Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι εχει το μωρο μου??


christiana000

Recommended Posts

κοριτσια βοηθεια!!!!!το μολις 25 ημερων κοριτσακι μου εδω και 2 εβδομαδες κοιμαται ελαχιστα και κλαιει συνεχεια!!!η παιδιατρος μου ειπε πως μαλλον ειναι κολικοι μα αυτο οταν κλαιει δεν ηρεμει με τιποτα!!:(ουτε την αγκαλια μου δε θελει με σπρωχνει.δεν ξερω τι να κανω,ειμαι απελπισμενη.φοβαμαι μηπως εχει κατι και δεν το εχουμε καταλαβει.πανως αρρωστο δεν ειναι....βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως ηρθες στο κοσμο των κολικων.... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! μηπωε ξεκιναει να γινεται πιο εντονο το απογευμα? εμας τοτε ξεκιναγε το παρτυ!!!

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθεια!!!!!το μολις 25 ημερων κοριτσακι μου εδω και 2 εβδομαδες κοιμαται ελαχιστα και κλαιει συνεχεια!!!η παιδιατρος μου ειπε πως μαλλον ειναι κολικοι μα αυτο οταν κλαιει δεν ηρεμει με τιποτα!!:(ουτε την αγκαλια μου δε θελει με σπρωχνει.δεν ξερω τι να κανω,ειμαι απελπισμενη.φοβαμαι μηπως εχει κατι και δεν το εχουμε καταλαβει.πανως αρρωστο δεν ειναι....βοηθεια!!!

μην ανησυχεις το πιθανοτερο οπως σου ειπε και η παιδιατρος ειναι να εχει κολικους.ολες το εχουμε περασει ,θελει υπομονη και να μην αγχωνεσαι γιατι το μεταφερεις στο μωρακι. παρτην αγκαλια με την κοιλιτσα της προς το σωμα σου για να νοιωθει τους χτυπους τησ καρδιας σου και την μυρωδια σου,νανουρισε την γλυκα και θα δεις οτι θα ηρεμησει σιγα σιγα υπομονη και θα περασουν .φιλια και να σου ζησει!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολη τη μερα πρωι μεσημερι βραδυ!!!ωρες ολοκληρες μεχρι που κουραζεται και κοιμαται για κανα μισαωρο και μετα παλι τα ιδια:(φοβαμαι που το βλεπω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου εκλαιγε(ουρλιαζε) μεχρι 2 μηνων 15 ωρες το 24ωρο...χωρις πλακα:shock: ειχαμε καταντησει ζομπι κ δε ξεραμε κ απο μωρα ηταν το πρωτο.22 χρονων ημασταν .ειχαμε φρικαρει.προφανως ειναι οντως κολικοι.οι κολικοι το μονο που χρειαζονται ειναι...γαιδουρινη υπομονη:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ολη τη μερα πρωι μεσημερι βραδυ!!!ωρες ολοκληρες μεχρι που κουραζεται και κοιμαται για κανα μισαωρο και μετα παλι τα ιδια:(φοβαμαι που το βλεπω ετσι.

 

Της βγαινει γκρινια διότι δεν κοιμαται καλά... σκεψου ποσες ώρες ύπνου έχει χάσει και σε συνδιασμό με το πόνο.... λογικό είναι. Τα ιδια εκανε και σε μενα... Αν θηλαζεις βαζε την και περισσοτερο στο στηθος για να αισθανεται θαλπωρη!!! Τρωει κανονικά?

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλως ορισες μανουλα στο κοσμο της συνεχους ανησυχιας!!... οπως σου τα ειπε η παιδιατρος και οι προηγουμενες μανουλες ειναι.. ετσι και εμεις τις πρωτες 15 ημερες (ευτυχως!!) περασαμε δυσκολα λογω κολικων, μεχρι να καταληξουμε και στο σωστο γαλα. Εαν δίνεις ξένο μιλα με την παιδιατρο σου μήπως θα βοηθούσε αλλαγη γαλακτος.

