Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ


Marialena

Recommended Posts

Γειά σας!Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό αλλά δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν έχω την πολυτέλεια να γράφω πιο συχνά..Καταρχάς θα ήθελα να δώσω συγχρητήρια σε όλες τις μαμάδες για τον κόπο τους και για τις πρωτότυπες ιδέες..Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και μένα σχετικά με το θέμα μου και την διακόσμηση κυρίως?ίσως να μην είμαι και τόσο προτώτυπη διάλεξα αυτό το θέμα όμως γιατί την μικρή μου την φωνάζω πεταλουδίτσα από την πρώτη στιγμή που την πήρα στην αγκαλιά μου, είναι και μικροκαμωμένη και της ταιριάζει :D Καταρχάς το θεωρείτε άκυρο θέμα λόγω εποχής?θα εκτιμούσα την άποψη σας!ευχαριστώ και ελπίζω να τα λέμε πιο συχνα! :D

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ! πολύ μου άρεσε σαν θέμα! και το βρίσκω και πολύ πρωτότυπο!!!! Οι πεταλουδίτσες μπορεί να είναι πολύχρωμες μέ έντονα χρώματα ή σε πάλ αποχρώσεις! Ταιριάζουν και με λουλουδάκια! super!!!! :D:D

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώωωωω!!!Σκέφτομαι για κάτι κεράκια σε σχήμα πεταλούδας σε γυάλες με νερό!τα χρώματα μου λέω να είναι ροζ-πράσινο..για μπομπονιέρες κάτι έχω στο μυαλό μου με παρόμοιο διακοσμητικο.Ευτυχώς η νονά είναι η αδερφούλα μου οπότε μπορώ να ανακατευτώ και στα υπόλοιπα :D όπως βλέπετε έχω ενθουσιαστεί πολύ με την ιδέα!!το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως είμαι άκυρη μέσα στο καταχείμωνο :D:D

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ssttaa και εγώ έτσι το σκέφτηκα στην αρχή..απλά διαβασα κάτι για χριστουγεννιάτικα και επηρεάστηκα λιγο :oops::P

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριαλενα και εγω αν ηταν μονο η μικρη, μονο πεταλουδιτσες θα σκεφτομουνα!!!!

μικροκαμωμενη εεε? δες τη μεγαλη μας φωτογραφια, ο μπεμπης φοραει ενα παπουτσι νααααα και η μπεμπα με τις καλτσουλες (τα μαζεψαμε τα παπουτσακια για να μη τα χασουμε) και η μια καλτσα και αυτη κοντευει να φυγει :lol: μινιατουρα!

Τη διακοσμηση στη κολυμπηθρα μου την ειδες? ειναι πολυ ευκολη, πηρα πεταλουδιτσες απο Μπαρκα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

fotinip πολύ όμορφη η μπομπονιέρα σας!κάτι τέτοιο εχω και εγώ στο μυαλό μου ή με ένα πιο μικρό διακοσμητικό, ίσως ένα μπρελόκ ας πούμε με μία πεταλουδίτσα!ευτυχώς δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρω κάτι τέτοιο απ ότι εχω δει!απο αθήνα την πήρες?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριαλενα και εγω αν ηταν μονο η μικρη, μονο πεταλουδιτσες θα σκεφτομουνα!!!!

μικροκαμωμενη εεε? δες τη μεγαλη μας φωτογραφια, ο μπεμπης φοραει ενα παπουτσι νααααα και η μπεμπα με τις καλτσουλες (τα μαζεψαμε τα παπουτσακια για να μη τα χασουμε) και η μια καλτσα και αυτη κοντευει να φυγει :lol: μινιατουρα!

Τη διακοσμηση στη κολυμπηθρα μου την ειδες? ειναι πολυ ευκολη, πηρα πεταλουδιτσες απο Μπαρκα

 

Άσε γατούλα και μενα μία απο τα ίδια..δεν τρώει με τίποτα παραπάνω απο αυτό που θέλει και με πεδεύει!φαντάζομαι εσύ που έχεις και δύο..κουκλάκια πάντως!να τα χαίρεσαι! :wink:

Ναι μου άρεσε και η διακόσμηση σου πολύ και της κολυμπήθρας και τα κουβαδάκια!Κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ!τα κουβαδάκια υπήρχαν μήπως και σε άλλα χρώματα?Ευχαριστώ και για το site που μου έστειλες για την λαμπάδα!βρήκα και ένα φορεματάκι ανάλογο και θα πάω να το δω απο κοντά όταν έχω χρόνο για να τσκάρω και τιμές.. το πρώτο απο την τρίτη σειρα!πως σας φαίνεται? Συγνώμη αν σας ζάλισα :oops::oops:

http://eflam.wordpress.com/%ce%b4%ce%b5%ce%af%ce%b3%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-%ce%b2%ce%b1%cf%80%cf%84%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8e%ce%bd/

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το φορεματάκι είναι πολύ ωραίο και δένει με το θέμα σου απόλυτα...

Την μπομπνιέρα την πήρα από Τρίκαλα όπου και μένω αλλά η εταιρία σίγουρα βρίσκεται Αθήνα..Δυστυχώς δεν ξέρω ποια είναι, αλλά δεν πιστεύω να δυσκολευτείς να βρεις κάτι σχετικό..Ψαξτο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το φορεματάκι είναι πολύ ωραίο και δένει με το θέμα σου απόλυτα...

Την μπομπνιέρα την πήρα από Τρίκαλα όπου και μένω αλλά η εταιρία σίγουρα βρίσκεται Αθήνα..Δυστυχώς δεν ξέρω ποια είναι, αλλά δεν πιστεύω να δυσκολευτείς να βρεις κάτι σχετικό..Ψαξτο..

