Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συσκευη why cry


Recommended Posts

Βλεπω και ξαναβλεπω αυτη τη συσκευη που υποτιθεται οτι αναγνωριζει απο το κλαμα ενος μωρου τη διαθεση του και με λιγα λογια τι προσπαθει να πει το μωρο μεσα απο το κλαμα.

Επειδη ειμαι λιγο επιφυλακτικη ετυχε καποιος να εχει χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο μηχανημα ή τελος παντων να εχει ακουσει καποια σχολια σχετικα;

Θα ηθελα να το αγορασω αλλα η τιμη ειναι τετοια που δε θα το εκανα χωρις να εχω γνωμες για την αξιοπιστια του.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το έχω ακούσει... δεν ξέρω γιατί - δεν μπορώ να το τεκμηριώσω επιστημονικά- όμως δεν μου πάει να εμπιστευθώ αυτές τις μηχανές. Νομίζω ότι σε λιγότερο από 2 μήνες μια μαμά αναγνωρίζει γιατί κλαίει το μωρό της καλύτερα από κάθε μηχάνημα.... Αυτό βέβαια ξαναλέω χωρίς να την έχω δοκιμάσει και χωρίς να μπορώ να το τεκμηριώσω επιστημονικά!!!!

 

Άσε που έχουν κι ένα σκασμό λεφτά!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΤΕ Ν ΝΥΣΤΑΖΕΙ (ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΙΖΟΥΝ, ΤΡΙΒΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ, ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟ, ΤΡΙΒΕΙ ΤΗ ΜΥΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ Ή ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ) Ή ΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΕΙ (ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΦΤΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟ).

ADAMAKI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θεωρω πως η μανα ξερει να αναγνωριζει το κλαμα του παιδιου.

Οκ δεν λεω υπαρχουν φορες που δεν μπορεις να καταλαβεις καποια

πραγματα και εδω εγκειται η γλυκα του μωρου.

Αυτο ειναι ζωη.....

 

Δεν θα μου αρεσε να υπαρχει καποιος να μου λεει τωρα θελει φαι,

τωρα νανι,τωρα νερο κλπ....

Αυτη ειναι η επικοινωνια της μανας και του παιδιου.

 

Εγω ειμαι περηφανη που οταν εχουμε κοσμο στο σπιτι καποια στιγμη

κλαιει για καποιο λογο το μικρο μου και ενω συγγενεις κλπ λενε,

να θελει εκεινο η το αλλο,αμεσως να λεω εγω πως θελει αυτο και

πραγματικα να ισχυει και ολα καλα..

 

Οντας νεα μαμα ετρεμα στην ιδεα πως δεν θα καταλαβαινα τι και πως

και πως θα ταλαιπωρουσα το μικρο μου.Ομως απο την πρωτη στιγμη

ηξερα τι ηθελε,ετσι απλα...Δεν λεω θα κανουμε και λαθη,αλλα

φανταζομαι καταλαβες τι θελω να σου πω.

..sine qua non..

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια....

ναι ναι εγω ετρεξα να το αγορασω....:oops::oops::oops:

μεγαλο λαθος!!!

συμπερασμα....η μανουλα εχει μια χαρα ενστικτο να καταλαβει τι θελει το μωρο της.... :lol::lol::lol::lol::lol:

και θα σας εξηγησω το γιατι......................

περασαμε μια περιοδο πολυ ασχημη....

εκλαιγαν και οι δυο , ηταν ταισμενοι, αλλαγμενοι, και λεγαμε γιατι κλαινε....

βαζαμε το μηχανημα στην καταλληλη αποσταση :shock::shock:

και περιμεναμε ενω το ενα μωρο εκλαιγε :twisted: να μας δειξει τι εχει!!!!(αν ειναι δυνατον!!!)

και φυσικα ευχομασταν να μην ξεκινησει να κλαιει το αλλο , για να μην βγαλει error!!!!(ειμαστε τρελοι , το ξερω!!!)

κοριτσια ντρεπομαι πολυ και που το σκεφτομαι τι εκανα!!!:oops::oops::oops:

οποιοσδηποτε ηχος μπορει να το ''μπερδεψει'' και να το αποσυντονισει!!(κλαμα, αυτοκινητο, κεραυνος, βροχη ,καζανακι, πορτα, συρσιμο καρεκλας!!! κλπ κλπ)ΕΛΕΟΣ!!!

οπως καταλαβαινεις γλυκια μου doudou , δωσαμε 150 ευρω να το αγορασουμε (αν θυμαμαι καλα)και το why cry ειναι στο συρταρι....

καποιες φορες επεφτε μεσα....αλλα ξεραμε ηδη τι θελει το καθε μωρο!!!

