Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυλαξη μωρου 1 ετους-περιοχη Αφιδνων


Recommended Posts

Ζητειται κοπελα εμπειρη, με συστασεις, ελληνιδα, για φυλαξη και δημιουργικη απασχοληση παιδιου 1 ετους στην περιοχη των Αφιδνων, ωραριο 8:30-15:00. Απαραιτητη προυποθεση η υπαρξη μεταφορικου μεσου. Μισθος 300?.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με ολη μου την εκτίμηση αλλα 300 ευρώ για Αφίδνες ούτε τα μεταφορικά δεν καλύπτουν..

Γι αυτο προσδιοριζω την περιοχη, μηπως βρεθει καποια ενδιαφερομενη εδω κοντα.

Κι εκτος αυτου, δεν υπαρχει δυνατοτητα για περισσοτερα χρηματα καθως οι εποχες ειναι δυσκολες για ολους. Και περαν αυτου, αν διαβασετε τις αγγελιες για ντανταδες θα δειτε οτι αλλοι προσφερουν τοσα για 8 και παραπανω ωρες μαζι με δουλειες σπιτιου που εμενα δε με ενδιαφερουν.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο προσδιοριζω την περιοχη, μηπως βρεθει καποια ενδιαφερομενη εδω κοντα.

Κι εκτος αυτου, δεν υπαρχει δυνατοτητα για περισσοτερα χρηματα καθως οι εποχες ειναι δυσκολες για ολους. Και περαν αυτου, αν διαβασετε τις αγγελιες για ντανταδες θα δειτε οτι αλλοι προσφερουν τοσα για 8 και παραπανω ωρες μαζι με δουλειες σπιτιου που εμενα δε με ενδιαφερουν.

Ευχαριστω

 

δεν προσφερουν 300 ευρω για 8 ωρες,κανετε λαθος,600-700 ειναι το ποσο για τις ωρες που ζητατε;)

Link to comment
Share on other sites

δεν προσφερουν 300 ευρω για 8 ωρες,κανετε λαθος,600-700 ειναι το ποσο για τις ωρες που ζητατε;)

 

 

Δε ζητά για 8 ωρες, ζητά για 7. Κι επιπλέον, δεν αναγκάζει κανέναν, εργασία προσφέρει. Δε ρώτησε τη γνώμη μας, αν είναι πολλά ή λίγα. Πόσο νευριάζω που στην πραγματική ζωή, σκύβετε όλες το κεφάλι, δεν απαιτείτε εργόσημο και εδώ, στην ασφάλεια της μη συνάντησης, βρίσκετε ευκαιρία να πείτε όλα όσα θα θέλατε και δεν τολμαλτε, face to face.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ πιστεύω ότι τα 300 ευρώ είναι λίγα για 6.5 ώρες δουλειά. και μιλάω από την πλευρά του "εργοδότη". δε νομίζω ότι υπάρχει άτομο που θα ενδιαφερθεί για τόσο λίγα χρήματα, εκτός αν πηγαίνεις το παιδί σπίτι της και το φυλάει μαζί με τα δικά της παιδιά.

 

όσον αφορά στις δουλειές του σπιτιού, γίνονται την ώρα που κοιμάται το μωρό (1-2 ώρες).

Link to comment
Share on other sites

Οσες φιλες-γνωστες ξερω που εχουν κοπελα για το παιδι τους πληρωνουν για 6 ωρες απο 250-350?. Εβαλα το μεσο ορο και δυστυχως δεν εχω να διαθεσω παραπανω. Πιστευω γνωριζουμε ολοι ποσο εχει επηρεασει η κριση τους μισθους μας και ποσο ειναι πλεον ο βασικος μιαθος. Το μεταφορικο μεσο ειναι απαραιτητο διοτι στο μερος που μενω δεν εξυπηρετει καποια συγκοινωνια. Αν καποιος εχει αλλο τροπο να ερχεται, κανενα προβλημα. Το αναφερω για να μη χανει ασκοπα καποιος ενδιαφερομενος το χρονο του. Εκτος αυτου, αναφερω ενα ενδεικτικο ωραριο. Καποιες, αν οχι τις περισσοτερες μερες, η κοπελα θα απασχολειται λιγοτερες ωρες, αλλα οφειλω να προσδιορισω το μαξιμουμ ετσι ωστε να ειμαστε και οι δυο πλευρες ευχαριστημενες.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σας κατηγόρησα.. φαντάζομαι και εσείς εργάζεστε και θα θέλατε η δουλειά σας να πληρώνεται καλύτερα! Απλά επειδή ξέρω καλά απο τιμές 300 ευρώ για την περιοχή σας και λόγω μεταφορικού, εκεί που είναι πλέον η βενζίνη, είναι λίγα.. εξάλου μην ξεχνάμε οτι υπάρχουν παιδικοί σταθμοί που δέχονται 1 έτους παιδιά αρα η κοπέλα στο σπίτι είναι και λίγο κάπως πολιτέλεια

