Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

SABRINA MOY ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΔΑΚΙ. ΣΩΣΤΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ. ΓΙΑΤΙ? ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ Η ΑΦΑΙΡΕΣΗ?

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν μου ειπε συγκεκριμενα , αν η αφαιρεση εχει καποια επιπτωση

 

(αλλα γενικως αυτος ο άνθρωπος μου εκφράζει πολύ σιγουρια,

εχει μια απιστευτη ηρεμια σε ότι λέει)

 

δεν τον ρώτησα κίολας, αληθεια να σου πω!!!!

αλλα όμως θυμαμαι ότι του ειχα πει,ότι αν ειναι να μου δηνιουργησει προβλημα...να τον βγαλουμε!!!!!

 

και μου απάντησε πολυ χαλαρα.....

οχι, αφου θα κάνεις κ μωράκι καποια στιγμη να μην τον πειράξουμε!!!

 

ίσως ο άνθρωπος να μην θέλει να με επιβάλει σε χειρουργικη επέμβαση στη φάση που είμαι....'οποτε μπορει να το θεωρει κατι φυσιολογικο γυναικολογικό.....

 

την παρασκευη θα πάω(έτσι να τα πούμε...., θα τον δουμε αν μεγαλωσε(κραταει αρχειο) , θα τον ρωτησω γενικως κ θα σου πω....

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ (ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ-ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ) ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ. ΟΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ.

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δε ξέρω......

δε θυμαμαι αν ειναι στο ενδομητριο η κάπου αλλου...

 

το μόνο που θυμαμαι ειναι ότι ειναι ακριβως πάνω στη μητρα......

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα. Δεν γνωρίζω κάτι εί του θέματος απλά μπορώ μόνο να σας πω 2-3 πραγματάκια. Την σύλληψη θα την επηρεάζει λογικά αν βρίσκεται κοντά στις σάλπιγγες και κλείνει τα στόμια. Έχει βάση αυτό. Όσο για την αποβολή, νομίζω πως αναλόγως το μέγεθος του πιάνει χώρο στην μήτρα με αποτέλεσμα να μην αφήνει το έμβρυο να αναπτυχθεί. Ακόμη, θεωρώ πως δεν τον αφαιρούν πάντα επειδή μπορεί να προκληθούν επιπλοκές με συμφύσεις κτλ.

Δεν είμαι γιατρός, την απλή λογική χρησιμοποιώ και μερικές γνώσεις που έχω.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ FEMALE. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ. ΕΑΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ. ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ. . .

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ SABRINAKI. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

 

πηγα στο γιατρό σημερα(όπως σου είχα πει) κ του είπα ότι προσπαθω

5 μήνες , κ είδαμε πάλι τον πολυποδα, μετα απο 7 μηνες

κ πάλι μου είπε να μην τον πειράξουμε, εμενα βέβαια είναι κ μικρός

2εκ.

 

τωρα δεν ξέρω...αν ο γιατρός σου επιμένει κάποιο λόγο θα έχει,

εννοειται ότι είναι περιτός σε έναν οργανισμο....

 

απλα όπως σου είχα υποσχεθει , θα σου έλεγα τι έγινε....

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

SE EFHARISTO POLY SABRINAKI. EGO ADIATHETISA XTHES OPOTE MOLIS TELIOSO THA TON AFAIRESO. TELIKA NOMIZO EINAI THEMA GIATROU ALLA KAI SE POIO SHMEIO EINAI O POLYPODAS. EMENA PISTEVI OTI MOU DHMIOURGEI PROVLHMA STH SYLLHPSH ALLA KAI AIMORAGIA KATA THN PERIODO. MIA SYNADELFOS MOLIS PROHTHES ZHTHSE ADEIA GIA NA KANEI EPEMVASH POLYPODA. TON EXEI SE ALLO SHMEIO APO MENA OMOS H GNOMH TOU GIATROU THS EINAI IDIA ME TOY DIKO MOU. AFAIRESH GIA NA PETYHOUME SYLLHPSH KAI NA STAMATHSEI H AIMORAGIA KATA THN PERIODO. ISOS STH DIKH SOY PERIPTOSH NA MHN XREIAZETAI AFAIRESH LOGO MEGETHOUS H THESHS. OPOS KAI NA XEI SOY EFHOMAI OTI KALYTERO KAI SYNTOMA ME ENA NINAKI! OTAN KANO THN EPEMVASH THA SOY PO LEPTOMEREIES. PROS TO PARON FILAKIA!

