Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

getta πηγε κανεις??


zoe_360

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια βοηθηστε με λιγο......

 

Θέλω να παραγγείλω απ αυτούς τα εξης:

 

Στρόγγυλα κουφέτα και Μαλλί της γριάς

 

Εγώ όμως μένω Θεσσαλονίκη αν τους πάρω θα μου τα στείλουν άραγε? ΑΦΜ δεν έχω για τιμολόγιο, υπάρχει περιπτωση όμως να με εξυπερετήσει γνωστή που δουλευει σε ζαχαροπλαστείο, αύριο θα τη ρωτήσω.....

Διαφορετικά πως θα γίνει???Με τι ΑΦΜ? π.χ κομμωτηρίου??? κάνει???

Για πείτε βρε κοριτσάκια!!!

ΑΑ!!! και τιμές πως μαθαίνουμε?? Τις λένε από το τηλέφωνο???

 

Έχω τρελλαθεί με τα στρόγγυλα κουφέτα!!!!!!

ΤΑ ΘΕΛΩΩΩΩΩ παρα πολύ!!!!!

 

Ευχαριστώ!!!!!

 

λοιπον, επειδη κι εγω δεν εχω αφμ, και αυτο που βρηκα αρχικα ηταν ασχετο τελικα βολευτηκα με κατι πιο σχετικο με ζαχαροειδη. του ζαχαροπλαστειου θα κανει.

τιμες λενε στο τηλ.

για αποστολη δεν εχει προβλημα, στελνουν και με κουριερ... απλα να παραγειλεις λιγα παραπανω μην σπασουν στη μεταφορα, παρολο που ειναι καλα πακεταρισμενα

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Τι κριμα που το ανακαλυψα τωρα! Αυτο το μαλλι της γριας στο στρογγυλο κυπελο, το ειχα σταμπαρει για γλυκο βαφτισης για το γιο μου...Αλλα μου το εδιναν απο μαγαζι με βαφτιστικα 2,8 ευρω το κομματι!!!Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Τι κριμα που το ανακαλυψα τωρα! Αυτο το μαλλι της γριας στο στρογγυλο κυπελο, το ειχα σταμπαρει για γλυκο βαφτισης για το γιο μου...Αλλα μου το εδιναν απο μαγαζι με βαφτιστικα 2,8 ευρω το κομματι!!!Κριμα...

 

Σοφια δες εδω... http://www.foedo.gr/full_product.php?prod_id=mg&page=0

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Σ΄ ευχαριστω monbebe.Ειχα παρει κι εκει τηλ και η τιμη που λεει το site ειναι για τα πολυ μικρα μπολακια και οχι για τις στρογγυλες μπαλες...Ασε και ταιριαζαν τελεια με το θεματακι που ειχα στη βαφτιση...:(

Link to comment
Share on other sites

Σοφία,

 

πόσο σου είχε πει το foedo???

Έγω πήρα getta και μου είπαν τη μπάλα 1,20...

Αλλά θέλουν οπωσδήποτε ΑΦΜ.. ευτυχως βρήκα άκρη από ζαχαροπλαστείο....και θα με εξυπηρετήσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφία,

 

πόσο σου είχε πει το foedo???

Έγω πήρα getta και μου είπαν τη μπάλα 1,20...

Αλλά θέλουν οπωσδήποτε ΑΦΜ.. ευτυχως βρήκα άκρη από ζαχαροπλαστείο....και θα με εξυπηρετήσει!!!!

 

 

1,20 ευρω οπως λεει η ιστοσελιδα αλλα για το μικρο μπωλ οχι για τη μεγαλη μπαλα...Και το μικρο ειναι πολυ μικρο και εχει πολυ λιγο μαλλι της γριας μεσα (το ειδα απο κοντα σε αλλο μαγαζι)

Link to comment
Share on other sites

τι θα ελεγες γι'αυτο? http://www.pixmania.gr/gr/gr/624973/art/tefal/ic-ai-oanaoeao-o-iaeeeiy.html

και σου μενει για το σπιτι μετα!

