Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

Με το καλο ολες μας!!! Δεν εχω αποφασίσει ακομα γεννεσις ή διαβαλκανικο, πηγα και στα δυο για "ξεναγηση" ομως θα με ενδιέφερε η προσωπικη σας αποψη οι ηδη μανουλες. Παντως ενα αρνητικο που βρηκα στο διαβαλκανικο ειναι οτι δεν εχει ψυγείο στο δωματιο :cry: καλοκαιριατικα θα ειναι απαραιτητο δεν νομιζετε. και στο κατω κατω τοσα λεφτα ζητανε δεν ειναι και καμια πολυτελεια το κρυο νερο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mariam εγώ γεννάω ΓΕΝΕΣΙΣ... ο γιατρός σου που ξεγεννάει?? Και για τι δωμάτιο ενδιαφέρεσαι να σου πω τα πάντα για το ΓΕΝΕΣΙΣ τα έχω δει από κοντά... Έχουν ψυγειάκι μέσα πάντως όλα.

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νικη! Και στα δυο ξεγενναει και αυτο το καιρο δεν τα παω καθολου καλα με τις αποφασεις γενικα :? αλλαζω γνωμη ολη την ωρα συμφωνα με αυτα που ακουω. Παντως το δίκλινο που μας εδειξε η μαια δεν ειχε ψυγειακι και φυσικα δεν το ειπε, εγω τη ρωτησα και μου ανεφερε για ενα κοινο ψυγειο σε ενα αλλο κοινο για ολους χωρο!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι θα σου πρότεινα να πας από κοντά να τα δεις για να έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα... Το ότι δεν έχει ψυγειάκι δε μου αρέσει... Διότι το Διαβαλκανικό είναι πανάκριβο... Είναι εξτρά οι αμοιβές κλπ... Τι προσφέρει το δίκλινό τους? Έστω δηλαδή ότι αντέχεις για το ψυγείο... σε όλα τα άλλα νιώθεις ότι σε καλύπτει ?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα νιωθω πιο ασφαλης σε μια πολυκλινικη απο οτι σε ενα μαιευτηριο, και μου αρεσε το γεγονος οτι το βραδυ μπορεις να εχεις το νινι μαζι σου, αν συμφωνει και η κοπελα που θα ειναι στο ιδιο δωμάτιο. Το Γεννεσις μου αρεσε περισσοτερο απο θεμα εγκαταστασεων, πιο φωτεινο, πιο ζεστο σαν χωρος... Δεν ξερω...βοηθεια!!! Δωστε μου κατι πιο ουσιαστικο για να αποφασίσω :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariam...

είτε σε πολυκλινική, είτε σε μαιευτήριο, εάν (χτύπα ξύλο) συμβεί κάτι, σε τρέχουν σε κρατικό (νομίζω στο ιπποκράτειο).

Εγώ να πω την αλήθεια ανάμεσα σε διαβαλκανικό και γενική που έχω να διαλέξω διαλέγω γενική κατόπιν και προτροπής του γιατρού μου που είναι και φίλος ... και μάλιστα δηλώνω ότι (μετά την αναγκαστική διαμονή μας για 8 ημέρες στο διαβαλκανικό για την μικρή μου που την είχα με πνευμονία) ούτε έξω από το διαβαλκανικό δεν θέλω να περάσω... η εκμετάλευση σε όλο της το μεγαλείο!!!! Δεν λέω... παντού έτσι είναι... αλλά αυτοί ρε παιδιά το έχουν παρακάνει....

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Sofia εγώ έμεινα κάποια στιγμή για λίγο στο ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ δε μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη... Επίσης ισχύει αυτό που λες.. Ανά πάσα στιγμή συμβεί κάτι φεύγεις Ιπποκράτειο είτε είσαι στο ΓΕΝΕΣΙΣ είτε στο Διαβαλκανικό είτε οπουδήποτε...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Sofia εχεις δικιο, ετσι ειναι. Παντως στην επομενη εγκυμοσυνη μου, με το καλο, θα βρω γιατρο που ξεγενναει στο Παπαγεωργιου. Και ετσι ούτε εκμετάλλευση ουτε ανασφάλειες :idea:

Link to comment
Share on other sites

egw gennisa sto genesis!!

kai otan mataxreiastw.....pali genesis.

akoma kai gia diakopes paw.....itan mia xara apo oles tis apopseis!!

