Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

απορυπαντικά


Recommended Posts

Έχει κάποια μαμά χρησιμοποιήσει το απορυπαντικό Planet που έχουν τα ΣΜ? είναι καλά? εγώ χρησιμοποιώ SKIP αλλα δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, άσε που δεν καθαρίζει καλά. κανένα άλλο απορρυπαντικό? Επίσης δεν έχω χρησιμοποιησει ποτέ dixan, εσείς τι χρησιμοποιείτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 385
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρησιμοποιώ το υγρό για χρωματιστά και σκούρα της planet είμαι ευχαριστημένη.

Επίσης την τελευαταία φορά εχω αγοράσει κ ταμπλέτες για το πλυντηριο πιάτων.

Η αλήθεια είναι πως παίζει μεγάλο ρόλο η ποιότητα του νερού (άλατα - σκληρότητα) και φυσικά επίσης μεγάλο ρόλο το πληντυριο. (μαρκα-τυπος)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

το νερό μια χαρά είναι, siemens πληντήριο έχω, παρατήρηση και τρομερή φαγούρα στο σώμα τελευταία άρα μάλλον το απορρυπαντικό φταίει, αυτο για τα χρωματιστά το χρησιμοποιείς και στα άσπρα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα μέχρι πρόσφατα skip αλλά δεν ήμουν και ιδιαίτερα ευχαριστημένη ώσπου χρησιμοποιήσα dixan και είδα μεγάλη διαφορά, τα ρούχα είναι πεντακάθαρα.Τo planet το έχω πάρει για μαλακτικό καλό είναι έχει διακριτικό άρωμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω 8 μήνες τώρα που χρησιμοποιώ το planet σε σκόνη για το πλυντήριο ρούχων. Είμαι ευχαριστημένη με αυτό (κυρίως γιατί δεν κάνει κακό στο περιβάλλον και μετά γιατί τα ρούχα τα καθαρίζει μια χαρά).

Έχω ξεκινήσει, λόγω της μικρής μου, εδώ και μία εβδομάδα να χρησιμοποιώ το αρκάδι για τα πάντα. Πιάτα, ρούχα, σφουγγάρισμα κλπ και είμαι ευχαριστήμενη και από αυτό.

Δεν ξέρω όμως εάν θα επεκτείνω την χρήση του αρκάδι και στα δικά μας ρούχα κλπ.

Δεν ξέρω κατα πόσο είναι φιλικό στο περιβάλλον το αρκάδι...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω φανατικη του Αρκαδιου ημουν μεχρι που το αρκαδι εκαψε την αντισταση στο πλυντήριο μου ( καινουργιο) δεν θα το πιστευα αν δεν μου εδειχνε ο ηλεκτρολογος τη ζημια που εκανε απο τοτε χρησιμοποιω Planet για το πληντυριο και αρκαδι παντου εκτος πλυντηριου , επισης το ξυδι καθαριζει τα παντα και για επιμονους λεκεδες σε επιφανειες βαλτε και λιγη σοδα

 

Έχω 8 μήνες τώρα που χρησιμοποιώ το planet σε σκόνη για το πλυντήριο ρούχων. Είμαι ευχαριστημένη με αυτό (κυρίως γιατί δεν κάνει κακό στο περιβάλλον και μετά γιατί τα ρούχα τα καθαρίζει μια χαρά).

Έχω ξεκινήσει, λόγω της μικρής μου, εδώ και μία εβδομάδα να χρησιμοποιώ το αρκάδι για τα πάντα. Πιάτα, ρούχα, σφουγγάρισμα κλπ και είμαι ευχαριστήμενη και από αυτό.

Δεν ξέρω όμως εάν θα επεκτείνω την χρήση του αρκάδι και στα δικά μας ρούχα κλπ.