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω έκανα αφαίρεση πολύποδα του ενδομητρίου(3 εκατοστα) τον Ιούλιο.Προσπαθούσα να μείνω έγγυος για παραπάνω απο 6 μήνες. Εκανα την αφαίρεση και μετά απο δυο μήνες έμεινα έγγυος. Δηλαδή τώρα είμαι έγγυος στο δεύτερο παιδάκι. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες για την επέμβαση στείλε μου προσωπικο μύνημα.Πάντως μην ανησυχείς δεν είναι κάτι σοβαρό!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα barbie εγώ απο προσωπική εμπειρία θα σου προτίνα πρίν κάνεις το χειρουργίο να πας και σε έναν αλλό γιατρό εκτός και αν τον έχεις τσεκάρει καλά τον γιατρό σου και είσαι 100% σιγούρη ότι είναι έτσι όντως τα πράγματα.

Αλλα και ετσί να είναι μια δευτερη γνώμη δεν θα πάει χαμένη.

εγώ αν δεν έιχα πάει σε 3 γιατρούς τώρα θα είχα κάνει επέμβαση ΑΕΡΑ γιατί πολύποδα αποδείχτηκε από τους επόμενους δύο γιατρούς ότι δεν είχα.

δεν θελώ να σε τρομάξω αλλα καλό θα είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοί και να το ψαχνουμε.

ευχομαι όλα να σου πάνε καλά.

φιλικά χαρα

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα αφαίρεση πολύποδα του ενδομητρίου(3 εκατοστα) τον Ιούλιο.Προσπαθούσα να μείνω έγγυος για παραπάνω απο 6 μήνες. Εκανα την αφαίρεση και μετά απο δυο μήνες έμεινα έγγυος. Δηλαδή τώρα είμαι έγγυος στο δεύτερο παιδάκι. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες για την επέμβαση στείλε μου προσωπικο μύνημα.Πάντως μην ανησυχείς δεν είναι κάτι σοβαρό!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!
SOY EXO STEILEI 2 PM. OMOS TELEFTAIA OSA PM EXO STEILEI ARGOUN NA FTASOUN H DEN FTANOUN POTE. EAN DEN TA LAVEIS PES MOU NA TA XANASTEILO. EFXARISTO.

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ειχα κ εγω

εχω κ γω πολυ ωοθηκες κ μετα την γενν αμου δημιουργηθηκε πολυποδας που επρεπε να το βγαλω

ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο αλλα πρεπει να το βγαλω για να μην εχω προβλημα σε επομενη εγκυμοσυνη

ετσι κ τον εβγαλα στο μητερα

δεν πονεσα δεν καταλαβα εντελως τιποταπηρα μετα κατι χαπακια για μια βδομαδα κ ειμαι μια χαρα

οσο για το κοστος αν θες στειλε πμ να σου πω πως λειτουργουν γιατι δεν μπορω εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη δεύτερη γέννα μου βρήκε και εμένα ο γιατρος πολυποδα στο ενδομήτριο και αρκετα μεγάλο πλέον. Πήγα και σε δεύτερο γιατρό και μου είπε τα ίδια. Και οι δύο μου είπαν να μην τον αφαιρέσω. Βέβαια πιστευαν ότι δε θέλω τέταρτο παιδί. Τωρα που είμε σε φάση που θέλω και τέταρτο δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να τον αφαιρέσω. Φοβάμε και λίγο είναι η αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη δεύτερη γέννα μου βρήκε και εμένα ο γιατρος πολυποδα στο ενδομήτριο και αρκετα μεγάλο πλέον. Πήγα και σε δεύτερο γιατρό και μου είπε τα ίδια. Και οι δύο μου είπαν να μην τον αφαιρέσω. Βέβαια πιστευαν ότι δε θέλω τέταρτο παιδί. Τωρα που είμε σε φάση που θέλω και τέταρτο δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να τον αφαιρέσω. Φοβάμε και λίγο είναι η αληθεια.
DITOP MOU DEN KATALAVENO TO EXIS. LES OTI META TI DEFTERH GENNA SOU VRHKAN POLYPODA POY SHMAINEI OTI ME TON POLYPODA EKANES TO TRITO SOU PAIDAKI H EXEIS DIDYMA?