Να χαιρεσαι το μικρουλι σου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

τη θηλαζω και φαινεται πως εχει ορεξη αλλα δεν τρωει πανω απο 10 λεπτα.λετε να μην ειναι ποιοτηκο το γαλα μου?:confused:τα χω παιξει πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε οταν την πιανει το πολυ το κλαμα ή και πριν να την πας μια βολτα με τ αυτοκινητο ή να την βαλεις με την κοιλιτσα προς τα κατω κατα μηκος του ποδιου σου πανω απο το γονατο και να την κουνησεις πανω κατω..οπως οταν εχεις νευρικοτητα και κουνας το ποδι πανω κατω συνεχεια..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τη θηλαζω και φαινεται πως εχει ορεξη αλλα δεν τρωει πανω απο 10 λεπτα.λετε να μην ειναι ποιοτηκο το γαλα μου?:confused:τα χω παιξει πραγματικα.

 

Αμα αυτα τα 10 λεπτα τρωει ζωηρα είναι μια χαρά!! Το γαλα σου μια χαρα ποιοτικό είναι...απλα λόγω των κολικων καλο ειναι να προσεχεις λιγακι και τη διατροφη σου, μήπως κάτι το πειραζει. Μη τρως πολλα γαλακτοκομικά, σαλατες κρεμμυδια και γενικώς βαρια φαγητα, δοκιμασέ το μήπως λιγακι βοηθηθει!

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

οκ τα κακα της ειναι μια χαρα.μην ανυσηχεις.μετα απο 20 ημερων τα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα μπορει κ να μη κανουν κακα καθε μερα.μπορει κ να κανουν καθε 5 μερες η καθε 3 η καθε 2 κλπ.αυτο δεν ενοχλει ουτε πειραζει.μονο σε μωρο που θηλαζει αποκλειστικα.αν θηλαζει κ παιρνει κ ξενο η αν πινει μονο ξενο ,τοτε ειναι προβλημα.

οταν κλαιει μαζευει κ τεντονει τα ποδαρακια της?προσπαθει να αεριστει?

βλεπεις το μωρο να ζοριζεται?

Link to comment
Share on other sites

Αμα αυτα τα 10 λεπτα τρωει ζωηρα είναι μια χαρά!! Το γαλα σου μια χαρα ποιοτικό είναι...απλα λόγω των κολικων καλο ειναι να προσεχεις λιγακι και τη διατροφη σου, μήπως κάτι το πειραζει. Μη τρως πολλα γαλακτοκομικά, σαλατες κρεμμυδια και γενικώς βαρια φαγητα, δοκιμασέ το μήπως λιγακι βοηθηθει!

 

σαυτο θα συμφωνισω.μηπως τρως πολλα γαλακτοκομικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφ ανησυχω υπερβολικα γαμωτο...ξεχασα να σας πω οτι εχει πολλα αερια.εχω παρει το κιντερντε αλλα δεν κανει και πολλα.το μονο που το κανει να ηρεμει λιγο ειναι βολτες εξω με το μαρσιπο αλλα με το που μπαινουμε σπιτι αρχιζει το κλαμα.δοκιμασα με το μαρσιπο στο σπιτι αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

το κιντερτε δε κανει τιποτα.βασικα δεν υπαρχει κατι για κολικους.αφου εχει κ αερια τοτε ειναι κολλικοι.αλλαξε κατι στη διατροφη σου μηπως κ βοηθησει.πχ μη τρως γαλακτοκομικα καποιες μερες.τα οποια ειναι κ υπευθυνα κολικων(αν και οχι παντα).να δεις αν αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

δημητρα δεν τρωω γαλακτοκομικα..και οταν κλαιει τις περισοτερες φορες τεντωνεται σαν να θελει να αεριστει:|

 

ειναι κολικοι τοτε.αφου λες οτι εχει αερια κ τεντωνεται τοτε ναι...

γενικως ποιες ειναι οι βασικες τροφες που καταναλωνεις?μηπως δημητριακα?καποιο φρουτο?πρασινα?

Link to comment
Share on other sites

συνηθως κρεατικα,πατατες,ζυμαρικα και χυμους συσκευασμενους.και απο γλυκα μονο αμυγδαλωτα.κανω και 2 τσιγαρα τη μερα,λετε να φταιει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

τι χυμους πινεις?τα τσιγαρα..αν κ καλο ειναι να μη τα κανεις..οκ δεν ειναι πολλα 2 τσιγαρα...να φροντιζεις να μη τα κανεις πριν θηλασεις.να εχουν περασει 2 ωρες πριν το θηλασμο...πινεις καφε?οι χυμοι απο τι φρουτα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...