Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάντος Γεωργιος -- Μπίλη Ελένη ποια έχει εμπειρία?


Recommended Posts

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Καλημέρα

 

Εχει κάποια κοπέλα κάποιον από τους δυο για γιατρό της?? η έχετε πληροφορίες?

 

Θα απαντήσω στην ερώτηση, αν και τέθηκε χρόνια πριν, έτσι για να μείνει κάτι από την εμπειρία μου για την κα Μπίλη που με είδε έχθες!

Είναι μία πολύ συγκροτημένη γιατρός, μου πήρε ένα πλήρες ιστορικό, (το θέμα μου είναι να κάνω δεύτερο παιδί και δεν έρχεται!), μου έκανε ένα εξονυχιστικό υπερηχογραφικό έλεγχο, ο υπέρηχός της δείχνει πεντακάθαρα (δεν έχω ξαναδεί τόσο καθαρά σε υπέρηχο), μου βρήκε και μία κυστούλα, όπου μου τόνισε να την παρακολουθώ (να μην το ξεχάσω!). Εγώ έχω κάνει του κόσμου τη διερεύνηση για τους λόγους των αποβολών και αναφέρθηκα για το άν πρέπει να προχωρήσω κι άλλο, μου είπε ότι έκανα υπέρ του δέοντος και να μην κάνω τίποτα. Ούτε καν την υστεροσκόπιση, που είναι καθαρά διαγνωστική, αλλά μπορεί να βγάλει κρυμμένα προβλήματα! Δεν μου φάνηκε ότι θέλει να βγάλει χρήματα από εμένα. Αντίθετα, μου είπε ξεκάθαρα, είτε να περιμένω με υπομονή και να συλλάβω μόνη μου, με κίνδυνο 50% να αποβάλω λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών εξαιτίας της ηλικίας μου :evil:, είτε να πάω για εξωσωματική όπου σίγουρα θα αυξήσω τις πιθανότητες χωρίς όμως σίγουρα αποτελέσματα! Εχει δίκιο, πως να το κάνουμε!

Πήγα να αναφέρω αντιπατρικά κα άλλα ανοσολογικά και μου είπε δεν χρειάζεται και μην ασχολείσαι. Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι, αν δεν είχα κάνει εγώ το ψάξιμο για διερεύνηση των αποβολών, εκείνη δεν ξέρω πόσο θα το έψαχνε, θεωρώντας ότι λόγω της ηλικίας μου οι αποβολές είναι δεδομένες!

Αυτό είναι που δεν μου αρέσει στους γιατρούς! Η φίλη βέβαια που μου τη σύστησε, μου είπε ότι "σε ψάχνει" αν έχεις πρόβλημα. Ο Θεός βοηθός, τα συμπεράσματα δικά σας!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Αν κατάλαβα καλά δεν έμεινες και πολύ ευχαριστημένη...η κάνω λάθος?

 

Ας απαντησω και εγώ ...ειχα ανοίξει το θέμα πριν χρόνια...τοτε έψαχνα για γιατρό που να αναλαμβάνει VBAC ,...δηλαδη φυσιολογικο μετά από καισαρική..

 

μου είχαν πει για αυτούς..ως ''πολυ σπουδαίους''...αν δεν κάνω λάθος η Μπιλη είναι και καθηγήτρια?

 

τελος πάντων...όχι μόνο δεν αναλαμβάνουν ..η Μπίλη δεν μπήκε καν στον κόπο να μου μιλήσει 2 λεπτα στο τηλέφωνο..μηλαγα με την βοηθό..της μετέφερε τη ήθελα και απαντησε ότι νομιζε χωρις να ζητησει καποια εξηγηση..

Θεωρησα πως εχει αρκετο κοσμο και δεν την νοιαζει αλλος ενας πελάτης..

 

Μου αφησε κακη εντυπωση όλο αυτο..

 

 

Μarina με όλο το θάρρος και χωρίς να σε ξέρω...μην βασίζεσαι στους γιατρους..καλή η επιστήμη..αλλά απο προσωπικη εμπειρια και φιλων ...προσευχησου..τάξε κάτι...κάνε κατι αλλο και το μωράκι θα έρθει...η θα έρθουν στο δρόμο σου οι σωστοι γιατροι -ανθρωποι να σε βοηθήσουν!!!