 

Σε ευχαριστώ πολύ!όντως δεν πιστεύω να δυσκολευτώ και τόσο απλά έλεγα μήπως ήξερες για να μου προτείνεις και μαγαζί με καλές τιμές γιατι εχω δει κάτι κουλά τόσο καιρό.. :D:D όπως και να έχει σε ευχαριστώ!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαριαλενα ειχα δει και μαλιστα της ημουν στο τσακ να της παρω

μπομπονιερες πεταλουδιτσες γυαλινες σε παλ ροζ και θαλασσι

τα βρηκα στην Λευκαδα τα φερνουν απο Αθηνα βεβαια αν σε ανδιαφερει να σου δωσω τηλ να σου πουν που θα τα δεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marialena, και εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο το θέμα σου για κοριτσάκι είναι πολύ γλυκό και ταιριάζει σε όλες τις εποχές.Και επίσης μπορείς να βρείς πάρα πολλά πράγματα που να ταιριάξεις στην διακόσμηση σου όχι μόνο πεταλούδες αλλά και λουλούδια, χρώματα κτλ. το μαγαζί που σου είπε η γατούλα το είχα προτείνει και εγώ που είχα κλείσει απο εκεί βάπτιση και έχει πολύ καλή ποιότητα, ξεχωριστά σχέδια και πολύ καλές τιμές.το συγκεκριμένο φορεματάκι δένει πολύ με το θέμα σου και επίσης μπορείς να βρεις και επο εκει μπομπονιέρες που να ταιριάζουν και να είναι οικονομικές.Τώρα αν έχεις την διαθεση και τον χρόνο να τις φτιάξεις μόνη σου υπάρχουν πολλά μαγαζια που μπορείς να βρεις υλικά ειδικά στο κέντρο αν θέλεις μπορώ να σου πω και εγώ ή να κοιτάξεις τα αντίστοιχα τόπικ.Αντε με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

vasomp και fotinip θα προτιμούσα κάτι πιο οικονομικό..οπότε θα κάνω μία έρευνα αγοράς.Αν ωστόσο δεν βρώ κάτι θα καταλίξω στα δικά σας..Ευχαριστώ πάντως!Η αλήθεια είναι ότι σας έγραψα κάπως διαστακτικά μιας και σκέφτηκα ότι ειμαι καινούρια και εσείς γνωρίζεστε πιο πολύ καιρό μεταξύ σας και ίσως έχετε βρεθεί απο κοντά..Και όμως με δεχτίκατε τόσο θερμα!!!Αν υπήρχε γενικά τέτοια αλλυλεγγύη στον κόσμο θα ήταν σίγουρα όλα πολύ καλύτερα..τι να πω!!και πάλι σας ευχαριστώ όλες!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marialena, και εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο το θέμα σου για κοριτσάκι είναι πολύ γλυκό και ταιριάζει σε όλες τις εποχές.Και επίσης μπορείς να βρείς πάρα πολλά πράγματα που να ταιριάξεις στην διακόσμηση σου όχι μόνο πεταλούδες αλλά και λουλούδια, χρώματα κτλ. το μαγαζί που σου είπε η γατούλα το είχα προτείνει και εγώ που είχα κλείσει απο εκεί βάπτιση και έχει πολύ καλή ποιότητα, ξεχωριστά σχέδια και πολύ καλές τιμές.το συγκεκριμένο φορεματάκι δένει πολύ με το θέμα σου και επίσης μπορείς να βρεις και επο εκει μπομπονιέρες που να ταιριάζουν και να είναι οικονομικές.Τώρα αν έχεις την διαθεση και τον χρόνο να τις φτιάξεις μόνη σου υπάρχουν πολλά μαγαζια που μπορείς να βρεις υλικά ειδικά στο κέντρο αν θέλεις μπορώ να σου πω και εγώ ή να κοιτάξεις τα αντίστοιχα τόπικ.Αντε με το καλό!

 

Κέλλυ δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο..γυρνάω απο την δουλειά το μεσημέρι και πρέπει να παρω την μικρή απο τημ μητέρα μου (πάλι καλά που με βοηθάει) να κάνω δουλειές του σπιτιου κτλ..μακαρι να μπορούσα αλλα μου φαινεται αδύνατο να τις φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες..αναγκαστικά θα καταλίξω σε κάτι έτοιμο..θα πάω σίγουρα και στο μαγαζί που μου προτείνατε εσύ και η γατούλα και θα ενημερώσω και για τιμές..σαν ιδέα πάντως μου φάνηκαν και εμένα προτώτυπα!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

λατρευω το θεμα παταλουδα! αν θες ιδεες διακοσμησης...

 

xrysalis θέλω ιδέες!!!!!απ ότι έχω διαβάσει εσύ γενικά σκέφτεσαι πολλά!εγώ φαντάζομαι την διακόσμηση με γυάλες με νερό και κεράκια, ίσως γύρω τους να υπάρχουν στεφανάκια με φρέσκα λουλουδια και κορδέλες και τα χρώματα που λέω να επικρατούν είναι ροζ και λαχανί..μέχρι εκει όμως δεν έχω κτεβάσει κάτι άλλο.. :(

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ένα μαγαζί στην Βούλα κοντά στην θάλασσα..αν και δεν το έχω κλείσει ακόμα γιατί ακόμα ψάχνομαι θέλω πάντως να επικρατεί κάτι κομψό και κυριλέ!μεγάλα τραπεζια με άσπρα τραπεζομάντηλα σε ζεστό χώρο κτλ..και το μαγαζί που έχω υπόψην μου έτσι είναι..ουφ είμαι τελείως ανοργάνωτη!! :oops::oops:

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...