Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αγχος για πιθανη εγκυμοσυνη!


victoria.

Recommended Posts

γεια σε ολους σας!τις τελευταιες δυο εβδομαδες ειμαι πολυ αγχωμενη επειδη φοβαμαι μηπως ειμαι εγκυος,αυτος ηταν και ο λογος που γραφτηκα στο forum σας για να μου δωσετε μερικες πληροφοριες σχετικα με το θεμα!ειμαι 18 χρονων και ολοκληρωσα για πρωτη φορα με το αγορι μου πριν απο 2,5 βδομαδες!Δυστυχως η πρωτη φορα εγινε χωρις προφυλακτικο γιατι ξεκινησε σαν "δοκιμη", βεβαια το αγορι μου τραβηχτηκε γρηγορα κ τελειωσε εξω απο το κολπο μου.Παρ'ολα αυτα εγω εχω αγχωθει παρα πολυ,ιδιαιτερα τη τελευταια βδομαδα και αρκετες φορες νιωθω ναυτια χωρις να εχω εμετους.Υπαρχει ενδεχομενο να εχω μεινει εγκυος με αυτο το τροπο και απο την πρωτη μου φορα;Ακομα υπαρχει περιπτωση να νιωθω ναυτια λογω ψυχολογικων λογων?Και κατι ακομα εχω παρει ενα τεστ εγκυμοσυνης predictor αλλα γραφει μεσα οτι πρεπει να γινεται μετα τη πρωτη ημερα καθυστερησης λετε να παιζει ρολο αν το κανω τωρα(περιμενω να αδιαθετησω σε 3-5 ημερες?σας παρακαλω απαντηστε μου συντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το πρεντικτορ που πηρες να το πεταξεις.ειναι ολα ελατωματικα.μαλλον θα σε βγαλει οτι εισαι εγκυος κ χωρις να εισαι.παρα πολλες την πατισανε ετσι.ειτε ηταν εγκυες κ της εβγαλε αρνητικο ειτε δεν ηταν κ τις εβγαλε θετικο.σπανια επεσε μεσα παντως:rolleyes:

2ον

ναι υπαρχει περιπτωση να μεινει μια κοπελα εγκυος αν κανει σεξ χωρις προφυλαξη ακομη κ την πρωτη της φορα

3ον

ναι και παλι υπαρχει περιπτωση να εχει μεινει μια κοπελα εγκυος κ ας μην τελειωσει μεσα ο συντροφος γιατι υπαρχουν κ τα προσπερματικα υγρα

4ον αν θες σιγουρο τεστ κ δεν αντεχεις να περιμενεις παρε ενα σελφ κλιαρ κ καντο πρωι μολις ξυπνησεις με τα πρωτα ουρα

και τελος πες μου αν θες ποτε ειχες περιοδο τελευταια φορα

ποτε εγινε η πραξη κ ποσες μερες κραταει ο κυκλος σου κ αν ειναι σταθερος!

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξερω και εγω για το προσπερματικα υγρα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ σπανιο να μεινεις εγκυος απο αυτα.Οσο για το τεστ η φαρμακοποιος με ρωτησε αν εχω καθυστερηση και της ειπα οτι το θελω προληπτικα,παρ'ολα αυτα μου το εδωσε!η τελευται μου περιοδος ηταν στις 10 ολοκληρωσα στις 17 κ ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος τους τελευταιους μηνες κραταει απο 26 μεχρι και 29 μερες.και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος μου επειδη ηταν η πρωτη μου φορα;

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορει να εχεις ναυτια λογω αγχους.. ασε που οι ναυτιες συνηθως δεν ξεκινουν τοσο νωρις!!! υπαρχουν και τεστ εγκυμοσυνης οχι καθυστερησης αλλα πιθανης ημερας συλληψης.. δηλαδη το κανεις ακομη και μια μερα μετα τη συλληψη.. δεν ξερω ομως ποσο αξιοπιστα ειναι.. κανε μια ερωτηση σε ενα φαρμακειο.