Δεν ξέρω κατα πόσο είναι φιλικό στο περιβάλλον το αρκάδι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:oops::oops::oops::oops::oops:

Mε πιανει μια κυρια και μου λεει στο σουπερ μαρκετ

"Εχετε δοκιμασει το μαλακτικο planet? Ειναι οικολογικο και σωζετε τον πλανητη"

Και απανταω η καλη σου γουρλωνοντας τα ματια στην τιμη " Συγνωμη αλλα αν ειναι να σωθει ο πλανητης και να καταστραφω εγω .... αφηστε το καλυτερα":oops::oops::oops::lol::lol::lol:

Ειμαι η μονη που μου φανηκε ακριβο?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω φανατικη του Αρκαδιου ημουν μεχρι που το αρκαδι εκαψε την αντισταση στο πλυντήριο μου ( καινουργιο) δεν θα το πιστευα αν δεν μου εδειχνε ο ηλεκτρολογος τη ζημια που εκανε απο τοτε χρησιμοποιω Planet για το πληντυριο και αρκαδι παντου εκτος πλυντηριου , επισης το ξυδι καθαριζει τα παντα και για επιμονους λεκεδες σε επιφανειες βαλτε και λιγη σοδα

 

Σοβαρα μιλας? Το διελυες σε ζεστο νερο πρωτα? Εγω το εβαζα στο κυπελακι για τον καδο αφου το διελυα σε ζεστο νερο αλλα δεν μου αρεσε το αρωμα του.

 

Η φρουτοκρεμα ρε παιδια με τι καθαριζει γιατι τα νευρα μου εχουν γινει κροσια και αυτη ακομα εκει :twisted:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

το πλανετ μου φανκε πολυ οικονομικο σε σχεση με τα αλλα.εγω το νεοματ περνω κ το ιδιο κ σε μαλακτικο.το αρκαδι μονο στο χερι το χρησιμοποιω.η φρουτοκρεμα θελει αμεσως μουλιασμα σε ζεστο νερο κ με λιγη σοδα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι οικολογικό ή το λένε για τα μάτια του κόσμου; Υπάρχει κάποια σφραγίδα πιστοποίησης;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά είναι οικολογικό ή το λένε για τα μάτια του κόσμου; Υπάρχει κάποια σφραγίδα πιστοποίησης;

Για τα μάτια του κόσμου και δεν υπάρχει σφραγίδα πιστοποίησης. Οι μεγάλες εταιρίες (P&G, Unilever κτλ) δεν έχουν κινηθεί δικαστικά ακόμη γιατί πολύ απλά δεν έχουν απειληθεί τα μερίδια αγοράς τους, και κρίνουν ότι ακόμα δεν χρειάζεται να χαλάσουν λεφτά για δικηγόρους

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας? Το διελυες σε ζεστο νερο πρωτα? Εγω το εβαζα στο κυπελακι για τον καδο αφου το διελυα σε ζεστο νερο αλλα δεν μου αρεσε το αρωμα του.

ΠΛΑΑΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!! καλα ειμαι βλημα!!! εγω το εβαλα χυμα στη θηκη του απορρυπαντικου κανα δυο φορες κ οταν τελειωνε τη πλυση το εβρισκα εκει! εννοειται δε το ξαναχρησιμοποιησα...:oops::oops:

οσο για το πλανετ χρησιμοποιησα αρχικα το υγρο πιατων και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη. τελειωνε το μπουκαλι στο αψε σβησε κ εχω κ πλυντηριο πιατων. γι αυτον τον λογο δε πηρα αλλα προιοντα της εταιρειας ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μάτια του κόσμου και δεν υπάρχει σφραγίδα πιστοποίησης. Οι μεγάλες εταιρίες (P&G, Unilever κτλ) δεν έχουν κινηθεί δικαστικά ακόμη γιατί πολύ απλά δεν έχουν απειληθεί τα μερίδια αγοράς τους, και κρίνουν ότι ακόμα δεν χρειάζεται να χαλάσουν λεφτά για δικηγόρους

 

Μaggie είσαι σίγουρη γι'αυτό που λες? το ρωτάω γιατί μ'ενδιαφέρει..αγοράζω κατά καιρούς διάφορα απορυπαντικά από τη συγκεκριμένη σειρά..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΛΑΑΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!! καλα ειμαι βλημα!!! εγω το εβαλα χυμα στη θηκη του απορρυπαντικου κανα δυο φορες κ οταν τελειωνε τη πλυση το εβρισκα εκει! .

