Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μικροί Αινστάιν


Recommended Posts

Η κόρη μου έχει ερωτευτει τους Μικρούς Αινστάιν (Little Einsteins). Έχουμε κατεβάσει τα επισόδεια που έδειχνε η ΕΤ1 στα ελληνικά και τα έχει μάθει όλα απ'εξω.

Θέλαμε να της πάρει ο Άγιος Βασίλης ενα δώρο Μικροί Αινστάιν αλλά δεν έχω βρει πουθενα να πουλάνε κατι.

Μήπως έχει πάρει το μάτι σας σε κάποιο κατάστημα κάτι, οτιδήποτε, που να έχει σχέση με αυτη την παιδική σειρά? Όχι DVD αλλά κάτι σε παιχνίδι.

Είχα βρει ένα τέλειο παιχνίδι Μικροι Αινσταιν στο amazon.co.uk αλλά δεν το έστελναν εκτος Αγγλίας :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχει οπως ειπες στο αμαζον και στο ebay...εκτος οτι ειναι πανακριβα 80 ευρω το μεταχειρισμενο και 130 του κουτιου ειχε καποια που τα στελναν εδω αλλα συν τα μεταφορικα εβγαινε ο κουκος αηδονι...το εψαξα και εγω αλλα μειναμε στην εξηγηση οτι οοοοοοοοοοοοταν θα ρθουν ελλαδα θα το παρουμε...:cool:

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή παρηγοριά στην μικρούλα με

 

βιβλίο-παζλ από τις εκδόσεις Μίνωας (στις ίδιες εκδόσεις θα βρεις βιβλιαράκια με αυτοκόλλητα-ζωγραφικής κλπκλπ)

http://www.minoas.gr/book-2441.minoas

 

επίσης παζλ little einstein θα βρεις στο

http://perfectoys.gr/showprod.php?id=1573

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου να δεις τι θα κανεις...θα βρεις 2-3 εκονες απο το νετ που σου αρεσουν σε καλη αναλυση κα 8α πας να της εκτυπωσεις 2-3 μπλουζακια να τα φοραει και να καμαρωνει το εκανα εγω στη μικρη μου ια ξετρελαθει σου λεω....

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περυσι ζητησαμε απο τον Αγιο Βασιλη τους μικρους αινσταιν και ημασταν σε αναζητηση. Πηγαμε στο elc και μας ειπαν οτι μπορουν να μας το φερουν. Ειναι της fisher price και το παιχνιδι ειναι ο ροκετ το διαστημοπλοιο και οι 4 φιλοι. Ειναι καταπληκτικο εχει και ηχους και ομιλιες. Κοστισε αν θυμαμαι καλα γυρω στα 70 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

 

zopiron θα σου στειλω πμ σε λιγο με λεπτομερειες.

 

amaretto σε ποιο καταστημα βρηκες τις φιγουρες? Μήπως μας βολεύει να παμε κι εμεις.

 

mirsini77 την καλυτερη δουλεια εκανες!!! Θα παω κι εγω να ρωτησω στο elc, μηπως καταφερω να το παραγγειλω για τα γενεθλια της που πλησιαζουν. Και ήμουν χτες το μεσημέρι εκει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου...

 

τα dvd τα βρίσκουμε?

 

Βέβαια και υπάρχουν. Εγώ κάποια τα αγόρασα από το public και κάποια άλλα τα κατέβασα από το Internet.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω για κατάστημα, γιατί είμαι Θεσσαλονίκη. Στα παιχνιδάδικα υπάρχουν συνήθως μεγάλα σταντ με μινιατούρες ζωάκια και πριγκήπισσες και άλλους ήρωες ντίσνεϋ, υπάρχουν πχ και στα κουκου τέτοια σταντ αλλά συνήθως έχουν μόνο τα ζωάκια.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειναι παλιος κωδικος αυτος ο μικρος ροκετ που λετε και αποσυρθηκε.. κι εμεις το ψαξαμε σε κουκου και αλλα παιχνιδαδικα αλλα δεν μας το φερνουν..

