Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΞΥΡΙΣΜΑ!!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΟΣΤ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ...

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 7ο ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ!!!!!

ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΥΡΙΣΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΔΙΟΤΙ "ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ" Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.

ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΛΙΓΟ ΤΥΦΛΟ ΣΗΣΗΤΗΜΑ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΥΡΙΣΤΩ...

ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ?????ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ :lol::lol::lol::lol:

ΕΚΑΝΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΞΥΡΙΣΩ ΤΟ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ :lol::lol::lol:

ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΝΕΤΕ???

ΓΙΑ ΚΑΘΡΕΥΤΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΗΖΗΤΑΩ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 294
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΟΣΤ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ...

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 7ο ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ!!!!!

ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΞΥΡΙΣΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΔΙΟΤΙ "ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ" Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.

ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΛΙΓΟ ΤΥΦΛΟ ΣΗΣΗΤΗΜΑ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΥΡΙΣΤΩ...

ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ?????ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ :lol::lol::lol::lol:

ΕΚΑΝΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΞΥΡΙΣΩ ΤΟ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ :lol::lol::lol:

ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΝΕΤΕ???

ΓΙΑ ΚΑΘΡΕΥΤΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΗΖΗΤΑΩ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

 

Τι θέμα άνοιξες αγαπητή Asteroyla!!! :lol:

 

Εγώ προχθές ξυρίστηκα (ο Θεός να το κάνει ξύρισμα...) και ήμουν 1 ώρα στο μπάνιο! (και να φανταστείς ότι μπαίνω στο 5ο μήνα μόνο!). Δεν έβλεπα τίποτα και κουράστηκα με το σκύψιμο, ΔΡΑΜΑ, τώρα καταλαβαίνω την κολλητή μου που μου έλεγε πόσο δύσκολο είναι και την κορόϊδευα :oops:

 

Βρε κορίτσια που έχετε γεννήσει, πώς ξυριστήκατε μόνες σας πριν τη γέννα?????????? (εννοώ όσες ήθελαν να πάνε έτοιμες για να μην τις ξυρίζουν στο μαιευτήριο...)

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εχω ντουζιερα,οποτε βαζω ενα σκαμπο καθομαι,κ ξυριζομαι μερα παρα μερα,χωρις κανενα προβλημα.

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παει ετοιμη στο μαιευτηριο,δεν ηθελα κανενας να με ξυρισει κ τα καταφερα μια χαρα,δοκιμασε κατι αναλογο κ πιστεψε με ο καθρεφτης βοηθαει πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ωραιο θεμα!!! Κι εγω το ειχα αυτο το θεμα και ελα στις βδομαδες μου να δεις τι ωραια που ειναι......αφηρημενο σχεδιο!!!! Μη μιλησω για το ξυρισμα των ποδιων.... Τοποθετεις το ενα ποδι επανω την μπανιερα κρατας με το ενα χερι οτι μπορει να σε στηριξει και με το αλλο το ξυραφακι και αρχιζεις.... ΕΕΕΕΙΙΙΙ ΩΩΩΩΠΠΠΠΠ αμολας το χερι με το ξυραφακι οσο πιο μακρυα μπορεις και αν εχεις και μακρυ χερι εισαι τυχερη γιατι θα φτασει αστραγαλο!!!! Συνεχιζεις με πολλες επαναληψεις :lol::lol::lol::lol:

Αυτο δεν ειναι προσπαθεια για ξυρισμα ..... αυτο ειναι ψαρευω με πετονια!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στις αρχές του έκτου...το ξύρισμα το κάνω ως εξής:

Βάζω το ένα πόδι στο χείλος της μπανιέρας (εννοείται ότι έχω αντιολισθιτικό πατάκι μέσα στην μπανιέρα!!) και το ξυρίζω,βάζω το άλλο ποδαράκι..έτοιμο κι αυτό....όσο για το πιπί...με λίγο σκύψιμο,με λίγο τύχη και λίγο στα τυφλά μέσω αφής!!!Υπομονή..... :):)

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααχ.... βάσανο.....!!! Είμαι, μόλις στο 4ο, αλλά λόγω ύψους (1.82) με πονάει πολύ η μέση μου από το σκύψιμο....

Αν βρεθεί τρόπος, ενημερώστε, δε μπορώ να φανταστώ πώς θα τα καταφέρνω αργότερα.... :shock::shock::shock::shock:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΞΗΣ:

ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΜΠΑΝΙΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΜΕ ΤΟ ΤΥΦΛΟ ΣΗΣΤΗΜΑ ΦΥΣΙΚΑ :lol::lol::lol::lol:

ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΥ ΚΑΘΙΣΜΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΙΟ ΒΑΘΟΣ!!!!

ΒΟΛΙΚΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ....

ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΞΥΡΙΣΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ Κ ΠΟΛΥ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ????

ΝΑ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΧΑΜΗΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!!!!

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :lol::lol::lol:

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

το έκοψα το άθλημα εδώ και κανένα δίμηνο γιατί λόγω του όγκου της κοιλιάς ούτε το χέρι δεν φτάνει ως εκεί που πρέπει...

