Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μα που πηγε το μπουφαν????


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αυτό π'αντως συνηθίζεται, βοηθάει στο να μην χάνονται τα ρούχα, εκτός από τις μαμάδες βοηθάει και τις δασκάλες να ξέρουν ποιο σακάκι είναι ποιου.

Υπάρχουν και πολλές μάρκες παιδικών ρούχων που στην ετικέτα έχουν χώρο για να γράψεις το όνομα (σε ζακέτες/ μπουφάν)

 

αχ τι με περιμένει.......

Κι απορούσα η χαζή γιατί υπάρχει χώρος για ονοματεπώνυμο σε μπουφανάκι που πήρα για την επόμενη χρονιά.

 

να ρωτησω αν δεν εχει χωρο για να γραψεις το ονοματεπωνυμο??

ποια ειναι η λυση??? ραβουμε καποιο πανακι κ που?? με τι στυλο γραφουμε?? ξεκιναμε οσονουπω παιδικο κ δεν εχω ιδεα!!!!!

 

χελωνιτσα, νομιζα πως μονο σε δημοσιους γινονται τετοια.

μονο με το μπλουζακι το φερανε το παιδι??? απαραδεκτο!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν δεν εχει χωρο για να γραψεις το ονοματεπωνυμο??

ποια ειναι η λυση??? ραβουμε καποιο πανακι κ που?? με τι στυλο γραφουμε?? ξεκιναμε οσονουπω παιδικο κ δεν εχω ιδεα!!!!!

 

χελωνιτσα, νομιζα πως μονο σε δημοσιους γινονται τετοια.

μονο με το μπλουζακι το φερανε το παιδι??? απαραδεκτο!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/72-Woven-Sew-School-Name-Tapes-Name-Tags-Labels-/280762804525?pt=Boy_s_Clothing&hash=item415ec4692d#ht_2367wt_1134

 

παιρνεις κατι τετοιο,κ τελειωνει το πανηγυρι-κ ας ερθουν να σου πουν οτι δεν καταλαβαν ποιανου ηταν το ρουχο:evil:

(προσωπικα δε θα μ αρεσε να γραψω με μαρκαδορο στα ωραια της ρουχαλακια,εστω κ αν ειναι απο μεσα...:roll:)

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον στους δημοσιους μπορεις να κανεις επιτοπου τη κουβεντα σου (η τη φασαρια σου) για το που πανε τα ρουχα του παιδιου !!!!αφου εσυ η καποιος της οικογενειας παει να τα παρει. στον ιδιωτικο ειδικα αν στα παιρνει-φερνει το πουλμαν με ποιον θα μιλησεις? με τον οδηγο η τη συνοδο? τι να σου πουν κι αυτοι?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

εμας εβγαλαν μια κουτα με ξεχασμενα πραγματα στην εισοδο του σταθμου, καποια μαμα θα την ειδε και θα της γυαλισε και παει η ωραια μας καπαρντινουλα!!!!τωρα εχω γραψει το ονομα της στο μπουφαν!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτά τα μπουφάν!!!

Λοιπόν ,εγώ εφαρμόζω εδώ και λίγα χρόνια στο νηπιαγωγείο το εξής σύστημα:Βαζω έναν "βοηθό" να τα μοιράζει όλα ένα ένα!! και τσάντες και μπουφάν!Και έτσι η κρεμαστρα μένει πάντα άδεια! Παλιά, ολο και καποιο μπερδεμα θα γινόταν, δηλαδή ολο και κάποιο θα ξεχνιόταν!Ετσι όμως και το παιδί ανυπομονεί πότε θα έρθει η σειρά του να μοιράσει και γίνεται σωστά η δουλειά;)! Πάντα βέβαια, οταν βλέπω καινούριο μπουφαν, γράφω στις πλαινες ετικέτες το όνομα,οι μαμάδες σπάνια το γράφουν, παρολο που το έχουμε αναφέρει.Ανθρωποι είμαστε, τι να πρωτοέχουν στο μυαλό τους, τώρα τις καταλαβαίνω!!

Βεβαια, στους παιδικούς σταθμούς , με παιδάκια μικρότερα, είναι αποκλειστικά ευθύνη της δασκάλας να βάλει τα σωστά, τα μικρούλια δεν τα θυμούνται! Εχει τύχει σε συναδελφο μου με παιδάκια με ολόιδιο μπουφαν, αλλά αλλο νούμερο, να τρώγονται οι μαμαδες γιατί η μία ισχυριζόταν ότι το είχε πλύνει κ ήταν μυρωδάτο, κοινώς τσακώνονταν το καθαρο μπουφαν:shock:! Σιγουρα επίσης, κάποιες κάνουν απλά τις "πάπιες" για να κρατήσουν κάτι που ανήκει σε άλλο παιδι!

Θα σας έλεγα να δείξετε μία άντε δύο φορές κατανόηση, αλλά πόσες ποια??Στο τέλος θα σας στείλουν αλλο παιδί!!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιταξετε τωρα τι γινεται εδω..

Καταρχην δεν εχω δει πιαδικο σταθμο με μεταφορα. Στον παιδικο εχουν γραψει σε κρεμαστρουλες το ονομα και βαζουμε τα πραγαματα τους το πρωι που τα πηγαινουμε και τα μαζευουμε (οι γονεις) οταν περνουμε τα παιδια μας..

Στο προνηπιο που δεχετε παιδακια απο 2μιση χρονων εκτως απο το ονομα εχουν βαλει στην κρεμαστρα και φωτογραφιες και μαθαινουν τα παιδια να τακτοποιουν τα πραγματα τους...

Link to comment
Share on other sites

ασε και μεις ονομα εχουμε στην καθε κρεμαστρα αλλα το μπουφαν το πηρανε..δεν θα την πετυχω αυτη .περιμενω μπας και φιλοτιμηθει...και θα τα πουμε καλα...γιατι εχουνε περασει μερες πολλες..

Link to comment
Share on other sites

απαράδεκτο αυτό που συνέβη και μάλιστα πάνω από μια φορά. Να μιλήσεις οπωσδήποτε..... άργησες κιόλας!!!!

 

Νομίζω ότι μας υπολογίζουν καλύτερα όταν μιλάμε παρά όταν δεν ακουγόμαστε καθόλου. Δε λέω να μαλώνουμε αλλά να ξέρουν ότι θα την ακούσουν... με το γάντι πάντα!

Link to comment
Share on other sites

αυριο που θα παει θα τους το ξαναπω. λογικα θα επρεπε να περισεψει το μπουφαν του παιδιου που μπερδευτηκε ετσι? αρα ειναι ευκολο να βρουν ποιος το πηρε εκτος αν υπηρχε δολος οπως ειπε μια φιλη παραπανω.ειδωμεν!:confused:

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω θα ελεγα να εγραφες και σημειωμα πχ ¨Σας παρακαλω επειδη επανειλλημενως εχουν χαθει ρουχα του παιδιου και προχθες μου το φερατε χωρις μπουφαν....κλπκλπ "και να γραψεις οτι αλλο και οπως θες. Καλο ειναι να υπαρχουν κ γραπτα. θα μπορουσες να το δωσεις στη διευθυνση οχι στη δασκαλα και καλα για ναναι πιο σιγουρο πως θα τους βαλει καποιος χερι να προσεχουν λιγο περισσοτερο κι οι δασκαλες να μη φευγει τουλαχιστον παιδι χωρις μπουφαν μεσα στο χειμωνα.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...