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nαι το ξερω και εγω για το προσπερματικα υγρα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ σπανιο να μεινεις εγκυος απο αυτα.Οσο για το τεστ η φαρμακοποιος με ρωτησε αν εχω καθυστερηση και της ειπα οτι το θελω προληπτικα,παρ'ολα αυτα μου το εδωσε!η τελευται μου περιοδος ηταν στις 10 ολοκληρωσα στις 17 κ ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος τους τελευταιους μηνες κραταει απο 26 μεχρι και 29 μερες.και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος μου επειδη ηταν η πρωτη μου φορα;

 

οιι πιθανοτητες ειναι μικρες να γινει την 7η μερα αλλα οχι απιθανο.ισως εισαι ετσι απο το αγχος.καλυτερα να παιρνεις το χαπι της επομενης μερας

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε βικτορια χωρις προφυλακτικο επειδη κανατε δοκιμη...τι θα πει αυτο;παντα με προφυλακτικο,τι θα πει δοκιμη;;;

υπαρχουν και αρρωστιες.

παντως για εγκυμοσυνη δε νομιζω να εμεινες αφου δεν τελειωσε μεσα αλλα κανε κανα τεστ για καλο και κακο .

αντε και την επομενη φορα προσοχη και ΠΑΝΤΑ με προφυλακτικο

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξερω και εγω για το προσπερματικα υγρα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ σπανιο να μεινεις εγκυος απο αυτα.Οσο για το τεστ η φαρμακοποιος με ρωτησε αν εχω καθυστερηση και της ειπα οτι το θελω προληπτικα,παρ'ολα αυτα μου το εδωσε!η τελευται μου περιοδος ηταν στις 10 ολοκληρωσα στις 17 κ ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος τους τελευταιους μηνες κραταει απο 26 μεχρι και 29 μερες.και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση να αλλαξει ο κυκλος μου επειδη ηταν η πρωτη μου φορα;

οκ δεν ησουν σε γονιμη μερα οταν ολοκληρωσες!σε κυκλο 28 ημερων να υπολογιζεις γονιμες μερες απο 11η μεχρι 17η χωρις να σημαινει βεβαια οτι τις υπολοιπες μερες μπορεις να κανεις σεξ χωρις προφυλαξη!ναι ειναι σπανιο να μεινεις με προσπερματικα υγρα αλλα η κολλητη μου ετσι εμεινε κ εχει αγορακι 5 ετων:P ποτε ξανα χωρις προφυλακτικο ΠΟΤΕ!

οντως λογο ψυχολογιας μπορει να εχεις ναυτιες.ο κυκλος σου ισως αλλαξει.ισως κ οχι.εμενα παντως δεν ειχε αλλαξει μετα τη σεξουαλικη πραξη

 

φυσικα και μπορει να εχεις ναυτια λογω αγχους.. ασε που οι ναυτιες συνηθως δεν ξεκινουν τοσο νωρις!!! υπαρχουν και τεστ εγκυμοσυνης οχι καθυστερησης αλλα πιθανης ημερας συλληψης.. δηλαδη το κανεις ακομη και μια μερα μετα τη συλληψη.. δεν ξερω ομως ποσο αξιοπιστα ειναι.. κανε μια ερωτηση σε ενα φαρμακειο.

ναι ειναι τα σελφ κλιαρ που ειπα να παρει.δε δειχνουν την επομενη μερα της συλληψης αλλα 5 μερες μετα την συλληψη.δηλαδη αν κανεις σημερα σεξ κ το κανεις μετα απο 5 μερες μπορει να σου βγαλει αν εισαι εγκυος.επειδη ομως η συλληψη μπορει να γινει εως κ 3 μερες μετα την επαφη αρα παμε στις 8 μερες.εγω το εκανα το σελφ κλιαρ σαυτη την εγκυμοσυνη 9 μερες μετα την επαφη το πρωι μολις ξυπνησα με τα πρωτα ουρα κ ειχε βγει θετικο

Link to comment
Share on other sites

οιι πιθανοτητες ειναι μικρες να γινει την 7η μερα αλλα οχι απιθανο.ισως εισαι ετσι απο το αγχος.καλυτερα να παιρνεις το χαπι της επομενης μερας

 

το χαπι της επομενης μερα δε το συστηνουμε τοσο ευκολα ρε συ κατερινα.ειναι παρα πολυ επικυνδινο,το εχω παρει στην ηλικια της κοπελας πριν 9 χρονια δηλαδη.κ κοντεψα να παω στον αλλο κοσμο.εχει τρομερες παρενεργιες.δε το σηκωνει κκ καθε οργανισμος!