 

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!!!!

Όντως θα μου μείνει κι όλας.......

Για να το δουλέψω λίγο στο μυαλουδάκι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια είδα το μαλλί της γριάς και ξετρελάθηκα!!:-P Δεν ξέρω όμως αν μπορέσω να το βρω στην πόλη μου:( Λέτε να το αναλαμβάνει ζαχαροπλαστείο??? Δεν θέλω όμως να μου βγει ο κούκος αηδόνι..:lol:

Αχχ το θέλω... αλλιώς πως να το βρώ?? Να παραγγείλω μέσω ιντερνετ ή δε γίνεται να μου αποσταλλούν?? Να πάρω τη συσκευή να φτιάξω ή θα τα κάνω θάλασσα και δεν θα καταφέρω τίποτα/?? Βέβαια αν το καλοσκεφτείς με τη μηχανή σου ωγαίνει και πιο οικονομικά. Υπολογίζω γύρω στα 250+ κομμάτια. Πείτε μου τι νομίζετε??? Το έχετε δει από κοντά?? Είναι ωραία ιδεα?? φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με τις ιδιες σκεψεις ημουν και επειδη με δερνει η καταρα του "οταν θελω να φτιαξω κατι για τον κοσμο (φαι/γλυκο) ποτε δεν πετυχαινει" και επειδη κι εγω υπολογιζω καμια 200ρια κομματια ειπα να το αφησω και να καταληξω μαλλον σε ετοιμα cupcakes του ζαχαροπλαστειου...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς το μηχάνημα για το μαλλί της γριάς της TEFAL?Κάνει δουλειά?? Και πείτε πως φτιάχνω μόνη μου το μαλλί της γριάς δεν υπάρχει περίπτωση να λιώσει λέτε?? Φαντάζομαι από μόνη ου το σκηνικό: Παώ να βγάλω τις μπάλες με το μαλλί για να κεράσω τους καλεσμένους μετά τη βάπτιση και μέσα στα μπαλάκια δεν υπάρχει τίποτα!!:shock: Η ζάχαρη έχει λιώσει και το μπαλάκι έχει εξαφανιστεί:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κυριες μου.

Μολις σημερα το διαβασα το θεμα και θα σας πω τη δικη μου εμπειρια με τα γλυφιτζουρια. Τωρα μαλλον ειναι αργα, αλλα ισψς στο μελλον???

Αγορασα πριν 1,5 χρονο για τη βαφτιση της κορης μου για στολισμο στα τραπεζια.

Απο εταιρια εισαγωγης και τυποποιησης στην Αθηνα, χωρις να εχω αφμ και μου τα φερανε και δωρεαν :

***ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ 85γρ.

Η διάμετρος του τεμαχίου είναι 9cm και το ύψος του 25cm. Συσκευασία: 12 τεμάχια. Τιμή ανά συσκευασία: 8,52 ? + Φ.Π.Α. 9%.***

Ειναι τα στρογγυλα πολυχρωμα. Ερχονται στη συσκευασια που τα βλεπετε στα ζαχ/τεια (το μισο κουτι με φελιζολ οπου ειναι καρφωμενα τα γλειφιτζουρια)

Τα μεταφερουν δωρεαν στην Αθηνα, αλλα μονο πρωινες ωρες. Για εκτος δεν ξερω αλλα φανταζομαι πως κατι θα μπορει να γινει (ηταν απιστευτα εξυπηρετικοι).

Απο τα 120 μου ηρθαν τα 6 σπασμενα και τα φαγαμε στο γραφειο, γευση καλη αλλα τιποτα ιδιαιτερο, αν και μεδιαβεβαιωσαν πως δεν ειναι επικυνδινα για παιδια (ε τι θα ελεγαν), παντως κανεις δεν επαθε τιποτα!!!!

