Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γέννησα το μωράκι μου με καισαρική και επισκληρίδιο. Ο σύζυγός μου ήταν μαζί μου στους πόνους αλλά όταν με πήγαν για καισαρική και όχι για φ.τ. έμεινε έξω. Πώς θα γίνει στο επόμενο, άν τελικά γίνει πάλι καισαρική, να μπεί μέσα? Τόσο κόσμο είχε στο χειρουργείο! Η μαία μου απλά καθόταν πίσω μου και μου κρατούσε το χέρι, γιατί να μην το κάνει αυτό ο σύζυγος? Όταν γεννήθηκε ο μπέμπης και μου τον έδωσαν αγκαλιά χωρίς ακόμα να του έχουν κόψει τον ομφάλιο ήταν πολύ συγκινητικό. Θα είναι κρίμα να χάσει την στιγμή της γέννησης και του επόμενου παιδιού όταν με το καλό έρθει!

Μήπως γνωρίζεται κάτι?

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω πως είναι θέμα γιατρού. Κι ο δικός μου (αν και θείος μου) μας το απαγόρεψε απ'την αρχή. Του έχουν συμβεί διάφορα περιστατικά λέει και πλέον δεν το δέχεται με τίποτα.

Ο δικός σου γιατρός τί λέει? Μήπως με πολλή συζήτηση τον καταφέρεις? Αλλιώς ίσως θά'πρεπε να απευθυνθείς αλλού..

O gios mou-3 H korh mou-4

weight.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

επειδη προχθες γεννησε η κουμπαρα μου και ενω ξεκινησε για φτ τελικα κατεληξε σε καισαρικη, μεχρι το χειρουγειο επετρεπαν στον συζυγο να ειναι στις ωδυνες αλλα οχι στη καισαρικη γιατι θεωρειται χειρουργειο και δεν επιτρεπεται σε μη ειδικευμενο προσωπικο.. τωρα βεβαι αυτο δεν ξερω αν διαφοροποιειται απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο αλλα Λητω και Ιασω δεν το επιτρεπουν..αν τωρα υπαρχει αλλος μουλοχτος τροπος δεν κατεχω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται κι ίσως είναι καλύτερα έτσι για πολλούς λόγους

 

πάντως αυτό που λες τοχω κι εγώ παράπονο,που δεν είδε κι εκείνος μαζί μου το πρώτο κλάμα της κόρης μας..

 

(καλέ yogini δε θα γεννήσεις εσύ?τι το κρατάς?για τα Χριστούγεννα?) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια δεν ειναι θέμα μονο γιατρού ... εμεις ειχαμε συννενοηθει με τον γιατρο μου ότι θα βάλει τον άντρα μου μέσα στην καισαρική, ο ίδιος μάλιστα μας το πρότεινε γιατι ειχαμε και πιο προσωπική σχέση και ήξερε τη λαχτάρα του να ειναι μέσα στον τοκετο. Είπε πως θα τον παρουσιασει σαν γιατρό αλλης ειδικοτητας και καθότι ιδιωτικό το μαιευτήριο πιστεύαμε οτι ειχαμε ελπίδες .... τελικά τελευταία στιγμή δεν το επέτρεψε η προισταμένη της αίθουσας τοκετων ... μέχρι και έντονος καυγάς στήθηκε μεταξύ αυτής και του γιατρού μου (τους ακουγα δηλαδή και το πιστεύω) ...

