Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ελαχιστη αυξηση χοριακης και μικρος σακος


anamp

Recommended Posts

καλημερα σε ολες. Ζω και γω το γολγοθα μου και θελω τηη θετικη σας ενεργεια. ξαφνικα μενω εγκυος φυσιολογικα μετα την επιτυχημενη εξωσωματικη οπου απεκτησα ενα πανεμορφο αγορακι ειναι τωρα 9 μηνων:cry:. Πριν απο αυτο επειδη εγραφα σε αλλο τοπικ ξερουν καποιες κοπελες τι περασα μεχρι να τα καταφερω. Ειμαι 41, και το θεωρησα σα θειο δωρο που εμεινα εγκυος. 1η χοριακη, 240, 2η 441, 3η 4 μερες μετα ομως 822, ο γιατρος λεει η εξωμητριο η παει για αποβολη. Παω την αλλη μερα για υπερηχο βλεπω σακο και μου ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ξεκινησα ενεσεις κλεξαν γιατι εχω θρομβοφιλια. Τελευταια περιοδος 8/11. 1ος υπερηχος την Τεταρτη. Χτες παω σε αλλο γιατρο γιατι ο αλλος εφυγε εκτος νησιου και ενιωθα οτι κατι δεν παει καλα ξεπρηστηκε το στηθος και μου λεει οτι ο σακος ειναι παρα πολυ μικρος για τελος 5ης εβδομαδας και με εστειλε για χοριακη και προγεστερονη. 4η χορικαη 3 μερες μετα 950. Προγεστερονη 8,6. Παιρνω το γιατρο και μου ειπε οτι δεν παει καθολου καλα. Και οτι μαλλον θα χρειαστω αποξεση. Κοριτσια εχει τυχει σε καμια κατι αναλογο και πηγαν στο τελος ολα καλα;; το θελω πολυ αυτο το μωρακι δεν εχω και πολλα περιθωρια ειμαι ηδη 41 και εχω περασει παρα πολλα..... φιλια σε ολες:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες. Ζω και γω το γολγοθα μου και θελω τηη θετικη σας ενεργεια. ξαφνικα μενω εγκυος φυσιολογικα μετα την επιτυχημενη εξωσωματικη οπου απεκτησα ενα πανεμορφο αγορακι ειναι τωρα 9 μηνων:cry:. Πριν απο αυτο επειδη εγραφα σε αλλο τοπικ ξερουν καποιες κοπελες τι περασα μεχρι να τα καταφερω. Ειμαι 41, και το θεωρησα σα θειο δωρο που εμεινα εγκυος. 1η χοριακη, 240, 2η 441, 3η 4 μερες μετα ομως 822, ο γιατρος λεει η εξωμητριο η παει για αποβολη. Παω την αλλη μερα για υπερηχο βλεπω σακο και μου ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Ξεκινησα ενεσεις κλεξαν γιατι εχω θρομβοφιλια. Τελευταια περιοδος 8/11. 1ος υπερηχος την Τεταρτη. Χτες παω σε αλλο γιατρο γιατι ο αλλος εφυγε εκτος νησιου και ενιωθα οτι κατι δεν παει καλα ξεπρηστηκε το στηθος και μου λεει οτι ο σακος ειναι παρα πολυ μικρος για τελος 5ης εβδομαδας και με εστειλε για χοριακη και προγεστερονη. 4η χορικαη 3 μερες μετα 950. Προγεστερονη 8,6. Παιρνω το γιατρο και μου ειπε οτι δεν παει καθολου καλα. Και οτι μαλλον θα χρειαστω αποξεση. Κοριτσια εχει τυχει σε καμια κατι αναλογο και πηγαν στο τελος ολα καλα;; το θελω πολυ αυτο το μωρακι δεν εχω και πολλα περιθωρια ειμαι ηδη 41 και εχω περασει παρα πολλα..... φιλια σε ολες:cry:

 

αχ κοριτσι μου μακαρι να πανε ολα καλα. Παρακολουθουσα την ιστορια σου κ ξερω πολυ καλα τι εχεις περασει. Δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια φαινεται να μην πηγαινει καλά. Ελπίζω ομως σε ενα θαύμα.το εύχομαι μεσα απο την καρδια μου.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσι μου μακαρι να πανε ολα καλα. Παρακολουθουσα την ιστορια σου κ ξερω πολυ καλα τι εχεις περασει. Δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια φαινεται να μην πηγαινει καλά. Ελπίζω ομως σε ενα θαύμα.το εύχομαι μεσα απο την καρδια μου.

