Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατρός στο Παπαγεωργίου (Θεσσαλονίκη)


Recommended Posts

Edit admin 2023

Για να δείτε τους γιατρούς της γυναικολογικής κλινικής του νοσοκομείου Παπαγεωργίου δείτε εδώ 

κάτω κάτω 

https://www.papageorgiou-hospital.gr/gynaik/

 

---------------------------------

 

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.

ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ?

ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.

ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ?

ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

Καλησπέρα lambrini και καλώς ήρθες στην πόλη μας :D:D με το καλό να δεχτείς και το μωράκι σου

Κοιτα για το παπαγεωργίου έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα αλλά το μόνο κακό είναι ότι εφημερεύει μονο 2 μερες την εβδομάδα άρα αν σε πίασουν πόνοι αλλη μέρα θα σε πάνε στο Ιπποκράτειο που είναι επίσης πολύ καλό μου έχουν πει και με ολοκαίνουργια πτέρυγα . Ο μονος τρόπος για να είσαι σίγουρη ότι θα μπεις παπαγεωργιόυ είναι να πας για καισαρική ραντεβουδάκι!! Στις ιδιωτικές μπορώ να σου πω τι συμβαίνει μόνο στο Γένεσις που επίσης και εδώ καποια κορίτσια εχουν μείνει ευχαριστημένα, εγώ θα πάω εκει γιατι εκει δουλευει ο γιατρος μου, το κόστος σε σχέση με των αθηνών είναι πολύ μικρότερο Δηλαδή δωματιο τρίκλινο 1300ευρώ+εξετάσεις κτλ 300 σύνολο 1600ευρώ +αμοιβή γιατρού άλλα 1200 περιπου Συνολο το πολύ 2800-3000 ευρώ

Θα μου πεις δεν σου φάινονται λίγα αλλα στην αθήνα κόντεψα να πάθω εγκεφάλικό όταν υπολόγισα τι χρειάζομουν με το εκεί γιατρό (εμενα αθήνα για ενα χρόνο τώρα γύρισα θεσσαλονίκη)e εκεί χρειαζόμουν 5800-6000 ευρώ όλα μαζί με την αμοιβή γιατρού για εξάκλινο παρακαλώ!! Ελπίζω να σε κατατόπισα λίγο αν χρειαστείς γιατρό ευχαρίστως να σου δώσω τον δικό μου :D:D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑΣ ΣΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΙΗΣΩ ΕΚΕΙ.ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ............

θα γίνω μανούλα

Link to comment
Share on other sites

γιωτα μου ειμαι απο θεσσαλονίκη αλλα δεν ξέρω κάποιον συγκεκριμένο να σε βοηθήσω γιατί όμως δεν λες στον γυναικολόγο σου ότι αδυνατείς να γεννήσεις σε κλινικη να σου προτείνει αυτος κάποιον που μπορεί να τον ξέρει κιολα και να είναι καλύτερα έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις ονοματα και σε αλλα θεματα για γιατρους. Εγω μπορώ να σου προτείνω τον Τραιανο, ειναι και στο Γενεσις, που και για μενα ηταν απαγορευτικό, και στο Ιπποκράτειο.

Επισης μπορεις να καλεσεις στο 184 για να κλεισεις δήθεν ραντεβου σε καποιο γυναικολογο και να σου πουν τα ονοματα.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΓΑΛΗΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΒΡΑΑΜ ΤΟΠΟΥΖΙΔΗΣ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα μηπως καποια εχει γεννησει στο παπαγεωργιου προσφατα και μπορει να μου προτεινει καποιον γιατρο... εχω ακουσει οτι εχει καθηγητες πανεπιστημιου και πολυ καλους... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΤΑΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΕΦΑΓΑ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΟΛΛΕς ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

μπορείτε επίσης να δείτε κι εδώ

 

 

 

 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί από αυτούς εκεί κάνουν τους δύσκολους και σου λένε ότι δε ξεγεννάνε στο νοσοκομείο εκτός κι αν σ εχουν από παλιά πελατισσα ή τους ξέρει κάποιος γνωστός σου.(αυτά έχω ακουσει, δεν ξέρω πόσο αληθεύουν). Σκέψου και το ενδεχόμενο να ανοίξεις εκεί καρτέλα να παρακολουθήσεις την εγκυμοσύνη σου και βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα, υπέβαλλα το ίδιο ερώτημα και εχθές και το επαναλαμβάνω και σήμερα. Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδί μου και γεννάω τέλη Μαΐου. Θα ήθελα να γεννήσω στο Παπαγεωργίου αλλά η γιατρός που με παρακολουθεί δεν μπορεί παρά μόνο σε ιδιωτικές κλινικές. μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό από το Παπαγεωργίου για να κλείσω ραντεβού μαζί του? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία Ρ. είπε:
Καλημέρα, υπέβαλλα το ίδιο ερώτημα και εχθές και το επαναλαμβάνω και σήμερα. Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδί μου και γεννάω τέλη Μαΐου. Θα ήθελα να γεννήσω στο Παπαγεωργίου αλλά η γιατρός που με παρακολουθεί δεν μπορεί παρά μόνο σε ιδιωτικές κλινικές. μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό από το Παπαγεωργίου για να κλείσω ραντεβού μαζί του? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη σε όλες μας.

