Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ: ΤΑΒΕΡΝΑ-ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΟ


Recommended Posts

Θα βαφτιστούμε στις 12/10 στην Αγία Βαρβάρα Παλαιού Φαλήρου (μεσημέρι) και ψάχνω που να κάνουμε το τραπέζι μας μετά. Θα είμαστε γύρω στα 100 άτομα. Οι περιοχές που ψάχνω είναι Μπραχάμι, Αμφιθέα, Φάληρο.Πριν δύο χρόνια που είχαμε βαφτίσει την κόρη μας κάναμε τραπέζι στον Αρσένη στην Ζησιμοπούλου και είχαμε μείνει ευχαριστημένοι αλλά θα ήθελε ο άντρας μου να πάμε κάπου αλλού αυτή τη φορά.

Επίσης θα ρωτήσω και στο "Πειρατικό" στην Αγίου Δημητρίου που μου έχουν πει πως έχει καλό φαγητό.

Καμμιά άλλη ιδέα;

artemis εσύ κάνεις στο Φάληρο βάφτιση. Που έχετε κλείσει για μετά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς το είχαμε κάνει στην "Αυλή"

ΑΥΛΗ (Η)

Αχαιών 24 & Γοργοποτάμου 14, Π. Φάληρο, 2109370238, 2109334813

Μαγαζί-στολίδι, με αγνές γεύσεις. Αυλή. Σάβ., Κυρ. και μεσημέρι. € 15-20.

Είχαμε μείνει πολύ ευχαριστημένοι!

Link to comment
Share on other sites

ligeri σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα περάσω μάλλον γυρίζοντας από τη δουλειά να του ρίξω μια ματιά και να ρωτήσω τιμές (και αν είναι ελεύθερο εκείνη την ημερομηνία). Έχω και ένα θέμα με το έξω-μέσα... Δεν είναι εμπιστοσύνης ο καιρός τον Οκτώβρη...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το είχαμε κάνει στην "Αυλή"

ΑΥΛΗ (Η)

Αχαιών 24 & Γοργοποτάμου 14, Π. Φάληρο, 2109370238, 2109334813

Μαγαζί-στολίδι, με αγνές γεύσεις. Αυλή. Σάβ., Κυρ. και μεσημέρι. € 15-20.

Είχαμε μείνει πολύ ευχαριστημένοι!

 

Εκει είχα κάνει και γω τραπέζι στη βάφτιση του Βασίλη και γενικώς πηγαίναμε πολύ τις Κυριακές οικογενειακά! Και εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το μαγαζί, ωραίο φαγητό, καλή εξυπηρέτηση και φυσιολογικές τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Θα βαφτιστούμε στις 12/10 στην Αγία Βαρβάρα Παλαιού Φαλήρου (μεσημέρι) και ψάχνω που να κάνουμε το τραπέζι μας μετά. Θα είμαστε γύρω στα 100 άτομα. Οι περιοχές που ψάχνω είναι Μπραχάμι, Αμφιθέα, Φάληρο.Πριν δύο χρόνια που είχαμε βαφτίσει την κόρη μας κάναμε τραπέζι στον Αρσένη στην Ζησιμοπούλου και είχαμε μείνει ευχαριστημένοι αλλά θα ήθελε ο άντρας μου να πάμε κάπου αλλού αυτή τη φορά.

Επίσης θα ρωτήσω και στο "Πειρατικό" στην Αγίου Δημητρίου που μου έχουν πει πως έχει καλό φαγητό.

Καμμιά άλλη ιδέα;

artemis εσύ κάνεις στο Φάληρο βάφτιση. Που έχετε κλείσει για μετά;

 

Έχω κλείσει στο Γεύσεις Εν Λευκώ! Αν είναι και Κυριακή μεσημέρι έχει και ζωντανή μουσική! Και με επιλογή για λουλουδού... :lol::lol::lol::lol:

Αν θέλεις σου στέλνω πμ με λεπτομέρειες!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Έχω κλείσει στο Γεύσεις Εν Λευκώ! Αν είναι και Κυριακή μεσημέρι έχει και ζωντανή μουσική! Και με επιλογή για λουλουδού... :lol::lol::lol::lol:

Αν θέλεις σου στέλνω πμ με λεπτομέρειες!

 

Ναι, αν θέλεις!!! Το μενού, την τιμή χοντρικά...

