Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS!!! Αιμα και καφε απο επαφη στην 9η εβδομαδα!!!


Recommended Posts

Κοριτσια τα φωτα σας!!

Ο γιατρος μας, μας επετρεψε τις επαφες με προσοχη κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ! Εχθες ομως μετα απο μια αθελα μου αποτομη κινηση μετα το τελος της επαφης ειδα μια σταγονα αιμα, οσο το κεφαλι της καρφιτσας μαζι με υγρα....ειχα αρκετες συσπασεις και αυτο ηταν.....

Σημερα ομως ολη μερα βλεπω καφε οπως πριν την περιοδο, εχω τσιμπηματα και βαρος χαμηλα.... Ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω, οταν τον ρωτησα για χαπια ή ακινησια μου ειπε οως δεν χρειαζεται , αλλα κοριτσια οσο περναει η ωρα τα καφε γινονται πιο πολλα και εγω τρεμω !! Εχει τυχει σε καμια ? τι γινεται τελικα ??? :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο ειναι καφε μην ανησυχεις. Μονο αν ειναι κοκκινο ...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα το ίδιο πριν δυο βδομάδες,οχι απο σεχ αλλα απο κολπική εξέταση,εμφανίστηκε δυο μέρες μετα την εξέταση,

εντρομη πηγα στο γιατρό....αρχικα με ρώτησε αν ήρθα σε επαφή...

τελικα ηταν απ'την εξέταση και μου ειπαν κ εμένα οτι όσο ειναι καφέ μην ανησυχείς,ειναι παλιό αίμα,γι'αυτο ηρέμησε,το κόκκινο φρέσκο αίμα θα ηταν λόγος ανησυχίας...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας!!

Ο γιατρος μας, μας επετρεψε τις επαφες με προσοχη κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ! Εχθες ομως μετα απο μια αθελα μου αποτομη κινηση μετα το τελος της επαφης ειδα μια σταγονα αιμα, οσο το κεφαλι της καρφιτσας μαζι με υγρα....ειχα αρκετες συσπασεις και αυτο ηταν.....

Σημερα ομως ολη μερα βλεπω καφε οπως πριν την περιοδο, εχω τσιμπηματα και βαρος χαμηλα.... Ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω, οταν τον ρωτησα για χαπια ή ακινησια μου ειπε οως δεν χρειαζεται , αλλα κοριτσια οσο περναει η ωρα τα καφε γινονται πιο πολλα και εγω τρεμω !! Εχει τυχει σε καμια ? τι γινεται τελικα ??? :cry: :cry: :cry:

 

Εγω κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχα 1 φορα αιμα (λογω αλλαγης μηνα), 1 φορα ροζ αιμα (λογω τραχηλου) και 1 φορα καφε εκκρισεις (λογω συσπασεων) που οφειλοντουσαν καθαρα σε δικο μου λαθος (πιεστηκα με τις δουλειες του σπιτιου λογω μετακομισης). Μονο στην τελευταια περιπτωση μου χορηγηθηκαν χαπακια για 2-3 μερες, ξεκουραστηκα λιγο και ολα κυλησαν ομαλα οπως βλεπεις και στην υπογραφη μου ;):D!!!

 

Με το καλο το μωρακι σου!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορει να έσπασε κανά αγγείο για αυτο εχεις το αιμα. Εγω ειχα πολυ κόκκινο αιμα για μερες μετα απο εσωτερικό υπερηχο :-(

Τωρα για τις συσπασεις δεν ξερω ! Μπορεις να πας να κανεις κανά υπερηχο; Βασικα για να ησύχασεις εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα, σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ για τις γρηγορες απαντησεις σας!

 

Σημερα παλι απ το πρωι ειχα αρκετα καφε, πηρα τη μαια γιατι δεν βρηκα το γιατρο κ μου εδωσε ουτροτζεσταν , το θεμα ειναι πως μεσα γραφει χιλια δυο κ φοβαμαι να τα παρω....

Απ το μεσημερι κ μετα σταματησαν τα καφε κ βλεπω μονο κιτρινα θα κανω υπομονη κ αυριο κ αν ειναο θα τα παρω!

 

Baby cute δυστυχως απο τριτη θα μπορεσω να παω για υπερηχο τοτε μονο θα ηρεμησω.... Αφου εχω την εντυπωση οτι ολα ειναι στραβα κ εχω φρικαρει κ τον καημενο τον αντρα μου!!

 

Hara τι εννοεις ειχες αιμα απο κολπικο υπερηχο??? γιατι κ εμενα ακομα κολπικο μου κανει ο γιατρος...( δεν ειναι απ αυτο βεβαια το αιμα) αλλα δεν το χω ξανακουσει ....

Link to comment
Share on other sites

Είχα καφέ σημάδια αρκετά για να φοράω σερβιετάκι (το καθημερινό), για 3 μήνες στις μέρες που ΘΑ είχα περίοδο ΑΝ δεν ήμουν έγκυος. Αυτά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

 

Καφέ είχα και στη δεύτερη εγκυμοσύνη.... και στην τρίτη.

Τα παιδάκια μου τα έχω όλα (και τα 4)... χωρίς προβλήματα από αυτό το καφετί.

 

Μην ανησυχείς! Όσο είναι καφέ... αγνόησέ το εντελώς!

Και υπέρηχο να κάνεις... δεν αλλάζει κάτι. Απλά θα επιβεβαιώσεις πως όλα πάνε καλά.