Ο άντρας μου ειχε στεναχωρηθει παρα πολυ τοτε που δεν τα κατάφερε να μπει ακόμα το λέει ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ .ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΜΕΙΝΕ ΕΞΩ.ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΜΕ Φ.Τ.ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΞΩ..ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΝΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ655142u2a59idzty.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ κατάλαβα! Κρίμα πάντως! Δεν είπα να καθήσει να δεί την επέμβαση, απλά να κάθετε πίσω μου. Μέχρι το επόμενο ελπίζω κάτι να αλλάξει! Αλλιώς είναι να δεις αμέσως το παιδάκι σου και αλλιώς να περιμένεις έξω μαζί με όλους τους συγγενείς! Στο ΙΑΣΩ είχα γεννήσει οπότε χλωμό το βλέπω!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ Κ ΔΕΝ ΑΦΗΝΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ.ΑΦΗΝΑΝ ΟΜΩΣ ΚΙΝΗΤΟ Κ ΑΚΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΣΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗ.Κ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΣ.ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΑΡΚΟΥΣΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ.ΟΙ ΑΠΕΞΩ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΗΜΟΥΝΑ 22 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 6 ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ Κ ΕΡΧΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ Κ ΠΗΡΑ.Η ΜΑΙΑ ΤΟ ΗΞΕΡΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ?ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΕΛΑΣΕ Κ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΙΠΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΕΡΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΞΑΝ.ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια που γεννησα στην Αγγλια αφηναν τον συζυγο να μπει μεσα την ωρα της καισαρικης εφοσον το ηθελε ο ιδιος ...και μπορω να πω οτι ηταν μια απο τις ωραιοτερες εμπειριες και για τους δυο μας...εκεινος κρατησε πρωτος το μωρο και εγω ημουν πολυ ηρεμη κατα την διαρκεια της επεμβασης γιατι μου κρατουσε το χερι και δεν αγχωνομουν τοσο...Τωρα που θα γεννησω το δευτερο εδω στην Ελλαδα σε ιδιωτικο μαιευτηριο ηταν μια απο τις πρωτες ερωτησεις που τους εκανα και δεν αφηνουν καθολου...για εμενα ειναι απαραδεκτο διοτι πρεπει να σκεφτουν και τη ψυχολογια της εγκυου. Για να ειναι καισαρικη εννοειται οτι υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, και το ζευγαρι ειναι προετοιμασμενο για καθε ενδεχομενο (οσον αφορα τα απροβλεπτα που καποια ανεφερε) στο κατω-κατω της γραφης 2 ατομα εφτιαξαν την νεα ζωη και οχι μονο ο ενας και πρεπει να μοιραζονται και τις καλες και τις κακες στιγμες. Προσωπικη μου γνωμη....και οι δυο εγκυμοσυνες μου ηταν και ειναι υψηλου κινδυνου και οι δυο μας περιμεναμε το χειροτερο να συμβει και παρολαυτα ο αντρας μου ηθελε να ειναι παρων :D

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριέστε βρε κορίτσια, θα σας πω τη δική μου εμπειρία για να δείτε ότι υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ ξεκίνησα για φυσιολογικό, αλλά τελικά μου το πήραν το παιδί με επείγουσα καισαρική και ολική νάρκωση. Ο άντρας μου δεν ήταν μέσα αλλά ούτε εγώ το είδα (ξύπνησα μόνη μου σ'ένα χειρουργείο με πράσινα πλακάκια και τους νοσοκόμους να καθαρίζουνε, ωραία ε; ). Οπότε ο άντρας μου το είδε πρώτος το μωρό. Εγώ το είδα πολύ αργότερα, στο δωμάτιο και ζαβλακωμένη απ'τη νάρκωση (και με διάφορο κόσμο γύρω που παρατηρούσε φυσικά και δε μπορώ να εκφραστώ αν με κοιτάνε σαράντα νοματαίοι). Για σκεφτείτε το. Καλό είναι να το δει και ο μπαμπάς μαζί σας, αλλά τουλάχιστον εσείς το είδατε το μωράκι, το αγκαλιάσατε. Άντε βρε, μια ιδέα είναι όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια που γεννησα στην Αγγλια αφηναν τον συζυγο να μπει μεσα την ωρα της καισαρικης εφοσον το ηθελε ο ιδιος ...και μπορω να πω οτι ηταν μια απο τις ωραιοτερες εμπειριες και για τους δυο μας...εκεινος κρατησε πρωτος το μωρο και εγω ημουν πολυ ηρεμη κατα την διαρκεια της επεμβασης γιατι μου κρατουσε το χερι και δεν αγχωνομουν τοσο...Τωρα που θα γεννησω το δευτερο εδω στην Ελλαδα σε ιδιωτικο μαιευτηριο ηταν μια απο τις πρωτες ερωτησεις που τους εκανα και δεν αφηνουν καθολου...για εμενα ειναι απαραδεκτο διοτι πρεπει να σκεφτουν και τη ψυχολογια της εγκυου. Για να ειναι καισαρικη εννοειται οτι υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, και το ζευγαρι ειναι προετοιμασμενο για καθε ενδεχομενο (οσον αφορα τα απροβλεπτα που καποια ανεφερε) στο κατω-κατω της γραφης 2 ατομα εφτιαξαν την νεα ζωη και οχι μονο ο ενας και πρεπει να μοιραζονται και τις καλες και τις κακες στιγμες. Προσωπικη μου γνωμη....και οι δυο εγκυμοσυνες μου ηταν και ειναι υψηλου κινδυνου και οι δυο μας περιμεναμε το χειροτερο να συμβει και παρολαυτα ο αντρας μου ηθελε να ειναι παρων :D