Λουλουδού;;;;;;;;;;;;; Στη βάφτιση;;;;;;;;;;;;;;

Θα τη χρησιμοποιήσεις δηλαδή;;; :cool:

Πρέπει να είναι δίπλα στη δουλειά μου μάλλον. Θα περάσω να το δω.

Πήγα σήμερα και στο Αυλή αλλά ήταν κλειστό μεσημεριάτικα που πήγα εγώ :?

Με βλέπω να μαγειρεύω μόνη μου έτσι όπως το πάω...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα!!!

Ήταν ελεύθερο το Αυλή! Ενώ είχα φάει μια μεγάλη απογοήτευση γιατί σε όσα άλλα είχαμε πάει ή ήταν κλεισμένα, ή δεν κλείνανε events Κυριακή μεσημέρι, τηλεφώνησα στο Αυλή και είχε για 12/10!!!

Θέλει 20 ευρώ το άτομο...

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ιδέες σας, με βοηθήσατε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα!!!

Ήταν ελεύθερο το Αυλή! Ενώ είχα φάει μια μεγάλη απογοήτευση γιατί σε όσα άλλα είχαμε πάει ή ήταν κλεισμένα, ή δεν κλείνανε events Κυριακή μεσημέρι, τηλεφώνησα στο Αυλή και είχε για 12/10!!!

Θέλει 20 ευρώ το άτομο...

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ιδέες σας, με βοηθήσατε πολύ!

Μιά χαρά...μπράβο!!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα

διαβασα το θεμα και πηγα χθές κι όλας στην Αυλή.

Η αλήθεια είναι οτι μου φάνηκε λίγο απότομος ο ιδιοκτήτης αλλά σαν μαγαζί μου άρεσε και ό χώρος και η τιμή.

Απλά θα ήθελα να μάθω τελικά αν μείνατε ευχαριστημένοι απο τη βάφτιση.

Α! εχουμε κλείσει ημερομηνια 24/5/2009 και η εκκλησία είναι στο Μοσχάτο.

Λέτε να είναι μακριά να πανε οι καλεσμένοι απο το Μοσχάτο στο Φάληρο?

Τελικα δυο ερωτησεις :oops:

Πολύ άγχος τελικά η βάφτιση και δεν το περίμενα, αστε που ειναι κλεισμένα απο τωρα για τον Ιούνιο και τον Μάιο και οι εκκλησίες και τα μαγαζιά (τα οποία εχουνε ξεφυγεί και ζητάνε οι απλές ταβέρνες 25-30€ :shock: ).

Τέλος πάντων συγνώμη για την πολυλογία αλλά αγχώθηκα οτι δεν θα βρω μαγαζι τελικά.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει καλεσμένη σε βάπτιση στην ΑΥΛΗ και ήταν πολύ ωραία. Επίσης πάμε πολύ συχνά και οικογενειακώς για φαγητό. Εχει πολύ καλό φαγητό και πολύ καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω πάει καλεσμένη σε βάπτιση στην ΑΥΛΗ και ήταν πολύ ωραία. Επίσης πάμε πολύ συχνά και οικογενειακώς για φαγητό. Εχει πολύ καλό φαγητό και πολύ καλές τιμές.

Ευχαριστώ :lol:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση;; Η ΑΥΛΗ εχει ζωντανη μουσικη;;

πριν 4 χρονια βαπτησα τρην βαπτηστιρα μου νομιζω ειταν σε αυτο το μαγαζι πολυ ωραια ατμοσφερα και φαγιτο

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ καλο ειναι κ τα "ΚΥΘΗΡΑ" εκει εκανα

την βαφτιση του γιου μου (του μικρου) ειναι

Πεντέλης & Υμηττού 8, Π. Φάληρο...

 

δες κ εδω.....

 

http://www.athinorama.gr/restaurants/articles/default.aspx?c=kithira&i=1673

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση;; Η ΑΥΛΗ εχει ζωντανη μουσικη;;

πριν 4 χρονια βαπτησα τρην βαπτηστιρα μου νομιζω ειταν σε αυτο το μαγαζι πολυ ωραια ατμοσφερα και φαγιτο

 

Απόσο γνωρίζω εχουν cd οχι ζωντανή μουσική.

Και μάλιστα η μουσική είναι της δικής τους επιλογής (φαντάζομαι Αλεξίου κλπ).