 

ευχαριστω πολυ ξερω οτι τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα αλλα ελπιζω.... μου κανει εντυπωση ομως πως ο ενας γιατρος ειπε ολα τελεια και ο αλλος 2 μερες μετα τα βρηκε ολα χαλια. ο 1ος να σημειωσω κορυφαιος γιατρος......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ξερω οτι τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα αλλα ελπιζω.... μου κανει εντυπωση ομως πως ο ενας γιατρος ειπε ολα τελεια και ο αλλος 2 μερμα τα βρηκε ολα χαλια. ο 1ος να σημειωσω κορυφαιος γιατρος......

 

Μακαρι να διαψευτει ο δευτερος. Εσύ μεινε οσο μπορεις ηρεμη ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα προσπάθησε. Εχω παρακαλεσει και εγω πολλες φορες για μένα αλλα το μόνο που μετραω ειναι η απωλεια 5 παιδιών. Πρεπει να ξαναριχτω στην μαχη των εξωσωματικων.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να διαψευτει ο δευτερος. Εσύ μεινε οσο μπορεις ηρεμη ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα προσπάθησε. Εχω παρακαλεσει και εγω πολλες φορες για μένα αλλα το μόνο που μετραω ειναι η απωλεια 5 παιδιών. Πρεπει να ξαναριχτω στην μαχη των εξωσωματικων.

 

λυπαμαι πολυ................ καλη δυναμη στη συνεχεια . Θα τα καταφερεις στο τελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερω οτι τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα, αλλα σε καμμια δεν εχει τυχει να πηγε καλα στο τελος; την τεταρτη θα παω για τον επομενο υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία, όμως αυτό τον καιρό έχω μία δύσκολη εγκυμοσύνη που την περασμένη εβδομάδα ο γιατρός την χαρακτήρισε παλίνδρομη. Μου είπε όμως να περιμένω να αποβάλω και να μην κάνω απόξεση, να ξανακάνω υπέρηχο μήπως και γίνει η ανατροπή.

 

Είπε ότι σε όλη του την καριέρα του έχει τύχει μία μόνο περίπτωση εγκυμοσύνης όπου η χοριακή την μία διπλασιαζότανε και την άλλη όχι, όπου δεν μπόρεσε να βρει εμβρυακά στοιχεία, την διέγνωσε παλίνδρομη, ζήτησε δεύτερη γνώμη συναδέλφου ο οποίος επίσης διέγνωσε παλίνδρομη και την έστειλαν τη γυναίκα σπίτι της να περιμένει να έρθει η αποβολή. Σε 10 μέρες η έγκυος ξανα-έρχεται και τότε άκουσαν καρδούλα! Η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε ομαλά και σε λίγο καιρό γεννάει!

 

Μακάρι η δικιά σου ιστορία να έχει τέτοιο τέλος.

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία, όμως αυτό τον καιρό έχω μία δύσκολη εγκυμοσύνη που την περασμένη εβδομάδα ο γιατρός την χαρακτήρισε παλίνδρομη. Μου είπε όμως να περιμένω να αποβάλω και να μην κάνω απόξεση, να ξανακάνω υπέρηχο μήπως και γίνει η ανατροπή.

