Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες-κοστος στο Ελενα


drop_00

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια. :D

Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζεται τι κοστος εχει μια γεννα στο Ελενα.Περα απο τα χρηματα που μπορει να θελει ή οχι ο γιατρος το νοσοκομειο ξερετε τι ζηταει (αν ζηταει)για φυσιολογικο τοκετο ή καισαρικη και ποιες οι τιμες τον μονοκλινων ή δικλινων??

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 176
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πέρυσι το καλοκαιρι εδωσα 450 Ε με φυσιολογικη γέννα και 4 μερες διαμονη. Είχα βιβλιάριο δημοσίου που μου δικαιολογούσε δίκλινο δωμάτιο αλλα είχα ζητήσει μονόκλινο και πλήρωσα τη διαφορά. Αναλυτικά δεν θυμάμαι πόσο κόστιζε το καθετι αλλα θα προσπαθήσω να βρω την απόδειξη.

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον ρωτησα?τον επελεξα ως γιατρο μου.αν δεν θελεις να πληρωσεις πηγαινεις οταν σε πιασουν οι πονοι και οποιος ειναι διαθεσιμος νομιζω σε αναλαμβανει

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον Ιανουάριο του 2005 είχα δώσει περίπου 200? για δίκλινο και τον Νοέμβριο του 2007 περίπου 230? για δίκλινο τις πρώτες 2 ημέρες και μονόκλινο τις επόμενες.

Όντως υπάρχουν γιατροί που δεν ζητάνε χρήματα, απλά εάν θέλεις τους δίνεις. Τουλάχιστον ο δικός μου δεν μου ζήτησε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

1000 gia fisiologiko kai 1200 gia kaisariki moy zitise o giatros, uparxoun giatroi sto elenas pou den pernoun xrimata.

to diklino moy pige 30 me 40 tin mera me simetoxi.

 

 

Ψαχνω για γιατρο να γεννησω στο Ελενα και θα ηθελα να μου πεις αν ξερεις καποιον γιατρο που δεν παιρνει χρηματα και να ειναι και καλος αν εχεις ακουσει. Εχουμε οικονομικο προβλημα και θα προτιμουσα να δωσουμε τα χρηματα για το παιδικο δωματιο :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας παραθέτω τις τιμές των δωματίων στο Μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ:

 

Λουξ :200

Μονόκλινο :130

Δίκλινο :110

Τρίκλινο : 80

 

Οι τιμές είναι οι ίδιες και για ασφάλεια Δημοσίου και για ΙΚΑ & είναι για κάθε μία ημέρα νοσηλείας.(Αναλόγως πόσες ημέρες θα χρειαστεί η κάθε κοπέλα υπολογίζετε)

Επίσης τα τηλ στο Τμήμα του Λογιστηρίου στο Έλενα είναι τα εξής:

210-6402133 & 6402134

 

Υ.Σ:Ρωτήστε το ταμείο σας μέχρι ποια θέση σας καλύπτει για τυχόν υπολογισμό διαφοράς στην τιμή ;)

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμάκι, μες το μυαλό μου είσαι!

Ενδιαφέρομαι να γεννησω στο Ελενα και ηθελα σημερα να τηλ για τις τιμές.

Εχω ομως μια απορία γιατι ακομη ψαχνω για γιατρο στο Ελενα. Δεν ξέρω αν μπορεις να μου απαντησεις εσυ ή καποια αλλη κοπέλα. Αν κλεινω απογευματινά ραντεβου στο νοσοκομείο υπάρχει δυνατότητα να κανω παραλληλα και υπερηχο οπως δηλαδη στον ιδιωτη ιατρο; Ή πρεπει να ξαναπαω στον ιδιο μηνα πρωι να κανω υπέρηχο και μετα ξανα ραντεβου για να δει ο γιατρος τα αποτελεσματα;

Οποια μπορει να βοηθησει μια μαμα-to-be την ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό irene-stathis.Και εγώ για "λουκουμάκι" προσπαθώ και δεν έχω ακόμα εμπειρία από το νοσοκομείο!!!Ελπίζω όμως να το επισκεφτώ πολύ γρήγορα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεννησα στο Ελενα...