 

Χαλάρωσε. :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα, σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ για τις γρηγορες απαντησεις σας!

 

Σημερα παλι απ το πρωι ειχα αρκετα καφε, πηρα τη μαια γιατι δεν βρηκα το γιατρο κ μου εδωσε ουτροτζεσταν , το θεμα ειναι πως μεσα γραφει χιλια δυο κ φοβαμαι να τα παρω....

Απ το μεσημερι κ μετα σταματησαν τα καφε κ βλεπω μονο κιτρινα θα κανω υπομονη κ αυριο κ αν ειναο θα τα παρω!

 

Baby cute δυστυχως απο τριτη θα μπορεσω να παω για υπερηχο τοτε μονο θα ηρεμησω.... Αφου εχω την εντυπωση οτι ολα ειναι στραβα κ εχω φρικαρει κ τον καημενο τον αντρα μου!!

 

Hara τι εννοεις ειχες αιμα απο κολπικο υπερηχο??? γιατι κ εμενα ακομα κολπικο μου κανει ο γιατρος...( δεν ειναι απ αυτο βεβαια το αιμα) αλλα δεν το χω ξανακουσει ....

 

Αν ειναι να πας και να σου κανει παλι κολπικο υπερηχο αστο καλύτερα γιατι μπορει να το κανει χειρότερο, ειδικά αν αυτο το αιμα ήρθε απο τέτοιο υπερηχο (μπορει να έσπασε αγγείο όπως εγινε με μένα)

Περιμενε μέχρι να σου κανει εξωτερικό υπερηχο , μην πολυσκαλιζεις εκεινη την περιοχή!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχεται να προκληθηκε καμια μικρη αποκολληση με την επαφη.

Οταν στο γιο μου ειχα αιμα σε μεγαλυτερη εβδομαδα το πρωτο που με ρωτησε ο γιατρος ηταν εαν ειχα επαφη γιατι υπαρχει περιπτωση αποκολλησης με την επαφη .

 

Τελικα στη δικη μου περιπτωση ηταν μαλλον καποιο αγγειο.

Αλλα δεν ειχε προηγηθει και επαφη.

 

Κανονικα πρεπει να ξαπλωσεις κατω και να παρεις προληπτικα utrogestan εως του σε δει. Σε ενδεχομενο αποκολλησης αυτα δινουν και μαλιστα σε ενεσιμη μορφη ην πρωτη δοση για να πιασουν αμεσα.

 

Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα καλο ειναι να εισαι καλυμμενη για ολα τα ενδεχομενα .

Επικοινωνησε μαζι του παλι και συζητησε το. Επεμενε μην ντρεπεσαι.

 

Τωρα προσεξα οτι εξραψες οτι σταματανε. Ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο.

Επισης μην διαβασεις τις παρενεργειες του utrogestan.

Tα συνιστουν ολοι οι γιατροι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Σημερα παλι απ το πρωι ειχα αρκετα καφε, πηρα τη μαια γιατι δεν βρηκα το γιατρο κ μου εδωσε ουτροτζεσταν , το θεμα ειναι πως μεσα γραφει χιλια δυο κ φοβαμαι να τα παρω....

Απ το μεσημερι κ μετα σταματησαν τα καφε κ βλεπω μονο κιτρινα θα κανω υπομονη κ αυριο κ αν ειναο θα τα παρω!

 

Γενικα να θυμασαι, πως οσο "ενοχλουμε" την μητρα αλλο τοσο μας "ενοχλει" και αυτη με τη σειρα της. Με λιγα λογια: ΟΧΙ κουραση, ΟΧΙ εντονες σεξουαλικες δραστηριοτητες, ΟΧΙ αγχος και ολα καλα θα πανε...;):D!!!

 

Τα utrogestan σου τα εδωσε η μαια χωρις να ρωτησει το γιατρο σου??? δεν γινοταν να σε παραπεμψει για υπερηχο???

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Penny καλημερα, αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα για τον ιδιο λογο με την μονη διαφορα οτι εχθες ειδα ξανα αιμα !! Βεβαια εγω ημουν ησυχη γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσικο μετα απο επαφη γιατι αιματωνεται ο τραχηλος περισοτερο στην εγκυμοσυνη !

Κ ετσι μολις ειδα τα καφε ναι μεν δεν εκανα δουλειες αλλα πηγαινοερχομουν μεσα στο σπιτι κ τσουπ να το αιμα παλι.....

Σημερα δοξα τον Θεο εχω καφε αλλα εχω κ ταξιδι κ με χει πιασει πανικος.... Οποτε πεννυ προσεχε ΠΡΟΣΕΧΕ ! Εγω πλεον προσεχω..... Καλη επιτυχια ευχομαι κ ολα να μας πανε καλα ..... !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα κοριτσια!!

Θελω μια απαντηση γτ θα σκασω.. Προχτες ειχα επαφη ενω ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα, ο γιατρος μου ειπε να εχουμε επαφη προσεκτικα.. Την επομενη ημερα το μεσημερι ειχα σκουρα υγρα αλλα πολυ λιγα πηρα τον γιατρο κ μ ειπε να παρω ουτροτζεσταν 200 , σημερα τα υγρα ειναι πιο σκουρα κ περισσοτερο, εχω πιει 3 χαπακια.. Λετε να ειναι κατι ανησυχητικο.? Κατι σοβαρο?? Μ ειπε να μεινω στο κρεβατι κ αν συνεχισουν μεχρι την δευτερα να παω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...