 

Δειτε και αυτα + αυτο που διαβαζετε

 

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

 

 

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ DORA.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤ.ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΄΄ΔΕΘΕΙ΄΄ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤ.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΝΜ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

εχει ιατρειο και στη τσιμισκη αλλα και στο διαβαλκανικο.οταν ηρθε η ωρα να γεννησω και στα δυο μου τα παιδια με ρωτησε αν θελω να γεννησω στο ιπποκρατ.ειναι καθε μερα εκει γιατι ειναι διευθ.της Γ΄γυναικολ.κλινικης.τωρα εσυ θελεις να σε παρακολουθει ωσπου να γεννησεις η απλα και μονο να σε ξεγεννησει?γιατι εχω την εντυπωση πως μπαινει μονο στις πολυ δυσκολες γεννες οταν τον φωναζουν οι αλλοι γυναικολ.αν εισαι ομως πελατισσα μπορει να σε ξεγεννησει στο ιπποκρ.και μπορεις να του πεις να σε βαλουν και σε δικλινο και γενικα εχεις αλλη περιποιηση επειδη εισαι πελατισσα του καθηγητη.Κοιτα εγω γυρισα πολλους γιατρους αντρες-γυναικες για μενα προσωπικα ειναι ο καλυτερος.Τον εμπιστευομαι ΑΠΟΛΥΤΑ!!!Και δεν κανει με τιποτα καισαρικη ακομα και διδυμα τα ξεγενναει φυσιολογ.εγω 2παιδια φυσιολ.και το 2ο ουτε επισκληρ.τωρα εσυ αποφασιζεις απλα σου λεω οτι επειδει γεννησα στο διαβαλκανικο δεν ξερω αν δεν εισαι πελατ.του αν μπορει να σε ξεγεννησει ετσι.απαντησε μου και αν ειναι να σου στειλω τα τηλ.διευθ.κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Τζαφετας Ιωαννης ονομαζεται το τηλ.στο ιατρειο στο διαβαλκ.ειναι 400-226 παιρνεις και ζητας να κλεισεις ραντεβου με τον συγκεκριμενο γιατρο και το τηλ.απο το ιατρειο του στο κεντρο ειναι 221-543 Κ.ντηλ 30 αν δεν κανω λαθος..οπου σε βολευει.αν μενεις ανατολικα να πας διαβαλκανικο εγω εκει πηγαινα καθε μηνα.αντε περιμενω νεα σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, έχετε εμπειρίες απο γιατρό που αναλαμβάνει να ξεγενησει στο παπαγεωργιου Θεσσαλονίκης; Κάποιοι βέβαια ενω ειναι στο προσωπικό του νοσοκομείου σου λένε οτι δεν πηγαίνουν εκει αλλα σε κλινική, έχετε να μου προτείνετε κάποιον; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα,

 

κι εγώ θα ήθελα παρόμοιες πληροφορίες. Γνωρίζει κανείς ποιοι γιατροί αναλαμβάνουν να ξεγεννήσουν στο Παπαγεωργίου; Έχουν εξω ιατρεία ή η παρακολούθηση γίνεται μόνο εντός και με ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

 

https://www.papageorgiou-hospital.gr/gynaik/

 

Αυτοί οι γιατροί συνεργάζονται με το Παπαγεωργίου και έχουν και ιατρεία έξω. Απλώς κάποιοι σε προτρέπουν να πας σε κλινική που συνεργάζονται.

 

link check 2023

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είμαι σε δίλημμα. Να πηγαίνω σε μία γιατρό κοντά στην περιοχή μου ή να βρω μία από το Παπαγεωργίου; Αν πάω έξω, πως θα μπορέσω να "κανονίσω" να γεννήσω στο Παπαγεωργίου; Η ιατρός έξω θα με πιέζει να γεννήσω σε ιδιωτική κλινική που συνεργάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά που παίζουν ρόλο. Αν είσαι για καισαρική είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Έχεις γιατρό έξω να σε παρακολουθεί, ανοίγεις καρτέλα στο νοσοκομείο και σου κανονίζουν πότε θα μπεις.

Αν είσαι για φυσιολογικό τοκετό πρέπει να εφημερεύει το νοσοκομείο για να πας εκεί.

Ακόμη και αν έχεις γιατρό του νοσοκομείου μόνο σε μέρα εφημερίας μπορείς να μπεις.

 

Μια φίλη μου που γέννησε πριν 10 μέρες στο Παπαγεργίου είχε γιατρό έξω με τον οποίο είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή πως θέλει μόνο παρακολούθηση και πως όταν ερχόταν η ώρα να γεννήσει θα πήγαινε όπου εφημέρευε με όποιον γιατρό της τύχαινε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 16/7/2008 at 2:57 ΜΜ, athens2006 είπε:

Θα βρεις ονοματα και σε αλλα θεματα για γιατρους. Εγω μπορώ να σου προτείνω τον Τραιανο, ειναι και στο Γενεσις, που και για μενα ηταν απαγορευτικό, και στο Ιπποκράτειο.

Επισης μπορεις να καλεσεις στο 184 για να κλεισεις δήθεν ραντεβου σε καποιο γυναικολογο και να σου πουν τα ονοματα.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

Μπορείς να μου πεις για τον τραιανο πληροφοριες?τον μικρο?ειναι καλος?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...