Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μικρη γοργονα


maspi

Recommended Posts

Επιτελους κι εμεις προγραμματισαμε την βαφτιση των 3 κορων μας τον αυγουστο στα χανια

Το εκκλησακι ειναι πανω στη θαλασσα το ιδιο και η δεξιωση που θα γινει σε γνωστο beach bar της πολης.

Ενω αρχικα σκεφτομουν κι εγω τις νεραιδες..αποφασισαμε τελικα το θεμα μας να ειναι η μικρη γοργονα μιας και στις διδυμες αρεσει παρα πολυ.

Καθε ιδεα και προταση σας ευπροσδεκτη..αλλωστε με 3 παιδια δεν προλαβαινω να κανω και πολλα μονη μου...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maspi,

καταρχην με το καλο.

Ωραια ιδεα οι γοργονες!

Θα μπορουσες να βρεις φωτογραφιες απο την μικρη γοργονα στο http://www.paidika.gr.Εχει φωτογραφιες απο πολλα παραμυθια και τηλεοπτικους ηρωες.

Απο εκει μπορεις να εκτυπωσεις την μικρη γοργονα,να την μεγενθυνεις,να την χρωματισεις και να την βαλεις σε ενα τριποδο εξω απο την εκκλησια ή το κεντρο και να προδιαθετεις τον κοσμο για το θεμα της βαπτισης.

Επισης για προσκλητηρια μπορεις να βρεις ή να φτιαξεις σε σχημα γοργονας και να ανοιγει στο σημειο της ουρας και να εχει μεσα το κειμενο.

Μπομπονιερες,πολυχρωμα κουτακια με κουφετα μεσα και στο δεσιμο της κορδελας,μικρα φιλντισενια ή ασημενια ψαρακια.Κοιταξε στο http://www.elxisdoro.gr.

Ετσι μπορεις να στολισεις και το ευχολογιο με διαφορες γοργονες ή να βρεις ενα χοντρο τετραδιο με την μικρη Αριελ στο εξωφυλλο.

Καλη επιτυχια ευχομαι.Ελπιζω να βοηθησα. :D

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είναι σαφές και δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα θέματα θα τις βαπτισετε και τις 3 μαζι?

 

ναι και τις 3 μαζι.

Οι διυμες θα ειναι 1 μηνα πριν τα 3 και η μικη μολις θα εχει χρονισει

 

angi ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχάς το θέμα σου είναι πολύ ωραίο!Μπορείς να διαλέξεις ως κεντρικό χρώμα το γαλάζιο μιας και δένει με το θέμα.Εγώ αν είχα 3 κοριτσάκια θα τους έβαζα το ίδιο περίπου φορεματάκι αλλα σε 3 διαφορετικά χρώματα που να ταιριάζουν όμως με το γαλάζιο (πχ παλ ροζ, παλ εκρού και βεραμαν.) Δεν ξέρω αν θα μπορούσες να τους φτιάξεις η να βρεις στεφανάκια με κοχύλια τα οποια είναι ωραία και για να τα φορέσουν και για διακόσμηση. τα προσκλητήρια θα μπορούσες να τα εκτυπώσεις εσύ και να έχουν πάνω την Αριελ (μικρή γογόνα) και για μπομπονιέρες ένα μεταλικό διακοσμητικό με την φιγούρα γοργόνας λογικά θα υπάρχει..Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα επανέλθω!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ίδια φουστανάκια σε άλλα χρώματα με τρέλλανε σαν ιδέα!!!! Και τα χρώματα αυτά θα μπορούσες να τα συνδυάσεις και σε άλλα πράγματα, στα προσκλητήρια, τα μαρτυρικά, τις μπομπονιέρες!!! Καταπληκτική ιδέα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...