Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απαράδεκτη στάση παιδικου! - αναζήτηση νομικής στήριξης


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

 

ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ (13 ΜΗΝΩΝ) ΚΑΙ ΕΙΧΕ 2 ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΙΜΑΤΟΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΕΣΙΜΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΤΥΠΗΣΕ. ΟΜΩΣ Ο ΧΑΡΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΕΙΛΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ!

 

ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΜΑΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΠΤΩΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΤΥΝΑΞΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ( ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ, ΠΑΙΔΟΩΡΛ, ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ, ΚΑ).

 

Η ΔΕ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ, ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

Η ΜΟΝΗ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ... ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ! Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ( ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ!!!)

 

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΒΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΘΥΜΟ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ!!!

 

ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ? ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δικηγόρος δεν είμαι αλλά φαντάζομαι ότι με μια γνωμάτευση από το νοσοκομείο μπορείς να απαιτήσεις τα λεφτά σου πίσω αλλιώς να τους πεις ότι θα πατε δικαστικός, σίγουρα δεν νομίζω να θέλουν να πάρει τέτοια τροπή η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

 

ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ (13 ΜΗΝΩΝ) ΚΑΙ ΕΙΧΕ 2 ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΙΜΑΤΟΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΕΣΙΜΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΤΥΠΗΣΕ. ΟΜΩΣ Ο ΧΑΡΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΕΙΛΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ!

 

ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΜΑΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΠΤΩΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΤΥΝΑΞΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ( ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ, ΠΑΙΔΟΩΡΛ, ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ, ΚΑ).

 

Η ΔΕ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ, ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

Η ΜΟΝΗ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ... ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ! Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ( ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ!!!)

 

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΒΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΘΥΜΟ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ!!!

 

ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ? ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! :cry:

 

Αφου οι ιδιοι σας ειπαν οτι δεν θελουν το παιδι στο σταθμο, αν ζητησετε τα χρηματα πισω , εκτος απο τον τρεχοντα μηνα ισως, πιστευω θα σας τα δωσουν.Ισως να το θεωρουν αυτονοητο κιολας.Εχει συμβει και σε αλλες περιπτωσεις.Μα τι εκαναν στο παιδι κι εγιναν αιματωματα; εχω ταραχτει και μονο που το σκεφτομαι.Γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να τους πιεσετε να σας πουν πως εγινε, πιαστε τους με το καλο, να μη φοβηθουν, πειτε οτι θελει να ξερει ο γιατρος κι οτι ειναι πολυ σημαντικο. Ισως ετσι σας δωσουν και τα λεφτα πιο ευκολα και μετα τους τα ψελνετε οπως τους χρειαζεται.Ειναι δυκολο πολυ, αλλα ισως πετυχει.Περαστικουλια στο μωρακι σας!!! Η Παναγια μαζι του.Ευχομαι ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Να πας σε έναν δικηγόρο να συντάξετε ένα 'εξώδικο', όπου θα ζητάς ... την Άρτα και τα Γιάννενα, αλλιώς θα απειλείς να ασκήσεις να έννομα δικαιώματά σου. Θα αναφέρεις τη γνωμάτευση του νοσοκομείου και το ότι δεν σε ενημέρωσαν καθόλου για τον τρόπο που έγινε. Θα λές μάλιστα ότι θα το κοινοποιήσεις στους άλλους γονείς. Μετά, ανάλογα με τις αντιδράσεις τους. Το πιο πιθανό είναι να σου τα δώσουν. Αν όχι, βλέπεις..... Το παιδιάκι είναι καλά???

Link to comment
Share on other sites

τελικά οι παιδικοι ειναι απαράδεκτοι!

Εμας την Τρίτη που τον έφερε το σχολικο ειχε δυο-τρια τσιμπήματα και το ματακι πρησμενο, φαινοταν οτι επροκειτο για αλλεργικη αντιδραση.

Ολος τυχαίως την επομενη το πρωι μας ειχαν κλεισει ραντεβου στον αλλεργιολογο του ΙΚΑ ο οποίος ειπε οτι το τσίμπημα ήταν από αλλο εντομο και οχι απο κουνουπι οπως μας ειπαν στον παιδικο, αλλά απο αραχνη :shock: Και δυστυχως αυτο με τα τσιμπήματα εχει επαναληφθει.