Link to comment
Share on other sites

Abc education, αυτα που τραβηξε ο μεγαλος μου γιος στους βρεφονηπιακους δε θα ηθελα να τα περασει και η κορη μου. Αν για εσας ειναι λιγα τα 300?, για εμενα ειναι παρα πολλα. Και δεν καταλαβαινω πως σχετιζεται η αμοιβη που μπορω να προσφερω με την περιοχη που κατοικω. Υπαρχουν και εδω κατοικοι, οχι μονο εκει που βρισκεστε εσεις. Και πολλα χωρια τριγυρω. Μπορει να υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται. Εσεις τι ακριβως προβλημα εχετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Beban 600-700 ευρώ είναι πάρα πολλά χρήματα κ κανεις δεν τα δίνει για φύλαξη ενός μωρού πλεον. εκτός κ αν προσέχει 2 παιδάκια αλλά κ πάλι χλωμό.

Μπορεί κάποια κοπέλα που μένει κοντά ή καποια κυρία συνταξιούχα να ήθελε μια απασχόληση. Μην βγάζουμε συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πιστεύω ότι τα 300 ευρώ είναι λίγα για 6.5 ώρες δουλειά. και μιλάω από την πλευρά του "εργοδότη". δε νομίζω ότι υπάρχει άτομο που θα ενδιαφερθεί για τόσο λίγα χρήματα, εκτός αν πηγαίνεις το παιδί σπίτι της και το φυλάει μαζί με τα δικά της παιδιά.

 

όσον αφορά στις δουλειές του σπιτιού, γίνονται την ώρα που κοιμάται το μωρό (1-2 ώρες).

 

 

Συμφωνώ!

Έχω ακούσει για αμοιβή 300 € όταν η μαμά πηγαίνει το παιδί στο σπίτι της νταντάς, η οποία ασχολείται παράλληλα με το δικό της παιδί και το δικό της νοικοκυριό. Έχει υπάρξει θέμα στο σάιτ, σωστά;

Επίσης, στα 300 € είναι η αμοιβή βρεφονηπιακού σταθμού...

 

Νομίζω Μαριλού ότι θα πρέπει να προσθέσεις περίπου 100 € στην προσφορά σου γιατί κινδυνεύεις να προσελκύσεις άτομα "απελπισμένα" για δουλειά... Και η απελπισία οδηγεί σε περίεργους δρόμους (υπάρχει θέμα δλδ όχι μόνο για τη σταθερότητα της υπηρεσίας, την ποιότητά της αλλά και για την "ασφάλεια" του σπιτιού σου, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας, αλλα πραγματικα δε θα μπορουσα να ανταπεξελθω σε μεγαλυτερο ποσο. Ο μισθος του αντρα μου πηγαινει ολος στο δανειο του σπιτιου και με το δικο μου μισθο θα πρεπει να πληρωνω την κοπελα για τη μικρη, τη δασκαλα Αγγλικων του μεγαλυτερου γιου μου, τους λογαριασμους του σπιτιου συν τα σουπερ μαρκετ...μακαρι να μπορουσα να δωσω περισσοτερα! Επειδη ομως δε μπορω, γι αυτο θα προσπαθουμε να ειμαστε εγω η' ο αντρας μου πιαω νωριτερα και γι αυτο ζηταω να μην ασχολειται η κοπελα με δουλειες σπιτιου. Τις 1-2 ωρες που θα κοιμαται το παιδι, να ξεκουραζεται. Οπως το εχω στο μυαλο μου οτι θα γινεται, και τις ωρες που θα ασχολειται ουσιαστικα καποιος με το παιδι και θα βρισκεται στο σπιτι, δεν θεωρω τα 300? κακη αμοιβη, σε συγκριση με αυτα που παιρνω εγω δουλευοντας απιστευτα ωραρια σε πολυεθνικη εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Μαριλού ότι θα πρέπει να προσθέσεις περίπου 100 ? στην προσφορά σου γιατί κινδυνεύεις να προσελκύσεις άτομα "απελπισμένα" για δουλειά... Και η απελπισία οδηγεί σε περίεργους δρόμους (υπάρχει θέμα δλδ όχι μόνο για τη σταθερότητα της υπηρεσίας, την ποιότητά της αλλά και για την "ασφάλεια" του σπιτιού σου, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...)