δεν ξερω για τα απογευματινα, γιατι εγω πηγαινα πρωι στη γιατρο μου, και δεν ειχε τυχει να κανω υπερηχο εκει σε ολη την εγκυμοσυνη γιατι δεν εβρισκα ραντεβου... -μεγα προβλημα τα ραντεβου το πρωι...-, εκτος απο τον τελευταιο μηνα που πηγαινα καθε εβδομαδα για Nst και κανα 2 υπερηχους... εκει εκανα τον υπερηχο το πρωι, ή την οποια εξεταση και αμεσως μετα πηγαινα και περιμενα να με δει η γιατρος μου...

με το καλο να ερουν τα λουκουμια σας!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ βλέπω τον γιατρό μου σε απογευματινό ραντεβού όπου ακούμε μόνο την καρδιά του μωρού. Για υπέρηχα με στέλνει έξω αλλά όχι κάθε μήνα. Μόνο τα μεγάλα (αυχενική, doppler κλπ)

 

Όσο για τις τιμές έχουν διαφορά από εκείνες που μου έδωσε ο γιατρός μου μη φανταστείτε καμία μεγάλη π.χ μου είπε για το λουξ σύνολο 750 ευρώ κλπ.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τον Φεβρουάριο που γέννησα στο Ελενα με καισαρική για τις 4 μέρες που έμεινα έδωσα για το μονόκλινο περίπου 250-300 ευρώ συμμετοχή. Η γιατρός πήρε 600 ευρώ και 100 η αναισθησιολόγος. Εαν γεννούσα φυσιολογικά πάλι 600 ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω τις τιμές των δωματίων στο Μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ:

 

Λουξ :200

Μονόκλινο :130

Δίκλινο :110

Τρίκλινο : 80

 

Οι τιμές είναι οι ίδιες και για ασφάλεια Δημοσίου και για ΙΚΑ & είναι για κάθε μία ημέρα νοσηλείας.(Αναλόγως πόσες ημέρες θα χρειαστεί η κάθε κοπέλα υπολογίζετε)

Επίσης τα τηλ στο Τμήμα του Λογιστηρίου στο Έλενα είναι τα εξής:

210-6402133 & 6402134

 

Υ.Σ:Ρωτήστε το ταμείο σας μέχρι ποια θέση σας καλύπτει για τυχόν υπολογισμό διαφοράς στην τιμή ;)

 

????????????????????????????????

 

εμεισ με απλο ικα και 2κλινο πληρωσαμε 250 ευρω!!!

MZw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λουκουμάκι, μες το μυαλό μου είσαι!

Ενδιαφέρομαι να γεννησω στο Ελενα και ηθελα σημερα να τηλ για τις τιμές.

Εχω ομως μια απορία γιατι ακομη ψαχνω για γιατρο στο Ελενα. Δεν ξέρω αν μπορεις να μου απαντησεις εσυ ή καποια αλλη κοπέλα. Αν κλεινω απογευματινά ραντεβου στο νοσοκομείο υπάρχει δυνατότητα να κανω παραλληλα και υπερηχο οπως δηλαδη στον ιδιωτη ιατρο; Ή πρεπει να ξαναπαω στον ιδιο μηνα πρωι να κανω υπέρηχο και μετα ξανα ραντεβου για να δει ο γιατρος τα αποτελεσματα;

Οποια μπορει να βοηθησει μια μαμα-to-be την ευχαριστώ εκ των προτερων

καλησπερα!!!!ναι μπορεις να κανεις υπερηχο και το απογευμα εγω παω εκει και με παει ο γιατρος στους υπερηχους και μου τον κανει εκεινος

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...