Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS-περιεργα μπιλακια


Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Χτες εκανα μπανιο το γιο μου ηλικιας 13 μηνων και μετα του εβαλα μια πολυ γνωστη κρεμα εμποριου για μωρα που εχω χρησημοποιησει αρκετες φορες.Το πρωι που ξυπνησε τα ρουχαλακια του ηταν γεματα παντου με παρα πολλα μικρα μπιλακια σαν ζελες,ενα πραμα πολυ περιεργο!Ηταν σαν μικρα μικρα μπιλακια σιλικονης,διαφανη,αοσμα και απλωμενα κυριως στις περιοχες που ειχα βαλει την κρεμα.Ρωτησα την παιδιατρο και μου ειπε πως μπορει να ηταν απο την κρεμα αλλα και αυτη δεν ηξερε τι να πει.Εν τω μεταξυ την κρεμα αυτη την εχω βαλει πολλες φορες στον μικρο και δεν εχει ξανασυμβει κατι τετοιο.Σας εχει συμβει κατι αντιστοιχο???Δεν ειναι πολυ περιεργο?Τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν τα μπιλάκια είναι διαφανή, είχα βρει κι εγώ... αλλά επειδή δεν του βάζω κρέμα αλλαγής, συμπέρανα ότι είναι το υλικό που έχει μέσα η πάνα για να κρατά την υγρασία, όπως το υλικό σαν ζελέ που χρησιμοποιούν τα ανθοπωλεία για να διατηρούν τα κομμένα λουλούδια στις ανθοσυνθέσεις σε γυάλινα δοχεία.

Έχει συμβεί δυο φορές στους 6 σχεδόν μήνες.

 

Ελπίζω να είναι αυτό και να βοήθησα. Αν συνεχίζεται μάλλον θα ήταν πιο υγιεινό να αλλάξετε μάρκα πάνας.

 

Καλή χρονιά!

9Af0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κρεμα ηταν αυτη? (Δεν ρωταω μαρκα!)

Εννοω ηταν κρεμα για την αλλαγη πανας απο αυτες που αποτρεπουν τα συγκαματα? Ή ηταν κρεμα που κανεις μασαζ σε ολο το κορμακι του μωρου μετα το μπανιο για να χαλαρωσει και να κοιμηθει καλυτερα?

Δεν μου εχει τυχει προσωπικα, αλλα απο οσα γραφεις φαινεται πως ευθυνεται ή η κρεμα ή η πανα οπως λεει και η marron.

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηταν κρεμα ενυδατικη,για μασαζ μετα το μπανιο.Πολυ γνωστη και καλη μαρκα.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγινε ετσι.Υπαρχει περιπτωση να εχει κατι χημικο μεσα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου έχει συμβεί κι εμένα, μια φορά με μια πάνα των παιδιών, και μια φορά με... (μη γελάσεις) μια σερβιέτα δική μου. Κατά πάσα πιθανότητα είναι από την πάνα.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δικιο εχετε,ηταν τελικα απο την πανα.Δεν πηγε καθολου το μυαλο μου εκει γιατι ηταν καλυμενος μεχρι το λαιμο με τα μπιλακια.Που να φανταστω πως ηταν απο την πανα!Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Πω,πω ανακούφιση...

Τα βρήκα και εγώ και νόμιζα ότι είναι οι λεγωμενοι κρυσταλοι απο αφυδατωση...

(ιδέα δεν έχω πως δηλαδή...)

Επειδή σχετιζομαι με ζελέ ανθοπωλειων, που ανάφερε κάποια κοπέλα και παραπάνω, μόλις τα είδα είπα, ' πω, σαν το ζελέ τωνλουλουδιων είναι αυτοί οι κρυσταλοι ...:?'

 

Το φανταστικα ότι μπορεί να είναι απορροφητικο υλικό της πανας αλλα ,το απεκλεισα μετά για τι μου φάνηκε αδύνατο να συμβεί πρώτη φορά μετα από 6 μήνες χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...