Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω τα βάζω ολά σχεδόν ακόμα κ αυτά που γράφουν οτι δε μπαινουν...εξαιρούνται πολυ ευαίσθητα υφάσματα κ κάποια καλά κ ακριβά ρούχα που θέλουν προσοχή...δε μου έχει καταστραφεί ποτε ρούχο ,το μονο που έχω παρατηρήσει είναι οτι τα βαμβακερά πχ φανελακια του μικρού μπορεί με τον καιρό να μαζέψουν λίγο...

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κάτι, το δικό μου πλυντήριο έχει μέχρι 600 στροφες στύψιμο... Αν ας πούμε έστυβε στις 1000 πόσο χρόνο θα κέρδιζα στο στεγνωτήριο? Ψάχνω και εγώ για στεγνωτήριο και μάλλον κατέληξα στο whirlpool azahp9401

έχετε κάποια άποψη

zy59p3.png 1UlVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το LG Eco Hybrid (RC9055) εδω και 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!

 

 

ειμαι αναμεσα σ αυτο που εχεις και το AEG T96699IH και εχουν ακριβως τις ιδιες καταναλωσεις.Εχω ακουσει πολλες γνωμες απο τους πωλητες και ο καθενας λεει διαφορετικα πραγματα και απ οτι καταλαβα ειναι τι θελει να προωθησει ο καθενας!

 

Με παραξενεψε στο lg το οτι ο καδος του ειναι λειος ενω ολες οι εταιρειες χρησιμοποιουν κυψελωτους καδους.Τα ρουχα σου τα βγαζει απαλα και απο οικονομια ειναι οντως ετσι οπως τα λενε για τα Α++?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω την εξής απορία σχετικά με το στεγνωτηριο... Όταν βάζω ρούχα ,σεντόνια ,πετσέτες στο πρόγραμμα για σιδέρωμα τα βγάζει φουλ τσαλακωμενα ,αντίθετα στο απλό είναι σε πιο "ισια" κατάσταση. Μόνο το δικό μου είναι " περίπτωση" η συμβαίνει και σε άλλες/αλλά???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 17/3/2018 at 7:32 ΜΜ, Dust pink είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω την εξής απορία σχετικά με το στεγνωτηριο... Όταν βάζω ρούχα ,σεντόνια ,πετσέτες στο πρόγραμμα για σιδέρωμα τα βγάζει φουλ τσαλακωμενα ,αντίθετα στο απλό είναι σε πιο "ισια" κατάσταση. Μόνο το δικό μου είναι " περίπτωση" η συμβαίνει και σε άλλες/αλλά???

κατα τυχη ειδα την ερωτηση σου τωρα

κ μενα ετσι τα βγαζει

ισως οπως λεγεται κ το προγραμμα απαιτειται μετα σιδερωμα

στο απλο ποτε δ σιδερωνω μετα πετσετες

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κορίτσια, καλησπέρα! Εχω ένα στεγνωτήριο της AEG, από το οποίο ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη για πάνω από 5 χρόνια. Το φρόντιζα βγάζοντας πάντοτε τα χνούδια από τα φίλτρα, αδειάζοντας το δοχείο νερού και διατηρώντας το πεντακάθαρο για το επόμενο στέγνωμα. Πρόσφατα όμως σταμάτησε να λειτουργεί οπότε καλέσαμε τεχνικό, ο οποίος επέμενε πως έπρεπε να το πάρει για να το επισκευάσει, θα το δοκίμαζε να δει αν λειτουργεί κανονικά και θα το ξαναέφερνε. Δυστυχώς, έτσι έγινε! Και λέω δυστυχώς γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για το ΤΙ χρησιμοποίησε για να το δοκιμάσει και από αυτά που βρήκα  στα φίλτρα (κλωστές από πανιά, ρινίσματα σιδήρου, σταγόνες λερωμένου νερού μέσα και έξω από τον κάδο, μαυρίλες) και γιατί από την ώρα που το έφερε αντί να μοσχοβολάει μαλακτικό όπως όταν το πήρε, μυρίζει μηχανήλα μέσα από τον κάδο, παρόλο που το καθάρισα όσο καλύτερα γινόταν μέσα έξω με διαλυμένο υγρό καθαριστικό. Δυστυχώς πιστεύω πως χρησιμοποίησε ''πατσαβούρια" από αυτά που χρησιμοποιούν οι τεχνίτες για τα χέρια τους, τα έβρεξε και τα έβαλε στο στεγνωτήριο. Διαφορετικά δεν θα μύριζε αυτή η λαδίλα μηχανής. Εκτός από το σχολαστικό καθάρισμα που ήδη του έκανα, τί άλλο θα κάνατε εσείς; Μ' έχει κάνει να μην θέλω να το χρησιμοποιήσω πλέον αφού προηγήθηκαν πανιά με μουτζούρες και λάδια. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...