 

Είπε ότι σε όλη του την καριέρα του έχει τύχει μία μόνο περίπτωση εγκυμοσύνης όπου η χοριακή την μία διπλασιαζότανε και την άλλη όχι, όπου δεν μπόρεσε να βρει εμβρυακά στοιχεία, την διέγνωσε παλίνδρομη, ζήτησε δεύτερη γνώμη συναδέλφου ο οποίος επίσης διέγνωσε παλίνδρομη και την έστειλαν τη γυναίκα σπίτι της να περιμένει να έρθει η αποβολή. Σε 10 μέρες η έγκυος ξανα-έρχεται και τότε άκουσαν καρδούλα! Η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε ομαλά και σε λίγο καιρό γεννάει!

 

Μακάρι η δικιά σου ιστορία να έχει τέτοιο τέλος.

Σ ευχαριστω πολυ αν και εχω ελαχιστες ελπιδες. Με μπερδεψαν και λιγακι οι γιατροι τι να πω;. Παρακολουθω και τη δικη σου περιπετεια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εξελιχθουν ολα τελεια ειδικα τωρα που ακουσες και καρδουλα. Παντως μετα τη χοριακη μονο σ ενα θαυμα ελπιζω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες καλά Χριστούγεννα. Ευχόμαι σε όλες απο την καρδιά μου να πανε όλα καλά και ο καινούργιος χρόνος να σας βρει ευτυχισμένες. Αύριο πάω για τον υπέρηχο δεν εχω πολλές ελπίδες αλλά παρακαλάω την Παναγία αυτές τις άγιες μερες να με βοηθήσει να εχει μεγαλώσει ο σάκος και να ειναι όλα καλά! Εχω μεγάλη αγωνία και μέσα βαθιά ελπίζω. Το ξέρω ότι με καταλαβαίνεται και σας ευχαριστώ πολυ! Λογικά τώρα θα ειμαι στο τέλος της 6ης εβδομάδας. Αίμα δεν εχω δει το στήθος μου ειναι ακόμα πρησμένο. Εχω καμία ελπιδα τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anamp, καλησπέρα

σου ευχομαι να πάνε όλα καλά! Δε μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα στην παρούσα φάση, δυστυχώς, πέρα από ξεκούραση, ηρεμία και κυρίως υπομονή!!!

Ελπίδες υπάρχουν πάντα, δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο να σου πω, δεν είμαι γιατρός, αλλά μακάρι να διαψευτεί ο δικός σου γιατρός!

Αν θες, πες μας αύριο τι θα γίνει.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και χρόνια πολλα! Χτες πήγα για υπέρηχο και ο σάκος είχε μεγαλώσει. Μου είπε ότι ειναι μια εβδομάδα μικρότερος. Μου έδωσε πιθανότητες 50 να παει καλά και 50 να μην παει. Χάρηκα αλλά σήμερα το πρωί είδα κάτι ροζ στο σκούπισμα και το μεσημέρι έγινε καθαρό αίμα κοκκινο όχι παρά πολυ. Τώρα παει να γίνει καφε. Αυτή τη στιγμή δεν πονάω αλλά εχω μουδιασει ολόκληρη απο το άγχος. Ο γιατρός μου είπε να κάνω υπομονή και να αφήσουμε τη φύση να επιλέξει. Δε μου έδωσε κάτι μου είπε να τον ενημερώσω για ότι βλέπω. Θα τον πάρω το βράδυ. Παρακαλάω να σταματήσει το αίμα και να προχωρήσει το μωρα κι μου. Σε παρακαλώ Παναγία μου μέρα που ειναι"........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, anamp,

Χρόνια Πολλά!

Αχ, βρε κοριτσάκι! Δεν ξέρω τι να σου πω, είμα κι άσχετη από ιατρική. Πάντως το ότι σταμάτησε η αιμορραγία καλό μου φαίνεται. Δεν συζητάς με το γιατρό σου μήπως σου δώσει utrogestan? Σε κάθε περίπτωση είναι πάρα πολύ σημαντικό να παραμείνεις ξαπλωμένη και να μην κουράζεσαι καθόλου. Μόνο για τουαλέτα να σηκώνεσαι!

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...