Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΕΙΣΜΟΣ?????


Recommended Posts

Αν κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη,κατά προτίμηση ανατολική,είναι μέσα στο forum ας μου πει σας παρακαλώ.....πριν κανένα μισάωρο έγινε μικρός σεισμός??????Ένιωσα ένα πολύ μικρό για δευτερόλεπτα κούνημα.Πετάχτηκα αλλά επειδή η διάρκεια ήταν μικρή είπα μήπως ήταν ιδέα μου.Αλλά και μια γιαγιά που μένει από κάτω βγήκε στο μπαλκόνι και ρωτούσε ανα έγινε σεισμός.Καταλάβατε τίποτα????

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυριακή, 21 Ιούνιος 2009

 

Για τον σεισμό στην Θεσσαλονίκη

 

 

Επειδή πολύς κόσμος μας έστειλε μηνύματα οτι ένιωσαν σεισμική δόνηση στην Θεσσαλονίκη και κάναμε ανάρτηση με τις πρώτες πληροφορίες,είχαμε επίσης πολλά μηνύματα οτι αποκλείεται να έγινε και μην γράφουμε τέτοια πράγματα. Ξεχύθηκαν λοιπόν τα troktika για να δουμε τι έγινε τελικά και καταλήξαμε στο εξής συμπέρασμα...

Ολοι είχαν δίκιο...έγινε πολύ μικρή σεισμική δόνηση της τάξεως των 2,2 Ριχτερ...τόσο μικρός που καλά καλά ούτε οι σεισμογράφοι δεν ένιωσαν...οι μόνοι που τον ένιωσαν ήταν αυτοί που έγινε κάτω απο τα πόδια τους και μας ενημέρωσαν.Σωστοί και αυτοί σωστοί και αυτοί που έλεγαν οτι αποκλείεται να έγινε....Απλά χαλαρώστε μην ανησυχείτε με το παραμικρό κουνηματάκι ρε παιδιά..."

 

 

troktiko blogspot

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ!!!Τελικά είχα δίκιο.Μικρός αλλά έγινε:?Όσο για τον φίλο που έγραψε για το σεισμό έχω δύο πράγματα να πω.Πρώτον ότι μπορεί ΑΝΕΤΑ να ακολουθήσει ένας μεγαλύτερος σεισμός επομένως το ότι αυτός ήταν μικρός δεν μου λέει κάτι .Και δεύτερον ,είμαστε και εμείς που τον φοβόμαστε λιγάάάάκι παραπάνω τον σεισμό και αντιδράμε κάπως υπερβολικά.Φοβία είναι αυτή,τι να κάνουμε??????:mrgreen:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...