 

apo perivallon, isixia kai kathariotita....super

fagito, arketo kai boliko, ola apo diki toys paraskeyi...akoma kai ta glyka.

maies - oxi nosokomes, oles exypiretikes kaime xamogelo.

aystiro stous episkeptes...opote vgeneis apo dyskoli thesi..

seminaria kai enhmerwsi se eidikes aithouses ta prwina,...

kostos - oso kai allou!!! malon kai kalytera (toulaxiston apo diavalkaniko)

 

ti allo na sas pw?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα Γενική και έμεινα υπερευχαριστημένη. Η κουνιάδα μου γέννησε 8/3 στο γένεσις και είναι πολύ ικανοποιημένη. Διαβαλκανικό δε θα πήγαινα. Βέβαια η εμπειρία μου δεν είναι από γέννα αλλά επειδή θίχτηκε το θέμα της πολυκλινικής σε ενημερώνω ότι στο διαβαλκανικό δεν μπορούσαν να διαγνώσουν και να θεραπεύσουν ουρολοίμωξη. Η αδελφή μου νοσηλεύτηκε εκεί τρεις ημέρες, δεν έβρισκαν τί είχε. Στο τέλος της έχασαν και τις εξετάσεις της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι εγω εχω πολυ πονεμενη ιστορια με το διαβαλκανικο και δεν παω ουτε για επισκεπτηριο..ταλαιπωρησαν 3 μηνες τον πατερα μου με καρκινο στο παχυ εντερο και επειτα απο 4 κολονοσκοπησεις οι οποιες ειναι τρομερα επωδυνες δεν βρισκαν τι εχει......ενα βραδυ κοντεψε να πεθανει και τον εβγαλα απο το κολαστηριο σε κακα χαλια.τους εδωσα 4 εκατομμυρια δρχ και δεν μου εδιναν τις εξετασεις.το επομενο πρωινο τον εβαλα στο θεαγενειο με μελανιασμενα χειλη και ακρα..τον εβαλαν κατευθειαν χειρουργειο και τον εσωσαν!!!!!!τους σιχαινομαι στο Διαβαλκανικο.αλητεια τρομερη!και αν θελεις να μαθεις δεν ειχαν χωρο για γυναικολογικη μοναδα και μπαζωσαν κατι αποθηκες.......αυτο ειναι το Διαβαλκανικο!!!!

δεν ξερω που θα πας τελικα.εγω γεννησα στο Γενεσις ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη αλλα επειδη δεν αντεχω οικονομικα αν με αξιωσει ο Θεος θα βρω γιατρο στο Παπαγεωργιου...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ... ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ, ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΕΚΕΙ, ANGELIA ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ

 

:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν εκεί για μια εξέταση στον καρδιοτοκογράφο όπως έγραψα και σε άλλο ποστ μου... Άψογη εξυπηρέτηση περιβάλλον καθαριότητα αλλά και προσωπικό... ---> ΓΕΝΕΣΙΣ

 

Διαβαλκανικό είχα πάει πριν 2 χρονια περίπου που είχα γαστρεντερίτιδα και με πετάξανε άρον άρον σε ένα θάλαμο που ξεπάγιαζα ζήτησα κουβέρτα και μου απαντούσαν και με θράσος οι "νοσοκόμες"...! ΔΕΝ ξαναπατάω...! :evil:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Το διαβαλκανικό ανήκει στον ίδιο όμιλο με το Ιατρικό Αθηνών... περίπου τα ίδια έχω ακούσει και για το δεύτερο...

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΝΟΨΙΖΟΝΤΑΣ ΓΕΝΝΑΜΕ:

 

ΓΕΝΕΣΙΣ - ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ :arrow: ΙΔΙΩΤΙΚΑ

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ - ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ :arrow: ΔΗΜΟΣΙΑ

 

ΤΟ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΕΚΕΙ ΓΕΝΝΗΘΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ) ΚΑΙ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 1 Η΄2.