εχω εντοπισει οτι το προβλημα βρισκεται στο σχολικο, γιατι ο μικρος φευγει απο το σπιτι καλα και φτανει στο σχολειο τσιμπημενος! Δεν ξέρω ομως τι να κανω.Τους εκανα μια συσταση και θα προσεχουν μου ειπαν, για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

CHRISA ΜΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ.

ΤΑΡΑΧΤΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ???

ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.ΕΑΝ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΕ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ.

ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΞΩΔΙΚΟ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ.

ΑΛΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΕΝΑΝ ΝΟΜΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΓΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Μην τους αφήσεις.

Θεωρώ ότι είναι πολύ σοβαρό αυτό που αναφέρεις. Αιματώματα στο κεφάλι? Παιδιά προσέχουν, όχι ζώα. Έπεσε? Και αν έπεσε και χτύπησε τόσο πολύ γιατί δε σε ενημέρωσαν. Μήπως πέφτει ξύλο? Τι σας είπαν τελικά οι γιατροί?

Γράψε και το όνομα του παιδικού, αν υπάρχει και κάποιος άλλος που το παιδί του πάει σε αυτόν τον παιδικό, να ξέρει τι παίζει και να τους αναφέρει κάτι για να καταλάβουν ότι δεν είσαι μόνη σου, κάπως σαν απειλή δηλαδή.

Όσον αφορά το ότι δε θέλουν το παιδί στο σταθμό, πες του ότι ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ. Και φυσικά να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ τα χρήματά σου.

Σε παρακαλώ ενημέρωσέ μας, πρώτα για το παιδί αν είναι καλά και μετά για τους βλαμμένους.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΠΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΤΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ ΤΟΥΣ;Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΗΝΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΔΕΚΑΡΑΣ(ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΙΟΥΝΙΟΥ)ΚΑΙ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΓΙΑ ΗΘΙΚΗ ΒΛΑΒΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ(ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ,ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ-ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΑ).ΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΚΕΦΑΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΠΙΕΣΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ.ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ;ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια έγραψα και πιο πάνω την άποψή μου.

Απλά ήθελα να πω,ότι από προσωπική εμπειρία(σε σταθμό που αναφέρεται μάλιστα στο φόρουμ και αναφέρεται και το όνομα της βρεφοκόμου!!Άρα είναι ακόμα εκεί ενώ θα έπρεπε να είναι στη ''στενή'')πιστεύω ότι αφού το παιδάκι είναι μικρό,δεν έχουν τρόπο να αποδείξουν οι γονείς τη αλήθεια.

Η Διεύθυνση Θα αναγκάσει το προσωπικό να πει κάτι που έχουν ήδη συνεννοηθεί και θα τελειώσει εκει το θέμα.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ...

Link to comment
Share on other sites

ποιον σταθμο εννοεις?

Παιδια οταν καταγγέλετε κατι τοσο σοβαρο καλο θα ηταν να μιλατε ξεκαθαρα.. Γιατι και εμεις εχουμε παιδια σε σταθμούς και το ονομα του σταθμο γραφουμε και τα ονοματα των δασκαλων.. Δεν ειναι ωραιο να αρχιζει ο καθε γονιος τωρα να ανησυχει.. Να εισαστε σαφης σε αυτο που λετε..

Γιατι με βαση το παραπανω ποστ της Ιοακαστης θα μπορουσε καλλιστα να μιλαει για τη δασκαλα του δικου μου παιδιου.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποιον σταθμο εννοεις?

Παιδια οταν καταγγέλετε κατι τοσο σοβαρο καλο θα ηταν να μιλατε ξεκαθαρα.. Γιατι και εμεις εχουμε παιδια σε σταθμούς και το ονομα του σταθμο γραφουμε και τα ονοματα των δασκαλων.. Δεν ειναι ωραιο να αρχιζει ο καθε γονιος τωρα να ανησυχει.. Να εισαστε σαφης σε αυτο που λετε..

Γιατι με βαση το παραπανω ποστ της Ιοακαστης θα μπορουσε καλλιστα να μιλαει για τη δασκαλα του δικου μου παιδιου.

 

 

Η για του δικού μου παιδιού τη δασκάλα!