 

Η Αγία Αννα και ο Αγιος Συμεων βοηθανε σε συλληψη και εγκυμοσύνη αντίστοιχα..

 

Ευχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Αν κατάλαβα καλά δεν έμεινες και πολύ ευχαριστημένη...η κάνω λάθος?

 

Ας απαντησω και εγώ ...ειχα ανοίξει το θέμα πριν χρόνια...τοτε έψαχνα για γιατρό που να αναλαμβάνει VBAC ,...δηλαδη φυσιολογικο μετά από καισαρική..

 

μου είχαν πει για αυτούς..ως ''πολυ σπουδαίους''...αν δεν κάνω λάθος η Μπιλη είναι και καθηγήτρια?

 

τελος πάντων...όχι μόνο δεν αναλαμβάνουν ..η Μπίλη δεν μπήκε καν στον κόπο να μου μιλήσει 2 λεπτα στο τηλέφωνο..μηλαγα με την βοηθό..της μετέφερε τη ήθελα και απαντησε ότι νομιζε χωρις να ζητησει καποια εξηγηση..

Θεωρησα πως εχει αρκετο κοσμο και δεν την νοιαζει αλλος ενας πελάτης..

 

Μου αφησε κακη εντυπωση όλο αυτο..

 

 

 

Μarina με όλο το θάρρος και χωρίς να σε ξέρω...μην βασίζεσαι στους γιατρους..καλή η επιστήμη..αλλά απο προσωπικη εμπειρια και φιλων ...προσευχησου..τάξε κάτι...κάνε κατι αλλο και το μωράκι θα έρθει...η θα έρθουν στο δρόμο σου οι σωστοι γιατροι -ανθρωποι να σε βοηθήσουν!!!

 

Η Αγία Αννα και ο Αγιος Συμεων βοηθανε σε συλληψη και εγκυμοσύνη αντίστοιχα..

 

Ευχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!!

 

Γεια σου Mama-aga!

Σε ευχαριστώ θερμά για την απάντηση και για τις ευχές σου!

Εχεις ΤΟΣΟ ΔΙΚΙΟ με αυτό που λες "...προσευχησου..τάξε κάτι...κάνε κατι αλλο και το μωράκι θα έρθει...η θα έρθουν στο δρόμο σου οι σωστοι γιατροι -ανθρωποι να σε βοηθήσουν!!!" το έχω δοκιμάσει στη ζωή μου και ο καλός θεούλης το έκανε! Απλά ψάχνω στο φόρουμ για συμβουλές και όλες οι κοπέλες εδώ μου λένε διάφορα χρήσιμα!

Τον Αγιο Συμεών δεν τον ήξερα, τώρα όμως θα τον επικαλούμε και αυτόν! Προς το παρόν πήγα και πήρα μήλο και ζώνη από την Αγ. Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου, θα ακολούθησω τη διαδικασία και ο Θεός βοηθός! Εχω ήδη ένα παιδάκι, αλλά πάντα ονειρευόμουν μεγαλύτερη οικογένεια!

Αν δεν είναι θέλημα...θα το υποστώ..

Σου εύχομαι και εσύ, να είσαι φωτισμένη και δυνατή να αναθρέψεις την οικογένειά σου και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Οσο την Μπίλη, μάλλον "ψάχνει" την υπογονιμότητα σε ποιο τακτικές πελάτισές της, εγώ πήγα μία φορά μόνο και δεν θα ξαναπάω! Και είναι και καισαρικάκιας από ότι μου είπε η φίλη που μου τη σύστησε!

Με τον Πάντο, έχω ραντεβού στις 10/3, θα πάρω και ένα βιβλίο να διαβάσω, γιατί θα περιμένω μάλλον και θα πω εντυπώσεις!

Εσύ δεν είχες πρόβλημα υπογονιμότητας, μήπως όμως ξέρεις κανένα καλό γυναικολόγο που να ασχολείται, γιατί όσους δοκίμασα, δεν δίνουν σημασία στις εξετάσεις που πρέπει να κάνει μία γυναίκα και σε στέλνουν ντουγρού για εξωσωματική!!:mad:

Πολλά Φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα μου δεν ξέρω κάποιον άλλο γιατρό αυτή τη στιγμή , αλλά θα ρωτήσω..