επειδη κι ο δικος μου επιμενει, τον βρηκαμε στο e-bay και θα τον παραγγειλουμε, να του τον φερει δωρο η μπεμπα μολις γεννηθει..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Ο γιος μου έχει κι εμένα κόλλημα με τους μικρούς Αινστάιν και γενικά μας εμπνέουν να κάνουμε "αποστολές" και να είμαστε ευγενικοί. Μου αρέσουν πολύ βέβαια και για το ότι μαθαίνουν στα παιδιά την κλασική μουσική και κάποια γνωστά έργα τέχνης, τοπία από άλλες χώρες..γενικά είναι σούπερ!

 

Διάβασα προχθες εδώ στο φόρουμ ότι υπάρχει αυτό το παιχνίδιμε το rocket και ήθελα και εγώ να το παραγγείλω για το γιο μου! Το βρήκα στο ebay μεταχειρισμένο σε διάφορες δημοπρασίες και τελικά χτύπησα μία στο γερμανικό ebay και το πήρα 35 ευρώ + 10 ευρώ ταχυδρομικά. Το είχα πει σε πολύ κόσμο ότι το θέλω και το πρωί μου είπε ο κουμπάρος μου ότι χτύπησε κι αυτός μια δημοπρασία στο αγγλικό ebay και το πήρε κι αυτός!! Τώρα θα βρεθούμε με δύο rocket!! Αναρωτιέμαι αν το θέλει κανείς. Το πουλάω ακριβώς όσο το πήρα! Και ταχυδρομικά ακριβώς όσα χρεώσει το ταχυδρομείο - Είναι περίπου 1900 γραμμάρια, δεν είναι και ελαφρύ, αλλά αφού από γερμανία έρχεται με 10 ευρώ σε εμάς θα είναι φθηνότερα.

Εννοείται θα στείλω αποδεικτικά στοιχεία για το ότι το πήρα τόσα λεφτα - δε θέλω να κοροϊδέψω κανέναν..

 

Αυτό είναι το παιχνίδι και στο αμαζον έχει εκτοξευθεί η τιμή του! δεν ξέρω γιατί!!

http://www.amazon.com/Little-Einsteins-Pat-Rocket/dp/B000NVW07M

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Προχθές αγόρασα όλες τις φιγούρες των little einstein και μία μεγαλύτερη σε κούκλα τον Κίμωνα από ένα μαγαζί στην Γλυφάδα (λεπτομέρειες σε πμ)όπου έχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ επίσης αγόρασα τα dvd μόλις προς 9ευρώ από το www.paidikodvd.gr την Τρίτη τα παρείγγειλα Τετάρτη τα είχα όλα!!!! Φοβερό???

Stellamaria σου έχω στείλει πμ...

Link to comment
Share on other sites

Προχθές αγόρασα όλες τις φιγούρες των little einstein και μία μεγαλύτερη σε κούκλα τον Κίμωνα από ένα μαγαζί στην Γλυφάδα (λεπτομέρειες σε πμ)όπου έχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ επίσης αγόρασα τα dvd μόλις προς 9ευρώ από το www.paidikodvd.gr την Τρίτη τα παρείγγειλα Τετάρτη τα είχα όλα!!!! Φοβερό???

Stellamaria σου έχω στείλει πμ...

 

Σε παρακαλώ μπορείς να μου στείλεις πμ το μαγαζί στη Γλυφάδα από όπου αγόρασες little einsteins? 'Εχουμε διάφορα πράγματα από εξωτερικό αλλά δεν μπορούμε να βρούμε την μπαγκέτα... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου έχει κι εμένα κόλλημα με τους μικρούς Αινστάιν και γενικά μας εμπνέουν να κάνουμε "αποστολές" και να είμαστε ευγενικοί. Μου αρέσουν πολύ βέβαια και για το ότι μαθαίνουν στα παιδιά την κλασική μουσική και κάποια γνωστά έργα τέχνης, τοπία από άλλες χώρες..γενικά είναι σούπερ!