 

πάντως εγώ που είχα πάει στον γιο μου με ραντεβού είχα βάλει τον άντρα μου να κάνει "κηπουρική" :lol: λίγες ημέρες πριν ώστε να μπορέσει να με ξυρίσει μετά η κοπέλα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΝΑΤ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΚΟΙΝΕΣ

ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ 2 ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ????ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΡΧΕΤΕ Η ΩΡΑ ΣΟΥ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙΡΟ :wink::wink::wink:

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα παιδιά φοβερο το θέμα!και θα έλεγα είναι και θέμα που "καίει"!! :D

έχω κλείσει τον 5ο μήνα και περπατάω σιγά σιγα στον εκτο και βλέπω ότι τώρα αρχίζουν τα προβλήματααααα!

κοίτα τό όλο θέμα θέλει και λίγο την μέθοδο του τυφλού συστήματος....ψυλάφιση!

βάζω και κανενα καθρέφτη αλλά το θεμα ειναι ότι μεσα στην μπανιερα θολωνει από τους ιδρατμούς,εξω από το νερό π.χ.στο κρεβάτι να κάθομαι και να ξυρίζομαι δεν παίζει γιατι είναι σκληρές οι τριχες και πονανε και πατώνω με το ξυραφάκι...στεγνό το δέρμα καταλαβαινεις...! :shock:

εντοπεταξύ έχουν αρχίσει και μεγαλώνουν και με τσιμπάνε οι τρίχες οι ριμάδες και δεν μαρέσει εκεί κάτω να είμαι σνα την κοκκινοσκουφίτσα στο δάααασος!! και έχω αρχισει να τα πέρνω στο κρανιο! :cool: που θα πάει..θα τον βρω τον τροποοοο!! :):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

egw sen eixa kanena problima me to ksirisma stin prwti mou egkumosini. kthomoun sti toualeta(lekani)opws kathese otan kaneis pipi apla anoigeis ligo ta podia parapanw kai me ena kathreftaki kai ti brisi anoixti mia xara ta kataferna kai den me ksirisan otan gennisa. mia fili mou ebaze ton antra tis na to kanei an den aistaneste abola ti na pw!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 εβδομάδες κάθε μήνας δεν έχει?? επί 5 μήνες πόσο μας κάνει???20 εβδομάδες.Δηλαδή έχω γεμίσει στο ημερολόγιο τον 5ο μήνα,και τώρα είναι 5 μηνών και 5 ημερών.Δηλαδή έχω πάρει 5 μέρες από τον 6ο μήνα.

Έτσι μετράς γιατι και στο τέλος όταν σου λένε πρέπει να πάρει έστω και μια μέρα από τον 9ο για να μην θεωρειται πρόωρο ενοούν να είναι 36 εβδομάδων και 1 μέρα

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα αστερουλα τον πονο θα πρεπει να σκεφτεις! :):D:):D θα ειναι σαν προβα!χαχαχαχαχαχα γι'αυτα που ερχονται! Εγω λές να παω την αλλα εβδομαδα οποτε προς το τελος θα παω για τα διορθώματα!χαχαχαχα

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

4 εβδομάδες κάθε μήνας δεν έχει?? επί 5 μήνες πόσο μας κάνει???20 εβδομάδες.Δηλαδή έχω γεμίσει στο ημερολόγιο τον 5ο μήνα,και τώρα είναι 5 μηνών και 5 ημερών.Δηλαδή έχω πάρει 5 μέρες από τον 6ο μήνα.

Έτσι μετράς γιατι και στο τέλος όταν σου λένε πρέπει να πάρει έστω και μια μέρα από τον 9ο για να μην θεωρειται πρόωρο ενοούν να είναι 36 εβδομάδων και 1 μέρα

Αν δεν κανω λάθος εισαι στον 5ο αρα τεσσαρων μηνων και κατι! Ας με διορθώσουν οι εμπειροτερες αν κανω λάθος!

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

solini τι να πω. αν αντεχεις τον πονο της αποτριχωσης μπραβο. εμενα και μονο η σκεψη με ανατριχιαζει. εδω ποναει η αποτριχωση στα ποδια φαντασου εκει που ειναι και πιο ευαισθητη περιοχη. ξυραφι και παλι ξυραφι.

Link to comment
Share on other sites

4 εβδομάδες κάθε μήνας δεν έχει?? επί 5 μήνες πόσο μας κάνει???20 εβδομάδες.Δηλαδή έχω γεμίσει στο ημερολόγιο τον 5ο μήνα,και τώρα είναι 5 μηνών και 5 ημερών.Δηλαδή έχω πάρει 5 μέρες από τον 6ο μήνα.

