Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γεια σας επειδη εδω γινεται χαμος με τα "τροφεια" στους παιδικους ηθελα απο περιεργεια να ρωτησω αν δίνεται τροφεία στους παιδικους των παιδιών σας και αν ναι ποσο περιπου ειναι το ποσό;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εξαρταται σε ποιο δημο ειναι κανεις και τι κριτηρια εχει. Εμεις παντως ειμαστε σε ενα"καταπληκτικο" δημο που εν μεσω κρισης εκανε αυξηση τροφειων στη μεση της χρονιας!!!!!

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δινω τροφεια 75 ευρω το μηνα.

 

Κι εγώ τόσα έδινα πέρυσι-πρόπερσι στο προνήπιο-σταθμό (ίδια εγκατάσταση με παιδικό), λόγω υψηλού εισοδήματος:shock::shock::shock:

Και ρωτάω εγώ τώρα... για ποιό λόγο οι μισοί να πληρώνουν 75 και άλλοι 25 και 40? έχει διαφορά? Όχι...

Ειλικρινά απορώ με αυτό το σύστημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξαρταται τον δημο και την περιοχη....

Στον δικο μας δημο τα τροφεια στους παιδικους σταθμους ξεκινανε απο 15 εως 55 ευρω αναλογα το εισοδημα...ενω στο βρεφικο σταθμο που ειναι ενας και μοναδικος ειναι ταριφα 70 ευρω....ανεξαρτητος εισοδηματος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Γεια σας επειδη εδω γινεται χαμος με τα "τροφεια" στους παιδικους ηθελα απο περιεργεια να ρωτησω αν δίνεται τροφεία στους παιδικους των παιδιών σας και αν ναι ποσο περιπου ειναι το ποσό;

ευχαριστω

Σε ποιό σταθμό πηγαίνετε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Σε σταθμό του δήμου Αθηνών,πέρσι που ο μικρός μου πήγαινε προ-προνήπιο και φέτος που πηγαίνει προνήπιο πληρώναμε 150 ευρώ το μήνα.Είμαστε και εμείς πλούσιοι ή μάλλον ήμασταν πλούσιοι:rolleyes:. Γιατί ο άντρας μου απολύθηκε τον Δεκέμβρη και κάναμε αίτηση καταθέτοντας όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά για να μην πληρωνουμε από τη στιγμή που άλλαξε το οικογενειακό μας εισόδημα και μπαίνει μόνο ένας μισθός.:-( Από ότι μου είπαν οι δασκάλες που τις γνωρίζω από τον μεγάλο μου (στον ίδιο σταθμό πήγαινε) είναι πολλοί εκείνοι που έχουν μείνει άνεργοι και κάνουν όλο αιτήσεις για αδυναμία πληρωμής των τροφείων.:!:

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω που δινω 150 δηλαδη ειμαι πολυ πλουσια και δεν το ξερω;

 

χα! αν σε παρηγορει εμεις δινουμε 180.....μιλαμε ωνασης!!!

 

ΚΑι στο δικο μας δημο δεν δινουν ολοι τα ιδια ετσι .....παει συμφωνα με την δηλωση. εμεις λοιπον που ειμαστε μισθωτοι και τιποτα δεν κρυβεται τα σκαμε και στα τροφια 180!!!

 

Και βλεπω κατι τυπους που εχουν μαγαζαρες τρελες στην περιοχη και κατι γραφεια απιστευτα και πληρωνουν 60 το μηνα αντε 100

τρελαααααααααααααααααααααααααααα

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Σας τρώω. Είμαι τόοοοοσο πλούσια που ούτε καν τα πήραν τα δικά μου.

Και δεν θέλεται να σας πω πόσα δίνω σε ιδιωτικό για 2 παιδιά....:confused:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμεις δε δωσαμε φορολογικες

και απ την αρχη ελεγαν παντου (γιατι τα στειλαν και φιλες τα παιδακια τους) 140+25 το πουλμανακι.......τι να πω αν σε αλλους δημους γινεται διακριση αναλογα των δηλωσεων εδω παντως οχι σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Και φορολογικές δώσαμε, και πούλμαν για μεταφορά δεν υπάρχει. Είσαι υποχρεωμένος να το πας και να το πάρεις μόνος το παιδί. Με δικά σου μέσα. είστε πιο προχωρημένοι εσείς. Αλλος ένας λόγος που δεν τις πήγα. Ποιός θα τις παίρνει στις 3:30, όταν ο άντρας μου φτάνει σπίτι 5:30 και εγώ 6:00 οεοοο?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

120 τροφεία, 30 το πουλμανάκι..και σε μας κάνει η διευθύντρια το μεσημέρι φύλαξη τα δικά της παιδιά που πανε δημοτικό:shock:και φυσικά αν τύχει καμια φορά και παω να πάρω την κόρη μου νωρίτερα όταν εχω ρεπό..κάθονται κανονικά στην τραπεζαρία και τρώνε από αυτα που πληρώνουμε εμείς..

και φυσικά με την απεργία.΄..το πουλμανάκι το πληρώσαμε τσάμπα γιατί δεν υπάρχει τρίτη βδομαδα τώρα..

 

από την εμπειρία μου..κάθε δήμος, κάθε παιδικός, ό,τι θέλει κανει..δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα επειδή έιμαστε πολύ πλούσιοι ιδ.υπάλληλος εγώ και στρατιωτικος ο σύζηγος δεν μας πήραν.Εμέις έχουμε βλέπετε 420 το μήνα για ιδιωτικό και ας παίρνω εγω έναντι εδώ και 2χρόνια.:(

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε μαλλον των ποιο οργανομενο δημο μας εδωσαν αυτη τη κατασταση με την εγγραφη 0000 ευρω - 7000 ευρω δωρεαν

7001 ευρω- 15000 ειναι 30 ευρω

15001 ευρω -20000 ειναι 50 ευρω

20001ευρω-35000 ειναι 75 ευρω

35001 ευρω -και ανω 100 ευρω

παιδια εκτος δημου 150 ευρω

επισεις μητερες που δεν δηλωνουν εισοδημα ειναι 50 ευρω..εδω μαλλον της μητερες που δηλωνουν οικιακα απ οτι καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...