 

Καλό θα είναι να λέτε ονόματα όταν αναφέρεστε σε τέτοια περιστατικά!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συγγνωμη, το παιδι σας θα μπορουσε να εχει παθει χειροτερη ζημια, ακομα και να εμενε αναπηρο , και εσεις θα την κυνηγησετε μονο για τα λεφτα;;;; Θα επρεπε να της κλεισετε και τον σταθμο, ισως και την ιδια φυλακη! Με τις εξετασεις απο νοσοκομειο σιγουρα μπορειτε. Σιγουρα να γραψετε και σε ολα τα site για γονεις το ονομα του σταθμου και την περιοχη, ωστε να μην παει κανενας αλλος το παιδι του εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Συγγνωμη, το παιδι σας θα μπορουσε να εχει παθει χειροτερη ζημια, ακομα και να εμενε αναπηρο , και εσεις θα την κυνηγησετε μονο για τα λεφτα;;;; Θα επρεπε να της κλεισετε και τον σταθμο, ισως και την ιδια φυλακη! Με τις εξετασεις απο νοσοκομειο σιγουρα μπορειτε. Σιγουρα να γραψετε και σε ολα τα site για γονεις το ονομα του σταθμου και την περιοχη, ωστε να μην παει κανενας αλλος το παιδι του εκει.

Καλησπερα σε ολα τα μελη!

Και εγω με την σειρα μου θα ηθελα να συμφωνησω μαζι σας και να σας διηγηθω προσφατα την ιστορια μου σχετικα με εναν αλλον απαραδεκτο νηπιοβρεφικο σταθμο στο Λαγονησι....!

Ενω ειχα εγγράψει εκει το παιδι μου απο αρχες ετους και τους ειχα ενημερωσει οτι μεχρι τον σεπτεμβριο δεν θα εχει καλυψει ολα τα ειδη φαγητου λογω ενδεχομενης αλλεργιας που μπορει να παρουσιασει, συμφωνησα να στελνω το δικο μου φαγητο ή να τρωει καποια απο τα δικα τους φαγητά αφου πρωτα μου επιβεβαιωσουν ότι ειναι φρεσκα και οχι κατεψυγμενα .....τον σεπτεμβριο μου ειπαν ότι προτιμουν να το αφηνω αταιστο ολη την ημερα για να μην παθει αλλεργια...επειδη δεν θελουν να αναλαμβουν ευθυνες.......ακομη οτι δεν μπορουν να θυμουνται ότι δεν πρεπει να τρωει γλυκα και κατεψυγμενα.......

Έπειτα κατα την προσαρμογη στο τμημα του παιδιου μου παρατηρησα ότι καποιο παιδακι ηταν αρκετα επιθετικο...(εσερνε απο τα μαλλια στο πατωμα καποιο αλλο, τραβαγε απο τον λαιμο αλλο παιδι ετοιμο να το πνιξει..)και οι παιδαγωγοι δεν εκαναν τιποτα απλα χαζευαν...Τοτε το εκανα παρατηρηση στην διευθυντρια και η απαντηση ηταν προβληματικους γονεις (δηλ. εμενα και το συζυγο μου) και προβληματικα παιδια (δηλ. το παιδι μου λογω αλλεργιας) δεν ειναι δεκτα στην επιχειρηση της και με ενα απρεπεστατο τροπο και σταση σωματος μου εδειξε την πορτα να φυγω με το παιδι μου....Έτσι ξαφνικα βρεθηκα σε μια περιπετεια να αναζητω αλλο σταθμο όταν στην περιοχή μου ειναι ελαχιστοι εως και μηδαμηνοι, να μην εχω αλλη αδεια απο την δουλεια, καμια βοηθεια απο μαμα, πεθερα και να διεκδικω τα χρηματα μου πισω απο το σταθμο (προπληρωμενα....)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς γράψε το όνομα του παιδικού ή έστω στείλε μου με πμ το όνομα.

 

εφ όσον είναι αληθινή μαρτυρια κανείς δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα!

αμαρτία είναι να πάει άλλος το παιδί του εκεί και να αναρωτιέται γιατι το βλέπει με μώλωπες ή λιγότερες τρίχες στα μαλλιά.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...