Αν ενδιαφερεστε στειλτε μου πμ - δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω τα στοιχεια εδω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλημέρα!Ενδιαφέρομαι για τα γλειφιτζούρια που προανέφερες.Πρόκειται να φτιάξω μπομπονιέρες με αυτά και δεν έχω καταφέρει να βρω αυτό που ψάχνω σε λογική τιμή/τεμάχιο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων, περιμένω απάντηση το συντομότερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ενδιαφέρομαι για τα γλειφιτζούρια που προανέφερες.Πρόκειται να φτιάξω μπομπονιέρες με αυτά και δεν έχω καταφέρει να βρω αυτό που ψάχνω σε λογική τιμή/τεμάχιο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων, περιμένω απάντηση το συντομότερο!

mporeis na deis sto site tou narli ta exei 1,17/tmx http://www.narlis.gr/cat/koufeta/getta.pdf.Me to kalo h vaptisi sas

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Από εκεί τα προμηθεύεται το mytree? πριν πόσο καιρό πρέπει να τα παραγγείλουμε? η ζέστη τα επηρεάζει? στην επαρχία στέλνουν? εγώ θα βαπτίσω τον μικρό στα τέλη Ιουνίου και ψάχνομαι για παιδικές μπομπονιέρες...

Link to comment
Share on other sites

:) ευχαριστώ πολύ lidia4 & καλημέρα σας!

mantinop καθώς έκανα τις ίδιες ερωτήσεις στους προμηθευτές, αν και εγώ τα χρειάζομαι για το τέλος Απριλίου, μου είπαν όλοι ότι μπορώ να τα πάρω από τώρα, δεν αλλοιώνονται.Για περοσσότερες λεπτομέρειες μπορείς να ρωτήσεις η ίδια.Έχω στη διάθεσή μου τηλέφωνα από 2 μαγαζιά με ζαχαρώδη στην Ευριπίδου.Το μεγάλο πολύχρωμο spiral το έχουν και οι δύο 1.10?/τμχ, αν όμως θες διχρωμία ή μονοχρωμία της επιλογής σου πρέπει να το παραγγείλεις αρκετά νωρίτερα και η τιμή είναι η ίδια.Το μικρό spiral, μόνο πολύχρωμο, κοστίζει 0.45?/τμχ στο ένα κατάστημα & 0.40?/τμχ στο άλλο.Και στις δύο περιπτώσεις διατίθονται σε συσκευασία των 40τμχ.Εάν ενδιαφέρεσαι στείλε μου πμ να σου δώσω τα τηλ. ή ενημερώστε με εάν μπορώ να δημοσιοποιήσω τα τηλ. στο forum -τις διευθύνσεις τις βρήκα από εσάς & σας ευχαριστώ πολύ!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κυριες μου.

Μολις σημερα το διαβασα το θεμα και θα σας πω τη δικη μου εμπειρια με τα γλυφιτζουρια. Τωρα μαλλον ειναι αργα, αλλα ισψς στο μελλον???

Αγορασα πριν 1,5 χρονο για τη βαφτιση της κορης μου για στολισμο στα τραπεζια.

Απο εταιρια εισαγωγης και τυποποιησης στην Αθηνα, χωρις να εχω αφμ και μου τα φερανε και δωρεαν :

***ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ 85γρ.

Η διάμετρος του τεμαχίου είναι 9cm και το ύψος του 25cm. Συσκευασία: 12 τεμάχια. Τιμή ανά συσκευασία: 8,52 ? + Φ.Π.Α. 9%.***

Ειναι τα στρογγυλα πολυχρωμα. Ερχονται στη συσκευασια που τα βλεπετε στα ζαχ/τεια (το μισο κουτι με φελιζολ οπου ειναι καρφωμενα τα γλειφιτζουρια)

Τα μεταφερουν δωρεαν στην Αθηνα, αλλα μονο πρωινες ωρες. Για εκτος δεν ξερω αλλα φανταζομαι πως κατι θα μπορει να γινει (ηταν απιστευτα εξυπηρετικοι).