 

Πάντως την Μπίλη και τον Πάντο τους είχε συστήσει σαν καλούς ο Χασιάκος..που στην Αθήνα θεωρείται κορυφή.. Θεωρητικά και οι δύο αυτοι ασχολούνται με υποβοηθούμενη αναπαραγωγή κλπ..

 

Αλλά θα ρωτήσω φίλες μου που είχαν ανάλογο θέμα και θα ξαναγράψω...

ελπίζω αυριο, μεθαύριο να μπορώ να σου που κάτι..

 

 

ουφ!!!

απίστευτο πόσα περνάμε οι γυναίκες ε? βέβαια στο τέλος αξίζει τον κόπο ..για ένα παιδικό χαμόγελο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας κορίτσια! Είμαι καινούργια εδώ μέσα και θα ήθελα να πω και εγώ τη γνώμη μου για τους γυναικολόγους, παρόλο που είναι παλιό το ποστ, γιατί είχα μια πολύ καλή εμπειρία με τη Μπίλη και μου κάνουνε εντύπωση αυτά που γράφετε. Είμαι από την Αθήνα και λόγω δουλειάς του άντρα μου μετακόμισα στη Θεσσαλονίκη, Αφού ρώτησα τον γιατρό μου στην Αθήνα είχα να διαλέξω ανάμεσα στον Πάντο και στη Μπίλη. Αφού έμαθα ότι ο Πάντος δεν αναλαμβάνει τοκετούς αποφάσισα να πάω στη Μπίλη. Στις επισκέψεις είχε πάντα διάθεση να συζητήσει αυτά που με απασχολούσαν. Βέβαια περίμενα αρκετή ώρα πριν μπω, πράγμα που με ενοχλούσε λίγο αλλά το κινητό της ήταν πάντα διαθέσιμο. Για να μην πολυλογώ γένησα τον Οκτώβριο μετά από 15 ώρες τοκετού φυσιολογικότατα. Η Μπιλη δεν μου έδωσε ούτε μια στιγμή την εντύπωση οτι θέλει να με βαλει στο χειρουργείο, παρόλο που η διαστολή μου αργούσε αρκετά. Έμαθα οτι αναλαμβάνει πολυ δύσκολα περιστατικά λόγω του ότι είναι ειδικευμένη σε γυναίκες με πολλές αποβολές που δεν επιτρέπουν τον φυσιολογικό τοκετό. Γενικά δεν μου φάνηκε του εύκολου. Εμένα με νοιάζει να είναι σωστός γιατρός και σωστός άνθρωπος. Το σημαντικό είναι να έχεις χημία με το γιατρό σου και να νιώθεις σιγουριά και εμπιστοσύνη. Καλή τύχη σε όλες τις μέλουσες μανούλες:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

κοριτσια μου,(συγνωμη που θα μακρυγορησω) μετα απο δυο χρονια, και δυο ατυχιες, καταφερα να μεινω εγκυος και τωρα ειμαι στην 14η εβδομαδα. Το θεμα μου ειναι το εξης:αγχωνομαι για τη γεννα (ναι το ξερω οτι ειναι νωρις ακομα). Η γιατρος μου ειναι η κα Μπιλη και ειμαι ευχαριστημενη μεχρι τωρα(ακομα δν συζητησαμε το θεμα αυτο). Ξερω οτι ξεγεναει στη Γενικη Κλινικη και Παπαγεωργιου. Με ενα τηλεφωνο στη Γεν.Κλ. εμαθα οτι για φτ θελουν 1150? (ΟΓΑ)+αναισθησιολογο+γυναικολογο. Ειμαι ανεργη και ο αντρας μου γεωργος, συνεπως πολλα τα λεφτα. Θελω να ρωτησω αν γεννησε καποια στο Παπαγεωργιου με την κα Μπιλη και πως της φανηκε οχι μονο το νοσοκομειο, αλλα και η γιατρος. Ξερω οτι αν σπασουν τα νερα πας οπου εφημερευει.Δεν θελω να σκεφτω το Ιπποκραρειο, γτ εχω δει τις συνθηκες οταν γεννησαν οι κουνιαδες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δώρα καλημέρα! είμαι έγκυος στον μήνα μου και έχω γυναικολόγο την μπίλη. Η μπίλη δεν αναλαμβάνει γέννες στο παπαγεωργίου, μόνο στην γενική κλινική! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...