Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πακέτα που έρχονται με το ταχυδρομείο για καλλιτεχνικές δραστηριότητες παιδιών


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

 

Μίλησα πρόσφατα με μια φίλη εκπαιδευτικό και μου είπε ότι σε Αμερική, Γαλλία και Αγγλία υπάρχουν κάποιες εταιρείες που πληρώνεις μια ετήσια συνδρομή και κάθε μήνα σου στέλνουν στο σπίτι ένα κουτί (craft kit) με υλικά και οδηγίες για απλές κατασκευές ανάλογα με την ηλικία του παιδιού για να καθήσει να τις κανεί με το γονιό του. Γνωρίζετε κάτι για αυτό; Στην Ελλάδα δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Η ιδέα μου φάνηκε πολύ καλή, γιατί κάθε μήνα έρχεται το έτοιμο πακέτο, το παιδί το περιμένει, έχει πράγματα για την ηλικία του, έχει μέσα όλα τα υλικά που χρειάζονται και σαφείς οδηγίες και είναι και πολύ ωραίο και για δώρο. Αν κάποια γνωρίζει κάποιο συγκεκριμένο σάιτ για το θέμα ας το γράψει. Ειδικά για τις εργαζόμενες μαμάδες που έχουμε λίγο χρόνο να ασχοληθούμε με τα παιδιά μας, το χρειαζόμαστε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...