Link to comment
Share on other sites

το χαπι της επομενης μερα δε το συστηνουμε τοσο ευκολα ρε συ κατερινα.ειναι παρα πολυ επικυνδινο,το εχω παρει στην ηλικια της κοπελας πριν 9 χρονια δηλαδη.κ κοντεψα να παω στον αλλο κοσμο.εχει τρομερες παρενεργιες.δε το σηκωνει κκ καθε οργανισμος!

 

δεν το συστηνω σαν γιατρος.αν ενδιαφερθει η κοπελα να το παρει θα ρωτησει πρωτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω δεν το σκεφτηκα για το χαπι της επομενης ημερας γιατι το αγορι μου το θεωρησε απιθανο να εχω μεινει εγκυος γιατι πολλοι γνωστοι μας κανουν το ιδιο που συνεβη και σε εμας και παρ'ολα αυτα δεν εχει τυχει σε κανεναν απο αυτους εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα και εγω οτι δεν ημουν σε γονιμη μερα αλλα αυτο δεν λεει και πολλα...να μου πεις δεν ημουν σε γονιμη μερα δεν τελιωσε κανονικα ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες να εχω μεινει αλλα το αγχος παραμενει!ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν το σκεφτηκα για το χαπι της επομενης ημερας γιατι το αγορι μου το θεωρησε απιθανο να εχω μεινει εγκυος γιατι πολλοι γνωστοι μας κανουν το ιδιο που συνεβη και σε εμας και παρ'ολα αυτα δεν εχει τυχει σε κανεναν απο αυτους εγκυμοσυνη!

 

μην στηριζεσαι σε κατι που θα σου πει η το αγορι σου η η φιλη σου.αν κατι παει στραβα μονη σου θα το περασεις. η αποφαση ειτε για χαπι ειτε για ελευθερο θα ναι δικη σου

Link to comment
Share on other sites

μην ανγχωνεσαι μονο γιατι ξερω απο την δικια μου εμπειρια οτι οσο αγχωνομαι εχω ναυτιες και φυσικα καθυστερηση και μολης κανω τεστ μου ερχεται κ η περιοδος και δεν εχω πια συμπτωματα...τωρα το πρεντικτορ σεμενα εκανε πολυ καλη δουλεια μονο αυτο παιρνω και κανω σχεδον μηνα παρα μηνα τεστ και οταν εμεινα εγκυος δεν περιμενα να εχω καθυστερηση για να κανω...και στις δυο φορες οταν ημουν εγκυος βγηκε θετικο και αλλες αρνητικο(οταν δεν ημουν) απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι πρεπει να ειμαι εγκυος εκανα δεν περιμενα να εχω καθυστερηση και απλα η γραμμουλα ηταν αχνη οχι πολυ ροζ αλλα ισα ισα αυτο επειδη ηταν τεταρτη μερα μετα την επαφη...καλυτερα πηγαινε σενα γυναικολογο να σου κανει κολπικο υπερηχο να εισαι 100% σιγουρη...

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε βικτορια χωρις προφυλακτικο επειδη κανατε δοκιμη...τι θα πει αυτο;παντα με προφυλακτικο,τι θα πει δοκιμη;;;

υπαρχουν και αρρωστιες.

παντως για εγκυμοσυνη δε νομιζω να εμεινες αφου δεν τελειωσε μεσα αλλα κανε κανα τεστ για καλο και κακο .

αντε και την επομενη φορα προσοχη και ΠΑΝΤΑ με προφυλακτικο

 

Ευτυχως το αγορι μου δεν ειχε ουτε αυτος αλλες ολοκληρωμενες σχεσεις πιο πριν,γι αυτο τον αφησα αλλωστε!οσο για το τεστ θα πρεπει να περιμενω 5 μερες ακομα για να το κανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω δεν το σκεφτηκα για το χαπι της επομενης ημερας γιατι το αγορι μου το θεωρησε απιθανο να εχω μεινει εγκυος γιατι πολλοι γνωστοι μας κανουν το ιδιο που συνεβη και σε εμας και παρ'ολα αυτα δεν εχει τυχει σε κανεναν απο αυτους εγκυμοσυνη!