 

Συμφωνώ δυστυχώς. Παραδειγμα:

Κι εγώ που μένω - σχετικά - κοντά σου (Αχαρναί) και ίσως να με ενδιέφερε, κάνω ένα πρόχειρο υπολογισμό μέσω του google-maps. Έχω απο το σπίτι μου καθημερινά έξοδα βενζίνης 7,58? πήγαινε-έλα. x 5 ημέρες την εβδομάδα = 37,90 ? x 4 εβδομάδες το μήνα= 151,6? μόνο για τη βενζινη.

 

Γιατί λοιπόν να πάω για δουλειά για 148,4? το μήνα καθαρά?? Και αν υπολογίσουμε οτι είναι και μαύρα και δεν παίρνω τα χρήματα των ενσήμων στο χέρι?

 

Δεν το λέω για να παρεξηγηθούμε. Κατανοώ οτι για να λες αυτό το ποσό, δεν θα μπορείς να δώσεις περισσότερα. Αλλά σου δείχνω και τη λογική της άλλης πλευράς για να δεις τι σκέφτεται κι άλλος.

 

Εύχομαι να βρεις κάποια αξιόπιστη κοπέλα στην περιοχή σου έτσι ώστε να έχει πολύ πιο λίγα μεταφορικά και εξυπηρετηθείτε και οι δυο όμορφα και σωστά.:-)

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ζητειται κοπελα εμπειρη, με συστασεις, ελληνιδα, για φυλαξη και δημιουργικη απασχοληση παιδιου 1 ετους στην περιοχη των Αφιδνων, ωραριο 8:30-15:00. Απαραιτητη προυποθεση η υπαρξη μεταφορικου μεσου. Μισθος 300?.

 

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΚΙΟΥΡΚΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ 6978455037

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
Συμφωνώ δυστυχώς. Παραδειγμα:

Κι εγώ που μένω - σχετικά - κοντά σου (Αχαρναί) και ίσως να με ενδιέφερε, κάνω ένα πρόχειρο υπολογισμό μέσω του google-maps. Έχω απο το σπίτι μου καθημερινά έξοδα βενζίνης 7,58? πήγαινε-έλα. x 5 ημέρες την εβδομάδα = 37,90 ? x 4 εβδομάδες το μήνα= 151,6? μόνο για τη βενζινη.

 

Γιατί λοιπόν να πάω για δουλειά για 148,4? το μήνα καθαρά?? Και αν υπολογίσουμε οτι είναι και μαύρα και δεν παίρνω τα χρήματα των ενσήμων στο χέρι?

 

Δεν το λέω για να παρεξηγηθούμε. Κατανοώ οτι για να λες αυτό το ποσό, δεν θα μπορείς να δώσεις περισσότερα. Αλλά σου δείχνω και τη λογική της άλλης πλευράς για να δεις τι σκέφτεται κι άλλος.

 

Εύχομαι να βρεις κάποια αξιόπιστη κοπέλα στην περιοχή σου έτσι ώστε να έχει πολύ πιο λίγα μεταφορικά και εξυπηρετηθείτε και οι δυο όμορφα και σωστά.:-)

 

Koπελιες, λιγο υπερβολικες σας βρισκω. 6,5 ωρες δουλεια με 1-2 ξεκουραση μια χαρα ειναι τα 300! Επισης αν ολοι αφαιρουσαμε απο το μισθο μας τα μεταφορικα μας , καμια δουλεια δε θα δεχομασταν! επισης μπορει να υπαρχει καποια κοπελα που χρειαζεται 2 ευρω βενζινη ή να πηγαινει με τα ποδια!Εγω σε πολυεθνικη παιρνω 4,8 την ωρα και κανω 82 χλμ τη μερα με το αμαξι με διοδια αττικης οδου.Απλα μεσω μιας δουλειας προσδοκείς καλες συστασεις και για επομενες δουλειες πιο καλοπληρωμενες, οταν στρωσουν οι εποχες! Και ανακατευομαι μονο για να θυμισω οτι στα περισσοτερα σπιτια δουλευει 1 ατομο με μισθο κατω των 1000. Η ποιοτητα της υπηρεσιας μπορει ανετα να τσεκαριστει με καμερες κτλ.Και στις μεταφορικες κατω απο καμερες δουλευω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...