Έτσι μετράς γιατι και στο τέλος όταν σου λένε πρέπει να πάρει έστω και μια μέρα από τον 9ο για να μην θεωρειται πρόωρο ενοούν να είναι 36 εβδομάδων και 1 μέρα

 

 

απο οσα γνωριζω δεν εχουν ολοι οι μηνες 4 βδομαδες. επισης μηνα αλλαζεις αναλογα με την ΠΗΤ. π.χ. εγω εχω ΠΗΤ 29/05 αρα μηνα αλλαζω στις 29 καθε μηνα. τωρα ειμαι 5 μηνων και 1 εβδομαδας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εδώ παθούσα. Μου έλεγε η κοπέλα που μου κάνει αποτρίχωση να καλλωπίσουμε και την εν λόγω περιοχή, αλλά ντρεπόμουν :oops: . Τελικά έβαλα ξυράφι, δια της τυφλής μεθόδου, αλλά γύρισαν όλες οι τρίχες και αυτές ανάμεσα και το αποτέλεσμα ήταν τρελλή φαγούρα, μέχρι αίμα. Οταν αποφάσισα να το πω στον γιατρό, μετά από πολυ καιρό, και αφού μου την είπε ο άνθρωπος (μην πάθαινα καμιά μόλυνση) μου έδωσε μια αλοιφή. Οταν μου είχαν πει ότι στο μαιευτήριο θα με "περιποιηθούν κατάλληλα" φυσικά είχα τρομάξει, αλλά τελικά η κοπέλα ήταν τόσο διακριτική, βέβαια και εγώ δεν είχα αφήσει πολλά, και χρησιμοποιούν ένα ξυραφάκι περίεργο, ούτε που το καταλαβαίνεις. Αν πάντως αντέχετε στον πόνο προτείνω να πάτε για αποτρίχωση, 1000 φορές ένα 10λεπτο πόνου, παρά αυτό που τράβηξα εγώ 2 μήνες.

 

Και βέβαια με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

4 εβδομάδες κάθε μήνας δεν έχει?? επί 5 μήνες πόσο μας κάνει???20 εβδομάδες.Δηλαδή έχω γεμίσει στο ημερολόγιο τον 5ο μήνα,και τώρα είναι 5 μηνών και 5 ημερών.Δηλαδή έχω πάρει 5 μέρες από τον 6ο μήνα.

Έτσι μετράς γιατι και στο τέλος όταν σου λένε πρέπει να πάρει έστω και μια μέρα από τον 9ο για να μην θεωρειται πρόωρο ενοούν να είναι 36 εβδομάδων και 1 μέρα

 

Καλή μου Ntinti, έτσι είχα χαρεί κι εγώ ότι έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη αλλά μέτραγα λάθος!!!

 

Είχε ανοίξει ένα ανάλογο θέμα η Nat-Left για το πως μετριούνται οι μήνες αλλά δεν μπορώ να το βρω (αν το εντοπίσει κάποια στο forum ας μας στείλει το link)

 

Είσαι στον 5 μήνα, δηλαδή θέλεις ακόμα 1 εβδομάδα και 2 μέρες για να κλείσεις τον 5ο μήνα και να μπεις στο 6ο (το ξέρω ότι σου την έσπασα!!! :oops: )

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ-ΧΑ! ΦΟΒΕΡΟ ΘΕΜΑ!

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 9ο ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ

ΠΑΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ!!!

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ...ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η ΒΑΣΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ. ΚΡΥΟ ΚΕΡΙ ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΖΕΣΤΟ ΜΕΣΑ. ΟΧΙ , ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΟΣΟ ΘΑ ΠΟΝΕΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΟΣΟΝΟΥΠΩ)!

 

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 16/1 ΓΙΑ ΜΠΙΚΙΝΙ ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΕ ΞΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ... :wink:

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Κορίτσια έχω πεθάνει στο γέλιο!!! Ακόμα δεν έχω το πρόβλημά σας εννοείται αλλά είμαι σίγουρη ότι όταν το αποκτήσω τα ίδια ακροβατικά θα κάνω κι εγώ. Έχω βέβαια και αποτριχωτική μηχανή τη silk-epil αλλά προς το παρόν τη χρησιμοποιώ μόνο καλοκαίρι. Το πολύ-πολύ να βάζω τον άντρα μου να περνάει τα σημεία που δε θα φτάνω!! :lol: Αλλά το επίμαχο σημείο...μόνο που το σκέφτομαι με πιάνουν τα γέλια. Πάντως ο καθρέπτης δεν είναι κακή ιδέα. Και για να βοηθήσω και μια κοπέλα που ανέφερε ότι της θολώνει και δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει.... Εγώ κάνω το εξής σε όλους τους καθρέπτες μπάνιου και δε θολώνουν.

 

Βάζω σε ένα στεγνό πανάκι λίγο fairy το υγρό πιάτων. Περνάω καλά-καλά όλη την επιφάνεια του καθρέπτη τρίβοντας με το πανάκι καλά. Προσοχή χωρίς νερό!! Στεγνό πανί με λίιιιγο fairy. Όσο υγρό πιάτων μείνει και θολώνει τον καθρέπτη δεν το ξεπλένω αλλά το σκουπίζω με χαρτομάντηλο. Ο καθρέπτης όχι μόνο θα γυαλίσει αλλά δε θα ξαναθολώσει από τους υδρατμούς του νερού για πολλές-πολλές μέρες!! Και θα ξυρίζεσαι τέλεια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...