 

αχ ρε βικτωρια τι παει να πει πολοι το κανουν αυτο?ειναι δικιολογια αυτο?μπορεις να μεινεις απο προσπερματικα υγρα επειδη περιεχουν σπερματοζωαρια αν κ σε πολυ μικρη ποσοτητα.φυσικα εσυ δεν ησουν καν σε γονιμη μερα ΑΛΛΑ ποτε δε ξερεις!μη το ξαναρισκαρεις!παντα προφυλαξη κ για να αποφυγεις εγκυμοσυνη κ για να αποφυγεις μολυνσεις αλλα κ για να μην εχεις το αγχος καθε φορα ''ειμαι η δεν ειμαι''

το χαπι της επομενης μερα μη το σκεφτεσαι καν για το μελλον.σου λεω κοντεψα να μεινω.λες κ μου εδωσαν καμια 10 ναρκωτικα χαπια ημουν.ουτε οταν με πηγαν για ολικη ναρκωση οταν χρειαστικα αποξεση δεν ημουν ετσι σε τετοια φαση.εβλεπα οραματα!αστο καλυτερα σου λεω...!

κ ειπαμε δε θα κοιτας ''α το εκανε ο αλλος θα το κανω κ εγω'' ειναι ανευθυνο αυτο!

σου ειπα η φιλη μου εκανε ετσι κ εμεινε εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το αγορι μου δεν ειχε ουτε αυτος αλλες ολοκληρωμενες σχεσεις πιο πριν,γι αυτο τον αφησα αλλωστε!οσο για το τεστ θα πρεπει να περιμενω 5 μερες ακομα για να το κανω!

 

δεν ειναι μονο οτι μπορει να ειχε σεξουαλικες επαφες απο πριν ,πραγμα που ειναι κ σημαντικο αλλα μπορει να κολλησει καποιος(οχι για το αγορι σου αλλα γενικως)βακτηριο απο τουαλετα η απο οτιδηποτε αλλο η να βγαλει ερπη γεννητικων οργανων !κ αλλα τοσα!μη κολλας μονο στις σεξουαλικες επαφες!

Link to comment
Share on other sites

μην ανγχωνεσαι μονο γιατι ξερω απο την δικια μου εμπειρια οτι οσο αγχωνομαι εχω ναυτιες και φυσικα καθυστεριση και μολης κανω τεστ μου ερχεται κ η περιοδος και δεν εχω πια συμπτωματα...τωρα το πρεντικτορ σεμενα εκανε πολυ καλη δουλεια μονο αυτο παιρνω και κανω σχεδον μηνα παρα μηνα τεστ και οταν εμεινα εγκυος δεν περιμενα να εχω καθυστεριση για να κανω...και στις δυο φορες οταν ημουν εγκυος βγηκε θετικο και αλλες αρνητικο(οταν δεν ημουν) απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι πρεπει να ειμαι εγκυος εκανα δεν περιμενα να εχω καθιστεριση και απλα η γραμμουλα ηταν αχνη οχι πολυ ροζ αλλα ισα ισα αυτο επειδη ηταν τεταρτη μερα μετα την επαφη...καλυτερα πηγαινε σενα γυναικολογο να σου κανει υπερηχο να εισαι 100% σιγουρη...