 

ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 9 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΦΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ .... :oops:

ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΟΜΩΣ... ΩΡΑΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΕΤΡΙΑ (ΟΧΙ ΚΑΚΗ).

 

ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ!!!

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι για το Διαβαλκανικό έχουν ακουστεί πάρα πολλές περιπτώσεις ατόμων που τα ξεζούμισαν και δεν τους εξυπηρ'ετησαν όπως θα έπρεπε. Ετσι τους έφυγε και πολύ πελατεία στο Γέννεσις.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στον πρώτο όροφο του ΓΕΝΕΣΙΣ είναι τα τρίκλινα τετράκλινα στον δεύτερο όροφο δίκλινα μονόκλινα και στον τρίτο είναι τα μονόκλινα λουξ η σουίτα και ένα μόνο μονόκλινο α' κατηγορίας... ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :lol::lol::lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Νικη σε βρισκω πολυ ενημερωμενη..........

 

Τι καλα και που θα γεννησεις πρωτη, σε εμπιστευομαι για καθε πληροφορια που θα ξετρυπώσεις κατα την παραμονη σου εκει !!!!!!!!!

 

.png

Link to comment
Share on other sites

mariam επιμένω να πας να τα δεις από κοντά... εγώ ένιωσα πολύ ζεστά όταν πήγα στην κλινική!! Να κάνεις μια ξενάγηση να δεις τους χώρους ... Αλλά σίγουρα με το που θα βγω θα σας τα γράψω όλα με λεπτομέρειες (αρκεί να βρίσκω χρόνο μετά :lol::lol::lol: )

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα καλέ :wink: Με ξεναγησαν στους χωρους, πηρα και τιμες, μονο καφε που δεν με κερασανε...

 

Και συμφωνώ μαζι σου, ειναι ζεστο σαν μερος και ολο το προσωπικό με το χαμογελο, κουκλες!

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο Ισόγειο... Στο εστιατόριο με το ζόρι με τραβούσαν να φύγω είχε κάτι φαγητά μιαμμμμ :P:oops:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

νικη μου στον 3 οροφο στο μονοκλινο λουξ ημουν και οντως ηταν πολυ τελεια..

στη σουιτα εμεινα 1 βραδια (γιατι δεν ειχαν μονοκλινο)τελειο αλλα μετα απο καισαρικη τι να απολαυσεις?????ειχε δωματιο σαλονι με tft τηλεορασεις

δερματινα σαλονια εχτρα σαλονι επισκεπτων ..καραχλιδη!!!!!!!

αλλα και το μονοκλινο τελειο ηταν.ο αντρας μου κοιματαν ολα τα βραδια μαζι μου .μας αλλαζαν και τους 2 τα σεντονια το πρωι και επειδη τον συμπαθουσαν του εφερναν και πρωινο....

το πιο αστειο ηταν οτι οταν γεννας και εχεις σουιτα σου φερνουν καλαθι με λουλουδια και ποτα κτλ απο την διευθυνση του Γενεσις.

Δεν ηξεραν ομως οτι εγω απο σποντα πηγα εκει την πρωτη βραδια....και μου εφεραν το τελειο καλαθι.......περασαν και κατι διευθυντριες και υπευθυνες δημοσιων σχεσεων και πεθαναμε στο γελιο.......την αλλη μερα γμτ αδειασε το μονοκλινο και με πηγαν εκει.........

Ωραιο το γενεσις αλλα οταν αναλογιστηκα ποσο πληρωσαμε...αποφασισα το δευτερο στο δημοσιο νοσοκομειο.........

Link to comment
Share on other sites

Τη σουίτα δεν την είδα είχε κοπέλα μου είπαν :cry:

Αλήθεια... το βράδυ που έμεινες σουίτα επειδή δεν είχαν δωμάτιο το πλήρωσες σαν σουίτα ?? Και κάτι άλλο που σκεφτόμουν... αν εγώ θέλω μονόκλινο και δεν έχει τίποτα ούτε λουξ ούτε τίποτα τίποτα θα με πάνε σε τρίκλινο ή δίκλινο? Και θα πληρώσω σα να είμαι σε μονόκλινο?

 

Ξέχασα να τις ρωτήσω αν ξέρει κάποια ας μου πει :oops:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...