 

Γι'αυτό ακριβώς έθεσα την ερώτηση. Γιατί στο εξωτερικό γίνετε και εδώ όχι? Θα μου πείτε πολλά γίνονται εκτός Ελλάδας και εμείς εδώ είμαστε λίγο πίσω! Απλά από την στιγμή που έκανα επισκληρίδιο και ήμουν ξύπνια θα μπορούσε να είναι δίπλα μου ο σύζυγος! Και απο την στιγμή που πάς για καισαρική κάτι σοβαρό συμβαίνει!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια που γεννησα στην Αγγλια αφηναν τον συζυγο να μπει μεσα την ωρα της καισαρικης εφοσον το ηθελε ο ιδιος ...και μπορω να πω οτι ηταν μια απο τις ωραιοτερες εμπειριες και για τους δυο μας...εκεινος κρατησε πρωτος το μωρο και εγω ημουν πολυ ηρεμη κατα την διαρκεια της επεμβασης γιατι μου κρατουσε το χερι και δεν αγχωνομουν τοσο...Τωρα που θα γεννησω το δευτερο εδω στην Ελλαδα σε ιδιωτικο μαιευτηριο ηταν μια απο τις πρωτες ερωτησεις που τους εκανα και δεν αφηνουν καθολου...για εμενα ειναι απαραδεκτο διοτι πρεπει να σκεφτουν και τη ψυχολογια της εγκυου. Για να ειναι καισαρικη εννοειται οτι υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, και το ζευγαρι ειναι προετοιμασμενο για καθε ενδεχομενο (οσον αφορα τα απροβλεπτα που καποια ανεφερε) στο κατω-κατω της γραφης 2 ατομα εφτιαξαν την νεα ζωη και οχι μονο ο ενας και πρεπει να μοιραζονται και τις καλες και τις κακες στιγμες. Προσωπικη μου γνωμη....και οι δυο εγκυμοσυνες μου ηταν και ειναι υψηλου κινδυνου και οι δυο μας περιμεναμε το χειροτερο να συμβει και παρολαυτα ο αντρας μου ηθελε να ειναι παρων :D

 

Το ιδια υποστήριζε και ο γιατρός μου ... και μάλιστα τα ακουγα που τα έλεγε στη προισταμένη τοκετών ... αλλα εκεινη δεν χαμπαριαζε τιποτα ... δε θα το κανουμε εδω μεσα ξεφραγο αμπελι ελέγε να μπαινοβγαίνει ο καθένας ... :shock::shock::shock: ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Ειμαι νεο μέλος από Κύπρο και όταν γέννησα το θεώρησαν αυτονόητο ότι θα είναι και ο άντρας μου στην καισαρική. Το θεωρώ απαράδεκτο να μην αφηνουν τον αντρα μέσα σάυτήν την τόσο σημαντική στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια που γεννησα στην Αγγλια αφηναν τον συζυγο να μπει μεσα την ωρα της καισαρικης εφοσον το ηθελε ο ιδιος ...και μπορω να πω οτι ηταν μια απο τις ωραιοτερες εμπειριες και για τους δυο μας...εκεινος κρατησε πρωτος το μωρο και εγω ημουν πολυ ηρεμη κατα την διαρκεια της επεμβασης γιατι μου κρατουσε το χερι και δεν αγχωνομουν τοσο...Τωρα που θα γεννησω το δευτερο εδω στην Ελλαδα σε ιδιωτικο μαιευτηριο ηταν μια απο τις πρωτες ερωτησεις που τους εκανα και δεν αφηνουν καθολου...για εμενα ειναι απαραδεκτο διοτι πρεπει να σκεφτουν και τη ψυχολογια της εγκυου. Για να ειναι καισαρικη εννοειται οτι υπαρχει καποιος σοβαρος λογος, και το ζευγαρι ειναι προετοιμασμενο για καθε ενδεχομενο (οσον αφορα τα απροβλεπτα που καποια ανεφερε) στο κατω-κατω της γραφης 2 ατομα εφτιαξαν την νεα ζωη και οχι μονο ο ενας και πρεπει να μοιραζονται και τις καλες και τις κακες στιγμες. Προσωπικη μου γνωμη....και οι δυο εγκυμοσυνες μου ηταν και ειναι υψηλου κινδυνου και οι δυο μας περιμεναμε το χειροτερο να συμβει και παρολαυτα ο αντρας μου ηθελε να ειναι παρων :D

