Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παπούτσια που ξεβάφουν!


Recommended Posts

Κορίτσια καλήσπέρα. Τη βοήθειά σας παρακαλώ, αν μπορείτε.

 

Αγόρασα κάποια ωραία καλοκαιρινά παπούτσια, καλής μάρκας και μετά από λίγο κατάλαβα ότι ξεφάβουν στα πόδια! Και είναι και μαύρα!

 

Μήπως καμιά ξέρει πως μπορεί αυτό να σταματήσει; Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα περάσω με κάτι για να σταματήσουν να ξεβάφουν;

 

Ευχαριστώ πολύ;

JhX4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άσε και εμένα της κόρης μου είναι ένα ζευγάρι καλής μάρκας που ξεβάφει (κόκκινο χρώμα).Καταστρέφεται ότι φοράει από μέσα (καλτσούλες-καλτσον)... :-(

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που πήρα από το μαγαζί σήμερα ήταν: τρίψε τα καλά με οινόπνευμα και όταν σταματήσει να βγάζει χρώμα (το οποίο είναι και μαύρο), βάλε λακ.

 

Τώρα, με την απλή λογική, όταν τρίβουμε κάτι με οινόπνευμα, συνήθως ξεβάφει. Οπότε δεν θα ήθελα να κάνω αμφίβολα πειράματα γιατί τα παπουτσάκια θα καταλήξουν γκρι......

JhX4p3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδή δουλεύω σε εισαγωγική με παπούτσια, αν τα παπούτσια είναι δερμάτινα μπορείς να χρησιμοποιήσεις οινόπνευμα αν όχι μάλλον θα υπάρξει πρόβλημα αλλά αφού είναι στο εσωτερικό μέρος του παπουτσιού τί σε ενοχλεί και να αλλάξει χρώμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για την απάντηση chamsof17. Είναι καλοκαιρινά και ανοιχτά και φοβομουν ότι αν ξεβάψουν θα φαίνονται μπροστά και πίσω. Αλλά είναι δερμάτινα, οπότε μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου.

JhX4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...