 

Διάβασα προχθες εδώ στο φόρουμ ότι υπάρχει αυτό το παιχνίδιμε το rocket και ήθελα και εγώ να το παραγγείλω για το γιο μου! Το βρήκα στο ebay μεταχειρισμένο σε διάφορες δημοπρασίες και τελικά χτύπησα μία στο γερμανικό ebay και το πήρα 35 ευρώ + 10 ευρώ ταχυδρομικά. Το είχα πει σε πολύ κόσμο ότι το θέλω και το πρωί μου είπε ο κουμπάρος μου ότι χτύπησε κι αυτός μια δημοπρασία στο αγγλικό ebay και το πήρε κι αυτός!! Τώρα θα βρεθούμε με δύο rocket!! Αναρωτιέμαι αν το θέλει κανείς. Το πουλάω ακριβώς όσο το πήρα! Και ταχυδρομικά ακριβώς όσα χρεώσει το ταχυδρομείο - Είναι περίπου 1900 γραμμάρια, δεν είναι και ελαφρύ, αλλά αφού από γερμανία έρχεται με 10 ευρώ σε εμάς θα είναι φθηνότερα.

Εννοείται θα στείλω αποδεικτικά στοιχεία για το ότι το πήρα τόσα λεφτα - δε θέλω να κοροϊδέψω κανέναν..

 

Αυτό είναι το παιχνίδι και στο αμαζον έχει εκτοξευθεί η τιμή του! δεν ξέρω γιατί!!

http://www.amazon.com/Little-Einsteins-Pat-Rocket/dp/B000NVW07M

Ευχαριστώ :)

Stellamaria εάν δεν το έχει ήδη αγοράσει κάποιος άλλος, το θέλω!!!!

Στείλε μου πμ με τη συνολική τιμή και θα σου στείλω λοιπές λεπτομέρειες για την αποστολή

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Μήπως θα μπορούσε κάποια φίλη να μου στείλει ένα pm με το μαγαζί στην Γλυφάδα που έχει τις φιγούρες των μικρών Αϊνστάιν;έχω στείλει pm στην alexandra36 αλλά μάλλον δεν θα το έχει δει.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Παλια κουβεντα το παρον νημα... αλλα μιας και εμεις κολήσαμε τωρα με το φοβερο παρεακι των μικρων Αινσταιν... μηπως εχει κανεις φιλος/φιλη τον ροκετ με τις φιγουρες διαθεσιμα για χαρισμα, πουλημα, γενικα οτιδηποτε... γιατι δεν μπορουμε να το βρουμε πουθενα εκτος του ebay?

Επισης και τιποτε torrents για επεισοδια αν εχετε βρει, ευπρόσδεκτα!

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ πριν κανενα μηνα τα ξαναγορασαμε τα dvd γιατι ειχαν χαλασει τα αλλα,αυτη τη φορα πιο οικονομικα απο το http://www.welovetoys.gr/#/tainies-dvd/0006624-little-einsteins-irthe-i-anoiksi

Link to comment
Share on other sites

Παλια κουβεντα το παρον νημα... αλλα μιας και εμεις κολήσαμε τωρα με το φοβερο παρεακι των μικρων Αινσταιν... μηπως εχει κανεις φιλος/φιλη τον ροκετ με τις φιγουρες διαθεσιμα για χαρισμα, πουλημα, γενικα οτιδηποτε... γιατι δεν μπορουμε να το βρουμε πουθενα εκτος του ebay?

Επισης και τιποτε torrents για επεισοδια αν εχετε βρει, ευπρόσδεκτα!

Ευχαριστω πολύ!

 

Καλησπέρα!

Εγώ είχα ξεκινήσει νομίζω αυτό το νήμα πριν αρκετό καιρό..

Έχουμε έναν Rocket και την παρέα των μικρών Αϊνστάιν και έχουμε παίξει αρκετά με αυτά.. Ο Rocket είναι γερμανόφωνος.. και η παρεούλα των τεσσάρων λίγο ταλαιπωρημένη.. έχουν ξεβάψει αρκετά κάποιες φιγούρες. Τα καθάρισα κι εγώ με οινόπνευμα όταν τα παρέλαβα από Γερμανία και στις φιγούρες δεν άρεσε καθόλου αυτό!! :lol:

 

Λοιπόν ήθελα να πώ ότι το χαρίζουμε αυτό το παιχνίδι αν το θέλετε! Μόνο τα ταχυδρομικά αν μπορείτε να πληρώσετε :P

Είναι λίγο βαρύ παιχνίδι και το βαρέθηκαν νομίζω σχετικά γρήγορα τα πιτσιρίκια μου.. Ο αρχικός ενθουσιασμός πάντως ήταν μεγάλος!

Να στείλω και μια φωτογραφία να το δείτε?

Περιμένω οδηγίες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...