 

Το ιδια υποστήριζε και ο γιατρός μου ... και μάλιστα τα ακουγα που τα έλεγε στη προισταμένη τοκετών ... αλλα εκεινη δεν χαμπαριαζε τιποτα ... δε θα το κανουμε εδω μεσα ξεφραγο αμπελι ελέγε να μπαινοβγαίνει ο καθένας ... :shock::shock::shock: ...

 

Ο πατέρας του παιδιού δηλαδή είναι ο ''καθένας'' :shock: ? Τί να πώ? Μήπως ήθελε κ'αυτή να βγάλει το κάτιτης της?

 

Nena μου τί καλά που ήταν παρόν και ο συζυγός σου!!! Και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλη απορία έχω, βρε πόπη πώς κι έκανες καισαρική στην Αγγλία, απ'ότι έχω καταλάβει και να χτυπιέσαι εκεί καισαρική δεν κάνεις

 

οπως αναφερα ειχα και εχω κυηση υψηλου κινδυνου για διαφορετικους λογους η καθεμια εγκυμοσυνη (αν αρχισω να σας λεω δεν θα τελειωνω και θα βαρεθητε!!!) Τι να πω;;;δεν μου παει η εγκυμοσυνη η ατιμη :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ητανε να μπει ο αντρας μου .Τελικα ο μικρος δεν κατεβαινε και πηγαμε κατω για τεχνικους πονους αλλα παλι δεν .....οποτε πηγαμε για καισαρικη με επισκληριδιο ,δεν επετρεψαν στον αντρα μου να ειναι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σε κανένα απ' τα δύο παιδιά δεν επέτρεψαν τον μπαμπά (κ.τ. και τα δύο). Αλλά στο 2ο ήρθε μαζί μου η κουμπάρα μου (νοσηλεύτρια) η οποία τράβηξε τη γέννηση με την κάμερα του κινητού. Αν δεν την είχα μαζί μου να μου κρατάει το χέρι και να με καθησυχάζει θα ανέβαζα περισσότερη πίεση απ' αυτή που ανέβασα λόγω του άγχους μου. Συν τοις άλλοις, έχω και ντοκουμέντο του μεγάλου γεγονότος.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλη απορία έχω, βρε πόπη πώς κι έκανες καισαρική στην Αγγλία, απ'ότι έχω καταλάβει και να χτυπιέσαι εκεί καισαρική δεν κάνεις
οπως αναφερα ειχα και εχω κυηση υψηλου κινδυνου για διαφορετικους λογους η καθεμια εγκυμοσυνη (αν αρχισω να σας λεω δεν θα τελειωνω και θα βαρεθητε!!!) Τι να πω;;;δεν μου παει η εγκυμοσυνη η ατιμη :roll::roll:
Καλή επιτυχία σου εύχομαι κι αυτή τη φορά :D
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γιατρού, εάν συμφωνεί εκείνος να είναι παρών ο σύζυγος. Εγώ γέννησα στο ΙΑΣΩ με καισαρική και επισκληρήδιο και ήταν σύμφωνος να είναι παρών ο άντρας μου. Στην προισταμένη είπε ότι και καλά ο σύζυγος είναι ειδικευόμενος γιατρός και βέβαια ... η προισταμένη πήρε και δωράκι ένα πενηντάρικο (ευρω).... Γνωρίζω όμως ότι οι περισσότεροι γιατροί δεν επιθυμούν να παρευρίσκονται στο χειρουργείο οι σύζυγοι, πρώτον γιατί φοβούνται μήπως δεν αντέξουν και δεύτερον διότι προτιμούν να μην έχουν "μάρτυρα" εκείνη την ώρα ...

Εμένα πάντως ο άντρας μου δεν μου κρατούσε απλά το χέρι καθισμένος, ήταν όρθιος και τα έβλεπε όλα. Του άξιζαν πραγματικά συγχαρητήρια ! Ηταν όμως πολύ όμορφη εμπειρία και για τους δυό μας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...