Πάντως όντως μου φάνηκε προσεγμένο μαγαζί με ωραία ατμόσφαιρα, τώρα οσον αφορά το φαγητό δεν έχω αποψη καθόσον δεν έχω φάει ακόμα, απο οτι διαβασα απο τα κορίτσια επιρεάστηκα και πήγα να το δώ, αλλα θα παμε να δοκιμάσουμε οπωσδήποτε.

Βέβαια θα πάρω και τα ΚΥΘΗΡΑ να δω τι παίζει.

Υ.Γ. Ευχαριστούμε ΝΤΙΝΑΤ για τις πληροφορίες :lol:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα Σαββατόβραδα είχε (εχω να πάω πάνω από χρόνο) ζωντανή μουσική.

 

Εγω προσωπικά είχα μείνει ευχαριστημένη από την βάπτιση αλλά δεν είχα και πολύ κόσμο, άλλωστε ήταν και ένα από τα μαγαζιά που πηγαιναμε με το Νίκο πολύ πριν αποφασισουμε να κάνουμε εκεί την βάπτιση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, τώρα είδα τις ερωτήσεις σας, συγνώμη, δεν μπαίνω πια συχνά στη Βάφτιση... Η pam μου το θύμισε :lol:

 

Μείναμε ευχαριστημένοι και εμείς και οι καλεσμένοι μας από την Αυλή, δεν άκουσα κανένα άσχημο σχόλιο, ήταν όλοι ενθουσιασμένοι με το φαγητό και την εξυπηρέτηση.

Ζωντανή μουσική δεν έχει Κυριακή μεσημέρι που ήμαστε εμείς, και μάλιστα δεν βάλαμε δική μας μουσική (από mp3 player) γιατί δεν μπορούσαν να βρουν πως να το συνδέσουν, τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς δεν το πηγαίναμε για γλέντι.

 

Το θέμα είναι πως το μαγαζί έχει κι άλλους πελάτες την ίδια ώρα και δεν θέλουν κλαρίνα και δυνατή μουσική για να μην ενοχληθούν και οι εκτός.

Εμένα μου την έσπασε μια πελάτισσα που μας την είπε για τη φασαρία που έκαναν τα παιδιά, λες και πριν κάτσει δεν είχε δει τι γίνεται... Δεν τσακώθηκα, έτσι κι αλλιώς δεν έφταιγε το μαγαζί για τη βλαμένη.

 

Αυτά. Σας το συστήνω χωρίς ενδοιασμό.

Τα Κύθηρα έχουν ανακαινιστεί από πέρισυ και έχουν αλλάξει στυλ. Απέναντι από τα Κύθηρα στη γωνία είναι ένα μαγαζί ωραίο κι αυτό για βάφτιση για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω κάτσει ποτέ.

Αυτά.

Από Μοσχάτο Φάληρο δεν είναι δα και μεγάλη απόσταση, έχει και χώρο για στάθμευση στην Αυλή γύρω-γύρω, εντάξει είναι.

Καλή επιτυχία και με το καλό η βάφτιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Από Μοσχάτο Φάληρο δεν είναι δα και μεγάλη απόσταση, έχει και χώρο για στάθμευση στην Αυλή γύρω-γύρω, εντάξει είναι.

Καλή επιτυχία και με το καλό η βάφτιση!!!

 

Τα Σαββατόβραδα είχε (εχω να πάω πάνω από χρόνο) ζωντανή μουσική.

Εγω προσωπικά είχα μείνει ευχαριστημένη από την βάπτιση αλλά δεν είχα και πολύ κόσμο, άλλωστε ήταν και ένα από τα μαγαζιά που πηγαιναμε με το Νίκο πολύ πριν αποφασισουμε να κάνουμε εκεί την βάπτιση...

 

κορίτσια ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες και για τις ευχές :)

Εμένα τουλάχιστον με βοηθήσατε πολύ!!! :lol:

Να χαιρεστε τις οικογένειές σας. :)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα

διαβασα το θεμα και πηγα χθές κι όλας στην Αυλή.

Η αλήθεια είναι οτι μου φάνηκε λίγο απότομος ο ιδιοκτήτης αλλά σαν μαγαζί μου άρεσε και ό χώρος και η τιμή.

Απλά θα ήθελα να μάθω τελικά αν μείνατε ευχαριστημένοι απο τη βάφτιση.