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

το ειχα κ εγω

εχω κ γω πολυ ωοθηκες κ μετα την γενν αμου δημιουργηθηκε πολυποδας που επρεπε να το βγαλω

ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο αλλα πρεπει να το βγαλω για να μην εχω προβλημα σε επομενη εγκυμοσυνη

ετσι κ τον εβγαλα στο μητερα

δεν πονεσα δεν καταλαβα εντελως τιποταπηρα μετα κατι χαπακια για μια βδομαδα κ ειμαι μια χαρα

οσο για το κοστος αν θες στειλε πμ να σου πω πως λειτουργουν γιατι δεν μπορω εδω :)

EYXARISTO ALLA EKANA HDH THN EPEMVASH STO IASO THN DEFTERA. ONTOS DEN PONAEI KATHOLOU KAI TORA PAIRNO ANTIVIOSH. ELPIZO H EPOMENH FORA POY THA PAO IASO NA EINAI GIA TO NINAKI POY THELO NA KANO.

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα αφαίρεση πολύποδα του ενδομητρίου(3 εκατοστα) τον Ιούλιο.Προσπαθούσα να μείνω έγγυος για παραπάνω απο 6 μήνες. Εκανα την αφαίρεση και μετά απο δυο μήνες έμεινα έγγυος. Δηλαδή τώρα είμαι έγγυος στο δεύτερο παιδάκι. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες για την επέμβαση στείλε μου προσωπικο μύνημα.Πάντως μην ανησυχείς δεν είναι κάτι σοβαρό!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!
BILILEIOU MOY ΕΛΑΒΕΣ ΤΑ PM MOU?

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη δεύτερη γέννα μου βρήκε και εμένα ο γιατρος πολυποδα στο ενδομήτριο και αρκετα μεγάλο πλέον. Πήγα και σε δεύτερο γιατρό και μου είπε τα ίδια. Και οι δύο μου είπαν να μην τον αφαιρέσω. Βέβαια πιστευαν ότι δε θέλω τέταρτο παιδί. Τωρα που είμε σε φάση που θέλω και τέταρτο δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να τον αφαιρέσω. Φοβάμε και λίγο είναι η αληθεια.
DITOP MOU DEN KATALAVENO TO EXIS. LES OTI META TI DEFTERH GENNA SOU VRHKAN POLYPODA POY SHMAINEI OTI ME TON POLYPODA EKANES TO TRITO SOU PAIDAKI H EXEIS DIDYMA?

 

 

Εκάνα δίδυμα στη δέυτερη γέννα. Περαστικάσου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη δεύτερη γέννα μου βρήκε και εμένα ο γιατρος πολυποδα στο ενδομήτριο και αρκετα μεγάλο πλέον. Πήγα και σε δεύτερο γιατρό και μου είπε τα ίδια. Και οι δύο μου είπαν να μην τον αφαιρέσω. Βέβαια πιστευαν ότι δε θέλω τέταρτο παιδί. Τωρα που είμε σε φάση που θέλω και τέταρτο δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να τον αφαιρέσω. Φοβάμε και λίγο είναι η αληθεια.
DITOP MOU DEN KATALAVENO TO EXIS. LES OTI META TI DEFTERH GENNA SOU VRHKAN POLYPODA POY SHMAINEI OTI ME TON POLYPODA EKANES TO TRITO SOU PAIDAKI H EXEIS DIDYMA?

 

 

Εκάνα δίδυμα στη δέυτερη γέννα. Περαστικάσου.

NA SOY ZHSOUN !!! :wink:

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Πο Πο, να σου ζήσουν!!! Θες κ τέταρτο παιδάκι? Μπράβο χαρά στο κουράγιο σου :D .Όσο για τον πολύποδα ... δεν το συζητώ, να τον αφαιρέσεις.Από οτι λένε οι κοπέλες που το έχουν κάνει τίποτα δεν είναι.

Εγώ που νόμιζα οτι είχα, αλλά τελικά δεν έχω, ειχα πει οτι αμέσως θα πήγαινα για αφαίρεση, καθώς κ ο γιατρός μου.Όχι μόνο είναι δύσκολη η σύλληψη αλλα κ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αποβολής.

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΝΙΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ!!!!
SE EFHARISTO POLY GIA TIS EFXES SOU! ANTE OLES ME ENA NINAKI KAI SYNTOMA !

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...