Tην πρωτη φορα ετσι την ειχα πατησει και εγω. Εκανα 1/2 ωρα να καθαρισω την θηκη. Ειχα παρει 2-3 και τελικα σφουγγαριζα με αυτο μονο. Ωσπου καποια το εγραψε και λεω αααααα γι αυτο :lol: . Αλλα και παλι το δοκιμασα αλλα το αρωμα δεν.... οποτε πηγε παλι στο σφουγγαρισμα (κανει τελειο το ματ πλακακι παντως :D).

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μέχρι τώρα το υγρό για τα τζάμια planet και είμαι ευχαριστημένη κυρίως γιατί δεν μυρίζει τόσο έντονα όσα τα υπόλοιπα και καθαρίζει.

Για σκόνη πλυντηρίου χρησιμοποιώ ariel και είμαι ευχαριστημένη στις χαμηλές θερμοκρασίες μιας και μόνο σε 30, 40 βαθμούς πλένω ρούχα.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Για τα μάτια του κόσμου και δεν υπάρχει σφραγίδα πιστοποίησης. Οι μεγάλες εταιρίες (P&G, Unilever κτλ) δεν έχουν κινηθεί δικαστικά ακόμη γιατί πολύ απλά δεν έχουν απειληθεί τα μερίδια αγοράς τους, και κρίνουν ότι ακόμα δεν χρειάζεται να χαλάσουν λεφτά για δικηγόρους

 

Για πες μας λεπτομέρειες........

γιατί αν είναι οικολογικό οκ... να τα δώσω τα παραπάνω.... αν όχι..... τότε να πάρω αυτό που έπερνα και πριν.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η φρουτόκρεμα βγαίνει με προδέρμ! Ειδικά αν το αφήνεις σε λεκανάκι με προδερμ καθαρίζει πολυ καλά (και μετά πλύσιμο). Το Planet για τα ρουχα δεν κάνει τιποτα το ιδιαιτερο δυστυχώς. Ουτε αυτο για τα πιάτα οπότε χρησιμοποιώ μονο των τζαμιών και το υγρό καθαρισμού. Τώρα δοκιμάζω το essex και ειναι μια χαρά μπορω να πώ. Γενικά πάντα χρησιμοποιούσα ΣΚΙΠ αλλα το επόμενο απορρυπαντικό θα ειναι κάποιο οικολογικό και θα πάρω και ενα προδερμ για τους δύσκολους λεκέδες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η φρουτόκρεμα βγαίνει με προδέρμ! Ειδικά αν το αφήνεις σε λεκανάκι με προδερμ καθαρίζει πολυ καλά (και μετά πλύσιμο). Το Planet για τα ρουχα δεν κάνει τιποτα το ιδιαιτερο δυστυχώς. Ουτε αυτο για τα πιάτα οπότε χρησιμοποιώ μονο των τζαμιών και το υγρό καθαρισμού. Τώρα δοκιμάζω το essex και ειναι μια χαρά μπορω να πώ. Γενικά πάντα χρησιμοποιούσα ΣΚΙΠ αλλα το επόμενο απορρυπαντικό θα ειναι κάποιο οικολογικό και θα πάρω και ενα προδερμ για τους δύσκολους λεκέδες.

 

Αλήθεια κάνει το προδερμ για δύσκολους λεκέδες??:shock::shock:

Εμείς ακόμα δεν τρωμε φρουτόκρεμα, αλλά τα κ@κ@ δεν βγαίνουν με τίποτα..και τα μουλιάζω πρωτα..

Εγώ πλένω με ariel, έχω πάρει πλανετ υγρό πιάτων αλλά τελειώνει γρήγορα όπως προαναφέρθηκε , μαλακτικό το οποίο επίσης μου φαίνεται αραιό οπότε μάλλον δεν συμφέρει και υγρό πλυντηρίου το οποίο δεν έχω τσεκάρει ακόμα για την καθαριότητα.

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...