τιποτα παραπανω.

Θα ηθελα πολυ να αναφερω το ονομα του γιατρου αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται η θεωρηθει διαφημηση.Οποτε οποια θελει να μαθει ασ με ρωτησει προσωπικα.Διοτι εγω στην εγκυμοσυνη μου αλλαξα 3 γιατρους και ευτυχως βρεθηκε στον δρομο μου ο συγκεκριμενος!!:D

 

Έχω ΠΗΤ 10/08 και ήδη έχει αποφασιστεί ότι θα γεννήσω στη Βιοκλινική! Είναι αρκετά οικονομική και με οικογενιακό περιβάλλον. Οι τιμές για το μεγάλο μονόκλινο είναι περίπου στα 1900Ε και αν προσθέσει κανείς αναισθησιολόγο και παιδίατρο είναι συνολικά 2200Ε. Το ακριβό της υπόθεσης είναι ο γιατρός που ζήτησε 1500Ε ενώ σε κάθε επίσκεψη παίρνει 60Ε.

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα τον Ιουλιο του 2008 στο ΓΕΝΕΣΙΣ εδωσα 1650ευρώ για το δωμάτιο 4κλινο ΙΚΑ, εδωσα στο γιατρο μου 800ευρώ για καισαρική (φιλική τιμη απο 1200που ζητάει-το ξερω γιατι σε μια φιλη μου τοσα πηρε) μου εδωσε αποδειξη απο μονος του με συννενόηση των 600ευρώ. Στον βοηθό του εδωσα 100ευρώ με αποδειξη παρακαλω. Τον τελευταιο μήνα δεν μου επαιρνε λεφτα στο ιατρειο του που πηγαινα. Αυτα.... Α και επειδη ενω γεννησα Θεσσαλονικη , την εγκυμοσύνη την περασα στην Αθηνα... εκει πηγαινα στον κολλητο του-κουμπαρο του γυναικολογο φυσικα και εδινα μια φορα το μηνα 50ευρώ δηλαδη εδωσα σε εκεινον 300ευρώ χωρια οι εξετασεις(εργαστηριακες τα πηρα ολα πισω τα λεφτα μου με μαμουνια) , η β επιπεδου 150ευρώ στο Κολωνάκι... , Το παπ Α 120ευρώ στο ΙΑΣΩ κτλπ Συνολο δηλαδη 120+100+300+1650+100+800= 3070ευρώ!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεννησα πριν απο 5 μηνες εδωσα 1000 ευρω στον γιατρο μου για καισαρικη και πληρωσε μονος του τον βοηθο, 50 ευρω με αποδειξη σε καθε επισκεψη ( μια φορα το μηνα, ενω καθε φορα που ζητουσε εκεινος για καποιο λογο να με δει ποιο συντομα δεν πληρωνα), μου χαρισε σακχαρομετρο και ταινιες γιατι ειχα διαβητη κυησης και οποτε κι αν τον χρειαστηκα ηταν διπλα μου !! απλα τελειος !! φοβερος ανθρωπος φοβερο ιατρειο και μαια !!για οποια θελει πληροφοριες στειλτε μηνυμα......

Link to comment
Share on other sites

Ego koritsia gennisa prin 6 xronia stin stokxolmi souidias se nosokomio(fisiologikos toketos me episkliridio).Giatro den plironis kata ti diarkia tis egkimosinis,se parakolouthia maia kai einai dorean apo to kratos kai gia ton toketo kai tin diamoni mou sto nosokomio (pou emena mazi me ton antra mou) plirosame olo kai olo 20 euro kai afto epidi emene kai o ntras mou mazi mou :)

Mou fenonte treles i times pou akouo edo kai gia tous giatrous kai gia tis klinikes.Kai tora pou perimeno to deftero mou paidi kai eimai edo stin thessaloniki ilikrina den ksero pou na pao kai ti na kano ??!!??!!

Link to comment
Share on other sites

Ego koritsia gennisa prin 6 xronia stin stokxolmi souidias se nosokomio(fisiologikos toketos me episkliridio).Giatro den plironis kata ti diarkia tis egkimosinis,se parakolouthia maia kai einai dorean apo to kratos kai gia ton toketo kai tin diamoni mou sto nosokomio (pou emena mazi me ton antra mou) plirosame olo kai olo 20 euro kai afto epidi emene kai o ntras mou mazi mou :)

Mou fenonte treles i times pou akouo edo kai gia tous giatrous kai gia tis klinikes.Kai tora pou perimeno to deftero mou paidi kai eimai edo stin thessaloniki ilikrina den ksero pou na pao kai ti na kano ??!!??!!

 

 

σου συστηνω ανεπιφυλακτα τον δικο μου !!! ειναι φοβερος γιατρος και ανθρωπος..... και ασχολειται μαζι σου συνεχεια δεν κοιταει να σε ξεπεταξει και να δει την επομενη...... για οποια πληροφορια θελεις στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα με Φ.Τ. πριν λιγες μερες και μας βγηκε : 1000 ο εξαιρετικος γιατρος μου (που ηταν ολες τις ωρες εκει διπλα μου) και 900 η σουιτα στην Βιοκλινικη με το προγραμμα 2days. +100 ο παιδιατρος +150 ο αναισθησιολογος. Αυτα.τιποτα παραπανω.

Θα ηθελα πολυ να αναφερω το ονομα του γιατρου αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται η θεωρηθει διαφημηση.Οποτε οποια θελει να μαθει ασ με ρωτησει προσωπικα.Διοτι εγω στην εγκυμοσυνη μου αλλαξα 3 γιατρους και ευτυχως βρεθηκε στον δρομο μου ο συγκεκριμενος!!:D

 

Υ.Γ...ο γυναικολογος μου με εκοψε αποδειξη για 1000 ευρω μονος του:!::!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...