Α! εχουμε κλείσει ημερομηνια 24/5/2009 και η εκκλησία είναι στο Μοσχάτο.

Λέτε να είναι μακριά να πανε οι καλεσμένοι απο το Μοσχάτο στο Φάληρο?

Τελικα δυο ερωτησεις :oops:

Πολύ άγχος τελικά η βάφτιση και δεν το περίμενα, αστε που ειναι κλεισμένα απο τωρα για τον Ιούνιο και τον Μάιο και οι εκκλησίες και τα μαγαζιά (τα οποία εχουνε ξεφυγεί και ζητάνε οι απλές ταβέρνες 25-30? :shock: ).

Τέλος πάντων συγνώμη για την πολυλογία αλλά αγχώθηκα οτι δεν θα βρω μαγαζι τελικά.

 

ΑΘΗΝΑ αν σε ενδιαφέρει στο Μοσχάτο υπάρχει το μαγαζί ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΗΣ με εξωτερικό και εσωτερικό χώρο . Έμεις κλείσαμε εκεί για Σεπτέμβριο. Το site http://www.katarraktis-weddings.gr .

Η απόσταση δεν είναι μακριά για να πάνε οι καλεσμένοι πάντως απο Μοσχάτο - Φάληρο.

Εμείς μένουμε Μοσχάτο αλλά την βάπτιση θα την κάνουμε στον Πρ.Ηλία στην Καστέλλα και επιστροφή μετά Μοσχάτο για φαγητό. Καλό ψάξιμο.Ολα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
  • 1 month later...

Καλησπέρα! Καναμε και εμεις την βάπτιση στην Αυλή. Μάλλον αυτό το πρόβλημα με το mp3 το έχουν ακόμα.....Τους ζήτησα λίγο καλύτερη μουσική για βάπτιση - τουλάχιστον όχι Παπακωνσταντίνου και Ιωαννίδη και η απάντηση ήταν ότι δε δούλευε το cd player. Μέγα ψέμα όπως αποδείχτηκε μετά αφού έτυχε να το αναφέρω ξανά στον άλλο υπεύθυνο στο τέλος προτού φύγουμε και έδειξε έκπληκτος. Θέλανε να μας διώξουνε άρον άρον από ότι φάνηκε! Δε θα το σύστηνα ξανά αυτό το μαγαζί.

dina:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολη την παρεα του φορουμ κ τις μαμαδες οπως κ εγω.εμεις προσφατα καναμε την βαπτιση του λατρεμενου μας.74 ατομα στο π.φαληρο.το ονομα του μαγαζιου γελαστο κρεμμυδι.το βρηκαμε απο κριτικες στο ιντερνετ κ φαγαμε 4-5 φορες πριν το κλεισουμε.αριστο μαγαζι κ το προτεινω.δειτε γι αυτο στο ιντερνετ κ καλη βαπτιση να εχετε στο αγγελουδι σας σε οποιο μαγαζι κ αν αποφασισετε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα του φορουμ κ τις μαμαδες οπως κ εγω.εμεις προσφατα καναμε την βαπτιση του λατρεμενου μας.74 ατομα στο π.φαληρο.το ονομα του μαγαζιου γελαστο κρεμμυδι.το βρηκαμε απο κριτικες στο ιντερνετ κ φαγαμε 4-5 φορες πριν το κλεισουμε.αριστο μαγαζι κ το προτεινω.δειτε γι αυτο στο ιντερνετ κ καλη βαπτιση να εχετε στο αγγελουδι σας σε οποιο μαγαζι κ αν αποφασισετε.

 

Να σου ζήση το παιδάκι σου. Εχουμε πάει στο γελαστό κρεμμύδι ,έχει πολύ ωραίο φαγάκι. Καλή απόφαση για βάφτιση. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Να σου ζήση το παιδάκι σου. Εχουμε πάει στο γελαστό κρεμμύδι ,έχει πολύ ωραίο φαγάκι. Καλή απόφαση για βάφτιση. ;)

Σε ευχαριστω πολυ για την ευχη.να ναι καλα ολα τα παιδακια του κοσμου κ εμεις οι μαμαδες φυσικα που τα λατρευουμε:Dειμαι καινουργια στην ομορφη παρεα σας.μου αρεσε πολυ κ η ευγενεια των ιδιοκτητων.συν οτι δεν μας χαλασαν κανενα χατηρι.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...