Μηπως μπορεις να μου πεις τη συμπτωματα ειχες τις πρωτες βδομαδες οταν ησουν εγκυος;εγω αισθανομαι μονο πονο στο στομαχι και ναυτια...δεν εχω ουτε πρηξιμο στο στηθος ουτε νιωθω κουρασμενη!(αυτα εχω διαβασει πως ειναι μερικα απ τα συμπτωματα!)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην χαλαρωσε η ναυτια μαλλον ειναι ψυχολογικη γιατι ειναι και καπως νωρις για συμπτωματα! απο τις περισοτερες που εχω ακουσει +εμενα μεσα το πρωτο συμπτωμα ηταν σαν της περιοδου, το πρησμενο στηθος! αρχικα αφου ειχες απο την αρχη αυτη την ανησυχια επρεπε να παρει χαπι επομενης μερας. μην κανει απο τωρα το τεστ σιγουρα θα παει αδικα αν περιμενεις περιοδο σε 3-5 μερες καντο με τα πρωινα ουρα της 6ης για να ειναι πιο ασφαλες. υπολογισε ομως οτι μπορει λογο ανχους να σου καθυστερησει η περιοδος χωρις αλλο λογο και απλα να σε μπερδεψει (ειλικρινα το εχω παθει)! με το που σιγουρευτεις οτι δεν εισαι η οτι εισαι ραντεβου σε γυναικολογο η για να σου πει πως εχουν τα πραγματα η για να σου γραψει αντισυληπτικα (για να μην τρεχεις αλλη φορα και ως υποσημειωση τα καινουργια αντισυλληπτικα δεν παχαινουν πια, σιγουρο αυτο παιρνει και η κολλητη μου) . εκτος αυτου μην περιμενεις γενικα μονο απο τον φιλο σου για προφυλακτικο αγορασε και κρυψε στην τσαντα σου και εσυ καναδυο! μονο το αντισυλληπτικο δεν καλυπτει οχι μονο για εγκυμοσυνη αλλα και για πολλα αλλα(ευτυχως δεν το εχω παθει και μακρυα απο ολες μας) καταλαβαινεις νομιζω! παντως οτι προλαβει να τραβηχτει δεν λεει κατι εμεις ετσι την πατησαμε εαν και εν γνωση μας πια μετα απο 2 χρονια μαζι το διακυνδινευαμε αλλα τωρα ειμαστε στα συννεφα για το μωρακι μας που ερχετε(ασχετο)! παντως χαλαρωσε και αρχισε να απολαμβανεις τον ερωτα σου(με ασφαλεια οπως ειπαμε) με τον φιλο σου! στειλε μου πμ οταν θα ξερεις η για οτι αλλο γενικα θελεις! α και μια ακομα εξτρα συμβουλη τα 18 ειναι η καλυτερη ηλικια εκμεταλευσου την στο επακρον εννοειτε χωρις υπερβολες! ελπιζω ουτε να σε ανχωσα ουτε να σε ζαλισα!

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε βικτωρια τι παει να πει πολοι το κανουν αυτο?ειναι δικιολογια αυτο?μπορεις να μεινεις απο προσπερματικα υγρα επειδη περιεχουν σπερματοζωαρια αν κ σε πολυ μικρη ποσοτητα.φυσικα εσυ δεν ησουν καν σε γονιμη μερα ΑΛΛΑ ποτε δε ξερεις!μη το ξαναρισκαρεις!παντα προφυλαξη κ για να αποφυγεις εγκυμοσυνη κ για να αποφυγεις μολυνσεις αλλα κ για να μην εχεις το αγχος καθε φορα ''ειμαι η δεν ειμαι''

το χαπι της επομενης μερα μη το σκεφτεσαι καν για το μελλον.σου λεω κοντεψα να μεινω.λες κ μου εδωσαν καμια 10 ναρκωτικα χαπια ημουν.ουτε οταν με πηγαν για ολικη ναρκωση οταν χρειαστικα αποξεση δεν ημουν ετσι σε τετοια φαση.εβλεπα οραματα!αστο καλυτερα σου λεω...!

κ ειπαμε δε θα κοιτας ''α το εκανε ο αλλος θα το κανω κ εγω'' ειναι ανευθυνο αυτο!

σου ειπα η φιλη μου εκανε ετσι κ εμεινε εγκυος.

εχεις δικιο!εννοειται πως δεν θα ξαναγινει χωρις προφηλαξεις!απλα προσπαθω να αποκλεισω καποιες πιθανοτητες!

Link to comment
Share on other sites

μην ανγχωνεσαι μονο γιατι ξερω απο την δικια μου εμπειρια οτι οσο αγχωνομαι εχω ναυτιες και φυσικα καθυστερηση και μολης κανω τεστ μου ερχεται κ η περιοδος και δεν εχω πια συμπτωματα...τωρα το πρεντικτορ σεμενα εκανε πολυ καλη δουλεια μονο αυτο παιρνω και κανω σχεδον μηνα παρα μηνα τεστ και οταν εμεινα εγκυος δεν περιμενα να εχω καθυστερηση για να κανω...και στις δυο φορες οταν ημουν εγκυος βγηκε θετικο και αλλες αρνητικο(οταν δεν ημουν) απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι πρεπει να ειμαι εγκυος εκανα δεν περιμενα να εχω καθυστερηση και απλα η γραμμουλα ηταν αχνη οχι πολυ ροζ αλλα ισα ισα αυτο επειδη ηταν τεταρτη μερα μετα την επαφη...καλυτερα πηγαινε σενα γυναικολογο να σου κανει κολπικο υπερηχο να εισαι 100% σιγουρη...