μεγαλη πατατα!!!! :twisted::twisted::twisted:

θα συμφωνησω απο πειρα , οτι το ενστικτο της μανουλας ειναι αλανθαστο!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

η απογνωση πολλες φορες σε οδηγει να κανεις μεγαλες βλακειες!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια....

ναι ναι εγω ετρεξα να το αγορασω....:oops::oops::oops:

μεγαλο λαθος!!!

συμπερασμα....η μανουλα εχει μια χαρα ενστικτο να καταλαβει τι θελει το μωρο της.... :lol::lol::lol::lol::lol:

και θα σας εξηγησω το γιατι......................

περασαμε μια περιοδο πολυ ασχημη....

εκλαιγαν και οι δυο , ηταν ταισμενοι, αλλαγμενοι, και λεγαμε γιατι κλαινε....

βαζαμε το μηχανημα στην καταλληλη αποσταση :shock::shock:

και περιμεναμε ενω το ενα μωρο εκλαιγε :twisted: να μας δειξει τι εχει!!!!(αν ειναι δυνατον!!!)

και φυσικα ευχομασταν να μην ξεκινησει να κλαιει το αλλο , για να μην βγαλει error!!!!(ειμαστε τρελοι , το ξερω!!!)

κοριτσια ντρεπομαι πολυ και που το σκεφτομαι τι εκανα!!!:oops::oops::oops:

οποιοσδηποτε ηχος μπορει να το ''μπερδεψει'' και να το αποσυντονισει!!(κλαμα, αυτοκινητο, κεραυνος, βροχη ,καζανακι, πορτα, συρσιμο καρεκλας!!! κλπ κλπ)ΕΛΕΟΣ!!!

οπως καταλαβαινεις γλυκια μου doudou , δωσαμε 150 ευρω να το αγορασουμε (αν θυμαμαι καλα)και το why cry ειναι στο συρταρι....

καποιες φορες επεφτε μεσα....αλλα ξεραμε ηδη τι θελει το καθε μωρο!!!

μεγαλη πατατα!!!! :twisted::twisted::twisted:

θα συμφωνησω απο πειρα , οτι το ενστικτο της μανουλας ειναι αλανθαστο!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

η απογνωση πολλες φορες σε οδηγει να κανεις μεγαλες βλακειες!! :lol::lol:

 

:D:D:D:D:D sorry αλλά εγώ το βρήκα "αστείο" το όλο σκηνικό και χωρίς καμμία διάθεση να σε κοροϊδέψω ή να βγω εγώ η καλή μαμά, έτσι :wink::wink::wink:

απλά μου φάνηκε αστείο να αποσυντονίζεται με ένα καζανάκι ή έναν βήχα!!! :!::!:

επίσης ακόμα και να αναγνωρίσει ότι το κλάμα ήταν απλή γκρίνια θα πρέπει δηλάδή να αφήσουμε το μωρό να πλαντάξει επειδή επί της ουσίας δεν έχει κάποια βασική ανάγκη??

Μάλλον γλυκιά μου Elena το πήρες λόγω του ότι είχες και τα δύο και είχες πήξει και φυσικά δεν ήξερες όπως όλες μας βέβαια... πάντως να μην ντρέπεσαι γιατί δεν είναι κακό να ψάχνεσαι για το καλύτερο και σίγουρα το καλύτερο για τα παιδάκια σου σκεφτόσουν τη στιγμή που το αγόραζες!! :wink::wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια....

 

 

Μάλλον γλυκιά μου Elena το πήρες λόγω του ότι είχες και τα δύο και είχες πήξει και φυσικά δεν ήξερες όπως όλες μας βέβαια... πάντως να μην ντρέπεσαι γιατί δεν είναι κακό να ψάχνεσαι για το καλύτερο και σίγουρα το καλύτερο για τα παιδάκια σου σκεφτόσουν τη στιγμή που το αγόραζες!! :wink::wink::wink::wink:

 

:D:D:D:D:D:D

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια. Το θεμα το ανοιξα λιγο πριν διαβασω για την Μαρια - Pam και εφυγα το ιδιο βραδυ στην αδερφη μου. Δεν ειχα διαθεση μετα απο αυτα να μπω συντομα στο forum και σημερα που διαβασα για τη μαμα του 11μηνου ξαναψυχοπλακωθηκα. Μετανιωσα που μπηκα.

Οποτε να στε καλα για τα σχολια, γιατι προφανως θα κανω πολυ καιρο να ξαναμπω στο forum. Μου ερχεται οτι ασχολουμε με βλακειες ενω ο κοσμος πεθαινει. Δεν το αντεχω να αξουω τετοια νεα. Εχω πλανταξει στο κλαμα.

Γεια χαρα..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...