Απο τα 120 μου ηρθαν τα 6 σπασμενα και τα φαγαμε στο γραφειο, γευση καλη αλλα τιποτα ιδιαιτερο, αν και μεδιαβεβαιωσαν πως δεν ειναι επικυνδινα για παιδια (ε τι θα ελεγαν), παντως κανεις δεν επαθε τιποτα!!!!

Αν ενδιαφερεστε στειλτε μου πμ - δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω τα στοιχεια εδω.

Μήπως μπορείς να μου τα στείλεις εμένα με πμ; Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

:) ευχαριστώ πολύ lidia4 & καλημέρα σας!

mantinop καθώς έκανα τις ίδιες ερωτήσεις στους προμηθευτές, αν και εγώ τα χρειάζομαι για το τέλος Απριλίου, μου είπαν όλοι ότι μπορώ να τα πάρω από τώρα, δεν αλλοιώνονται.Για περοσσότερες λεπτομέρειες μπορείς να ρωτήσεις η ίδια.Έχω στη διάθεσή μου τηλέφωνα από 2 μαγαζιά με ζαχαρώδη στην Ευριπίδου.Το μεγάλο πολύχρωμο spiral το έχουν και οι δύο 1.10?/τμχ, αν όμως θες διχρωμία ή μονοχρωμία της επιλογής σου πρέπει να το παραγγείλεις αρκετά νωρίτερα και η τιμή είναι η ίδια.Το μικρό spiral, μόνο πολύχρωμο, κοστίζει 0.45?/τμχ στο ένα κατάστημα & 0.40?/τμχ στο άλλο.Και στις δύο περιπτώσεις διατίθονται σε συσκευασία των 40τμχ.Εάν ενδιαφέρεσαι στείλε μου πμ να σου δώσω τα τηλ. ή ενημερώστε με εάν μπορώ να δημοσιοποιήσω τα τηλ. στο forum -τις διευθύνσεις τις βρήκα από εσάς & σας ευχαριστώ πολύ!:wink:

Μήπως μπορείς να μου τα στείλεις εμένα με πμ; Σε ευχαριστώ πολύ.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνοντας σε διάφορα sites για γλειφιτζούρια ανακάλυψα ένα καταπληκτικό αγγλικό με χειροποίητα και πολύ καλές τιμές. Στις φωτογραφίες φαίνονται υπέροχα...και μάλιστα στέλνουν Ελλάδα. Επιτρέπεται να γράψω το site? ή θα θεωρηθεί διαφήμηση?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνοντας σε διάφορα sites για γλειφιτζούρια ανακάλυψα ένα καταπληκτικό αγγλικό με χειροποίητα και πολύ καλές τιμές. Στις φωτογραφίες φαίνονται υπέροχα...και μάλιστα στέλνουν Ελλάδα. Επιτρέπεται να γράψω το site? ή θα θεωρηθεί διαφήμηση?

Grapsto kale esu k ean theorithei diagimisi tha to svisei o admin.Tosa k tosa site exoume proteinei

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνοντας σε διάφορα sites για γλειφιτζούρια ανακάλυψα ένα καταπληκτικό αγγλικό με χειροποίητα και πολύ καλές τιμές. Στις φωτογραφίες φαίνονται υπέροχα...και μάλιστα στέλνουν Ελλάδα. Επιτρέπεται να γράψω το site? ή θα θεωρηθεί διαφήμηση?

 

γραψτο... γράψτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

απειρα γράφονται σ αυτό θα κολλήσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το site είναι το http://www.candyswirls.co.uk/ και απ' ότι είδα έχει καταπληκτικά γλειφιτζούρια και πολύ καλές τιμές. Ρίξτε μια ματιά και γράψτε εντυπώσεις. Βέβαια τα μεταφορικά είναι 28 λίρες για Ελλάδα αλλά αν κάποιος αγοράσει ποσότητες συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...