 

4η μερα μετα την επαφη εκανες πρεντικτορ κ βγηκε θετικο?στο κουτι λεει απο την πρωτη μερα καθυστερησης!δεν ειχε καν εμφυτευτει το κυταρο στη μητρα βρε...απο την 5η 6η μερα κ μετα...παντως παρα πολλες εδω μεσα εκαναν λογο για θετικο πρεντικτορ κ αρνητικη χοριακη

τελος παντων ακομα κ ο υπερηχος για να δειξει κατι πρεπει να εισαι πανω απο 4 εβδ δηλαδη να εχει ηδη καθυστερηση για να τον κανει.εγω ειχα κανει υπερηχο 3 εβδ κ 4 ημερων κ δεν εδειχνε τιποτα.μονο με τη χοριακη ειχε δειξει

Link to comment
Share on other sites

οσο για το χαπι της επομενης μερας ενας υπευθυνος γιατρος που ξερει το ιστορικο της ασθενους του κρινει αν μπορει η δεν μπορει να της το δωσει. εμενα για παραδειγμα δεν μου εδωσε αντισυλληπτικα ο γυναικολογος μου οταν του ειχα ζητησει γιατι υπηρχε θεμα θρομβωσης στο αιμα μου και με τα αντισυλληπτικα θα μου γινοταν προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην χαλαρωσε η ναυτια μαλλον ειναι ψυχολογικη γιατι ειναι και καπως νωρις για συμπτωματα! απο τις περισοτερες που εχω ακουσει +εμενα μεσα το πρωτο συμπτωμα ηταν σαν της περιοδου, το πρησμενο στηθος! αρχικα αφου ειχες απο την αρχη αυτη την ανησυχια επρεπε να παρει χαπι επομενης μερας. μην κανει απο τωρα το τεστ σιγουρα θα παει αδικα αν περιμενεις περιοδο σε 3-5 μερες καντο με τα πρωινα ουρα της 6ης για να ειναι πιο ασφαλες. υπολογισε ομως οτι μπορει λογο ανχους να σου καθυστερησει η περιοδος χωρις αλλο λογο και απλα να σε μπερδεψει (ειλικρινα το εχω παθει)! με το που σιγουρευτεις οτι δεν εισαι η οτι εισαι ραντεβου σε γυναικολογο η για να σου πει πως εχουν τα πραγματα η για να σου γραψει αντισυληπτικα (για να μην τρεχεις αλλη φορα και ως υποσημειωση τα καινουργια αντισυλληπτικα δεν παχαινουν πια, σιγουρο αυτο παιρνει και η κολλητη μου) . εκτος αυτου μην περιμενεις γενικα μονο απο τον φιλο σου για προφυλακτικο αγορασε και κρυψε στην τσαντα σου και εσυ καναδυο! μονο το αντισυλληπτικο δεν καλυπτει οχι μονο για εγκυμοσυνη αλλα και για πολλα αλλα(ευτυχως δεν το εχω παθει και μακρυα απο ολες μας) καταλαβαινεις νομιζω! παντως οτι προλαβει να τραβηχτει δεν λεει κατι εμεις ετσι την πατησαμε εαν και εν γνωση μας πια μετα απο 2 χρονια μαζι το διακυνδινευαμε αλλα τωρα ειμαστε στα συννεφα για το μωρακι μας που ερχετε(ασχετο)! παντως χαλαρωσε και αρχισε να απολαμβανεις τον ερωτα σου(με ασφαλεια οπως ειπαμε) με τον φιλο σου! στειλε μου πμ οταν θα ξερεις η για οτι αλλο γενικα θελεις! α και μια ακομα εξτρα συμβουλη τα 18 ειναι η καλυτερη ηλικια εκμεταλευσου την στο επακρον εννοειτε χωρις υπερβολες! ελπιζω ουτε να σε ανχωσα ουτε να σε ζαλισα!

 

σε ευχαριστω πολυ νινακι για τις συμβουλες σου!θα σας ενημερωσω με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

το πρεντικτορ αμα το αφησεις εστω και δευτερολεπτο πανω απο αυτο που λεει βγαινει σχεδον παντα θετικο καλυτερα μια χωριακη σε εναν μικροβιολογο κανει τα ιδια χρηματα και ειναι σιγουρα τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...